MY.UAНовини
Вчені розгадали 15-річну помилку в дослідженні стовбурових клітин
Вчені розгадали 15-річну помилку в дослідженні стовбурових клітин

Вчені розгадали 15-річну помилку в дослідженні стовбурових клітин

Дослідження Колумбійського університету виявили давню помилку в ідентифікації кишкових стовбурових клітин, знаходячи справжні стовбурові клітини в іншому місці, що могло б революціонізувати регенеративну медицину, застосувавши ці висновки до інших органів.

Два незалежних дослідження, проведені вченими з Колумбійського університету, показують, що дослідження стовбурових клітин кишківника протягом останніх 15 років були затьмарені випадком помилкової ідентифікації: вчені вивчали не ту клітину.

Обидва дослідження були опубліковані в журналі Cell. Стовбурові клітини кишківника є одними з найбільш працьовитих стовбурових клітин в організмі. Вони працюють безперервно протягом усього нашого життя, щоб поповнити короткоживучі клітини, які вистилають наш кишківник. Приблизно кожні чотири дні ці клітини, які покривають поверхню розміром приблизно з тенісний корт, повністю замінюються.

Розуміння цих стовбурових клітин трудоголіків може допомогти вченим увімкнути менш продуктивні стовбурові клітини в інших органах для відновлення серця, легенів, мозку тощо. Імовірно, стовбурові клітини кишківника були ідентифіковані більше 15 років тому в ході епохального дослідження.

Але використовуючи нові інструменти відстеження походження та обчислювальні інструменти, команди Колумбійського університету під керівництвом Тімоті Ванга та Келлі Яна виявили, що ці клітини є нащадками справжніх стовбурових клітин кишківника. Справжні стовбурові клітини кишківника знаходяться в іншому місці, виробляють інші білки та реагують на різні сигнали.

«Нова робота є суперечливою та змінює парадигму, але може оживити [всю?] сферу регенеративної медицини», — каже Тімоті Ванг, професор медицини Дороті Л. і Деніела Х. Сільберберга.

«Ми знаємо, що ми створюємо багато хвиль у цій галузі, але якщо ми хочемо досягти прогресу, нам потрібно ідентифікувати справжні стовбурові клітини, щоб ми могли націлити ці клітини на терапію», — каже Келлі Ян, Герберт Ірвінг Доцент кафедри медицини.

Нещодавно ми розмовляли з Келлі Ян і Тімоті Вангом про висновки та наслідки.

Навіщо кишківнику потрібні стовбурові клітини?

KY: Те, що має відношення до цієї історії, так це тканина під назвою кишковий епітелій. Це єдиний шар клітин, який вистилає кишківник, і він складається з різних типів клітин, які допомагають перетравлювати їжу, засвоювати поживні речовини та боротися з мікробами.

Більшість клітин живуть лише близько чотирьох днів до заміни, тому стовбурові клітини повинні створювати заміни. Що справді примітно в слизовій оболонці кишківника, так це те, наскільки вона велика. Якби ми розкрили вашу кишку і поклали її рівно, вона покрила б поверхню тенісного корту. Стовбурові клітини кишечника, можливо, є найбільш працездатними стовбуровими клітинами в організмі.

Стовбурові клітини кишківника нібито були ідентифіковані у 2007 році, і це відкриття було оцінено як прорив у науці про стовбурові клітини. Чому ви думаєте, що це був випадок помилкової ідентифікації?

TW: Протягом останніх 17 років у галузі кишкових стовбурових клітин припускали, що Lgr5, білок на поверхні клітини, є специфічним маркером для кишкових стовбурових клітин. Іншими словами, всі клітини Lgr5+ вважаються стовбуровими клітинами, а всі стовбурові клітини вважаються Lgr5+. Ці клітини Lgr5+ були розташовані на самому дні залоз, або крипт, у слизовій оболонці кишківника.

Однак в останнє десятиліття з цією моделлю почали з’являтися проблеми. Видалення клітин Lgr5+ у мишей за допомогою генетичного підходу, схоже, не сильно заважало кишківнику, і стовбурові клітини Lgr5+ знову з’являлися протягом тижня. Крім того, кишківник зміг відновитися після важкої травми, наприклад пошкодження, спричиненого радіацією, навіть якщо травма знищила майже всі клітини Lgr5+.

