MY.UAНовини
Пітчинг, на який ми не заслужили. «Неігрові повнометражні дебюти» та «Неігрові телефільми»
Пітчинг, на який ми не заслужили. «Неігрові повнометражні дебюти» та «Неігрові телефільми»

Пітчинг, на який ми не заслужили. «Неігрові повнометражні дебюти» та «Неігрові телефільми»

Кіно
Статті
Пітчинг, на який ми не заслужили. «Неігрові повнометражні дебюти» та «Неігрові телефільми»
Статті
Кіно

Пітчинг, на який ми не заслужили. «Неігрові повнометражні дебюти» та «Неігрові телефільми»

Дисклеймер: 19-й конкурс Держкіно має всі шанси залишитися профанацією, оскільки Рада, яка уповноважена затвердити фінальні результати переможців, втратила свою легітимність. Це підтверджено судовим рішенням. Але фарс продовжується, і ми не можемо не проаналізувати процес.
Катерина Городнича
11 Черв 2024
0
11

Конкурсні дні стартували 6 червня, ми збираємося розповісти вам про усі. Текст про перший день буде трішки згодом. Ну а другий містив презентації декількох секцій конкурсу: 

  • неігрові повнометражні фільми дебюти, 

  • неігрові телефільми, 

  • ігрові повнометражні фільми-дебюти, 

  • анімаційні повнометражні фільми (для широкої глядацької аудиторії)

Щоб у вас не втомилася рука скролити цей лонгрід, ми розіб’ємо його на дві частини. В цій — про неігрове. Ігрові дебюти та анімацію проаналізуємо окремо.

Неігрові повнометражні фільми дебюти

ТОВ 435 Films, «Крим, 5-та ранку», режисер Дмитро Костюминський.

Перший презентований проєкт — про родини кримськотатарських політв’язнів в Криму. Режисер потенційного доку на початку пітчингу попросив не транслювати його доповідь через можливу небезпеку для майбутніх героїнь. Але з огляду на те, що ми всі маємо можливість побачити цей виступ на ютьюбі, то секрет знають експерти конкурсу, ми і ще десь три сотні глядачів, яким було не лінь подивитись майже вісім годин відео. Тобто прохання, з одного боку, зрозуміле, з іншого — дивне з огляду на правову базу конкурсу. Пітчинг публічний, це передбачено законом (тому що гроші державні, і ми з вами — замовники — маємо право знати, на що підуть кошти з наших податків). На наш погляд, якщо справді є небезпека для героїв проєкту, то завдання для креативної частини команди — розказати про ідею, не розкриваючи завчасно персоналії. 

Отже, це «історія жінок, які живуть своє життя в екстраординардих умовах. Героїні — це дружини кримськотатарських політв’язнів, які вимушені самі облаштовувати свій побут, зберігати свою культуру в умовах російської окупації». Ідея в авторів виникла завдяки п’єсі Наталки Ворожбит і Анастасії Косодій. Режисер ставив виставу за цим матеріалом і зрозумів, що тема варта окремого фільму. 

Але аргументи Дмитра Костюминського на користь своїх потенційних героїнь змушують мене максимально стримуватись, щоб не заволати «Штаааа?!». Він пропонує нам співчувати героїням не тому, що їхні родини під тиском російських спецслужб, а тому що «вони залишились без чоловіків, а як ви знаєте, в мусульманських родинах чоловік – це стовп і основа сім’ї, а отже жінкам доводиться самостійно бути відповідальними за побут». 

Кількість слів і вигуків, які в цей момент виникають в моїй голові, перелічити неможливо. Процитую лише одну українську співачку в перекладі: «Я завелася, зупини мене!»

Мущіна, ваша благородна мета потонула у вашому дрімучому сексизмі. Щось я не пам’ятаю, щоб кримськотатарське мусульманство було уособленням середньовіччя. Не думаю, що головною проблемою дружин політв’язнів є те, що їхні сім’ї лишились без чоловіків і тепер доводиться бути самостійними. Це про терор! Не про рожевих поні, яких нема кому випасати.

