MY.UAНовини
Провайдери у третій рік великої війни: 72 години інтернету, бронювання, кібербезпека та податки
Провайдери у третій рік великої війни: 72 години інтернету, бронювання, кібербезпека та податки

Провайдери у третій рік великої війни: 72 години інтернету, бронювання, кібербезпека та податки

Як провайдерам працювати під час війни, блекаутів, руйнувань і мобілізації.

В умовах великої війни та блекаутів влада поставила до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж трьох діб (72 години) у разі відсутності електроживлення. А для самих провайдерів це зумовило нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення у разі пошкоджень обстрілами. При цьому провайдери мають проблеми з бронюванням співробітників, а деякі компанії занепокоєні загрозою скасування спрощеної системи оподаткування. Про ці всі проблеми та виклики представники операторів, провайдерів, державних органів і міжнародних донорів говорили під час конференції NOGUA (Network Operators Group of Ukraine), яка минулого тижня пройшла у Львові. «Детектор медіа» розказує про них.

72 години з інтернетом

26 листопада 2022 року  президент видав указ №802, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України «Про забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану». Саме в ньому є вимога для постачальників електронних комунікаційних мереж надавати послугу зв’язку за відсутності електроживлення щонайменше упродовж трьох діб. За недотримання цих вимог передбачені штрафні санкції. І вже є випадок такого штрафу. У березні 2024 року телекомрегулятор (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК)) застосувала штраф до мобільного оператора lifecell, оштрафувавши на 10,45 млн грн за невиконання вимог щодо блекаутів.

Але як провайдерам забезпечувати три доби інтернету і яким чином це може контролювати держава?

Юрій Мацик, директор директорату розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету Мінцифри, у коментарі «Детектору медіа» розказав, що вважає збереження стійкого інтернет-доступу під час знеструмлень протягом 72 годин досяжною ціллю, яка втім потребує додаткових ресурсів. Насамперед сама можливість надання такої послуги залежить від того як побудована мережа оператора: «Існують різні типи технологій, завдяки яким можна подавати інтернет. Є старі та сучасні технології, які залежать від живлення. Для багатьох із них дотримання вимоги подачі інтернету протягом  72 годин дуже складне. Але є сучасна волоконно-оптична технологія, яка має менше вузлів і потребує мінімум енергоживлення, її значно легше підтримувати. І це — PON (Passive Optical Network — пасивна технологія, за якої інтернет-мережам потрібно менше електроживлення, — «ДМ»). Але не кожному споживачу потрібен такий безперебійний доступ і не кожний інтернет-провайдер може перейти на xPON, адже це додаткові інвестиції. Зокрема, не кожен абонент хоче переходити на технологію PON, бо потрібно платити за підключення й тягнути дроти до себе в квартиру, робити новий отвір у стіні тощо».

Юрій Мацик

Мінцифри, за його словами,  давало рекомендації державним органам забезпечити свої заклади інтернетом протягом 72 годин під час знеструмлень. Під час закупівель послуг це має бути однією з тендерних вимог, бо під час блекаутів державні органи не мають бути паралізованими, вони мають оновлювати дані в реєстрах, користуватися ними тощо. Таким чином держава може контролювати якість цих послуг. Відповідно й абоненти як кінцеві споживачі також можуть обирати й оплачувати відповідні послуги. А телекомрегулятор уповноважений робити нагляд.

Однак вимога до стійкості мережі потребує інвестицій від провайдерів. Це і обладнання, і купівля генераторів, акумуляторів. Щодо останніх, то за ввезення цих засобів в Україну знову потрібно сплачувати податок на додану вартість. Бо у травні 2023 року після скасування законодавства щодо ковіду мито відновили. Юрій Мацик говорив, що зараз шукають шляхи скасування мита.

Також провайдери закидали державі відсутність підтримки та пільг. Костянтин Жакун, директор ТОВ «Телекон», звернув увагу, що  при цьому тарифи українських провайдерів найнижчі у світі: «Бізнес сам на сам зі своїми проблемами».

