Про це повідомляє Радіо Азатутюн, передає Укрінформ.
Тисячі протестувальників пройшли до парламенту Вірменії пізно в неділю. На мітингу був присутній їхній лідер, архієпископ Баграт Галстанян, який вимагає відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та формування тимчасового уряду.
Спочатку ОМОН не дозволив протестувальникам наблизитися до будівлі парламенту з боку проспекту Маршала Баграмяна, що викликало словесну перепалку між Галстаняном і офіцерами поліції. Згодом напруженість спала, і лідер протесту та деякі демонстранти після опівночі намагалися підійти до будівлі з іншого боку. Там їх також зупинили шеренги поліцейських.
Кілька опозиційних парламентарів, які супроводжували Галстаняна, також не змогли пройти крізь кордон поліції, через що відбулися суперечки і штовханина з силовиками. Через годину силовики таки пустили їх до будівлі. Повідомляється, що щонайменше трьох протестувальників було затримано на місці під час короткочасної бійки.
«Ми будемо стояти тут стільки, скільки буде потрібно», — сказав Галстанян після засудження «незаконних» дій поліції.
Протестувальники не розходилися, незважаючи на сильний дощ, який почався близько другої години ночі за місцевим часом. Багато з них ночували на проспекті Маршала Баграмяна, де організатори акції розбили намети.
Станом на ранок понеділка протестувальники все ще залишаються там. Вони почали марш з центральної міської площі Республіки, де раніше в неділю Галстанян провів черговий масовий мітинг. Звертаючись до прихильників, він закликав до чотирьох днів протестів, поки не буде оголошено вотум недовіри уряду Пашиняна.
Архієпископ за підтримки вірменської опозиції вимагав скликати у вівторок екстренне засідання парламенту Вірменії з метою відправити уряд Пашиняна у відставку.
Галстанян уже вимагав вотуму недовіри уряду під час першого мітингу в Єревані 9 травня після тижневих протестів у північній провінції Тавуш проти рішення Пашиняна поступитися кількома прикордонними районами Азербайджану. Два опозиційні альянси, представлені у вірменському парламенті, пообіцяли спробувати організувати вотум недовіри. Але їм не вистачає жодного голосу, щоб змусити парламент офіційно обговорити цей захід.
Лідери опозиції та Галстанян сподіваються, що відсутній голос надасть Ішхан Закарян, номінально незалежний депутат, який вийшов з опозиційного блоку «Патів Унем» у 2022 році. Навіть якщо Закарян приєднається до ініціативи, опозиції доведеться переманити на свій бік щонайменше 18 із 71 законодавця з правлячої партії «Громадянський договір».
Як повідомляв Укрінформ, МЗС Вірменії заявляло, що Єреван і Баку попередньо домовилися про делімітацію на окремій ділянці кордону, зокрема про територіальну приналежність чотирьох сіл між Тавуською областю та північно-західним Газахським районом Азербайджану. З початку 1990-х років ці села контролювалися Вірменією, а тепер - за результатами війни 2020 року між країнами - перейдуть Азербайджану.
Після чого в Єревані відбулося кілька мітингів під керівництвом глави Тавушської єпархії Вірменської Апостольської церкви архієпископа Баграта Галстаняна з вимогою відставки Пашиняна.
Фото: Photolur