MY.UAНовини
Вибори в Бельгії: як агенти Кремля хочуть розколоти країну та які загрози для України
Вибори в Бельгії: як агенти Кремля хочуть розколоти країну та які загрози для України

Вибори в Бельгії: як агенти Кремля хочуть розколоти країну та які загрози для України

Вже сьогодні, 9 червня, в Бельгії відбудуться потрійні вибори – бельгійці голосуватимуть за новий федеральний парламент, регіональні парламенти та членів Європейського парламенту в один день. У Фламандському регіоні країни праві популісти, які виступають за розділення країни, можуть здобути перемогу.

Бельгія є важливим союзником України, з огляду на її підтримку. Не варто й нагадувати, що всі інституції Євросоюзу та штаб-квартира НАТО розташовані саме в Брюсселі. Бельгійський уряд пообіцяв передати Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. Крім того, левова частка заморожених російських активів перебуває саме в Бельгії, у депозитарії Euroclear у Брюсселі, у вигляді цінних паперів.

Про загрози розпаду Бельгії, продовження підтримки України та "друзів Кремля" у бельгійських політсилах – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Як голосують у Бельгії та хто виступає за розкол країни

Бельгія розділена на три регіони – Фламандський, Валлонський та столицю Брюссель. Вибори в країні відбуваються кожні п'ять років, втім їх складно назвати "національними".

  • Жителі Фламандського регіону голосують лише за партії представлені в тій частині країни, а валлонські виборці обирають представників франкомовних політсил.
  • У Брюсселі ж громадянам дають загальне право вибору. Таким чином кожна частина країни має як свої політичні партії, так і вподобання політичних напрямків.
  • Ультраліва Робітнича партія стала єдиною національною політсилою і це виняток із правил.

За даними опитувань Politico, у Фландрії перемогу здобути можуть дві націоналістичні партії.

  • За ультраправу партію "Фламандський інтерес" (Vlaams Belang), що виступає за розкол Бельгії, можуть проголосувати 27% виборців.
  • Правий "Новий фламандський альянс" (N-VA), з менш радикальною позицією, може набрати близько 20% підтримки, що створює можливість для коаліційних переговорів.


Що показують опитування в Бельгії за останні пів року / Інфографіка Politico

Ультраправа партія підтримує відокремлення Фландрії від Бельгії, у той час як "Новий фламандський альянс" закликає перейти до форми конфедеративної держави та поступового відокремлення. Навіть у разі створення коаліції на регіональному рівні, аби реально розколоти країну навпіл, про це треба домовитися з франкомовними політсилами.

На півдні Бельгії, у Валлонії отримати по 22% голосів можуть соціалістична партія PS та правоцентристська ліберальна партія MR ("Реформаторський рух"). За даними Politico, деякі франкомовні партії підтримують ідею реформування держави, однак повністю виступають проти розділення Бельгії.

"Друзі" Путіна серед бельгійських політиків

Серед партій, які хочуть отримати мандати під час виборів, є й представники з тісними зв'язками з російським урядом. Бельгія вже давно стала однією з країн Європи з найбільшим скупченням російських дипломатів.

Популістська партія "Фламандський інтерес" не залишилась осторонь і ще до 2022 року мала проросійську позицію щодо війни в Україні.


Лідери "Фламандського інтересу" / Фото BELGA

Що відомо про "Фламандський інтерес" і чому партія проросійська

Це ребрендинг бельгійської політсили "Флаамс Блок", яку у 2004 році засудили за расизм. Після певного оновлення, філософія політичної партії не зазнала змін, а її представники продовжили проводити кампанії, засновані на сепаратистських та фламандських націоналістичних закликах. Партія євроскептиків виступає проти іммігрантів та підтримує розділ Бельгії.

Щодо України, то у 2014 році керівник партії "Фламандський інтерес" Том Ван Грікен підтримав окупацію Криму та навіть давав інтерв'ю російським ЗМІ. У спілкуванні з російськими пропагандистами він називав Путіна "хорошим лідером для свого народу, який захищає інтереси своєї країни".

Наприклад, історично Крим є частиною Росії. Володимир Путін лише відновив історичну справедливість, повернувши його в Росію,
– казав Ван Грікен. Щоправда згодом Том Ван Грікен визнав, що помилявся щодо Путіна.

