Жінки можуть бути більш стійкими до стресів космічного польоту, ніж чоловіки, адже їм потрібно більше часу, щоб повернутися до нормального стану після повернення на Землю.
Жінки можуть бути більш стійкими до космічного впливу, ніж чоловіки, і швидше відновлюються після повернення на Землю. Про це The Guardian.
Команда американських вчених аналізувала реакцію імунної системи на політ у космос двох жінок і двох чоловіків, які у 2021 році облетіли Землю в рамках місії SpaceX Inspiration4 як туристи. Отримані результати порівняли з даними 64 інших астронавтів.
Дослідження показало, що активність генів у чоловіків була більше порушена, ніж у жінок. Одним з білків, що постраждав, був фібриноген, який має вирішальне значення для згортання крові.
“Чоловіки, схоже, більше страждають від космічних польотів майже за всіма типами клітин і показниками”, – пишуть дослідники.
Незрозуміло, чому жінки можуть бути більш стійкими до космічних польотів, ніж чоловіки, але є припущення, що це здатність до вагітності.
“Спроможність переносити значні зміни у фізіології та гідродинаміці може бути дуже корисною не тільки для того, щоб виносити дитину, але й справлятися зі стресом космічного польоту на фізіологічному рівні”, – зазначив керівник дослідження Крістофер Мейсон.
Однак для підтвердження отриманих результатів потрібні додаткові дослідження та більша вибірка.
Раніше повідомлялося, що міністр науки і технологій Джітендра Сінгх заявив, що цього року Індія планує запустити в космос гуманоїдного робота-жінку.