MY.UAНовини
Чому Росія щаслива на війні: Захід даремно сподівається на те, що піддані Путіна втомляться
Чому Росія щаслива на війні: Захід даремно сподівається на те, що піддані Путіна втомляться

Чому Росія щаслива на війні: Захід даремно сподівається на те, що піддані Путіна втомляться

Для росіян незалежність, яку їм наказано святкувати 12 червня, є просто клятвою вірності державі, пише історик Анастасія Едель у колонці для The Atlantic. Зрештою, Путіну вдалося домогтися національної єдності, яка цілком відповідає російській традиції

12 червня Росія відзначатиме День незалежності. Це свято було запроваджено президентом Борисом Єльциним 1992 року під колективне знизування плечима: "Від кого Росія проголосила незалежність?". Але на початку 2000-х президент Володимир Путін зробив цей день великим національним святкуванням, яке супроводжувалося розмахуванням прапорами. В останні два роки "День Росії", як його називають у народі, вийшов за рамки відтворення історичних військових перемог і перетворився на святкування вторгнення Росії в Україну — з благодійними аукціонами та автопробігами на підтримку армії — і флешмобами, що демонструють національну єдність.

Навіть якщо відкинути пропаганду, Росія справді виглядає напрочуд єдиною. Незважаючи на великі втрати у війні, які, за оцінками розвідки Сполученого Королівства, досягли 500 000 осіб, і майже повну ізоляцію від Заходу, російське суспільство не розпалося. Навпаки, здається, що воно функціонує краще, ніж перед війною, і демонструє явні ознаки колись невловимої соціальної згуртованості. Одне з пояснень цього парадокса — національне процвітання посеред лиха — у тому, що, на відміну від західних держав, покликаних захищати інтереси своїх громадян, російське суспільство діє з однією метою: служити інтересам своєї держави, що воює.

У жорсткій автократії відтоді, як нація вийшла з-під монгольського правління в 15-му столітті (включно з сімома десятиліттями тоталітаризму в 20-му столітті) уряд Росії ніколи не мав ефективного поділу влади. Протягом більшої частини історії держава залишала небагато можливостей для справжніх політичних дебатів або інакомислення, а судова система виконувала накази її правителів. У моєму дитинстві, наприкінці радянських років, у школі нам вбивали в голову повідомлення про те, що особистість і власні права не є дуже важливими: "Я — остання буква алфавіту", казали нам.

Це підкорення особистості колективу, уособлюване російською державою, є причиною того, що шляхи змогли так легко мобілізувати суспільство на війну. До вторгнення чверть росіян уже вважали, що держава має право відстоювати свої інтереси за рахунок прав особистості. Через більш ніж два роки після початку бійні суспільна підтримка війни в Україні досягає в середньому 75 відсотків. То хто ж зупинить російського самодержця?

У мирний час конформізм, кумівство, слабке верховенство права і корупція не надихають інновації та ініціативу, необхідні для економічного розвитку. Але коли приходить війна, Росія раптом починає оживати. Ті самі речі, які заважають Росії залишатися мирною, — жорсткість її авторитаризму; її централізована система правління, що йде згори донизу; її механізм репресій; та її керована з Кремля економіка — стають перевагами під час конфлікту, оскільки вони дають змогу уряду швидко та нещадно мобілізувати суспільство та промисловість для своїх воєнних зусиль, компенсуючи технологічну відсталість та соціальну атомізацію.

Війна надає сенс існуванню держави: захист росіян від ворогів. Іншими словами, Росія створена для війни.

Народ, щасливий воювати
Фото: ТАСС

Відновлена енергія Росії очевидна: у 2023 році її ВВП зріс на 3,6 відсотка завдяки військовим витратам уряду; прогнозується, що зростання продовжиться у 2024 році. Відтік капіталу з економіки нарешті закінчився, дозволяючи просувати грандіозні інфраструктурні проєкти. Замість порожніх полиць, передбачених іноземними коментаторами, росіяни продовжують насолоджуватися своїми улюбленими продуктами — ребрендингованими на вітчизняні назви — завдяки купівлі кремлівськими інсайдерами або захопленню активів західних компаній, які залишили російський ринок після вторгнення. Сумнівні схеми в обхід економічних санкцій також дозволили Росії отримати стратегічні технології та компоненти, включно з тими, що їй потрібні для її зброї, а це, своєю чергою, створило прибуткові можливості для російських підприємців.