Колишній лідер партії "Фламандський інтерес" та перший віцепрезидент парламенту Фландрії, член міської ради Антверпена Філіп Девінтер має ще тісніші зв'язки з Росією. Зокрема, він був спостерігачем на парламентських виборах в Росії у 2016 році та на виборах президента у 2018 році. Тоді ж Девінтер не бачив жодних порушень з боку Росії в проведенні виборів, навіть після вбивства опозиціонерів, зокрема Бориса Нємцова.

Після окупації, у 2018 році він відвідував Крим та брав участь у Ялтинському міжнародному економічному форумі. Як писали російські ЗМІ, під час цієї зустрічі бельгійські бізнесмени планували виділити 50 мільйонів євро для інвестицій в кримський бізнес.


Філіп Девінтер з російськими військовими / Фото із соцмереж проросійського політика

  • Обіймаючи посаду депутата в місцевому парламенті, Девінтер працював над відкриттям так званого представництва окупованого Криму в Брюсселі. У 2018 році він також вимагав зняти санкції з Росії та став співавтором відповідної резолюції у Парламенті Бельгії.

Бельгійські ЗМІ також пов'язують Девінтера із колишнім генеральним консулом Росії в Антверпені Георгієм Кузнєцовим. За місяць до повномасштабної війни Кузнєцов відвідував фламанадський парламент. Вже в квітні 2022 року Бельгія видворила Кузнєцова через підозру у шпигунстві.


Ексгенконсул Росії Георгій Кузнєцов з Філіпом Девінтером / Фото RR

Що таке "Новий фламандський альянс"?

Наразі націоналістична партія "Новий фламандський альянс" є найбільшою політсилою за кількістю місць у Палаті представників, Сенаті та фламандському парламенті. В Європарламенті від політичної партії є три депутати, ще три представники отримали мандати в парламенті Брюсселя.

  • Ідеологія партії полягає в ідеях поміркованого консерватизму і фламандського націоналізму до відділення Фландрії від Бельгії. Лідер партії Барт Де Вевер та за сумісництвом міський голова Антверпена заявляв, що "ніколи не відмовлявся від мрії, аби всі, хто говорить нідерландською мовою, жили разом" і запропонував приєднати Фландрію до Нідерландів.
  • Euronews пише, що "Новий фламандський альянс" та "Фламандський інтерес" можуть об'єднатися після виборів у парламенті Фландрії.

До повномасштабного вторгнення лідер партії "Новий фламандський інтерес" Барт Де Вевер відвідував Росію. Зокрема, у 2020 році зустрічався з губернатором Петербурга Олександром Бєгловим та підписав двсторонню угоду про соціально-економічне, науково-технічне, гуманітарне та культурне співробітництво. Втім, після початку повномасштабного вторгнення називав Путіна "психопатом" і "божевільним".

Крім того, один із членів партії Герт Верекен є співзасновником аналітичного центру "Євро – Русь" разом із "любителем русского міра" Крісом Романом. 24 лютого 2022 року, на початку повномасштабної війни проти України, на своїй фейсбук-сторінці Верекен розмістив фото з підписом "вместе мы непобедимы", натякаючи на підтримку російської армії.

Крайні ліві за "мир в Україні будь-якою ціною"

Ултраліва, соціалістична партія "Трудова партія Бельгії" (PVDA-PTB) з ностальгією згадує радянський комунізм та виступає за повернення робітничого класу. Політична сила засуджує напад Росії на Україну та критикує агресію путінського режиму. Втім, під час голосувань у фламандському, федеральному та Європейському парламентах представники здебільшого утримувалися або голосували проти підтримки України. Зокрема, представник "Трудової партії Бельгії" Набіль Букілі у федеральному парламенті, не підтримав передачу винищувачів F-16 для української армії.

Члени партії виступають проти розширення НАТО та кажуть про неефективність санкцій ЄС проти Росії, повторуючи наративи російської пропаганди. Лідер фракції PVDA Йос Д'Газе у фламандському парламенті заявив, що "робочий клас по всьому світу страждає від антиросійських санкцій".

Ще одним тривожним сигналом щодо підтримки України є позиція деяких представників політисили про мир будь-яким шляхом. Марк Ботенга, який представляє партію в Європарламенті, та Набіль Букілі вийшли на демонстрацію "за припинення вогню в Україні".

Вони виступають за "відкриття шляху до переговорів для сталого миру". Щодо надання військової допомоги критично висловлювався й член партії PVDA Кім Де Вітте. Під час пленарного засідання парламенту Фландрії він цитував професора міжнародних відносин Чиказького університету Джона Міршаймера, який прославився своїми проросійськими заявами.


