MY.UAНовини
Валентина Троян, ІМІ: Ті медіа Луганщини, які намагалися формувати чесну редакційну політику, вижили
Валентина Троян, ІМІ: Ті медіа Луганщини, які намагалися формувати чесну редакційну політику, вижили

Валентина Троян, ІМІ: Ті медіа Луганщини, які намагалися формувати чесну редакційну політику, вижили

Десять років окупації радикально змінили медійний простір Луганщини, але медіа продовжують розвиватися навіть попри повномасштабне вторгнення.

Десять років тому, в травні 2014 року, в Луганській та Донецькій області Росія влаштувала фейкові «референдуми», які стали початком гібридної війни на Донбасі. «Детектор медіа» поговорив із журналісткою, радіоведучою, представницею Інституту масової інформації у Луганській області Валентиною Троян про настрої серед луганських медійників у 2014 році, переміщені медіа та про те, як починалася російсько-українська війна в Луганську.

У 2014 році ви працювали в Луганській обласній телерадіокомпанії України. Розкажіть, будь ласка, які тоді були настрої серед луганських журналістів у січні–березні того року?

— У Луганській телерадіокомпанії, де я працювала, були дуже різні настрої. Радійників можна назвати більш проукраїнськими. Хоча насправді це просто люди, які дотримувалися стандартів журналістики. На телебаченні (а вплив керівництва був більше спрямований на ТБ) намагалися просувати якщо не проросійські наративи, то були спроби показати представників луганського осередку Євромайдану якимись кумедними, нелогічними.

 

Родіон Мірошник. Джерело

Звісно, що причетність нашого колишнього керівника Родіона Мірошника до Партії регіонів давалася взнаки. Узимку 2014 року, коли Майдан був у розпалі, було зрозуміло, що люди не розійдуться. З цього приводу Родіон Мірошник зібрав нас у себе у кабінеті, аби проговорити, як ми працюємо далі, як ми висвітлюємо події в Україні та в Луганську, зокрема. Він просив утриматися від емоційних забарвлень щодо будь-якої зі сторін.

 

Луганський Євромайдан. Фото Олександра Волчанського

На той момент у Луганську були свої прихильники Євромайдану. Їхня опозиція — «Луганська гвардія». Її можна вважати попередниками антимайдану. Хоча самі вони так себе не називали. Вони розбили кілька наметів біля Луганської обласної державної адміністрації та хтось із них там ночував.

Луганський Євромайдан не ночував, люди збиралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку кожного дня з кінця листопада 2013 року. Але луганський Євромайдан варто розділяти, тому що у нас був «Громадський сектор луганського Євромайдану», а були ще представники від української влади, політична опозиція до Партії регіонів. До прикладу, була Ірина Верігіна у нас, вона потім навіть кілька місяців виконувала обов’язки голови Луганської облдержадміністрації. Ну і її однодумці-політики. Наскільки я розумію, вони не мали суперечностей. Утім, «Громадський сектор» усе ж позиціював себе окремою спільнотою.

 

Луганський Євромайдан. Фото Олександра Волчанського

Це були люди різних професій, не політики, правозахисники. Він формувався навколо тих, хто згодом об’єднався в благодійну організацію «СхідSOS». Це Юлія Красільнікова, Костянтин Реуцький (долучився до Сил Оборони України у 2022 році), Юлія Кішенко, її чоловік Олексій Біда, теж нині військовий. Я можу довго згадувати насправді, тому що я багато людей звідти знаю. Наприклад, Олександр Волчанський, він узагалі підприємець, але так життя склалося, що він став фотографом і хронікером луганського Євромайдану.

9 березня 2014 року, в день, коли виповнилося 200 років із дня народження Тараса Шевченка. відбувається велика маніфестація, і тоді якраз починаються сутички, було застосовано насилля проти протестувальників. Ви були там?