Країна купається в грошах: доходи зросли в усіх напрямках. Заробітна плата при вступі на військову службу не менше ніж у вісім разів перевищує середню по країні. Одноразової виплати пораненим або родичам загиблих достатньо, щоб придбати раніше недоступні квартири, машини і товари народного споживання. Російські ЗМІ, офіційні та неофіційні, рясніють історіями, подібними до історії Олексія Вороніна, який не шкодує, що воював в Україні, незважаючи на те, що втратив там частину ноги. 'Тепер у мене є все', — каже він після того, як камера показує, як він грає в комп'ютерну гру. Його мати погоджується, що її синові пощастило — він "тільки наступив на міну", тоді як кілька його однополчан були вбиті.

Ситуація на фронті також покращилася минулого року. Добровольці продовжують записуватися воювати, позбавляючи Путіна необхідності оголошувати ще одну мобілізацію. Порівняно з перспективами для солдатів на початку вторгнення, шанси вижити зараз набагато вищі: у російських військових краща зброя і припаси, частково завдяки готовності цивільних у галузі виробництва боєприпасів працювати цілодобово, виробляти артилерійські снаряди і безпілотники, випереджаючи українське і західне виробництво. "За наших хлопців" і "Ми переможемо!" — читаємо графіті на російських ракетах і бомбах, які сіють руйнацію в Харкові та інших українських містах і селищах.

Така впевненість — це не просто російський шовінізм. Змінивши командування і поліпшивши матеріально-технічне забезпечення, Москва здобула певні позиції в Україні, нейтралізувавши минулорічний український контрнаступ. Російські підрозділи зв'язку також навчилися глушити західні супутникові системи та високоточну зброю.

Тим часом Росія розширила театр війни на свою користь. Вона влаштувала успішні диверсійні операції в Європі. Вона посилила свій вплив в Африці: поглинувши ПВК "Вагнер" у свою офіційну армію, Москва зміцнила свої відносини з різними урядами і місцевими воєначальниками. Як самопроголошений лідер у глобальній боротьбі проти американської гегемонії, Росія успішно залицялася до режимів, ворожих до США, зокрема до Ірану і Північної Кореї, а також до більш нібито нейтральних країн, таких як Китай, Індія, Угорщина та Бразилія. Росія далека від дипломатичної ізоляції.

Рейтинги схвалення Путіна залишаються високими. Оскільки кремлівська пропаганда називає його президентом воєнного часу, який захищає Росію від НАТО і Заходу, Путін збільшив кількість своїх прихильників. Помер опозиційний лідер Олексій Навальний; інших дисидентів вигнали, ув'язнили або вбили, тож жодні альтернативні точки зору чи наративи не можуть пробитися до росіян. Замість того, щоб протестувати проти війни, яка для багатьох буквально вбиває їхніх родичів (близько 11 мільйонів росіян мали родичів в Україні на початку вторгнення), молоді росіяни сьогодні шикуються в чергу, щоб витріщатися очима на захоплені танки НАТО, та збираються на концерти патріотичних співаків, де майже в релігійному піднесенні скандують "Россия". Принаймні частина цієї пристрасті виглядає справжньою. Більше половини росіян висловлюють упевненість, що їхня країна рухається у правильному напрямку.

Звичайно, Росія навряд чи унікальна в тому, що користується потужним рухом за національну єдність у боротьбі проти уявної зовнішньої загрози. Російською особливістю є те, що її автократичні лідери завжди позиціонують свою агресію як захист, і російський народ незмінно погоджується з ними. Князі середньовічної Московії під виглядом "збору руських земель" захоплювали сусідні території. Царі 18-го і 19-го століть розширили цей нібито захист матері-Росії, приєднавши Крим, країни Балтії, Фінляндію, Польщу і Кавказ. У 20-му столітті більшовики "захищали досягнення революції" в провінціях російської імперії, які проголосили свою незалежність, змушуючи їх повернутися під комуністичне ярмо.