Максим Смілянець, акціонер і співвласник інтернет-провайдера «Вінер Телеком», розказував про те, що в «помаранчевих» зонах, де є постійні руйнування мереж, їх лагодять провайдери своїм коштом без державної допомоги: «Чомусь, коли руйнується об’єкт енергетики, держава допомагає. Забезпечує завезення генераторів для ТЕС, фінансує відновлення. Для енергетики ми це робимо, а для іншої важливої галузі — ні».

За його словами,  підтримання стійкості мереж в умовах блекауту потребує великих інвестицій: «Якщо блекаути триватимуть довго, то для телекому потрібно щось більш вагоме за просто скасування мита. Тому що галузь вкладає великі інвестиції. При постійних блекаутах акумулятори слід міняти щопівроку». Він закликав державу фінансувати галузь за зразком енергетичного сектору.

Костянтин Жакун також додав, що важливим є справедливе розподілення міжнародної допомоги особливо на прифронтових територіях.

«Держава висуває до нас високі вимоги з забезпечення безперебійного інтернету. Тому, безумовно, в обмін на це ми хочемо допомогу від держави», — сказала Тетяна Попова, голова Ради Телекомунікаційної палати України.

Юрій Мацик розказав, що група Світового банку проводить опитування, щоб зрозуміти проблеми провайдерів і далі напрацювати рішення, щоб їх розвʼязати. Він закликав брати участь у цьому процесі.

Мобілізація і бронювання

Під час конференції представники провайдерів із різних регіонів розповідали, що мають проблеми з бронюванням співробітників. Хоча сфера електрокомунікацій належить до критичної інфраструктури та має право на бронювання 50%.

Сергій Пімоненко, ФОП, провайдер із Сум, розказував, що  його мережа розміщена на прикордонні з ворогом: «Ми надаємо послуги у Сумській, Садівській, Хотінській, Миколаївській ОТГ, населені пункти останніх входять до 5-кілометрової прикордонної зони. Ці населені пункти перебувають під постійним ураженням ворога. Обстріли постійні». Абонентів на цій території залишилося небагато, однак компанія надає звʼязок ще й військовим підрозділам. Пошкодження лагодять відновлювальні бригади. Зараз, за словами Сергія, з шести людей, які працювали у таких бригадах,  залишилось троє. Вони  обслуговують 5 тисяч абонентів. Решта — на фронті.

Забронювати співробітників зараз він не може, бо для цього йому треба змінити форму ведення господарської діяльності на ТОВ (ФОПи бронювання отримати не можуть). Після цього домогтися визнання критичної інфраструктури, подати відповідні звіти. Щоб провайдера визнали приналежним до критичної інфраструктури, він має забезпечувати відповідний рівень зарплати своїм співробітникам. Роман Корнієнко, інженер провайдера «Сім-Телеком», також із Сум, сказав: «Ми відповідаємо всім необхідним критеріям, але не відповідаємо середній зарплаті в області. Критично важливими нас не визнали. Бронювати своїх співробітників ми не можемо. На третій квартал ми будемо збільшувати зарплату, щоб відповідати критеріям по середній заробітній платі». Цей процес, за словами представників провайдерів, може зайняти до шести місяців, а за цей час їх співробітники — під загрозою мобілізації.

«Питання бронювання стоїть настільки гостро, що я благаю про допомогу державу. На сьогодні ситуація така, що без працівників ми не можемо забезпечити звʼязок навіть військовим підрозділам. На прикордонні знищені телекомунікаційнні вежі, там не працює мобільний зв'язок. Ми відновлюємо мережі навіть там, де йдуть бойові дії», — підсумував Сергій Пімоненко. Він також просив дати час, щоб оформити процедуру бронювання.

Юрій Мацик казав, що важливою є підтримка та комунікація з керівниками області, бо вони спілкуються з тими, хто вручає повістки: «Якщо потрібно, я готовий приїхати у Суми і провести нараду при голові ОВА, щоб показати підтримку».