Поплічник Медведчука Гольдарб / Фото СБУ

Попри це, "Робітнична партія Бельгії" підписала домовленість про співпрацю із політсилою Гольдарба. Крім того, "Союз лівих сил – За новий соціалізм" приєднався до міжнародної ініціативи "Європа за мир", одним із організаторів якої є PVDA.

Представництво "ДНР" та пропаганда "білої Русі" в Бельгії

Бельгієць Кріс Роман родом з Антверпена має тісні зв'язки з Росією та називає себе русофілом. Чоловік не просто підтримує нацистську політику Путіна щодо війни в Україні, але й популяризує її в Європі, зокрема в себе вдома.

Свою політичну кар'єру Кріс Роман почав ще в 1988 році, вступивши до партії "Фламандський Блок" (попередниці чинної партії "Фламандський інтерес"). Однак, вже в 1994 році чоловік покинув партію через її "надмірну помірність".

Його відкрита любов до Росії почалась ще у 2000-их. У 2003 році Романа притягнули до кримінальної відповідальності за свої антисемітські та расистські висловлювання, його засудили до 9 місяців умовно. Як пише бельгійська газета DeMorgen, саме після цього Кріс Роман вперше відвідав Росію за сприяння Павла Тулаєва, ультраправого неоязичницького активіста.

У 2007 році після неодноразових візитів до Москви Кріс Роман вирішив відкрити аналітичний центр "Євро – Русь" із лозунгом "За велику Європу – від Гібралтару до Владивостока". Кріс Роман неодноразово говорив, що пропагує вісь Париж – Берлін – Москва.


Кріс Роман і його любов до Росії / Колаж affverzet

Бельгійські журналісти-розслідувачі фламандського видання Apache писали, що завдяки своєму аналітичному центру Крісу Роману вдалося побудувати "вражаючу неонацистьку мережу". Його називають посередником між екстремістськими російськими націоналістами, які в добрих відносинах як з членами путінської партії "Єдина Росія", так із західними ультраправими політиками як Жан-Марі Ле Пен, Ніком Гріффіном та Девідом Дюком.

На цьому зв'язки Кріса Романа з Росією не обмежуються. Після початку війни в Україні, у 2018 році він поїхав на так звані вибори до так званої "ДНР" в ролі "міжнародного спостерігача". Бельгієць стверджував, що на окупованих територіях відбулися "відкриті та прозорі" вибори, чого, на його думку, не вистачає в Євросоюзі. За такі заслуги отримав посаду представницього центру так званої "ДНР" у Бельгії.


Кріс Роман із Пушиліним / Фото із соцмереж проросійського бельгійського політика

Після повномасштабного вторгнення в Україну, він продовжив свої візити до Росії. В квітні 2022 року він подумував навіть про переїзд до країни-агресорки. Причиною для таких думок стала нібито небезпека для русофілів у Європі, а українські біженці, яких Роман назвав "націоналістами", можуть лише погіршити ситуацію.

Очікую, що до Бельгії найближчим часом приїде кілька мільйонів українців, але не справжніх, а пропагандистів, вони будуть як албанська мафія. І можуть бути конфлікти. Вони продовжуватимуть пропаганду антиросійську, але вже з Європи. Європа давно як Титанік, але скоро буде тонути ще швидше,
– розповів Роман російським ЗМІ.

Наразі бельгієць активно підтримує російську армію та навіть відвідував мітинг-концерт на "Лужніках", де вихваляли окупантів та війну. За даними газети DeMorgen, Кріс Роман продовжує підтримувати зв'язок із фламандськими крайніми правими молодіжними організаціями та намагається продавати свої проросійські погляди франкомовним ультраправим, які є у Валлонії.

Сепаратистські настрої в Бельгії: чи причетна Росія?

Засновник Brussels Freedom Hub, аналітик Роланд Фройденштейн у коментарі 24 Каналу пояснив, що рух до сепаратизму в країні активно поширюється зі сторони Фламандського регіону останні 30 – 40 років. За його словами, між Фландрією та Валлонією, окрім мовного фактору, є й культурне відчуття відмінності.

До 70-их років 20 століття Валлонія була багатшим регіоном ніж Фландрія через свою індустріальну сферу. Крім того, за словами Фройденштейна, саме вихідці з франкомовної частини формували еліту країни. Тоді ж жителі Фландрії відчували несправедливість, а зараз, після розквіту регіону, мешканці захотіли стати більш автономними. Втім, на думку експерта, розпад Бельгії навряд чи трапиться найближчим часом.