Кремлівській міфології наступу як оборони сприяли два великих вторгнення: наполеонівське на початку 1800-х і нацистське в 1940-х. Ці уроки національного опору коштували мільйонів життів, але офіційний пієтет наказує вважати, що саме ця жертва зробила Росію великою. Путін продовжив традицію під своїм новим керівництвом, ведучи імперіалістичні війни в Чечні, Грузії, а тепер і в Україні. Десятиліттями його пропагандистська машина використовувала реальну травму нацистського вторгнення, щоб підтримувати вигадку про те, що все зло приходить до Росії із Заходу, який заздрить величі та ресурсам Росії, і тому обов'язок кожного росіянина — піднятися і боротися з цим.

Путінська війна в Україні завдає більшої шкоди, ніж Росія терпіла за багато десятиліть. Путін віддає в жертву майбутнє Росії та її народу, щоб вести свою колоніальну війну. Третина російського державного бюджету зараз виділяється на ці зусилля, значна частина яких складається з простого вогняного дощу на полях битв в Україні. Ці гроші не будуть витрачені на школи, лікарні або соціальні послуги. Півмільйона молодих людей лежать мертві в цинкових трунах або сидять в інвалідних візках. Цивільні люди платять за свою поступливість повним придушенням громадянського суспільства, відсутністю свободи слова і суворими обмеженнями на пересування. Однак будь-які очікування, що росіяни в якийсь момент покладуть відповідальність за все це на свій уряд, помилкові. У Росії страждання є частиною угоди.

Важливо У США знайшлися бажаючі домовитися в Путiним: чому не може бути переговорів із тим, хто заохочує геноцид

Усі стають у лави. Радянські танки забирають зі сховищ і відправляють на передову, хлібзаводи переводять на виробництво безпілотників, дитсадки плетуть маскувальні сітки. Бізнесмени, які втратили свою італійську нерухомість, переживають цю біду і купують нові палаци в Дубаї на кошти від державних військових контрактів. Донос і переслідування диверсантів — це вже не просто гра в літньому таборі. Усі на бронепоїзд!

Цей нечестивий симбіоз воєнного стану і слухняного народу — погана новина для вільного світу. Це означає, що Путіну вдалося мобілізувати Росію, щоб реалізувати свої мрії про домінування, і Росія може нескінченно потурати своїй експансіоністській манії, особливо тому, що відповідь Заходу стримується страхом ескалації. Але Путін уже вдався до ескалації, розширивши географію конфлікту своєю гібридною війною диверсій, психологічних операцій та інтервенцій в Африці.

Цю загрозу потрібно сприйняти серйозно і дати відповідь. І тут можна винести інший урок з російської історії.

Як виявили Наполеон і Гітлер, перенесення конфлікту на російську землю може мати руйнівну ціну. Але поразка у війні за її межами може бути фатальною для московських можновладців. Лише зіткнувшись із таким військовим лихом і приниженням, російське самодержавство хитається і руйнується: воно постраждало від невдач у Кримській війні 1853-1856 рр., що прискорила скасування кріпацтва, і в російсько-японській війні 1904-05 рр., щоб поступитися й дати росіянам парламент і конституцію; династія Романових не витримала краху Першої світової війни; а приниження могутньої Червоної армії в Афганістані в 1980-х роках виявилося одним із цвяхів у труну СРСР. Рік тому, на піку російської кампанії в Україні, Путін пережив заколот Євгена Пригожина; з цього часу російська армія відновила свої позиції, а правління Путіна стабілізувалося. Але якщо Україна зможе перемагати, наратив Путіна як великого захисника Росії більше не буде переконливим, і зміна режиму знову стане можливою.