На жаль, нинішній колектив керівництва Держкіно не зміг забезпечити адекватну трансляцію на початку, тому ми не побачили ані тизеру, ані звернення продюсерки «435 Films» Анни Паленчук, тому послуговуємось лише наявним у ютубі виступом режисера. Щиро сподіваємось, що досвідчена продюсерка мала менш контраверсійні аргументи щодо проєкту.

ТОВ «ГУД МОНІНГ ДІСТИРІБЬЮШН», «Зубочистка», режисерка Анна Мігунова

За словами режисерки, яка в якості дипломної роботи планує створити повний метр зі свого короткометражного фільму, основний конфлікт проєкту «заснований на непорозумінні двох світів – цивільного і воєнного». Війну Анна Мігунова обіцяє зобразити «як храм Божий, а мирне життя як пекло»

Режисерка — дружина загиблого на війні воїна. Її особистий досвід став, очевидно, тригером для акцентів у майбутньому фільмі. В тизері, який, знову ж таки, Держкіно не змогло вмонтувати у відеотрансляцію, тому ми його не побачили, вона пообіцяла, що ми почуємо уривки щоденника її чоловіка. І ми мали би всі шанси емоційно підключитися до історії, яку планує розповісти Анна Мігунова, але не судилося. Ми чуємо лише біль конкретної людини і звинувачення на адресу «тиловиків».

Приміром «Як це, бути чужим і дивним серед тих, кому виборюєш спокійне життя ціною власного? Ця історія про непорозуміння та паралельне існування війни та «миру», «фільм базуватиметься на порівнянні миру та війни, байдужості та емпатії». 

Як людина, яка не раз презентувала проєкти, я би хотіла зазначити, що тему можна було би подати значно делікатніше. З огляду на те, що у фільмі планується розкрити особистий досвід авторки і її родини, мені здається, що ціннішим було би акцентування на власних переживаннях, ніж на узагальненні, яке може спровокувати захисні реакції глядача. 

ТОВ «ІСТМЕН ФІЛМС», «Спротив Херсону», режисер Олесь Каціон.

Перша в секції презентація, яка не викликала подвійних почуттів. 

В заявці зазначається, що «події фільму розгортаються від наступу російських окупаційних військ з півдня, з напрямку тимчасового окупованого Кримського півострова на місто, епізоду героїчної оборони Херсону періоду кінця лютого-березня 2022 року, періоду окупації самого міста військами РФ та героїчного спротиву херсонців протягом 256 днів окупації, епізоду деокупації міста Силами оборони України, та продовження стійкої оборони Херсона дотепер, на момент зйомок фільму».

Тритмент майбутнього фільму містить особисту історію автора сценарію, журналіста і військовослужбовця Олексія Братущака. Його контакти в місті дозволили зібрати пул героїв фільму, які мають продемонструвати глядачеві, наскільки нерелевантним є твердження, що «Херсон здали без бою». 

Переважна більшість команди фільму — військовослужбовці, працівники пресслужби Міноборони, відповідно це люди, в яких є безпосередній доступ до територій і місць, де цивільним митцям можливості знімати немає.

ФОП Вікторія Бабкина, «Сила музики», режисерка Юлія Салімовська

Оцінки експертів, опубліковані на сайті Держкіно, можна узагальнити єдиним посилом: музикант Євген Хмара — прекрасний герой проєкту, тема реабілітації військових через музику — актуальна, але давайте більше сконцентруємось на реабілітації, а не на біографії Хмари. 

Боюся стати в рядок із натовпом «не читав, але засуджую», але завдяки відгукам експертів враження про проєкт таке, наче від тієї класичної історії про студента, який вивчив одну тему про бліх, і коли йому випав білет про собак, він віртуозно звернув «собаки — це такі тварини, у яких є блохи, а от про бліх я вам зараз розкажу». Тобто, в 2024 році автори хочуть зробити документальний байопик про українського музиканта, Євгена Хмару. Але конкурс передбачає тему війни. Тому за вуха тягнеться дотичність музики до війни, і вже через «бліх», тобто тему реабілітації, можна наколядувати бюджет на фільм про музиканта. Але це виключно враження від оцінок.