Є незадоволення, є розчарування як з боку фламандців, так і з боку валлонців, але немає жодних ознак того, що країна розколеться найближчим часом. Існують дуже великі перешкоди,
– пояснює експерт.

Аналітик Фройденштейн каже, що адміністративно розділити Бельгію навпіл вкрай складно, оскільки країна складається із трьох регіонів. У тому випадку незрозуміло, хто буде керувати Брюсселем, де розташовані всі інституції Євросоюзу та штаб-квартира НАТО. Крім того, фінансове "розлучення" стане болючим для обох сторін. А також політичні сили не можуть відповісти, яке майбутнє чекатиме на королівську родину та збройні сили Бельгії. Також у такому разі не ясно, чи зможе відокремлений регіон зберегти своє членство в ЄС та НАТО.

Експерт пояснює, що наразі Фландрія та Валлонія вже мають достатньо автономії. Зокрема, Фламандський регіональний уряд має фактично 8 посольств за кордоном у найважливіших країнах-партнерах.

"Це торгові представництва, але де-факто вони є посольствами Фландрії. Це ознака того, наскільки далеко вже зайшла автономія, і саме тому я не думаю, що останній крок – повна незалежність держави – буде зроблений найближчим часом", – наголосив він.

Роланд Фройденштен вважає, що російські нарративи та їхній вплив не є головною причиною розподілу у політичних поглядах між Фландрією та Валлонією. За його словами, між регіонами існує реальна напруженість і це не Кремль її створив. Втім, він наголосив, що Москва "підтримує будь-який поділ в європейських суспільствах".

Вони (росіяни – 24 Канал) намагаються використати будь-який конфлікт у суспільствах в європейських державах. Оскільки регіональний сепаратизм і культурні образи є дуже потужним рушієм конфліктів у суспільствах, то, звісно, Росія використовує і це,
– пояснив експерт.

Чи продовжиться підтримка України після виборів?

Роланд Фройденштейн вважає, що після виборів Бельгії вдасться створити коаліційний уряд із багатьох партій. Аналітик називає бельгійців "світовими чемпіонами з компромісів".