А до того часу безпека світу завжди буде під загрозою "нації переможців", як любить себе називати Росія. Тим часом, для самих росіян незалежність, яку їм наказано святкувати 12 червня, є просто клятвою вірності державі, яка ставиться до них як до одноразового активу для своїх імперських задумів.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Злочин без покарання: Юваль Ной Харарі — чому з Путіним не вчинили, як із Саддамом Хусейном?
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Верховній Раді назвали три сценарії змін до мобілізації в Україні
24tv
2024-11-16T07:09:36Z
Хто та що стоїть за запуском нових каналів Максима Кріппи, і як у токшоу експерти оцінювали перспективи України за Трампа
Детектор М
2024-11-16T07:01:21Z
«Бунти» в Абхазії. Що це означає для нас?
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:54:19Z
Президент Кореї закликав Сі Цзіньпіна посприяти припиненню військової співпраці КНДР із Росією
УкраинФорм
2024-11-16T06:45:39Z
Політичний аналітик спрогнозував політику Трампа та його команди: "Почнуться гучні відставки та почнуться масові скандали"
Политека
2024-11-16T06:42:50Z
У Білому домі з'явиться наймолодший в історії прессекретар, призначений Трампом
Комсомольская правда
2024-11-16T06:40:06Z
РФ використовує невизначеність позиції США щодо України для тиску на Європу – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:36:17Z
Прем’єр Нідерландів запевнив, що загрози розпаду уряду вдалось уникнути
Европейская правда
2024-11-16T06:33:55Z
Іран будує нові укриття під російські винищувачі Су-35С ‒ Defense Express
ZN UA
2024-11-16T06:31:21Z
3 легкі українські серіали, які можна подивитися за вихідні
24tv
2024-11-16T07:15:48Z
5 фільмів на вихідні — рекомендація від зірок
Фокус
2024-11-16T07:12:27Z
Від «Пили» до «Астралу»: топ-8 фільмів жахів 2023 року
Вива
2024-11-16T07:00:11Z
Як виглядати стильно та елегантно: 6 трендів взуття на зиму 2024/2025
GlavRed
2024-11-16T05:27:16Z
От чому ми любимо вдягатися саме так: чоловічий стиль моди за знаком Зодіаку
24tv
2024-11-16T04:51:26Z
EuroTier 2024: світові прем'єри у тваринництві. Чим здивували виробники
AgroPortal
2024-11-16T04:30:58Z
Як виглядати стильно взимку: Андре Тан назвав найтрендовіші аксесуари
GlavRed
2024-11-16T01:27:51Z
5 атмосферних новорічних фільмів, які не набридає переглядати
24tv
2024-11-15T21:33:47Z
Принцеса померла: в Японії не стало 101-річної Юріко
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Чому залізо настільки важливе для нашого здоровʼя та що робити, коли його бракує
24tv
2024-11-16T07:03:38Z
Як правильно обрати косметолога, щоб не боятися померти у нього в кріслі
Фокус
2024-11-16T06:12:50Z
Сьогодні 70% кластерних лікарень створили реабілітаційні відділення - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-16T00:54:18Z
Як приготувати м’яку печінку без вимочування: варіант з яблуками та цибулею
24tv
2024-11-15T21:57:37Z
Топ 5 заспокійливих напоїв, які допоможуть розслабитися після напруженого дня
Фокус
2024-11-15T21:12:03Z
Уряд підтримав проєкт закону про реформування соціального страхування
ZN UA
2024-11-15T21:01:02Z
Українські лікарні можуть знову потрапити до лап бюрократії: зарплати затримаються, купівля обладнання відкладеться
Знай
2024-11-15T20:12:48Z
Як часто потрібно насправді замінювати губку для посуду: відповідь точно здивує
24tv
2024-11-15T20:12:28Z
В Україні вперше народилася самка жирафа – поповнення в одеському "Біопарку"
Комсомольская правда
2024-11-16T07:16:46Z