К.Й.: За самим визначенням стовбурові клітини — це клітини, які регенерують тканини, тому ці відкриття створили парадокс. У багатьох резонансних роботах згадуються різні механізми, щоб пояснити парадокс: деякі припускають, що інші повністю зрілі кишкові клітини можуть повернутися назад у часі розвитку та відновити характеристики стовбурових клітин. Інші припускають, що існує спляча популяція стовбурових клітин, яка працює лише тоді, коли оболонка пошкоджена.

Ніхто насправді не досліджував ідею про те, що, можливо, клітини Lgr5+ насправді не є стовбуровими клітинами, що є найпростішим поясненням.

Як ваші лабораторії ідентифікували справжні стовбурові клітини кишківника?

TW: Моя лабораторія співпрацювала з колишнім головою відділу системної біології Колумбійського університету Андреа Каліфано, яка розробила передові обчислювальні алгоритми, які можуть реконструювати взаємозв’язки між клітинами всередині тканини. Ми використали секвенування одноклітинної РНК, щоб схарактеризувати всі клітини в криптах, регіоні кишківника, де, як відомо, знаходяться стовбурові клітини, а потім ввели ці дані в алгоритми.

Ці алгоритми виявили джерело «стволовості» в кишківнику не в клітинному пулі Lgr5+, а в іншому типі клітин вище в криптах в області, відомої як перешийок. Після усунення клітин Lgr5+ за допомогою радіації або генетичної абляції ми підтвердили, що ці клітини перешийка є стовбуровими клітинами кишківника та здатні відновлювати слизову оболонку кишківника. Ми не знайшли доказів того, що інші зрілі клітини можуть повернути час назад і стати стовбуровими.

KY: Ми не стільки намагалися ідентифікувати стовбурові клітини, скільки намагалися зрозуміти інші клітини кишківника, які беруть участь у регенерації внутрішньої оболонки. Ніхто не зміг визначити ці інші клітини-попередники в кишківнику.

Ми ідентифікували популяцію клітин, які були проліферативними та позначені білком під назвою FGFBP1. Коли ми запитали, як ці клітини пов’язані з клітинами Lgr5+, наш обчислювальний аналіз сказав нам, що ці клітини FGFBP1 породжують усі кишкові клітини, включаючи Lgr5+, протилежне прийнятій моделі.

Моя аспірантка, Клаудія Капдевіла, зробила мишу, яка дозволила б нам визначити, які клітини — Lgr5+ чи FGFBP1+ — є справжніми стовбуровими клітинами. У цій миші щоразу, коли ген FGFBP1 включається в клітину, клітина буде експресувати два різних флуоресцентних білка, червоний і синій. Червоний відразу вмикався і відразу вимикався, а синій з’являвся трохи пізніше і залишався на дні.

Це дозволило нам відстежувати клітини з плином часу, і це чітко показало, що клітини FGFBP1 створюють клітини Lgr5+, протилежні тому, як люди зараз вважають. Цю техніку, яка називається картографуванням долі з розв’язанням часу, раніше використовували лише кілька разів, і я подумав, що змусити її працювати було неймовірним досягненням.

Як це вплине на сферу стовбурових клітин і пошук методів лікування стовбуровими клітинами?

TW: Цей випадок помилкової ідентифікації може пояснити, чому регенеративна медицина не виправдала своїх обіцянок. Ми шукали не ті комірки. Минулі дослідження потрібно буде переосмислити у світлі нової ідентичності стовбурових клітин, але врешті-решт це може призвести до терапії, яка допоможе відновити кишківник у людей із захворюваннями кишківника, і можливої ​​трансплантації стовбурових клітин у майбутньому.

К.Й.: Зрештою, ми сподіваємося визначити універсальний шлях, який лежить в основі роботи стовбурових клітин, щоб потім ми могли застосувати принципи, які ми дізналися про кишківник, до інших тканин, таких як шкіра, волосся, мозок, серце, легені, нирки, печінка тощо.