В презентації автори напевно врахували реакції експертів, і говорили вже переважно про музикотерапію і Хмару як фахівця в цьому виді реабілітації.

ФОП Негрієнко Роман Валерійович, «Діти війни», режисер Дмитро Тодорюк

Автори планують знімати п’ять героїв — дітей від 7 до 15 років. Презентація була насичена начебто правильними месседжами, але настільки загальними, що я, описуючи їх зараз, навіть і не скажу, якими конкретно. Але зрозуміло, що діти і війна — поєднання тригерне. Хоч що знімай, вийде несамовито емоційно. Втім, цікавим у цьому проєкті є те, що головна тема, заявлена в поданих на конкурс документах, від першого до другого етапу конкурсу встигла, м’яко кажучи, еволюціонувати. В документі зазначено, що головною цінністю фільму буде «дослідження проблеми усиновлення українських дітей, які осиротіли через воєнні дії в Україні, сім'ями з Євросоюзу».

Благородна мета, правда? Але проблема в тому, що на період війни на законодавчому рівні всиновлення українських дітей іноземцями заборонене. Нема чого досліджувати. The end. Відповідно, і тема фільму, очевидно, змінилася з моменту подачі заявки. 

ТОВ «НОВЕЛ ФІЛЬМ», «Дніпро ГЕС: петля часу», режисерка — Марина Моляка

Планують автори нам розказати про Каховську трагедію, про каскад ГЕС на Дніпрі (історія будівництва, загрози в разі руйнування). І все це за ті ж самі півтора мільйони гривень.

Дивилась я цю презентацію, і така, знаєте, ностальгія пройняла. Пам’ятаю, як ми таких «пізнавальних доків» на тєліку клепали по п’ять на тиждень. Тільки не додумались державних грошей на це просити. А деякі проєкти і досі це роблять. Авторам запропонованого фільму можна сходити на консультацію щодо бюджету на «2+2» до продюсера і ведучого Максима Сухенка, він проєкт «Помста природи» роками робить. До речі, якщо покопатися в архівах тих випусків, то можна напевно там знайти навіть фільм про дніпровський каскад ГЕС. Бо про що тільки там не розповідали за стільки років.

І ще одна деталь. Режисерка зазначила, що хоче передавати масштаб і міць ГЕС через загальні плани. Я одразу уявила собі цю зйомку дронами над ДніпроГЕСом і тут же ППО, яке ці дрони збиває. Тому що воно і в мирний час знімати ГЕС важко, це стратегічний об’єкт, а під час війни — поготів. Я би подивилась на того чиновника, який видасть дозвіл на таку зйомку заради «пізнавального фільму».

З іншого боку, креативний продюсер проєкту, очевидно, дуже глибоко занурений у тему. Видно, що людина досліджувала, вже має домовленості з іноземними експертами, і взагалі його презентацію насилу зупинили — з такою пристрастю він говорив про дамби.

ТОВ «ПРЕМ'ЄР-МЕДІА», «Земля Енея», режисер — Руслан Товкун

Авторський проєкт, де Руслан Товкун і режисер, і сценарист, і продюсер. У заявці він описав майбутній фільм як «захоплюючу розповідь про «земельну реформу» в Україні та природну мудрість і стійкість людей, котрі працюють на землі». Інтригує сусідство словосполучень «захоплююча розповідь» і «земельна реформа».

З усіх представлених на цей момент проєктів «Земля Енея» найбільше виглядає як потенційно документальне кіно. Можливо, завдяки тому, що автор дуже професійно підійшов до самої презентації. Він розклав головну тему на шари сенсів. Від прикладного — герой, який живе на хуторі і обробляє землю, до ідейного — земля як основа національної ідентичності та земля як територія, яку Україна захищає.

ТОВ «НАЦІОНАЛЬНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ», «Народжені (НЕ) для війни», режисерка — Ірина Худаско-Орловська 

В першу чергу нагадаю, що ТОВ «НІС» — це телеканал «Інтер». Саме це ТОВ виробляє інтерівські новини.

Воєнний кореспондент Ігор Левенок виступатиме сценаристом. 

Ідея — розказати історії шістьох бійців, щоб показати, що ніхто з них не був народжений для війни. Тим самим протиставити це тезам ухилянтів. Чесно кажучи, як колишня редакторка телевізійних новин, я би таке взяла до великого недільного підсумкового випуску як розширені довгі сюжети. Дуже хороший матеріал для циклу. 

Але чи це кіно? І чи оригінальна ідея?

ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ "ІНТЕР"», «Історія змови: культурний терор », режисерка Людмила Грицай 

А це просто вишенька на торті. Я вже думала не писати про цю презентацію, тому що проєкт раніше удостоївся окремого тексту «Антоніни». Але не можна не розказати вам про цей зразковий виступ.

Я вважаю, що це окрема короткометражка. Назва «Інтерівці відкривають для себе історію України». 

Виступ автора сценарію Богдана Вербицького продемонстрував нам, з якою пристрастю він взявся за цей фільм. Зі справжнім запалом розповів експертам, а заразом і нам, що режисера Леся Курбаса розстріляла радянська влада. А Сергія Параджанова ув’язнили за «гомосексуалізм». І ще багато карколомних відкриттів, про які молода команда інтерівських митців готова розповісти у своєму фільмі. 

Режисерка додала, що в художньому арсеналі її прийомів будуть сцени реконструкції, інтерв’ю з істориками, зйомки архівних матеріалів. І підкреслила, що з автором сценарію у них вже напрацьована команда, адже вони разом уже зняли два документальних фільми (нагадаю, це секція дебютів, де режисер/-ка має знімати свій перший проєкт).

А далі почався смішний пінг-понг. Експерти по черзі намагалися поставити творчій групі одне й те саме питання (точніше два) «в чому новаторство, якщо ці теми розкриті вже мільйон разів на численних ютуб-каналах?» та «що саме зробить із цього кіно, а не стандартний телефільм, за лекалами?». 

На що Богдан і Людмила по колу розповідали свої аргументи із презентації заново. Таке собі «мама сказала, гроші в бідончику» (с)

Підіб’ємо підсумки. 

Перший висновок: я зла і неприємна людина, яка докопалася майже до всіх виступів.

Другий висновок: із дев’яти презентацій обіцяють бути саме документальним фільмом з оригінальною ідеєю півтора проєкти. Принаймні в переказі авторів. Решта — гідні і дуже непогані телефільми, або навіть цикли телесюжетів.

І на цьому перейдемо до іншої секції. До тієї, куда варто було би подаватися майже всім учасникам попередньої. 

Неігрові телевізійні фільми

ФОП Калатай Віктор Андрійович, «Партизани. Нова історія», режисерка — Аліса Кустовська 

Тут просто із самого початку перейду до висновку номер 1: я НЕ зла і НЕ неприємна людина. Тому що мені просто немає до чого докопатися. Цікава концепція — історії підпілля на окупованих територіях. П’ять героїв: з Херсона, з Харківщини, з Бердянська та Криму розкажуть про те, як партизанили в своїх містах, поки там були окупанти. Як труїли колаборантів, як їм допомагали секс-працівниці і багато інших яскравих епізодів. Звісно, що партизани, які й досі під окупацією, не розкриватимуть своїх облич та імен. З героями авторам проєкту допомагає ГУР. 

