Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Hill.
Президент Джо Байден оголосив про цю пропозицію наприкінці минулого місяця, заявивши, що вона включає план з трьох частин щодо припинення боїв та звільнення решти заручників.
"На сьогодні найефективніший, найнадійніший та найправильніший спосіб вивести всіх заручників — це досягти всеосяжного припинення вогню та угоди щодо заручників, яку президент Байден описав публічно декілька днів тому і яку прийняв Ізраїль, тепер, коли ми очікуємо відповіді ХАМАС", – сказав Салліван.
"Якби ХАМАС погодився на цю угоду, вогонь би припинився, заручники повернулися б додому, гуманітарна допомога надходила б більше, і для палестинського народу настав би кращий день", - додав він.
Зазначається, що ХАМАС усе ще утримує понад 100 заручників у секторі Гази, понад 30 із них вважаються мертвими.
Внесена США до переліку терористичних група викрала понад 250 людей з півдня Ізраїлю під час несподіваного нападу 7 жовтня, під час якого було вбито близько 1200 людей. Близько 100 заручників були звільнені внаслідок тижневої угоди про припинення вогню в листопаді минулого року.
Зауваження Саллівана пролунали через день після проведення в Газі спеціальної операції, під час якої було врятовано чотирьох заручників.
"Завтра, навіть сьогодні, може бути припинення вогню, якщо ХАМАС погодиться на угоду. Тож, з нашої точки зору, світ має продовжувати чітко та рішуче посилювати це повідомлення, — сказав Салліван. - Ми ще не отримали офіційної відповіді… відповіді від ХАМАС. Ми чекаємо на це".
Минулого тижня лідери 18 країн, громадяни яких є заручниками, виступили зі спільною заявою, в якій закликали ХАМАС та Ізраїль погодитися на пропозицію про припинення вогню.
"Ми закликаємо ХАМАС закрити цю угоду, з якою Ізраїль готовий рухатися вперед, та почати процес звільнення наших громадян", – йдеться у заяві лідерів.
Як повідомляв Укрінформ, президент США Джо Байден оприлюднив триетапний план Ізраїлю, підтриманий Штатами, щодо припинення вогню в секторі Гази та звільнення заручників.
В Ізраїлі допустили тимчасове призупинення війни з бойовиками ХАМАСу на 42 дні, але не погодилися на повне завершення бойових дій.