Олена Осадчих, юристконсульт інтернет-провайдера «Галстрім», звертала увагу на те, що саме оформлення бронювання або її продовження займає час, за який працівники можуть бути мобілізовані. Тому вона пропонує збільшити строк дії відстрочки для заброньованих військовозобов’язаних з 6 до 12 місяців. За словами Юрія Мацика, це передбачає нова урядова постанова.

Також Юрій радив провайдерам, які надають послуги зв’язку військовим, звертатися напряму й отримати бронювання через Генштаб. Однак, за словами Олени Осадчих, це досить непроста процедура, оскільки для цього потрібно мати договір зі Збройними Силами. А у більшості випадків провайдери надають свої послуги на письмове прохання військових. Укладати угоди останні не погоджуються.

Знайти заміну мобілізованим технічним працівникам також нелегко. Адже, приміром, у випадку з Сумами, це робота в небезпечних зонах і не кожен кваліфікований спеціаліст на неї погодиться. Олександр Савчук, директор провайдера «Атраком» і голова правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) розказував про те, що співробітники відновлювальних бригад (особливо на прифронтових територіях) працюють у небезпечних умовах, але залишаються цивільними. Їхнє життя не застраховане. До того ж вони не мають спеціальних протиосколкових костюмів (такі, за його словами, є у вагнерівців і в США), броньованих автомобілів, можливості користуватися послугами саперів, коли це потрібно, тощо.

Голова Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна запитувала про можливості бронювання саме відновлювально-аварійних бригад: «50% бронювання персоналу нам мало, бо вже багатьох мобілізували. Багато броней не продовжено. Як збільшити цей відсоток?».

Наталія Клітна

У відповідь Юрій Мацик сказав, що очікується, що будуть впроваджені зміни положень щодо відновлюваних бригад: «Сподіваємося, що їх затвердять. Це насамперед стосуватиметься прифронтових і прикордонних територій, які межують з Росією, Білоруссю та ті, що на півдні і зараз зазнають найбільших обстрілів. Тоді у компаній, які визнані Мінцифрою критично важливими, буде можливість наказом керівника створювати аварійно-відновлювальні бригади. Це технічні фахівці, які займаються ремонтом, обслуговуванням і підключенням. Для них можливе додаткове бронювання, понад 50%».

Провайдери та податки

Однією з ключових проблем галузі, на думку Костянтина Жакуна, є ризик скасування спрощеної системи оподаткування (ССП), яка дає змогу невеликим провайдерам вести спрощений облік і звітність, а окремі податки та збори замінюються на сплату єдиного податку. «Детектор медіа» вже писав про цю проблему детальніше. Тобто є невеликі компанії, які надають технічну підтримку з обслуговування мереж провайдерів та операторів, і для них скасування спрощеного податкового обліку є критичним.

Водночас великі оператори не підтримують надання спрощеної системи оподаткування малим компаніям. Бо вважають, що це робиться для уникнення сплати податків у належному обсязі. І цим зловживають великі компанії, які складаються з багатьох маленьких.

Цій темі на NOGUA був присвячений окремий «батл» представників великого та середнього бізнесів. Участь у ньому взяв Олександр Савчук, директор провайдера «Атраком», і Михайло Шелемба, генеральний директор «Датагруп-Volia».

Михайло Шилемба та Олександр Савчук

Олександр Савчук говорить, що скасування спрощеної системи не сприятиме виведенню з тіні тих, хто ухиляється від податків: «Більше податків держава не отримає. Натомість погіршяться умови для ведення бізнесу. Не потрібно скасовувати ССП, потрібно боротися з тими, хто не сплачує податки». За його словами, малий та середній бізнес — це основа економіки. Приміром, у сфері телекому такі провайдери можуть надавати інтернет у тих маленьких містах і селах, куди не підуть великі компанії. Скасування спрощеної системи та як наслідок припинення роботи маленьких бізнесів він бачить шляхом до монополізму: «Велика концентрація призведе до погіршення якості послуг і збільшення їх вартості».

У відповідь Михайло Шилемба сказав, що не вірить у плюси мополізації і вважає маленькі компанії більш ефективними: «Деякі креативні ідеї я піддивлявся у маленьких компаній. Для  великого бізнесу важливо, щоб такі компанії були. У кожного своє місце у цій екосистемі».

