Здорове харчування містить величезну кількість найрізноманітніших фруктів, що впливають на різні сфери нашого організму. Однак, на тлі багатьох, особливо виділяється п'ятірка фруктів-чемпіонів зі зміцнення здоров'я серця.
Фрукти відіграють найважливішу роль у зміцненні нашого здоров'я, пропонуючи безліч поживних речовин, які допомагають запобігти різним захворюванням. Американська асоціація серця (AHA) рекомендує вживати чотири порції фруктів щодня завдяки багатому вмісту в них вітамінів, мінералів та інших корисних сполук. Але серед усього їхнього асортименту, кардіологи виокремлюють 5 найкорисніших із них для підтримання нашого серця в тонусі, пише Yahoo Life.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Доктор Ендрю Фріман, директор відділу профілактики серцево-судинних захворювань і здорового способу життя в National Jewish Health у Денвері, наголошує, що люди, які їдять більше фруктів та овочів, як правило, мають кращі показники серцево-судинної системи, включно зі зниженням частоти інфарктів та інсультів. Доктор Шон Хеффрон, кардіолог з NYU Langone Health, підтверджує це, зазначаючи, що фрукти також позитивно впливають на різні фактори ризику розвитку атеросклерозу, як-от тиск, вага та рівень холестерину.
Фрукти містять такі необхідні поживні речовини, як клітковина, калій, фолати та вітамін С. Особливо клітковина допомагає знизити рівень загального холестерину і холестерину ЛПНЩ, зв'язуючи його в кишківнику і запобігаючи реабсорбції в кров. Багаті калієм фрукти зі свого боку допомагають впоратися з високим кров'яним тиском, а фолат тісно пов'язаний зі зниженням ризику інсульту. Яскраві кольори фруктів не просто їх прикрашають, а вказують на високий вміст у них антиоксидантів, які допомагають усунути окислювальні пошкодження в організмі. Крім того, фітохімічні речовини, що містяться у фруктах, мають корисні властивості, що ще більше сприяє зміцненню нашого організму і безпосередньо серця.
Але деякі фрукти особливо виділяються своєю користю для серцево-судинної системи на тлі інших:
- Ягоди, такі як чорниця, малина і полуниця, пов'язані зі зниженням ризику розвитку діабету 2-го типу і, як наслідок, серцевих захворювань. Вони багаті антиоксидантами і мають властивості, які запобігають запаленню і утворенню бляшок в артеріях.
- Яблука — ще один корисний для серця продукт, який є гарним джерелом клітковини, вітаміну С і поліфенолів, що знижують рівень холестерину. Їх стійкість до зберігання також робить їх зручним варіантом для перекусу на ходу.
- Кавун багатий калієм, магнієм і антиоксидантами, такими як лікопін, який пов'язаний зі зниженням ризику інсульту. Цей фрукт особливо рекомендується вживати влітку, коли він неймовірно стиглий, через його чудовий смак і ситність за низької калорійності.
- Виноград, особливо його шкірка, містить такі фітохімічні речовини, як ресвератрол і антоціанін, які захищають серце, знижуючи рівень холестерину і запалення. Вживання винограду може значно знизити систолічний артеріальний тиск.
- Авокадо, яке часто не відносять до фруктів, містить багато корисних жирів і корисне для здоров'я серця. Вони можуть допомогти знизити загальний рівень холестерину і рівень холестерину ЛПНЩ, якщо включити їх до раціону з низьким вмістом насичених жирів. Однак багатьма експертами рекомендується обмежити їх споживання, щоб уникнути надмірного споживання калорій.
Включення в раціон цих різноманітних фруктів може значно поліпшити наше загальне здоров'я і безпосередньо зміцнити наше серце, до того ж кожен фрукт із представленого списку володіє унікальними перевагами, які можуть підійти для конкретної людини, каже Хеффрон.
Раніше Фокус писав про те, що вченим вдалося знайти метод лікування гіпертонії, що не вимагає приймати таблетки до кінця життя. Дослідники стверджують, що знайшли спосіб лікування найпоширенішого виду підвищеного кров'яного тиску.
Також Фокус писав про дієту, здатну знизити кров'яний тиск. Дослідники назвали дієту, яка здатна ефективно знизити високий кров'яний тиск і підтримувати його на рівні.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.