Існує також думка, що деякі види раку виникають через стовбурові клітини, які пішли не так. Отже, розуміючи приналежність стовбурової клітини, ми могли б також розробити нові терапевтичні засоби, які можуть запобігти розвитку раку. Ось чому так важливо зрозуміти, яка клітина лежить в основі всього цього.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На фестивалі «Інтерлялька» в Ужгороді покажуть вистави лялькарі з восьми країн світу
УкраинФорм
2024-09-28T15:19:46Z
Фронтмен гурту Måneskin випустив першу сольну пісню
УкраинФорм
2024-09-28T15:00:33Z
Маніфест любові від MELOVIN та дебютний альбом Дорофєєвої: 10 музичних новинок тижня
24tv
2024-09-28T14:51:42Z
Відомий український співак висловився про військову зарплатню на радіо: "Мені недостатньо"
TSN
2024-09-28T14:51:21Z
«Будинок «Слово». Нескінчений роман» покажуть у Празі
УкраинФорм
2024-09-28T14:36:59Z
Не дозволять нудьгувати: 3 нові мультфільми, які точно треба подивитися з дітьми
24tv
2024-09-28T14:36:48Z
Це гарячіше, ніж Рейчел у "Друзях": Дженніфер Еністон у 55 років ще може захопити Бреда Пітта
Знай
2024-09-28T13:51:40Z
Наталка Денисенко показалася з чоловіком-воїном і розповіла, як вони сина вітали з 7-річчям
TSN
2024-09-28T13:39:30Z
Катерина Осадча показала небачені фото з 22-річним сином і звернулася до нього: "Доросліший за мене"
TSN
2024-09-28T13:18:58Z
Чому вода у пляшках шкідлива
24tv
2024-09-28T14:57:18Z
Вітряна віспа: які є міфи довкола хвороби та особливості лікування
TSN
2024-09-28T14:51:40Z
Які хвороби серця є підставою для відстрочки від мобілізації: повний перелік
24tv
2024-09-28T14:30:36Z
Точність до 70%: ШІ визначить наявність діабету, слухаючи ваш голос
24tv
2024-09-28T14:21:55Z
Іспанські науковці створили салат, у 30 разів корисніший за звичайний
AgroPortal
2024-09-28T13:00:54Z
Чи знали ви, які солодощі найкорисніші для захисту печінки, щитовидки та знижують холестерин
TSN
2024-09-28T12:51:43Z
Зміцнення імунітету цибулею та часником: наскільки ефективні бабусині поради
Знай
2024-09-28T11:51:48Z
Знайшли новий поширений фактор, який вдвічі підвищує ризик аутизму у дітей
24tv
2024-09-28T11:33:44Z
Як довго потрібно заварювати чай у пакетиках, щоб він був смачним та корисним
TSN
2024-09-28T10:49:50Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Ультраправі не отримали посаду спікера в Тюрингії, де перемогли на виборах
Европейская правда
2024-09-28T15:19:29Z
Завершення війни в Україні: Швейцарія зробила неочікувану заяву
TSN
2024-09-28T15:06:55Z
Як війна на Близькому Сході впливає на вибори у США
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T15:06:42Z
У США вимагають назвати Росію глобальною загрозою безпеці: до чого тут Україна
TSN
2024-09-28T15:06:30Z
Начальника Генштабу ЗСУ "давно не бачили", а Сирський "ховається" на дачі, — Безугла
Фокус
2024-09-28T14:57:30Z
Путін злякався Кадирова: що занепокоїло російського диктатора
24tv
2024-09-28T14:57:11Z
Топвійськовий НАТО: Курська операція ЗСУ створила стратегічну проблему для Путіна
Европейская правда
2024-09-28T14:54:05Z
АР: Китай використовує фейкові новини як інструмент впливу у глобальній грі
Детектор М
2024-09-28T14:53:50Z
На Куп’янському напрямку ЗСУ відбили атаку російської колони з 50 одиниць техніки
