Астрономи виявили, що частини внутрішньої галактики вдвічі тонші за частини зовнішньої галактики.
Може здатися, що космос не змінюється і ми щоночі бачимо на небі одне й те саме. Але насправді це не так. Коли ви це читаєте, до Чумацького Шляху на величезній швидкості мчить масивна газова хмара, яка зіткнеться з Чумацьким Шляхом приблизно через 27 млн років. Астрономи з Обсерваторії Грін-Бенк (США) хотіли визначити точне місце зіткнення хмари з нашою галактикою, але їм це не вдалося. Замість цього вчені змогли виміряти товщину Чумацького Шляху. Зокрема, аналіз даних показав, що товщина внутрішньої і зовнішньої частини галактики істотно відрізняється, пише Universe Today.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Астрономи намагалися вивчити Хмару Сміт, яка складається з газоподібного водню і зараз знаходиться на відстані приблизно 36 000 — 45 000 світлових років від нас. Ця газова хмара летить з величезною швидкістю в бік Чумацького Шляху і приблизно через 27 млн років вріжеться в нашу галактику. Маса Хмари Сміт приблизно в 1 млн разів більша за масу Сонця, довжина — 9800 світлових років, а ширина — 3300 світлових років.
Ця хмара насправді вже кілька разів перетинала диск Чумацького Шляху, але майбутнє її зближення з нашою галактикою стане для неї останнім. Тому астрономи хотіли з'ясувати, в якому місці зараз Хмара Сміт взаємодіє з Чумацьким Шляхом. Але через те, що об'єкт розташований на дальньому боці нашої галактики і його приховує багато пилу і газу, спостерігати за ним дуже складно.
Астрономи за допомогою телескопа шукали пил і випромінювання молекул гідроксилу, що складаються з молекул водню і кисню. Вони очікували побачити різницю в складі тієї області Чумацького Шляху, яка взаємодіє з хмарою. Річ у тім, що Хмара Сміт має містити дуже мало пилу і гідроксильних молекул. А Хмари в Чумацькому Шляху мають і те, і інше, тому різниця має бути помітна.
На жаль, астрономи не виявили жодних відмінностей у складі, але те, що вони знайшли, було не менш цікавим, адже вчені отримали нову інформацію про нашу галактику і структуру її внутрішніх областей.
Для дослідження астрономам довелося вивчити внутрішні області Чумацького Шляху, і вони змогли визначити товщину шару молекул у внутрішній галактиці. Це дало змогу визначити висоту хмар молекулярного газу у внутрішній частині Чумацького Шляху. Виявилося, що товщина шару молекул у внутрішній частині становить 330 світлових років, а в зовнішній — 660 світлових років.
Хоча це відкриття показує різницю в товщині між внутрішньою і зовнішньою галактикою, але вчені поки не розуміють, чому існує така різниця. Також до кінця не зрозуміла природа Хмари Сміт і того, як вона вплине на Чумацький Шлях.
Вчені збираються продовжити свої спостереження, щоб отримати відповіді на ці запитання.
Як уже писав Фокус, у центрі галактики OJ 287 величезна чорна діра завела "друга". Вчені змогли підтвердити теорію про те, що в центрі галактики OJ 287 розташовано відразу 2 чорні діри різного розміру.
Також Фокус писав про те, що вчені з Гарварду висунули дику ідею. Вони вважають, що всередині Землі живе таємна цивілізація. Група дослідників вирішила вдатися до екзотичних теорій, що пояснюють походження НЛО.