ППО знищила півсотні “шахедів” у 11 областях
1News
2024-11-16T07:15:56Z
Розвідка повідомила, як РФ розв'язує проблему із дефіцитом молодших офіцерів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:12:45Z
Як злочинці використовують Telegram та інші месенджери
Украина Криминальная
2024-11-16T07:09:40Z
Яке завтра, 17 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-16T07:03:17Z
Зустрів початок повномасштабної війни передовій. Згадаймо підполковника Ігоря Легкого
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:00:04Z
Швеція закупить додаткові ракети до Patriot на понад $450 млн
InternetUA
2024-11-16T06:57:05Z
Завод у Китаї виробляє дрони для Росії - Politico
TSN
2024-11-16T06:48:07Z
При переході на індивідуальні котли українцям пообіцяли 50 000 грн "зверху"
Знай
2024-11-16T06:21:32Z
Запорізька АЕС на межі блекауту через російський обстріл
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:15:22Z
В Україні подешевшала цибуля
AgroNews
2024-11-16T07:06:33Z
Втрати врожаю овочів та фруктів: у Мінагрополітики назвали цифри
ZN UA
2024-11-16T07:04:46Z
Клієнтів ПриватБанк попередили про поширену проблему: доведеться чекати 120 днів
Политека
2024-11-16T07:01:56Z
В Україні різко зріс попит на IT-спеціалістів: кого шукають найбільше
InternetUA
2024-11-16T07:01:36Z
Імпортні огірки заповнили український ринок: що відбувається з цінами
Хвиля
2024-11-16T07:00:46Z
Оголошено розмір найвищої пенсії в Україні: сума в десятки разів більша, ніж зарплати більшості
Политека
2024-11-16T06:27:37Z
Заблокували картку ПриватБанку замість шахрайського платежу: що робити
Хвиля
2024-11-16T06:15:33Z
Українці почали отримувати нові платіжки за газ: що про це відомо
TSN
2024-11-16T06:06:20Z
Їх поєднали небеса: 2 знаки зодіаку, які ідеально підходять одне одному
24tv
2024-11-16T07:03:32Z
Більшість людей роблять це неправильно: ось куди потрібно заливати гель для прання
24tv
2024-11-16T07:00:53Z
Курячі рулетики з сиром та зеленню: рецепт за 40 хвилин для свята чи смачної вечері
Знай
2024-11-16T06:51:35Z
Найкращі туристичні села світу: до переліку ООН вперше увійшли два українських
УкраинФорм
2024-11-16T05:24:53Z
Як прикрасити ялинку у 2025 році: найкращі ідеї підготовки до свята
GlavRed
2024-11-16T04:27:52Z
"Помаранчевий" чи "оранжевий" – як правильно: не усім відомо, як насправді варто казати
GlavRed
2024-11-16T04:27:41Z
Як приготувати печиво мигдальне без складнощів: доступний рецепт від Глинської
Политека
2024-11-16T04:00:16Z
Впевнена чи творча: що про людину може розповісти порода її собаки
GlavRed
2024-11-16T01:27:15Z
Гороскоп на 16 листопада для всіх знаків Зодіаку: хто вирішить усі проблеми в цей день
Политека
2024-11-16T01:03:31Z
Кваліфікація на ЧС-2026. Уругвай здолав Колумбію, Чилі не переграв Перу в битві аутсайдерів
Football.ua
2024-11-16T07:07:36Z
Збірна України з футболу сьогодні зіграє з Грузією у Лізі націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-16T07:01:04Z
Для мене велика честь битися з ним, – Пол подякував Тайсону, назвавши його "людиною-іконою"
24tv
2024-11-16T06:54:11Z
"Не підтримуйте Пола": ексчемпіон світу розніс американського блогера
24tv
2024-11-16T06:45:55Z
Тайсон назвав свого наступного суперника: той вже пообіцяв вбити "Залізного Майка"
24tv
2024-11-16T06:39:59Z
Джейк Пол переміг Майка Тайсона: як проходив бій
Фокус
2024-11-16T06:39:15Z
Бруну Фернандеш: Я хочу повернути Манчестер Юнайтед на той рівень, на який він заслуговує
Football.ua
2024-11-16T06:28:41Z