Найцікавіше: режисерка зазначила, що застосовуватиме всі стандартні прийоми телефільмів: реконструкції, архівні матеріали, інтерв’ю. Десь ми вже це чули. Пам’ятаєте попередню презентацію? Там режисерка все те саме планувала використовувати, щоб її фільм не був телефільмом, а виглядав як документальне кіно.

Скажу чесно, як глядачка я б телефільм «Партизани. Нова історія» подивилась.

ТОВ «Хіроус Кріейтів Студіо», «Куленепробивні янголи», режисер — Іван Ясній 

Ми вже згадували про цей проєкт в огляді заявок, але додам про саму презентацію. Іван Ясній не був присутній на виступі, але варто зазначити, що військова тематика для нього не нова, свого часу він разом Леонідом Кантером був співавтором фільму «Добровольці божої чоти» про захисників Донецького аеропорту. А також зняв фільм «Міф» про оперного співака Василя Сліпака, який пішов добровольцем в АТО і загинув на Донбасі.

Цей же фільм буде про інших добровольців — іноземних волонтерів, які приїхали в Україну на передову, привезли авто швидкої допомоги. Британець і швейцарець розповідатимуть про війну в Україні передусім іноземному глядачу. 

І знову висновок той самий: я не зла і не токсична, це просто до цієї секції в другому дні пітчингів нормальних проєктів практично не було.

І ще один: може би просто назви секцій поміняти місцями? Нехай би попередні були телефільмами, а ці — кіно.

ФОП Івавшина Денис Сергійович, «Вогонь трибун», режисер — Денис Данько 

Фільм про футбольних ультрас, які пішли воювати, представили Денис Івавшина та Віктор Калатай. Стрічка про особливість саме такої категорії бійців, з таким бекґраундом. Особисті історії тих, хто колись ходив битися з фанатами інших клубів, а тепер вони разом б’ють росіян. За словами продюсера, один із їхніх героїв навіть сказав, що після війни в Україні просто зникне культура футбольних ультрас. Тому що всі вони зараз воюють пліч-о-пліч. Серед героїв стрічки також і білоруські ультрас, які колись приїхали до України, а тепер воюють разом із нашими проти ворога.

І ще один фільм, який я хочу подивитись як глядачка. Та що ж таке? Що за секція така. Невже не буде трешу взагалі? Це мені винагорода за страждання в попередньому блоці?

ФОП Хотіленко Максим Вячеславович, «Володарі неба», режисер — він же

І останній в блоці телефільмів проєкт. У цьому випадку — серіал. Перші дві частини вже вийшли на «2+2», тепер Максим Хотіленко та продюсер Віктор Калатай планують ще дві. Перший фільм був про льотчиків, другий про вертольотчиків, а третій і четвертий розповідатимуть про операторів дронів і операцію ППО в 2023-му, коли наші фахівці збили тринадцять літаків.

Неважко помітити, що три з чотирьох проєктів у секції «Неігрові телефільми» — це стрічки телеканалу «2+2», в яких у тій чи іншій позиції (продюсер або заявник) — Віктор Калатай. Такий собі «мейджор» цього блоку. Але вимушена визнати, що абсолютно всі проєкти телефільмів цікаві, оригінальні і автори точно розуміються на тому, що вони роблять. На відміну від секції «Неігрові фільми-дебюти».