TSN
2024-09-28T15:21:57Z
Судитимуть жителя Запоріжжя, який підробив довідку про навчання для уникнення мобілізації
Украина Криминальная
2024-09-28T15:18:34Z
Росія перекидає нові сили на Курський напрямок: в ОТУ "Сіверськ" розповіли про ситуацію там
24tv
2024-09-28T15:00:39Z
Лізуть дуже активно, – волонтерка розповіла, куди рвуться росіяни на Покровському напрямку
24tv
2024-09-28T14:57:29Z
Звільнення Вовчанського агрегатного заводу: в ОТУ "Харків" пояснили його значення
TSN
2024-09-28T14:51:51Z
У Сумах оголосили дводенну жалобу за загиблими від російської атаки на лікарню
УкраинФорм
2024-09-28T14:51:33Z
Вугледар затиснутий, ворог намагається прорватися до міста: експерт про загрозу окупації
TSN
2024-09-28T14:51:30Z
Аномальна спека: чи буде в Україні ще +30 градусів
24tv
2024-09-28T14:51:29Z
У школах на ТОТ окупанти прагнуть перетворити українських дітей на солдатів російської армії
TSN
2024-09-28T14:51:08Z
Росіяни влучили дроном в автомобіль на Харківщині: є загиблий та поранені
ZN UA
2024-09-28T15:21:30Z
"Шахед" влучив під час евакуації: в ДСНС показали перші хвилини після удару по лікарні в Сумах
24tv
2024-09-28T15:12:16Z
Встромив ножа у серце і зізнався матері: на Київщині сталося жорстоке убивство
TSN
2024-09-28T15:06:22Z
Кількість поранених внаслідок російського удару по Сумах зросла до 21
УкраинФорм
2024-09-28T14:58:59Z
У Пакистані розбився гелікоптер з російськими пілотами: майже пів борту загинуло
24tv
2024-09-28T14:51:23Z
Удар по Кривому Рогу: рятувальники завершили розбір завалів адмінбудівлі
УкраинФорм
2024-09-28T14:30:33Z
У Чернігові легковик зіткнувся з тролейбусом: діти отримали травми
24tv
2024-09-28T14:06:55Z
На Полтавщині ліквідували масштабну лісову пожежу, яка вирувала майже два тижні
УкраинФорм
2024-09-28T14:06:15Z
Судитимуть ексдиректорку комунального закладу, яка розтратила понад ₴470 тисяч бюджетних коштів
Украина Криминальная
2024-09-28T13:51:27Z
Україна – Венесуела: онлайн-трансляція чвертьфінального матчу ЧС-2024 з футзалу
24tv
2024-09-28T15:13:37Z
Дубль Лаутаро приніс Інтеру перемогу над Удінезе
Football.ua
2024-09-28T14:59:52Z
Ексфутболіст Арсенала помер у лікарні після мініфутбольного матчу у Парагваї
24tv
2024-09-28T14:51:03Z
УПЛ: «ЛНЗ» та «Чорноморць» поділили очки у Черкасах
УкраинФорм
2024-09-28T14:43:28Z
ЛНЗ не втримав перемогу над Чорноморцем
Football.ua
2024-09-28T14:37:01Z
Єлизавета Котляр вийшла у фінал турніру ITF у Болгарії
УкраинФорм
2024-09-28T14:27:42Z
Ньюкасл — Манчестер Сіті 1:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-09-28T14:25:22Z
Мустафаєв, Смоляков та Луїфер гратимуть із перших хвилин проти Карпат
Football.ua
2024-09-28T14:13:23Z
Ла Ліга. Хетафе впевнено обіграв Алавес
Football.ua
2024-09-28T14:10:31Z
Ніколи не варто саджати поряд з домом: 5 небезпечних дерев
24tv
2024-09-28T15:21:36Z
Сирський перебуває на найгарячіших ділянках Східного фронту - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-28T15:20:08Z
Омбудсман заявив про випадки насилля над дітьми у навчально-реабілітаційному центрі на Львівщині
Украина Криминальная
2024-09-28T15:16:00Z
Український безпілотник “Фурія” витримав удар російського FPV-дрона
InternetUA
2024-09-28T15:01:25Z