У коментарі «Детектору медіа» він додав: «Я не проти спрощеної системи для ФОПів, для операторів із прифронтових територій, для сіл, куди не можуть потрапити великі компанії, аби провести там інтернет. Це хороша система підтримки, її треба стимулювати. Але цією системою багато хто з компаній зловживає з метою обійти сплату податків».

Михайло Шилемба

Під час «батлу» він сказав, що є компанії, які можуть складатися з кількох сотень ФОПів і мати мільярдні оберти. Які компанії він мав на увазі, для «ДМ» Михайло не уточнив, оскільки вони є конкурентами.

«Бізнес створюється для продажу. Потрібно залучати інвесторів. А для цього бізнес має бути прозорим, тоді галузь буде конкурентною», — підсумував Михайло Шелемба.

Олександр Савчук нагадав, що навіть Volia користувалася спрощеною системою оподаткування під час війни. Михайло цього не заперечував, лише додав, що це було у той час, коли така короткострокова можливість була інструментом для всіх.

Олександр Савчук

Кібербезпека

Кілька панелей конференції NOGUA були присвячені захисту від кібератак ворога. Через такі атаки, за словами Миколи Коваля, представника Держспецзв’язку Cert.ua, за останні два роки була повністю знищена інфраструктура понад 30 провайдерів. За час повномасштабного  вторгнення постраждали всі види зв’язку.

А Ігор Черняк із СБУ додав ще трохи статистики: за перший рік великої війни було зафіксовано 4,5 тисячі кібератак, у 2023-му — 4400, у 2024-му — 1,5 тисячі атак. За його словами, кібератаки відбуваються двома шляхами: технічне проникнення та людський фактор.

«Ми змогли реалізувати конструкцію, яка дає змогу запобігти та відбивати атаки на ранніх стадіях», — сказав Микола Коваль. Напади відбуваються двома шляхами: знищення або шифрування інфраструктури.

«Зазвичай інцидент починається з того, що ми десь помітили ознаки активності у мережі. Ми приходимо і шукаємо корінь зла. Наша задача — дізнатися як це сталося. Ми спілкувалися з кількома провайдерами і вони лише за третім разом звертаються. Це дуже серйозно, слід звертатись одразу. Зазвичай це стається тому, що один зі співробітників відкрив небезпечний лист (це можуть бути листи на техпідтримку з проханням перевірити транзакцію) зі шкідливими програми. Але через відсутність сегментації зловмисник проник по всій мережі», — розказав Микола Коваль.

Також атаки можуть відбуватися через обліковий запис VPN.

Учасники панелі з кібербезпеки

Дмитро Гнатюк, очільник  Omega Telecom, для захисту від атак на інфраструктуру радив компаніям:

  • організовувати резервні вузли у різних регіонах України;
  • впроваджувати  регламенти зміни паролів (паролі мають змінюватися щомісячно, генеруватися, а не обиратися користувачами);
  • впроваджувати регламенти резервного копіювання, перевірки портів на обладнання, що має публічні ІР-адреси тощо.

Ігор Черняк додав до цих порад також оновлення застарілих версій програм, захист корпоративного VPN, моніторинг активностей на поштовому сервері підприємства. Також слід контролювати ті облікові записи, щодо яких здійснюється постійний підбір паролей.

На постійній основі треба сканувати інфраструктуру, щоб виявляти вразливість.