— Ні, не було. Я спілкувалася, звісно, багато з очевидцями. На мене справили враження світлини Олександра Волчанського того дня. Він там був і потрібно просто бачити цих людей (нападників на луганський Євромайдан — «ДМ»), у що вони були одягнені. Люди, які там були, розповідають, що якоїсь миті вся ця величезна агресивна сила поперла на них, і учасники акції до Дня народження Тараса Шевченка зрозуміли, що сили нерівні.

 

Знаю, що дехто зі знайомих приходив із дітьми. Туди просто приходили почитати вірші. Ніхто не думав, що на них нападуть агресивні люди.

Як ви тоді реагували на те, що відбувалося в Україні загалом?

— Я особисто стежила, бо це моя робота — стежити за тим, що відбувається. Я не їздила до Києва на Євромайдан. Один раз приватно, а не по роботі, приходила на луганський Євромайдан.

Якщо говорити про роботу, я більше працювала на луганському «антимайдані», хоч ми й не називали його так. Це були мітинги, куди звозили бюджетників. Два рази працювала з перервою в тиждень на мітингах за «російську весну».

Змінювалися контингент і аудиторія: спочатку це були бюджетники, а далі з’являлися шахтарі. Я знайомого зустріла, який працював на шахті, були його колеги, не питала, чи їх підвезли, чип вони за покликом серця приїхали.

А потім, після агресивного нападу 9 березня, на мітинги приїздили люди далеко не інтелігентної зовнішності. Подивіться фотографії Волчанського.

Росія готувала щонайменше після Помаранчевої революції ґрунт для когнітивної окупації Луганської області. Які десять років тому були відчуття в людей, чи дійсно вони так прагнули бути частиною Росії?

— Серед колег це відчувалося, тому що дехто з них дуже хотів працювати або в Росії, або за російськими стандартами.

Якою була їхня мотивація? Гроші?

— Була мотивація, було переконання, що якщо ти якось дотичний до росіян, то ти з часом потрапиш в Росію, в Москву, і там хороші зарплати у журналістів. Чомусь вважалося, що вони якісніше працюють. Хоча мене пієтет до Москви дивував. Я розуміла, що працюю на не дуже заможному телеканалі. Водночас було питання, а чому люди не хочуть їхати до Києва, чому люди не хочуть створювати якісь медіа у себе.

У мене є колега з Луганщини, яка поїхала до Харкова та продовжила роботу журналісткою там. Разом із тим, росіяни ж насправді не так вже всім і раді в Москві. І це відчувалося. Це могло відчуватися під час якихось відряджень до Москви. Принаймні, я відчувала.

Попри те, що вони були російськомовними українцями, але все одно до них було зневажливе ставлення?

— Я думаю, що це особливість менталітету. Саме зверхність в медійному середовищі. Але я це відчувала, хоча мене це абсолютно ніяк не напружувало, тому що я приїхала, там щось відзняла і поїхала.

А яка, до речі, частка ваших колег хотіла бути в Росії?

— Тоді, у 2014 році, якщо знову ж таки говорити про той колектив, де я працювала, то на радіо одиниці хотіли цього. Відповідно, одиниці й залишилися в окупації. Більше таких було на телебаченні. Частина з них залишилась в окупації, частина — поїхала до Росії. Дехто через кілька років повернувся в Луганськ. З яких причин, я не знаю.

Наш керівник Мірошник зараз у Росії. Він став дуже відомим. Його телеграм-канал — під №309 у списку ворожих телеграм-каналів від Центру протидії дезінформації при РНБО.

 

Мірошник збирає свідчення «злочинів України», багато їздить уздовж лінії фронту й на окупованих територіях теж багато буває. Заступник Мірошника по ЛОДТРК Віталій Гаркуша став керівником каналу, коли Мірошника відсторонили від виконання обов’язків гендиректора. Я не говоритиму про його політичні уподобання — я їх не знаю і ніколи з ним не мала розмов на цю тему. Є відео, де він веде переговори з бойовиками, які захоплювали ЛОДТРК.