«Антоніна»
Катерина Городнича
«Безсмертний полк» уже не той. «Інтер» просить у Держкіно півтора мільйона на фільм про культурний терор
Теги
телефильм
телефільм
пітчинг Держкіно
пітчинг
документальний фільм
документальне кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Валюта подорожчала - курс на 15 липня
Gazeta UA
2025-07-15T06:45:46Z
Відновлення України: підписано вже угод та меморандумів на понад 13 млрд євро
Известия Киев
2025-07-15T06:45:44Z
В Україні знову хочуть об'єднати міністерства: агро зіллють з економікою та екологією
AgroPortal
2025-07-15T06:30:56Z
Подорожчання продуктів у Вінниці: як змінилися ціни в магазинах
Политека
2025-07-15T06:30:41Z
На Закарпатті побудують сухий порт із нафтобазою для біоетанолу
Agravery
2025-07-15T06:06:02Z
Чи потрібно реєструвати бізнес, якщо продаєш в Instagram
24tv
2025-07-15T06:03:29Z
Meta купує голосовий стартап Play AI
InternetUA
2025-07-15T06:01:25Z
Ринок землі: ціна гектара зросла на 60%
AgroPortal
2025-07-15T06:00:42Z
Ціни на житло в Івано-Франківську: де купити квартиру вигідніше цього року
24tv
2025-07-15T05:36:21Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Вчені відкрили нову клітинну органелу, яка може змінити уявлення про хвороби
TSN
2025-07-15T06:15:43Z
Людство на порозі революції у питанні лікування раку – Times
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T05:42:56Z
Чи варто перебувати на сонці заради вітаміну D
24tv
2025-07-15T04:51:23Z
Соцвиплати внаслідок інвалідності тепер адмініструє Пенсійний фонд - розʼяснення МОЗ
УкраинФорм
2025-07-15T04:09:48Z
Як загоїти сонячні опіки в домашніх умовах: шість простих кроків
Gazeta UA
2025-07-15T03:54:54Z
Блокує дихання: чому не радять спати на животі
Gazeta UA
2025-07-15T01:21:48Z
Пояснили, як кокосова олія відбілює зуби
Gazeta UA
2025-07-14T20:51:42Z
Що має бути в раціоні щодня, щоб краще висиплятися: відповідь дієтолога
Gazeta UA
2025-07-14T20:39:16Z
Шабунін натякнув, що в його телефоні ДБР може знайти пікантні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:48:24Z
Доля України залежить від темпів постачання зброї НАТО – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:48:16Z
Чи може Україна отримати ракети Tomahawk від США: у WP розкрили наміри Трампа
TSN
2025-07-15T06:48:16Z
Верховний суд дозволив Трампу розпустити одне з міністерств
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:48:00Z
Німеччина запросила у США ракетні системи Typhon, які можуть досягати цілей на території Росії
24tv
2025-07-15T06:45:38Z
Рютте: Рішення про продаж зброї - потужний сигнал Кремлю про єдність США і Європи
УкраинФорм
2025-07-15T06:37:29Z
Рф може отримати найпотужніші ракети
Знай
2025-07-15T06:36:42Z
Рубіо підтвердив європейським колегам, що Трамп прагне миру в Україні шляхом переговорів
УкраинФорм
2025-07-15T06:34:14Z
Передача озброєння через НАТО: відомо, як рішення Трампа вплине на Україну
GlavRed
2025-07-15T06:27:13Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:48:06Z
Візьміть краще з собою парасольки. Чи впаде температура у Києві в середині тижня
Telegraf
2025-07-15T06:45:12Z
Росіяни обстріляли з артилерії Гуляйполе, поранене подружжя
УкраинФорм
2025-07-15T06:42:26Z
Через атаку російського БпЛА на Купʼянщині поранено мирну мешканку
Мій Харків
2025-07-15T06:25:11Z
У Дніпрі через атаку ворожих БПЛА пошкоджені гімназія, багатоповерхівка і приватні будинки
УкраинФорм
2025-07-15T06:18:58Z
Рішучість понад усе: 3 знаки, яким доведеться діяти негайно
24tv
2025-07-15T06:18:13Z