Фото надані організаторами конференції NOGUA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
В Естонії рейтинг уряду впав до 22%
Европейская правда
2025-07-24T16:52:52Z
Топчиновник Путіна дзвонив Єрмаку з "пропозицією" у перші години вторгнення - FT
GlavRed
2025-07-24T16:51:48Z
Байден отримав аванс за мемуари менший, ніж Обама та Клінтон — WSJ
TSN
2025-07-24T16:51:00Z
Сирський та голова Військового комітету ЄС обговорили захист українського повітряного простору
УкраинФорм
2025-07-24T16:48:26Z
Підтримував Трампа, який обіцяв закінчити війну: що говорив про Україну покійна легенда рестлера Галк Гоган
Telegraf
2025-07-24T16:45:54Z
Єрмак організував операцію з позбавлення НАБУ та САП незалежності — Железняк
ZN UA
2025-07-24T16:42:06Z
Росія готує напад на країни Балтії за кілька років: у ЦПД пояснили
24tv
2025-07-24T16:39:40Z
Суддя Вищого антикорупційного суду заявив про втручання у його роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T16:36:13Z
Помер легенда рестлінгу та актор Халк Хоган
GlavRed
2025-07-24T16:52:37Z
10 фільмів, які українці найчастіше дивляться на Netflix
24tv
2025-07-24T16:18:57Z
Шерон Осборн виконала останнє бажання чоловіка незадовго до його смерті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T16:18:33Z
Помер американський рестлер та актор Халк Хоган: що каже родина
Фокус
2025-07-24T16:06:54Z
На телеканалі «2+2» відбудеться прем’єра документального фільму «Вогонь трибун»
Детектор М
2025-07-24T15:48:27Z
Смерть Яніса Тімми: батьки колишнього чоловіка Сєдокової звинувачують її у його самогубстві
Фокус
2025-07-24T15:42:00Z
Відправили до будинку гелікоптер: медики кілька годин боролися за життя Оззі Осборна
24tv
2025-07-24T15:39:05Z
"Завдяки тобі я став тим, ким є" - Залужний тепло привітав дружину з днем народження
Gazeta UA
2025-07-24T15:33:25Z
Міноборони України вперше представило стенд на виставці у Стамбулі
УкраинФорм
2025-07-24T15:33:01Z
Це найкраща новинка, яку ви спробуєте цього літа: ягідні вареники на вишневому тісті
24tv
2025-07-24T16:39:01Z
Чи корисна кава без кофеїну, що буде, якщо споживати її щодня
TSN
2025-07-24T16:33:07Z
Не Харків та не Одеса: які області найбільше заробляють на туристах
24tv
2025-07-24T16:15:16Z
Можуть не витримати: рослини, які не можна ділити
24tv
2025-07-24T15:57:01Z
Чому не можна садити тую біля дому: про цю прикмету знають не всі
24tv
2025-07-24T15:39:44Z
Щоб не зіпсувати інтер'єр: 3 помилки при виборі дивана
24tv
2025-07-24T15:12:33Z
Сезон відпусток стартував: через які КПП на кордоні їхати, щоб не стояти у черзі
Telegraf
2025-07-24T15:03:13Z
Одержимий молодістю мільярдер заснував релігію зі щоденними "практиками безсмертя"
Фокус
2025-07-24T14:57:48Z
Смачніше за рулетики: рецепт найсмачнішої закуски з баклажанів
Telegraf
2025-07-24T14:42:37Z
В Україні зростає загроза малярії: біолог пояснив, чим небезпечні тропічні комарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T16:45:44Z
Вершинна гниль на томатах: городник розкрив простий метод боротьби з хворобою
GlavRed
2025-07-24T16:27:50Z
Харчування, яке продовжує життя: тип дієти, що знижує ризик смерті до 23%
24tv
2025-07-24T16:24:38Z
Від України до Британії: небезпечна рослина продовжує тероризувати світ
24tv
2025-07-24T15:27:06Z
Скільки треба ходити, щоб зменшити ризик передчасної смерті
24tv
2025-07-24T15:27:02Z
Ці дерева потрібно обрізати до кінця липня: урожай збільшиться в рази
24tv
2025-07-24T14:06:52Z
Чому аналіз крові здають зранку і обов’язково натщесерце