Але, зрештою, чи було б правильно з боку керівника просто поїхати, коли твоє підприємство, яке тобі підпорядковане, захоплюють окупанти? Я до того, що у ЛОДТРК люди були різні. Багато хто не говорив про свої наміри, тому що боявся. Я думаю, це правильно й адекватно.

Хоча були такі, що мене там питали, за Росію я чи за Україну. Частина колег, хто залишився у Луганську, зараз працює на пропагандистському «ГТРК ЛНР», «ЛуганскИнформЦентр» — вони не приховують своїх облич. Я знаю одного колегу, Андрія Кузнєцова, він зараз телевізійником працює.

Ви пишете про медіасередовищt Луганської області для Інституту масової інформації. Які ви відзначили основні три зміни, які відбулися за ці десять років із медіа Луганщини?

— По-перше, війна призвела до того, що якісь недоброчесні медіа зникли. Закрилося і комерційне медіа екснардепа Володимира Ландіка «Ірта». Зрештою Ландік зараз непублічний і йому нецікаво вкладати в це гроші.

А от ті, хто намагався отримати ґранти і формувати чесну редакційну політику, за стандартами, ті вижили. Я просто хочу їх назвати. Агенція медійного росту АБО, у них є мережа The City і там низка медіа, які пишуть про Схід, зокрема «Попасна.city».

Онлайн-медіа «Трибун», яке до 2014 року працювало у Луганську, потім релокувалося до Рубіжного, а у 2022 року журналісти виїхали на безпечну територію. А ще «Реальна газета», «Сєвєродонецьк онлайн», «Телегазета». Команда «Суспільне Донбас» — вони теж круті і зараз працюють в одному з обласних центрів, біля сходу. Луганські медіа дуже хочуть проводити розслідування тією мірою, якою можна.

Більшість із регіональних луганських медіа не має відповідних технічних потужностей, але вони тоді більше працюють із відкритими даними, зокрема реєстрами. Такого не було до 2014-го року. Наприклад, «Реальна газета робить багато розслідувань  саме про окупованій території.

А які інші зміни ви б відзначили?

— Скажімо так, стали дуже дружні люди. Навіть знаю, колеги діляться, що вони після Сіверськодонецька переїхали до Дніпра, одне одному допомагають. Я розумію, що вони можуть бути просто друзями. Але ж такої дружби я не спостерігала всередині луганської медіаспільноти, коли працювала у довоєнному Луганську. Понад те, була якась нездорова конкуренція. Хоча що там конкурувати, там зарплати у всіх були мінімальні.

А ще одна зміна — це те, що медіа намагаються опанувати різні цифрові інструменти. Навіть деякі загальнонаціональні українські видання не так швидко адаптуються до цифрових змін. Ну, до прикладу, луганські роблять інфографіки, колажі, дуже хороші.

Під час форуму «Луганщина — це Україна», який організувало онлайн-видання «Трибун» у січні 2024 року, обговорювали спільні можливості та виклики для медіа Луганщини. Пройшло пів року, як ви бачите ситуацію зараз?

— Війна вже триває 11-й рік. Багато людей виїхало, зокрема за кордон, і все одно світові треба пояснювати, чому війна почалася у 2014-му, а не у 2022-му. І як саме Росія діяла на сході нашої країни, першою чергою, інформаційно.

По-перше, мені здається, що це не тільки Луганщини стосується, але всіх громад, які окуповані або знищені. До прикладу «Попасна.city». Місто повністю окуповане, дуже сильно пошкоджене. Там залишається близько 300 людей. Для чого це видання? По-перше, ця медіа має свій архів, свій сайт. По-друге, є люди, які вважають себе частиною громади. Зрештою є Попаснянська міська військова адміністрація, тобто органи влади існують.

