Військовослужбовців Україні можуть отримувати щомісячне грошове забезпечення від 2 350 до 20 100 гривень, а під час воєнного стану додаткові премії до 100 тисяч гривень. Затримки у виплатах можуть виникати через відсутність коштів у бюджеті або неправильно сформовані запити на виплату.
OBOZ.UA з'ясував з яких причин може буде затримка виплат та які виплати отримують вйськовослужбовці. На військових не поширюється дія Кодексу законів про працю. Тобто з ними не укладається трудовий договір. Права військовослужбовців регулюються законом Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.
Зарплата військовослужбовців значно відрізняється від зарплати найманих працівників, оскільки вона включає щомісячне грошове забезпечення та премії. Мінімальна заробітна плата для військовослужбовців становить від 2 350 до 20 100 гривень залежно від посади.
У період воєнного стану військові можуть отримувати додаткові премії, які досягають 100 тисяч гривень. Станом на 2024 рік мінімальна заробітна плата для військовослужбовців становить:
- солдати – 20 100 гривень;
- строковики – 6 000 гривень;
- курсанти військових вишів – 2 350 гривень;
- інструктори – від 15 000 до 30 000 гривень.
Розмір грошового забезпечення залежить від посади, військового звання, кваліфікації, тривалості та інтенсивності військової служби. Крім того, існують надбавки до зарплат за особливі умови служби, режим секретності, науковий ступінь, почесне або спортивне звання.
Грошове забезпечення в період воєнного стану
У період воєнного стану військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення та додаткову винагороду у вигляді премій. Наприклад:
- 30 000 гривень – для тих, хто здійснює бойові або спеціальні завдання для оборони України;
- 50 000 гривень – для військових, які виконують бойові або спеціальні завдання в складі органів військового управління;
- 70 000 гривень – одноразова винагорода за виконання бойових завдань на передовій або на окупованих територіях;
- 100 000 гривень – для тих, хто перебуває в зоні активних бойових дій, або проходить лікування після поранення, а також для тих, хто потрапив у полон.
Ці надбавки виплачуються пропорційно часу виконання завдань. Наприклад, один день на передовій коштує трохи більше ніж 3 000 гривень.
Коли надходять гроші та причини затримок
Грошове забезпечення виплачується на банківську карту військовослужбовця у два етапи. А саме:
- перший етап – аванс з 5 по 15 число поточного місяця;
- другий етап – основна сума з 25 числа до початку наступного місяця.
Проте нерідко оплата для військових може затриматися. Затримки у виплатах можуть відбутися з таких причин:
- відсутність коштів у бюджеті – це може статися через недостатнє фінансування або перевитрати на інші статті бюджету;
- неправильно сформовані запити на виплату: військові частини можуть неправильно оформити документи або затримати їх подання;
- додаткові виплати за участь у бойових діях: узгодження таких виплат потребує додаткового часу, що може призводити до затримок.
Крім того, точна дата виплат може залежати від військових частин та роду військ, тобто чи це Міністерство оборони, чи Національна гвардія. Затримки можуть створювати значні незручності для військових, які залежать від своєчасних виплат для забезпечення своїх сімей та покриття власних витрат.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, учасники бойових дійв Україні мають значні пільги в оподаткуванні, включаючи звільнення від сплати земельного податку за об’єктами до 2 гектарів для особистого селянського господарства та зменшення бази об’єкта оподаткування на 60 квадратних метрів для квартир. А також пільги у сплаті податків на доходи та ПДВ.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!