24tv
2025-07-24T14:06:06Z
Від карієсу потім не позбудетеся: стоматолог назвав найпопулярнішу помилку під час чищення зубів
Знай
2025-07-24T13:51:33Z
Учені розшифрували геном іспанського грипу, і ось, що вони дізналися
24tv
2025-07-24T13:36:33Z
Спека трохи відступить: на яку погоду чекати мешканцям Київщини
Хвиля
2025-07-24T16:45:52Z
Графік відключення води у Чернігові з 25 по 31 липня: де будуть незручності
Политека
2025-07-24T16:30:19Z
В Україну повертається сильна негода: синоптики оголосили штормове попередження
GlavRed
2025-07-24T16:27:57Z
Не лише Крим - в Україні була ще одна автономна республіка, де вона знаходилась
GlavRed
2025-07-24T16:27:17Z
Ворог протягом дня атакував два райони Дніпропетровщини - четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-24T16:15:55Z
Нашестя сарани у кількох областях: як оцінюють ситуацію у Держпродспоживслужбі
24tv
2025-07-24T16:15:44Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на 10 днів: до яких сюрпризів готуватися місцевим жителям
Политека
2025-07-24T16:15:12Z
Російська авіація знову вдарила по Донеччині
360ua.news
2025-07-24T16:00:42Z
Графік відключення газу у Львівській області 28 та 29 липня: велику кількість споживачів попередили
Политека
2025-07-24T16:00:27Z
На тілі Рощиної знаходять нові ушкодження, але причину смерті досі не вдалося встановити. Чому?
ZN UA
2025-07-24T16:51:27Z
Очільники дипмісій України вперше зустрілися з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
УкраинФорм
2025-07-24T16:33:49Z
Учасники додакової сесії НМТ-2025 отримали результати тестування
24tv
2025-07-24T16:33:41Z
Не лише плакати: що категорично не можна робити, коли померла близька людина
24tv
2025-07-24T16:18:11Z
Всеукраїнська рада церков закликала провести в День Незалежності Всесвітню молитву за Україну
УкраинФорм
2025-07-24T16:15:25Z
Нацрада оштрафувала провайдера, який не транслював канал Суспільного мовлення
Детектор М
2025-07-24T16:00:43Z
Україна нині задає тренд світовому ОПК - Спецтехноекспорт
УкраинФорм
2025-07-24T15:42:50Z
Залишив без бонусів: керівництво привласнило премію, і один зі співробітником вирішив помститися
Фокус
2025-07-24T15:42:27Z
Чехія хоче закупити танки Leopard 2 на $2,5 млрд
iPress
2025-07-24T15:37:52Z
Масований удар по центру Одеси: відомо про одного загиблого
TSN
2025-07-24T16:48:43Z
В Одесі з-під завалів багатоповерхівки дістали тіло чоловіка
УкраинФорм
2025-07-24T16:39:47Z
Глава Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк намагається уникнути кримінальної відповідальності за корупцію
360ua.news
2025-07-24T16:36:24Z
Жінка втратила понад 85 тисяч гривень через “легкий заробіток” у Telegram
InternetUA
2025-07-24T16:31:15Z
Правоохоронці завершили справу щодо розкрадання мільярдів Укрнафти
360ua.news
2025-07-24T16:30:43Z
Кадри, знайдені на висоті 5800 метрів, розкрили таємницю смерті альпіністів
Фокус
2025-07-24T16:12:25Z
10 років атакував США і Європу: в Києві поліція затримала творця хакерського форуму
Фокус
2025-07-24T16:12:01Z
Російський порт Усть-Луга наказав перевіряти судна після низки вибухів - Bloomberg
УкраинФорм
2025-07-24T16:00:21Z
На Закарпатті четверо підлітків зґвалтували та пограбували перехожу
1News
2025-07-24T15:57:26Z
Ньюкасл націлився на Шешко — словенець може замінити Ісака
Football.ua
2025-07-24T16:51:01Z
Фламенго працює над трансфером Самуеля Ліно
Football.ua
2025-07-24T16:49:18Z
Сарагоса відмовився переходити у Фенербахче через Моурінью