У 2023 році головний редактор «Попасна.city» Ярослав Нестеренко пішов служити в ЗСУ. Я так розумію, його дружина займається зараз медіаменеджментом. Зрештою, отаке гіперлокальне медіа дуже потрібне для громади та держави, адже може об’єднувати людей. Я з Ярославом записала дуже розлоге інтерв’ю після того, як він виїхав навесні 2022 року. Там він розповів, як допомагав в евакуації.

І це, до речі, теж окрема тема, як журналісти під час своїх відряджень можуть робити якісь інші речі, які не пов’язані з висвітленням тих подій, на які вони приїхали. Вони можуть консолідувати свою спільноту. Вони можуть писати про те, що людям цікаво, якщо люди дають зворотній зв’язок і говорять, що написати.

Тому, попри те, що зараз Луганщина окупована, і журналісти не можуть фізично бути присутніми, це не привід закриватися. І це не привід, знову ж таки, обмежуватися тими медіа, які я назвала. Чим більше буде медіа, які розповідатимуть про війну, тим краще.

А які, на вашу думку, є теми, про які зараз, наприклад, менше пишуть, або які треба висвітлити?

— Хтось фокусується на новинах. Наприклад, «Трибун» пише лонгриди на якісь теми, але такі, які прям їм цікаві. Можуть узяти грант і написати кілька потужних матеріалів. Але це не їхнє основне. Вони роблять новини. Новини з окупованих територій. Вони фокусуються на цьому.

«Сєвєродонецьк онлайн» намагається розповідати про людей, наприклад. Вони пишуть про окуповані території, але для них це більше як поточка. Кожне видання для себе якісь пріоритети визначає.

І з тих п’яти медіа, які вище я назвала, кожне все одно щось висвітлює. Тобто немає тих тем, які б замовчувалися.

А ви коли читаєте, спостерігаєте, що вам чогось не вистачає?

— Коли я читаю медіа, то там здебільшого пишуть новини. «Реальна газета» подає ексклюзив. «Трибун» — так само. Я думаю, що основне питання — це яким чином ці матеріали можуть бути цитовані в міжнародній пресі.

Бо, наприклад, розслідування «Реальної газети» — це енциклопедія для людей, які хочуть розуміти, як Росія окупувала Луганщину, як там усе це сталося, як усе влаштовано, хто кому хто.

Що там було всі ці 10 років? І я думаю, що так само зараз актуальною стала тема відновлення. 99% Луганської області окуповані Росією і жодним чином зараз ні про яке відновлення не треба говорити. Але, я думаю, що зараз варто так само говорити про те, як ми бачимо майбутнє Луганської області після звільнення.

Як, на вашу думку, варто розповідати про російську окупацію частини Луганської області у 2014 році?

— По-перше, розповідати, як воно все було. Більше давати слово учасникам подій. Ми забуваємо багато речей із роками. Але можна, я думаю, розговорити людину, і вона згадає і розкаже. Аргументувати, мотивувати людей це розповідати. Втім, не всі хочуть згадувати деякі події. І я хочу, щоб все-таки люди були притягнуті до відповідальності. Ті, які розв’язали війну та сприяли ворогу на місцях.

А ви думаєте, що будуть наслідки для російських пропагандистів, тих, хто розв’язав цю війну?

— Я думаю, вони вже є. Ми ж моніторимо і згадуємо статуетку для Владлена Татарського. Воно ж приходить звідти, звідки ти не чекаєш. Але якщо говорити загально, про всі вісім років війни до повномасштабного вторгнення, то я думаю, що основний урок для всієї України має бути такий: непокаране зло повертається з подвійною силою. Тобто ми маємо все зробити, щоб зло було покаране, щоб не було у нього шляху для повернення.

Як ви оцінюєте роль медіа в українському суспільстві?

— Вона у мене, ця оцінка, з’явилася, визначилася у 2014 році — і вона не змінюється. Робота журналіста дуже важлива, враховуючи те, що ми живемо під час війни. І дуже складно пояснити людям, в чому різниця між якісною журналістикою і анонімними телеграм-каналами.