Віддав шану "Залізному Майку": Пол вклонився перед Тайсоном на останніх секундах бою – відео
24tv
2024-11-16T06:18:59Z
Виїхав на красивій машині: відео ефектного виходу Джейка Пола у ринг
24tv
2024-11-16T06:09:30Z
На підконтрольну Україні територію повернули ще 15 дітей
УкраинФорм
2024-11-16T07:16:27Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 16 листопада
Мій Харків
2024-11-16T07:13:25Z
Пам'яті тренера, заступника комбата Василя Прокопенка
УкраинФорм
2024-11-16T07:04:45Z
ЗСУ просунулися в Курській області та на Донбасі: в ISW назвали напрямки
GlavRed
2024-11-16T07:04:35Z
Росіяни минулої доби вбили трьох та поранили одного жителя Донеччини
УкраинФорм
2024-11-16T07:04:15Z
Міста майже немає, деякі підрозділи в оточенні: журналістка про ситуацію в Кураховому
TSN
2024-11-16T07:03:15Z
На Харківщині бригада «екстренки» потрапила під російський мінометний обстріл
УкраинФорм
2024-11-16T07:01:09Z
Російські загарбники окупували Максимівку на Донеччині – DeepState
GlavRed
2024-11-16T06:57:50Z
Атака дронів: у Запоріжському районі пошкоджений обʼєкт критичної інфраструктури
УкраинФорм
2024-11-16T06:54:38Z
Під ранок росіяни пошкодили критичну інфраструктуру Запорізького району, а напередодні в області вбили людину
ZN UA
2024-11-16T06:40:12Z
Харків’янка, що працювала на громадському транспорті, зливала росіянам дані про ЗСУ
InternetUA
2024-11-16T06:28:28Z
Рівненські поліцейські видворили з України 25-річну громадянку РФ
TSN
2024-11-16T06:21:13Z
РФ надранок атакувала Запоріжжя "Шахедами" – деталі атаки
TSN
2024-11-16T06:06:18Z
Дрони атакували нафтобазу у Калузькій області Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:03:31Z
На Дніпропетровщині підполковник змушував підлеглих зводити будинки для матері і тещі - ДБР
УкраинФорм
2024-11-16T05:30:07Z
Затримали громадянина Грузії, який намагався налагодити канал переправлення до Польщі ухилянтів
УкраинФорм
2024-11-16T05:27:24Z
Гроші за “лайки”: шахраї видурили у чоловіка понад 330 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-16T04:36:46Z
З липня вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув захисник з Івано-Франківщини
24tv
2024-11-16T04:36:14Z
Топ-7 дивних технологій для смартфонів: від висувних камер до саморобок
InternetUA
2024-11-16T06:31:13Z
Де три помилки на картинці: загадку потрібно розгадати за 11 секунд
GlavRed
2024-11-16T06:27:56Z
Як використання буфера обміну Windows підвищить продуктивність роботи на ПК
InternetUA
2024-11-16T06:01:16Z
Паї безкоштовно роздають? Новий симулятор фермера, після виходу в Steam, встановив рекорд
Знай
2024-11-16T05:51:17Z
iPhone XS Max тепер є частиною історії Apple
Portaltele
2024-11-16T05:48:59Z
Просто хотів співати: за що Apple часів Джобса була готова засудити 9-річного хлопчика
24tv
2024-11-16T05:12:51Z
Дослідники прогнозують, що штучний інтелект матиме вирішальне значення у війнах майбутнього
InternetUA
2024-11-16T05:03:34Z
Віцеканцлер Німеччини висунув обвинувачення за образи в інтернеті
InternetUA
2024-11-16T04:33:18Z
Забудьте Silent Hill 2: "страшилка" про П'ятачка з Вінні-Пуха 2003 року підірвала ринок хорорів
Знай
2024-11-16T04:06:54Z
Skoda Karoq: маленький кросовер для великої родини
AutoCentre
2024-11-16T07:06:21Z
Навіть у Монако такого не бачили: українець одягнув "Запорожець" у золото
Знай
2024-11-16T04:51:06Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T20:36:43Z
Автопарк Укрпошта оновився місткими фургонами
AutoCentre
2024-11-15T18:18:10Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z