Відповідно, коли 9 з них пошкоджено, то навіть попри те, що зараз літо й менше споживання, на жаль, цієї електроенергії не вистачає, щоб покрити поточні витрати. Про це 24 Каналу розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Скільки часу потрібно на відновлення енергетики
Росія серйозно пошкодила нашу енергетичну систему. Харченко переконаний, що для того, щоб вирівняти ситуацію в енергосистемі до нормальної з поточними руйнуваннями – потрібно близько 2 років.
Усі працюватимуть, щоб до зими приготувати максимум того, що можна приготувати; відновити пошкоджені об'єкти; відновити усе, що може працювати; можливо, відновити законсервовані теплоелектроцентралі тощо. Однак стратегічно, щоб не було обмежень, то мінімальний термін робіт – 2 роки,
– зауважив експерт з енергетики.
Щодо тактичної ситуації з електроенергією, то попереду складний місяць – липень. Тоді збігаються високі температури та кількість ремонтів, зокрема атомних енергоблоків. Утім, з середини серпня ситуація почне покращуватися.
"Потім йде зима, й вона буде складною. Це об'єктивно", – підсумував Харченко.
Водночас ситуація сьогодні така, що сильно погіршити її майбутніми атаками Росія вже не зможе.
Ситуація в енергосистемі: коротко
- В Україні зберігається дефіцит електроенергії. Зараз наша держава покриває споживання електроенергії завдяки власній генерації та імпорту.
- За час повномасштабної війни Росія знищила понад половину енергетичних потужностей нашої держави. Генерація електроенергії впала до менш як 20 гігаватів. Тобто Україна втратила понад 30 гігаватів потужностей.
- В Укренерго заявили, що наразі не передбачають можливості блекауту в Україні. Утім, це прогноз без урахування ракетних атак ворога.