Зйомка ТЦК на камеру: юристка пояснила, в яких випадках можуть покарати
Политека
2024-09-28T15:01:06Z
"Найсамотніший будинок": чим ізольована будівля на перехресті приваблює покупців
Фокус
2024-09-28T14:57:26Z
20 років присвятив службі: відоме ім'я загиблого в Сумах поліцейського
24tv
2024-09-28T14:52:25Z
Згвалтували у три роки - народила у 5: як склалася доля наймолодшої мами у світ
TSN
2024-09-28T14:51:42Z
Що буде, якщо поштою прийшла повістка і людина не з’явиться до ТЦК
TSN
2024-09-28T14:51:15Z
Як тримати речі під рукою, але не створювати безладу в кімнаті: 3 простих способи
24tv
2024-09-28T15:17:54Z
Кава з медом: як приготувати незвичний напій, який підкорив мережу
24tv
2024-09-28T15:17:25Z
Як відіпрати білі речі до ідеального стану: бабусині лайфхаки, які працюють
24tv
2024-09-28T15:13:27Z
Не буде часу на смуток: 4 знаки зодіаку, в яких останні вихідні вересня минуть позитивно
24tv
2024-09-28T15:06:53Z
Поїли часнику і не можете позбутися запаху з рота? Відкладіть зубну щітку, адже є 3 перевірені продукти
Знай
2024-09-28T14:52:35Z
Дивний лайфгак, який ефективно працює: навіщо кидати кавову гущу до унітазу
TSN
2024-09-28T14:51:45Z
Тест-картинка: те, що ви побачите першим, розкриє вашу найпривабливішу рису
TSN
2024-09-28T14:51:06Z
Як на зиму заморозити врожай баклажанів: господині поділились хитрощами
Политека
2024-09-28T14:43:12Z
Древніше, ніж ви вважаєте: коли насправді з'явилося пиво
Фокус
2024-09-28T14:42:45Z
Стало відомо, як змінилися ціни на фуражну кукурудзу
AgroNews
2024-09-28T15:15:16Z
Тарифи на комуналку у жовтні: українців попередили про 50-відсоткове подорожчання
Знай
2024-09-28T14:30:35Z
Чи можна розірвати договір, якщо орендар не сплатив орендну плату
24tv
2024-09-28T13:24:54Z
Названо десять найвпізнаваніших органічних брендів України
AgroNews
2024-09-28T13:16:04Z
Обмеження карткових переказів в Україні з 1 жовтня: що зміниться і який тепер ліміт
Фокус
2024-09-28T12:51:17Z
Підприємства у серпні збільшили виробництво молока - АВМ
УкраинФорм
2024-09-28T12:36:08Z
У ТАС Агро оновлюють сільгосптехніку
AgroPortal
2024-09-28T12:30:01Z
У Великій Британії досліджують питання запилення полуниці в контрольованих умовах
AgroNews
2024-09-28T12:16:07Z
Які доплати до пенсії мають українці після досягнення 65 років
24tv
2024-09-28T11:48:11Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Сонячне затемнення у жовтні: коли і де можна буде побачити
ZN UA
2024-09-28T14:53:01Z
Ютубер показав, як використовувати калькулятор TI-84 для спілкування з ChatGPT
InternetUA
2024-09-28T14:31:03Z
Шокує кожного: нещодавня фотографія Землі з космосу розкриває нові деталі про нашу планету
Фокус
2024-09-28T14:12:44Z
Якісніше перемішування та мульчування завдяки ножовим дискам CrossCutter
AgroNews
2024-09-28T13:51:48Z
На ракеті "Сармат" могла вибухнути ступінь чи паливо: що це дає
24tv
2024-09-28T13:45:13Z
Нове оновлення Windows 11 викликає “екран смерті” і нескінченне перезавантаження
InternetUA
2024-09-28T13:31:15Z
Новий смартфон Xiaomi робить знімки краще, ніж iPhone 16 Pro Max за 1470 євро
Фокус
2024-09-28T13:15:17Z
Huawei знову випередила Apple у гонці планшетів
Portaltele
2024-09-28T13:07:55Z
Перегрів смартфона може бути ознакою наявності вірусів
InternetUA
2024-09-28T12:58:34Z