Як передає Укрінформ, про це повідомляє Swissinfo.
Згідно з новим законом, у Швейцарії до 2035 року щонайменше 35 терават-годин (ТВт-год) електроенергії мають вироблятися з відновлюваних джерел енергії (і 45 ТВт-год до 2050 року).
Це приблизно в шість разів більше, ніж у 2022 році.
Більшість цієї «зеленої» енергії надходитиме від сонця. Понад 80% запланованих проєктів, пов’язаних із виробництвом енергії від сонця, мають бути реалізовані на існуючих конструкціях, включаючи дахи та фасади житлових будинків і торгових центрів.
Проте обов’язок встановлення сонячних панелей не буде загальним. Він стосуватиметься лише новобудов із площею понад 300 квадратних метрів.
Дамби й надалі відіграватимуть життєво важливу роль у забезпеченні постачання електроенергії взимку.
Виробництво гідроелектроенергії має зрости з 37,2 ТВт-год у 2023 році до 39,2 ТВт-год у 2050 році.
Зазначається, що підтриманий у неділю закон прискорить реалізацію 16 гідроенергетичних проєктів, які вже погоджені федеральним урядом, кантонами, екологічними асоціаціями та компаніями з постачання електроенергії.
Протягом наступних 10-15 років Швейцарія вироблятиме більше електроенергії з відновлюваних джерел, особливо сонячної та гідроенергії. Це зменшить її залежність від інших країн протягом зими.
Як повідомляв Укрінформ, за результатами референдуму, що відбувся за ініціативи профспілок, Швейцарія проголосувала за 13-ту додаткову пенсію.