На Південно-Слобожанському напрямку росіяни атакували 5 разів, на Куп’янському минулої доби відбулося 6 атак окупантів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-15T06:16:52Z
В Україні мінлива хмарність: прогноз погоди на 15 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:15:46Z
У Києві починається реставрація садиби Зеленських
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:15:42Z
Не тільки Джамала: ще одна українська зірка стала членкинею Академії звукозапису США
24tv
2025-07-15T06:48:57Z
Гурт, створений штучним інтелектом, отримав 1 мільйон прослуховувань на Spotify
InternetUA
2025-07-15T06:45:29Z
Максим Галкін показала свій розкішний будинок за кордоном - деталі
GlavRed
2025-07-15T06:27:45Z
Розпочалися зйомки серіалу “Гаррі Поттер”: HBO показав перші кадри
ZN UA
2025-07-15T05:42:27Z
"Один одного гублять та потоплюють": зрадниця Корольова зробила заяву про шлюб
GlavRed
2025-07-15T03:27:43Z
Стиль, технології, самоповага: як сучасні чоловіки доглядають за собою у 2025 році
24tv
2025-07-15T03:15:50Z
Потап знову оскандалився своїми вподобаннями: кайфує під російського співака, занесеного до Миротворця
Знай
2025-07-15T02:51:52Z
Розпочалися зйомки серіалу про Гаррі Поттера
Gazeta UA
2025-07-15T02:21:46Z
Андрій Бєдняков розповів, як його донька від Насті Короткої реагує на нових жінок
GlavRed
2025-07-14T22:27:42Z
Чому у Кропивницькому сквер став місцем для безлічі підліткових бійок
Украина Криминальная
2025-07-15T06:48:59Z
"Цей день – про зв'язок": Зеленський привітав українців з Днем державності
24tv
2025-07-15T06:37:01Z
Законопроєкт про 50 тис. грн за народження дитини розсварив соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:27:46Z
16 липня — яке церковне свято, чому не можна цього дня підмітати і мити підлогу
TSN
2025-07-15T06:15:58Z
"Залізний купол" на Києвом: скільки треба часу на захист від дронів — експерт пояснив
TSN
2025-07-15T06:15:44Z
Яке завтра, 16 липня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-07-15T06:15:13Z
Телешоу коштувало прокурору посади: дружина випадково розкрила незадекларований будинок
Украина Криминальная
2025-07-15T06:12:38Z
Зробіть це, аби не втратити частину пенсії
24tv
2025-07-15T06:09:51Z
Монітринговий візит до Кременчуцької виховної колонії: виявлено численні та системні порушення прав неповнолітніх засуджених
Украина Криминальная
2025-07-15T06:00:52Z
Як з грецького ресторану: готуємо ароматний сирно-шпинатний пиріг
Gazeta UA
2025-07-15T06:30:40Z
Небажані "гості" не підлетять і на метр: як захистити дім від комарів
24tv
2025-07-15T06:30:32Z
Духовка не знадобиться: як приготувати ліниві сосиски за 7 хвилин
Telegraf
2025-07-15T06:12:32Z
Чому зеленіє картопля та як цього не допустити: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-15T05:42:29Z
Туристи назвали найсмачніші страви, які пробували за кордоном
24tv
2025-07-15T05:21:53Z
Не треба ні краплі води: як легко перетворити елементарну гречку на шедевр
24tv
2025-07-15T04:51:35Z
Усі плани зірвуться, а проблем побільшає: для чотирьох знаків Зодіаку настане важкий період
Знай
2025-07-15T04:21:32Z
Запах парфумів влітку: які нотки ароматів зберігаються якнайдовше
Gazeta UA
2025-07-15T03:36:34Z
Липень підготував сюрпризи: 4 знаки зодіаку вже скоро зустрінуть своє кохання
GlavRed
2025-07-15T03:27:29Z
У столиці затримали жінку, яка на першому побаченні викрала у знайомого майже 50 тисяч доларів
Украина Криминальная
2025-07-15T06:39:36Z
Росія вдарила по лікарні на Сумщині: постраждала 14-річна дівчинка
24tv
2025-07-15T06:30:20Z
На Кіровоградщині горіло поле внаслідок падіння уламків російських дронів