Football.ua
2025-07-24T16:42:57Z
Фолоруншо перейшов з Наполі до Кальярі на правах оренди з можливістю викупу
Football.ua
2025-07-24T16:37:08Z
У Саудівській Аравії не зацікавлені в організації бою між Усиком і Паркером
ZN UA
2025-07-24T16:24:44Z
Штутгарт домовився про підписання хавбека Реала
Football.ua
2025-07-24T16:21:25Z
ЄЮОФ-2025. Дзюдоїсти здобули «золото» та «срібло»
УкраинФорм
2025-07-24T16:18:14Z
Маріу пройшов медогляд в Ювентусі
Football.ua
2025-07-24T16:15:57Z
Поросла хащами та стала занедбаною: як виглядає зараз могила олімпійської чемпіонки Поліни Астахової
Telegraf
2025-07-24T16:12:12Z
Пасажиропотік через пункти пропуску Львівщини зріс на 40%: де найбільші черги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T16:24:17Z
У світі рекордний попит на вугілля: до чого тут США
24tv
2025-07-24T16:12:33Z
АМКУ наклав штрафів на мільярд гривень, а отримав лише 59 мільйонів
Украина Криминальная
2025-07-24T16:12:29Z
ФРУ закликала НКРЕКП не підвищувати граничні ціни на електроенергію без аналізу наслідків для промисловості
Telegraf
2025-07-24T16:06:58Z
Сербія сховає все своє золото всередині країни: заради безпеки — Bloomberg
TSN
2025-07-24T16:03:28Z
МВФ планує обговорити з українською владою потреби країни на наступні роки
УкраинФорм
2025-07-24T15:51:01Z
Єврокомісія не переглядатиме торговельну угоду з Україною попри тиск п’яти країн ЄС
iPress
2025-07-24T15:37:38Z
«Укрзалізниця» посилює перевірку документів перед посадкою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T15:27:23Z
Україна та Італія розширять співробітництво в галузі ОПК - Мінстратегпром
УкраинФорм
2025-07-24T15:22:47Z
9 налаштувань безпеки на Android, які варто увімкнути просто зараз
InternetUA
2025-07-24T16:52:05Z
Штучний інтелект знищить цілі категорії професій: дізнайтесь, чи є ваша серед них
Фокус
2025-07-24T16:51:57Z
На скільки осіб вистачить водонагрівач об’ємом 50 літрів?
CutInsight
2025-07-24T16:39:37Z
Корисні функції iOS 26: як використати iPhone на повну
InternetUA
2025-07-24T16:28:54Z
Маск знову дивує сміливими заявами про безпілотні таксі
Топ Жир
2025-07-24T16:18:06Z
Чому зараз саме час переходити на Windows 11 з підтримкою ШІ
InternetUA
2025-07-24T16:04:31Z
Невідомі показали порно на онлайн-засіданні міської ради в Німеччині
Европейская правда
2025-07-24T15:58:58Z
Акумулятор прослужить вдвічі довше: давню проблему літій-металевих батарей розв'язано
Фокус
2025-07-24T15:57:53Z
Шпигунські таргани та роботи з ШІ: Німеччина зацікавилися експериментальними воєнними розробками
24tv
2025-07-24T15:33:01Z
MG представить бюджетний електрокар MG2 за €20 000
Gazeta UA
2025-07-24T16:33:57Z
На вантажівках Mercedes-Benz з’явилася нова система інтелектуального рульового керування
AutoCentre
2025-07-24T16:30:21Z
Китайські автовиробники завойовують Європу — вже попереду Ford, майже наздогнали Mercedes
ITC
2025-07-24T16:28:45Z
Мільйон без капремонту: які авто можуть пережити своїх власників
Топ Жир
2025-07-24T15:42:30Z
Маск міняє авто на роботаксі: інвестори шоковані, акції падають
Фокус
2025-07-24T15:36:49Z
Концепт Corvette C10 закінчив паливо, але розпалив мрії про гіперкар
Топ Жир
2025-07-24T15:33:24Z
Tesla Cybertruck перетворили у незвичайний будинок на колесах для бездоріжжя
Топ Жир
2025-07-24T15:27:48Z
На дорогах України помітили легендарне лондонське таксі LEVC TX
Топ Жир
2025-07-24T15:24:00Z
Запас ходу — до 1670 км: дебютував електрифікований кросовер BYD за ціною Duster
Фокус
2025-07-24T15:21:35Z