За словами директора департаменту культури Івана Ліптуги, сьогодні Одеса залишається єдиним морським центром України, де туристи можуть відпочити. Загалом ситуація має бути кращою, ніж торік, адже пляжі відкриті вже зараз.
8 червня в Одесі було офіційно відкрито пляжний сезон, і для купання стали доступні щонайменше 20 локацій, які фахівці попередньо ретельно перевірили. У матеріалі "РБК-Україна" розповіли, чого очікувати від туристичного сезону на третій рік повномасштабної війни.
В Одесі відкрили пляжі — які очікування від сезону
Міжнародний туризм сьогодні доступний не всім громадянам, тому люди шукають де відпочити в межах країни. Директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга поділився, що наразі саме Одеса залишається єдиним морським культурним і розважальним центром в Україні.
"Раніше українці з північної, східної частини країни подорожували переважно на Азовське узбережжя та Херсонську область. Зараз це все окуповано. Миколаївська область теж небезпечна, бо частина території замінована, а частина обстрілюється. Тому море буде доступним фактично тільки в Одеській області", — заявив Ігор Ліптуга.
Окремо він додав, що пляжі в затоці Кароліна-Бугас на Одещині також не працюють, адже напередодні ЗС РФ атакували там готель. Відповідно, більша частина туристів зосередиться в обласному центрі.
Із персоналом на пляжах, у готелях, закладах харчування, а також інших розважальних установах спостерігається проблема, каже директор департаменту. Він зазначив, що чоловіки або на фронті, або виїхали з міста, або ховаються від мобілізації і ситуація через це досить критична.
Водночас, цей сезон має бути успішнішим за минулорічний, адже через підрив Каховської ГЕС пляжі відкрилися лише під кінець липня і доступних локацій для купання було 6.
"Якщо цього року не трапиться якоїсь катастрофи, то думаю, що сезон буде більш успішним", — додав Ігор Ліптуга.
Туристичний сезон 2024 — ціни на житло
У своєму матеріалі "РБК-Україна" стверджує, що найдешевше можна облаштуватися в хостелах і багатомісних номерах, які розташовані за кілька кілометрів від берегової лінії. Середня ціна на такі апартаменти становить 250 гривень з людини за добу. Трохи ближче до моря бюджетний номер на двох на 100 гривень дорожчий.
Якщо говорити про двомісні номери в готелях, то ціни в середньому 600-1000 гривень за добу. Усе залежить від близькості до моря.
Правила безпеки та мінна загроза: що потрібно знати
Під час відпочинку в Одесі, особливо з огляду на нинішні реалії, необхідно дотримуватися деяких правил безпеки. Наприклад, на пляжах заборонено перебувати, якщо в місті або населеному пункті оголошено повітряну тривогу. Необхідно скористатися найближчим укриттям.
Також заборонено перебувати на пляжах у таких випадках:
- у разі виявлення у воді або на березі підозрілих предметів;
- під час шторму від 2-х балів;
- поза зонами для купання;
- на пірсах, хвилеломах та інших берегових спорудах.
У жодному разі не можна виходити в акваторію Чорного моря на будь-яких плавальних засобах.
Щодо мінної загрози, то журналісти згадали рекомендацію місцевих комісій щодо встановлення в морі сіток для виявлення вибухових предметів. Водночас, власники пляжів критикують такий підхід, адже торік вони часто рвалися і потрібно було їх постійно міняти. Відповідно, вони вважають такий метод неефективним і пропонують залучити фахівців, які б спостерігали за наближенням мін до пляжів.
Нагадаємо, 7 червня повідомлялося, що Затока в Одеській області закрита для туристів через небезпеку висадки російського десанту, про що заявив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, противник може скористатися доступністю цього населеного пункту і вчинити провокацію. Тобто, найближчим часом про відновлення курорту там навіть не йдеться.