Крайні праві не прийдуть до влади. Я не думаю, що у них є якісь шанси в цій країні, але вони стануть сильнішими. Крім того, у фламандській частині є помірковані праві, які також є дещо сепаратистськими. Тож ми побачимо певне посилення цього, але я не бачу якихось радикальних змін у Бельгії,
– зазначив експерт, додавши, що кардинальних змін щодо підтримки України аналітик не очікує.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коригував обстріли Одещини під час роботи на «швидкій». Російський агент отримав вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:00:40Z
У НІмеччині дали Путіну час на рішення про припинення вогню
Gazeta UA
2025-05-12T14:00:34Z
Тайвань внесе $2 мільйони до міжнародного фонду з розмінування в Україні
УкраинФорм
2025-05-12T14:00:22Z
Стефанчук в Угорщині закликав європейські парламенти зняти штучні перепони на шляху України до ЄС
УкраинФорм
2025-05-12T13:58:14Z
Переговори з РФ мають бути у присутності партнерів, щоб Путін не перекрутив позицію України - Огризко
УкраинФорм
2025-05-12T13:58:06Z
Бразилія через візит да Сілви до Москви опинилась на неправильному боці історії - Мережко
УкраинФорм
2025-05-12T13:58:03Z
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T13:55:47Z
Україна повідомила США та європейцям, що перемир'я немає, обговорили можливі санкції
Лига
2025-05-12T13:54:01Z
Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
Хвиля
2025-05-12T13:52:31Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Зірка «Білого лотосу» Еймі Лу Вуд зіграє дружину Достоєвського у чорній комедії «Ідіоти»
Детектор М
2025-05-12T14:01:35Z
У Луцьку відбудеться V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера»
Детектор М
2025-05-12T13:55:41Z
Супермодель Жизель Бюндхен уперше показала третю дитину
Фокус
2025-05-12T13:42:22Z
Безос і його наречена одружаться на венеціанському острові: хто буде серед гостей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:39:29Z
«Оленя», «Шьоґун» та «Україна: Ворог у лісі»: оголоcили переможців британської премії BAFTA TV Awards 2025
Детектор М
2025-05-12T13:31:24Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T13:21:52Z
Весняні концерти, стендап і вистави: куди піти в Києві у травні 2025 року
Факти ICTV
2025-05-12T13:10:24Z
Називає "гадюкою": Вікторія Бекхем серйозно посварилася з невісткою Ніколою Пельтц, — ЗМІ
Фокус
2025-05-12T13:06:42Z
У Римі знайдено давню резиденцію понтифіків
360ua.news
2025-05-12T14:00:57Z
Яку середню зарплату отримують вчителі в Україні
24tv
2025-05-12T13:57:32Z
Є багато питань, – віцемаршал Великої Британії вражений можливостями українських морських дронів
24tv
2025-05-12T13:54:57Z
Нацгвардія спростувала, що командувача Півненка було звільнено
Лига
2025-05-12T13:54:43Z
Це не гадюки: унікальний вид змій опинився у Червоній книзі України
Telegraf
2025-05-12T13:54:21Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T13:52:58Z
Жінка може втратити будинок, у якому незаконно оселився незнайомець
Фокус
2025-05-12T13:51:59Z
Чому собаки облизують людей: ветеринар розповів про поведінку тварин
Фокус
2025-05-12T13:51:58Z
Вони вже бояться, – офіцер бригади "Рубіж" назвав найбільші проблеми росіян
24tv
2025-05-12T13:48:57Z
Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
Що відбувається із психічним здоров'ям українців? Оприлюднено тривожні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:51:37Z
Україна та Ірландія співпрацюватимуть у підготовці медсестер
УкраинФорм
2025-05-12T13:49:22Z
Чому вії після нарощення випадають: основні причини, які треба знати
24tv
2025-05-12T13:36:40Z
Знижує тиск на 15 пунктів: знайдено новий засіб проти стійкої гіпертензії
Факти ICTV
2025-05-12T13:12:18Z
Акції індійських виробників ліків просіли після заяви Трампа
24tv
2025-05-12T13:06:58Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T12:12:54Z
Як час прийому їжі допомагає підтримувати і контролювати вагу
360ua.news
2025-05-12T12:03:47Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T12:00:41Z
В Індонезії загинули 13 людей під час утилізації старих боєприпасів
Лига
2025-05-12T13:30:37Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:24:42Z
Буковинського правоохоронця затримали за спробу переправлення за кордон ухилянтів та підкупу прикордонника
Украина Криминальная
2025-05-12T13:12:09Z
"Я подумав, що це вибух": у США зняли на відео "пилового диявола"
24tv
2025-05-12T13:06:59Z
У Харкові внаслідок ДТП постраждали два чоловіка
Мій Харків
2025-05-12T12:57:21Z
Під Києвом прощалися із застреленими військовим і його тещею
24tv
2025-05-12T12:51:30Z
На Закарпатті взято під варту попа та диякона УПЦ , які переправляли ухилянтів через кордон
Украина Криминальная
2025-05-12T12:48:55Z
Довічне ув’язнення за розбійний напад та вбивство фермера отримали зловмисники на Дніпропетровщині
Украина Криминальная
2025-05-12T12:33:16Z
Дві обікрадені квартири за день – підозрюваного в крадіжках волинянина взяли під варту
Украина Криминальная
2025-05-12T12:21:55Z