УкраинФорм
2025-07-15T06:28:12Z
Росіяни вдарили по медичному закладу на Сумщині: постраждала дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:24:59Z
Пожежа в будинку для літніх людей вбила 9 осіб, десятки постраждали
TSN
2025-07-15T06:15:51Z
На Миколаївщині через нічну атаку дронів пошкоджена інфраструктура та приватні будинки
УкраинФорм
2025-07-15T06:06:14Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 15 липня
Мій Харків
2025-07-15T06:01:40Z
У Москві та Підмосков’ї шторм спричинив пожежі та блекаут
1News
2025-07-15T05:57:57Z
Пекельна спека у Іспанії: кількість смертей стала рекордною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T05:27:53Z
Фонд Марти Костюк запускає проєкт з інтеграції тенісу в шкільні уроки фізкультури
УкраинФорм
2025-07-15T06:45:33Z
Поділля підписало двох колишніх гравців Олександрії
Football.ua
2025-07-15T06:40:17Z
«Я – ідіот». Тренер «ПСЖ» прокоментував сутичку після фіналу клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:33:58Z
Київське Динамо прагне посилити лінію захисту центрбеком Ахмедом Сідібе
Известия Киев
2025-07-15T06:28:26Z
Сьогодні визначиться перший суперник «Динамо» у кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-15T06:28:02Z
Трамп назвав найкращого футболіста в історії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T06:21:13Z
Жезуш: Я не міг відмовитись від виклику, який кинув мені Роналду
Football.ua
2025-07-15T06:19:14Z
Ветеран боксу назав головне вміння Усика, якого має остерігатися Дюбуа
24tv
2025-07-15T06:09:26Z
Динамо Київ – Корвінул: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-15T06:01:05Z
Європейські фани Sony залишаються без нового флагмана Xperia
InternetUA
2025-07-15T06:40:00Z
У Польщі археологи виявили рідкісні споруди віком 5500 років: фото
ZN UA
2025-07-15T06:37:39Z
Підручники з анатомії доведеться оновити: всередині клітин людини знайшли невідому раніше структуру
Фокус
2025-07-15T06:36:48Z
Велика ілюзія штучного інтелекту розпадається при роздивлянні впритул
InternetUA
2025-07-15T06:31:45Z
Зникаючі смуги на Марсі. Вчені поклали край десятиліттям спекуляцій
Фокус
2025-07-15T06:30:45Z
Як Clair Obscur Expedition 33 вплине на наступну Final Fantasy: продюсер розкрив деталі
Фокус
2025-07-15T06:27:27Z
ШІ Ілона Маска зобов’язав працівників встановити шпигунське ПЗ на особисті ноутбуки
InternetUA
2025-07-15T06:24:49Z
В Україні судили чоловіка, який на відео у YouTube виправдовував війну
InternetUA
2025-07-15T06:21:06Z
Використання чат-ботів для терапії зі штучним інтелектом несе значні ризики для пацієнтів
InternetUA
2025-07-15T06:16:24Z
Які електромобілі обирають українці: рейтинг найпопулярніших авто
ЗаРулем
2025-07-15T06:36:45Z
Назвали найпопулярніші в Україні вживані авто зі США
Gazeta UA
2025-07-15T06:12:20Z
Skoda Enyaq переобладнали у комерційний електромобіль
AutoCentre
2025-07-15T06:04:03Z
Потрібно потерти авто фольгою: цікавий лайфхак вирішить поширену проблему
GlavRed
2025-07-15T03:27:57Z
Продажі електромобілів раптово змінилися, що має тривожити всіх автовиробників
Топ Жир
2025-07-15T01:18:00Z
Повернення Xterra може спровокувати нову хвилю міцних позашляховиків від Nissan
Топ Жир
2025-07-15T00:33:21Z
Новий Mercedes CLA Shooting Brake втратив частину своєї привабливості порівняно з попередником
Топ Жир
2025-07-15T00:03:10Z
Дорога помилка та провальний флагманський електромобіль коштували Volvo понад мільярда доларів
Топ Жир
2025-07-14T23:18:28Z
Цей індивідуальний Defender знімає дах і демонструє розкіш шкіряного салону
Топ Жир
2025-07-14T22:48:50Z