 

Варто критично ставитися до тієї інформації, яку подають пропагандистські ресурси на окупованих територіях. І якщо те, що пишуть місцеві пропагандисти, не відповідає дійсності, то все одно можна простежити тенденцію. Якщо постійно читати ресурси російських окупантів на загарбаних землях, то ти будеш уже розуміти, коли, в яких випадках, перед чим вони пишуть певну інформацію.

Який, на вашу думку, найкращий спосіб боротьби з російською дезінформацією, наприклад, щодо Луганщини?

— Я думаю, є сенс подавати якісну інформацію і не дискримінувати місцевих людей. Жителі Луганської області меншою мірою страждають від дискримінації від своїх луганських медіа. Я розумію просто лють тих моїх колег, які в 2022 році виїжджали вдруге вже. Але колеги-медійники, маю віддати належне, не виплескують у соцмережах якийсь негатив.

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа», Олександр Волчанський, надані автором

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Итоги 22.07: Скандальный закон и протесты
Корреспондент
2025-07-23T04:00:08Z
БПЛА атаковали логистику в Ростовской области РФ
Корреспондент
2025-07-23T02:57:53Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
ВСУ держат Каменское под огневым контролем
Корреспондент
2025-07-22T18:45:06Z
Какие документы проверяют на блокпостах: юрист раскрыла важную деталь
UAToday
2025-07-22T18:33:10Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Легенда тяжелого рока. Умер Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T22:06:09Z
Умер легендарный британский рок-музыкант Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T18:33:52Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Грубые ошибки при мариновании шашлыка, которые делают мясо сухим и безвкусным
UAToday
2025-07-22T18:00:23Z
Гороскоп на среду 23 июля 2025 года
UAToday
2025-07-22T16:06:55Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 23 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-22T07:54:23Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Приправы, которые очищают организм от мусора
UAToday
2025-07-22T16:06:56Z
Диетологи назвали 5 причин, почему человек не худеет даже при дефиците калорий
UAToday
2025-07-22T16:06:35Z
В Украине заболеваемость корью выросла в 11 раз
Корреспондент
2025-07-22T12:36:45Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Падение истребителя: стали известны детали
Корреспондент
2025-07-23T03:33:36Z
В России предлагают призывать в армию в течение всего года
Корреспондент
2025-07-22T16:54:06Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Coca-Cola объявила о запуске нового напитка в США
Корреспондент
2025-07-22T17:09:15Z
AstraZeneca построит в США крупнейший в мире фармацевтический завод
Корреспондент
2025-07-22T14:36:35Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Кривом Роге несколько прилетов БПЛА
Корреспондент
2025-07-22T22:45:53Z
Полиция установила личность мужчины, который запускал салют в Буче
Корреспондент
2025-07-22T18:00:34Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Португальский вингер стал полноценным игроком Ювентуса
Корреспондент
2025-07-23T04:09:38Z
Бразильский клуб нацелился на игрока Шахтера
Корреспондент
2025-07-23T03:21:36Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Костюк рассказала, о чем мечтает больше всего в карьере теннисистки
Корреспондент
2025-07-23T03:15:15Z
В Реале сразу два кандидата на легендарный 10-й номер
Корреспондент
2025-07-22T20:03:21Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Sharp показала VR-перчатки, которые имитируют касание виртуальных объектов
Корреспондент
2025-07-22T20:06:56Z
Учёные вырастили водоросли в условиях Марса
UAToday
2025-07-22T16:06:46Z
Немецкому правительству разрешили вести Facebook-страницы
Европейская правда
2025-07-22T15:36:27Z
Летний комфорт в вашем доме: выбираем кондиционер
BigMir
2025-07-22T14:11:58Z
Казино от 1 гривны: как играть с минимальным бюджетом
VGorode
2025-07-22T12:33:50Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z