Китай покрив сонячними панелями цілу гору․ Дронам не вистачає заряду, щоб облетіти всю її площу
InternetUA
2025-05-12T14:01:02Z
Контінентал подвоїть площі сидератів
AgroPortal
2025-05-12T14:00:32Z
Українці отримали 443 млн грн кешбеку за березень — рекорд з початку програми
Факти ICTV
2025-05-12T13:54:45Z
Україна зберігає позитивне сальдо у торгівлі молокопродуктами
Agravery
2025-05-12T13:52:24Z
Ціни на цибулю підскочили
AgroPortal
2025-05-12T13:30:21Z
Мода без моралі: які бренди досі заробляють в Росії
24tv
2025-05-12T13:12:44Z
Тарифи на електроенергію в Україні: що буде з цінами в червні
Фокус
2025-05-12T13:12:10Z
У цьому прорахувались найбільше: економіст спрогнозував критичний дефіцит бюджету Росії
24tv
2025-05-12T13:09:45Z
Долар злетів до нового максимуму на ринку
24tv
2025-05-12T13:03:54Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Сумській області: скільки доведеться платити
Политека
2025-05-12T14:01:42Z
Прокуратура вимагає захисту для історичної будівлі на Солом'янці через суд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:00:46Z
Що відбувається на фронті: повідомили новини з передової
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
У Криму чоловік зламав прапори на могилах солдатів РФ, які воювали проти України
УкраинФорм
2025-05-12T13:54:37Z
Житомир — місто воєводи та жита – що приховує назва міста
GlavRed
2025-05-12T13:54:31Z
На Хмельниччині зафіксували рекордно низьку температуру повітря
УкраинФорм
2025-05-12T13:54:29Z
На Харківському напрямку росіяни атакували один раз, на Куп’янському окупанти здійснили дві атаки — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-12T13:40:17Z
Військовий розповів про тактику наступу росіян на вовчанському напрямку
ZN UA
2025-05-12T13:37:09Z
Останній раз було у 1978 році: у Львові зафіксували температурний антирекорд
24tv
2025-05-12T13:33:46Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
BMW презентував спецверсію кросовера X7 за $110 000
AutoCentre
2025-05-12T12:16:32Z
Нова угода про торгівлю, але дешеві електромобілі з Китаю залишаються під забороною
Топ Жир
2025-05-12T12:15:09Z
Етанол в українському бензині. Як це впливає на автомобіль і що з цим робити
AutoCentre
2025-05-12T12:04:21Z
Як одне слово допоможе визначити, що людина бреше
Знай
2025-05-12T13:51:58Z
Як відмити внутрішнє скло духовки: простий, але дієвий домашній засіб
GlavRed
2025-05-12T13:30:21Z
Чому молоко біле, якщо корова їсть зелену траву: знають навіть не всі дорослі
GlavRed
2025-05-12T13:27:22Z
Чайний наліт зникне з чашок за секунди: елементарний лайфхак
24tv
2025-05-12T13:18:34Z
Інтер'єр спальні: яку помилку найчастіше роблять при облаштуванні цього простору
24tv
2025-05-12T13:12:44Z
Їжа майбутнього: що люди їстимуть у 2050 році на думку експертів
Фокус
2025-05-12T12:51:20Z
Як зрозуміти, що у вашому будинку забагато пилу, і що з цим робити
24tv
2025-05-12T12:21:31Z
Тут народився король: чому варто побачити Олеський замок на Львівщині
24tv
2025-05-12T12:21:27Z
Чим обробити абрикос навесні: дачники розкрили головні секрети
24tv
2025-05-12T12:21:03Z
Зірковий Мбаппе повторив рекорд легенд Барселони в Ель Класіко
24tv
2025-05-12T13:57:33Z
Конте: Мене дратує, коли ми не перемагаємо
Football.ua
2025-05-12T13:46:42Z
"Він може зупинити": колишній чемпіон світу дав сміливий прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-12T13:39:23Z
"Шахтар" - "Динамо": де дивитися матч і які коефіцієнти
Gazeta UA
2025-05-12T13:37:43Z
Де Брюйне погодився перейти в Наполі – Sky Sports
Football.ua
2025-05-12T13:28:08Z
«Мені 40 років, а я бігаю!». Мілевський, не добираючи слів, накричав на одноклубників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:27:05Z
Рішення за Луніним: Реал погодився продати українського голкіпера
24tv
2025-05-12T13:18:57Z
Зірковий гравець НБА може змінити команду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:09:37Z
Флік узгодив контракт з Барселоною до 2027 року
Football.ua
2025-05-12T12:48:50Z
Побив усіх: названо телефон, який перевершив за потужністю батареї і iPhone, і Samsung
Фокус
2025-05-12T13:58:50Z
Штучний інтелект навчився відтворювати обличчя людини за ДНК
ITC
2025-05-12T13:58:05Z
Не золото і не морські істоти: науковці показали, що виявила камера на дні Маріанської западини
24tv
2025-05-12T13:57:21Z
Apple планує суттєво підвищити ціни на iPhone - WSJ
InternetUA
2025-05-12T13:46:25Z
Краще поміняти: два бюджетні телефони Samsung перестануть нормально працювати
Фокус
2025-05-12T13:16:46Z
Американець хотів зробити прибутковий бізнес за 24 години: чим завершився експертимент
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:15:43Z
15 тисяч відгуків: анімацію Gothic 1 Remake змінили після шквальної реакції фанатів
ITC
2025-05-12T13:07:35Z
Алхіміки були б раді: вчені з'ясували, як перетворити свинець на золото, і навіть вже це зробили
24tv
2025-05-12T13:06:13Z
Розкриті технічні характеристики нових американських дронів SiFly, що перевершують DJI Mavic
InternetUA
2025-05-12T13:01:34Z