MY.UAНовини
Над Україною помітили пасажирський літак з Росії: що це було
Над Україною помітили пасажирський літак з Росії: що це було

Над Україною помітили пасажирський літак з Росії: що це було

Як таке можливо і коли українці дочекаються відкриття повітряного простору й наскільки це взагалі реально в умовах повномасштабної війни – в ексклюзиві TSN.ua.

 Заблукав чи реально залетів? У повітряному просторі України помітили пасажирський літак. Щоправда, російський. У соціальних мережах пишуть, що це був Boeing 777 – рейс Москва-Анталія. Як таке можливо і коли українці дочекаються відкриття повітряного простору й наскільки це взагалі реально в умовах повномасштабної війни – в ексклюзиві журналістки Вікторії Гнатюк TSN.ua.

Російський пасажирський літак залетів до України?

У повітряному просторі України помітили пасажирський літак. У соціальних мережах відразу ж почали трубити, що це був Boeing 777 – рейс Москва-Анталія. Зазначається, що борт зайшов до повітряного простору в Харківській області в напрямку Бахмута. В умовах війни така подія видається фантастикою і дуже ризикованою з боку пілота. Як таке взагалі могло статися – пояснили фахівці. Вони не виключають, що програма відслідковування польотів повітряних суден могла просто дати збій через РЕБи. Та все ж, як так трапилося, що на флайтрадарі видно літак і його напрямок руху – розбирався TSN.ua.  

"Таке малоймовірно в умовах війни. Можливо, стався збій у показах на флайтрадарі, бо він цілком можливий у цьому районі. І це, найімовірніше, збій. Бо що таке флайтрадар – це програма, яка збирає інформацію з усього цього регіону. А в ньому працює зараз безліч РЕБів (радіоелектронна боротьба) та іншого обладнання. Тож я б швидше пояснив це збоєм у програмі. Бо жоден тверезий пілот цивільного судна туди б не полетів", – зазначив Андрій Гук, експерт з авіаційного права. 

Інші літаки вже залітали до України? 

Водночас і пояснити цей “зальот” поганою погодою теж не можна – каже експерт, хоча під час повномасштабної війни вже були випадки, коли пасажирські літаки залітали до повітряного простору України, але це відбувалося на заході нашої держави. Тоді пілот намагався таким чином облетіти грозу і залетів на нашу територію.

"В цьому разі таке велике відхилення малоймовірне для погодних умов. Це має бути настільки велика гроза, якої просто не було до цього у природі. Це малоймовірно", – уточнив експерт.

Андрій Гук додав, що у пілотів цивільної авіації країни-агресорки є визначені маршрути, за якими вони літають, наприклад, над Ростовом.

"Але те, що пілот Boeing полетів у бік Бахмута – малоймовірно. Швидше це стався збій у програмі через роботу військової техніки та РЕБів, які там є. Ними вкритий весь регіон з усіх боків, тому це наймовірніше пояснення", – пудсумував він.

Коли “відкриється” українське небо?

Тим часом в Україні час від часу почастішали розмови про те, що можуть поновитися цивільні рейси. ТСН.ua ще на початку року з’ясовував, наскільки реально відновити авіасполучення в умовах війни. Тоді один із посадовців запевняв, що: "Ми дуже інтенсивно працюємо над відновленням авіасполучення в Україні" та додав, що це буде обов’язково зроблено. Ростислав Шурма уточнив, що у питанні відновлення роботи українських аеропортів розглядаються варіанти Києва, Львова та Ужгорода, але "основний фокус" спрямований на аеропорт "Бориспіль".

Посадовець не назвав конкретних термінів щодо відновлення польотів, лише заявив про наявність внутрішньої дорожньої карти та графіків. А ще зазначив, що частка роботи України у цьому питанні не більше ніж 20%. Мовляв, можливість відновлення авіасполучення залежить від рішень міжнародних партнерів, незалежних регуляторів, страхових компаній. А на запитання, чи зможе Україна гарантувати фізичну безпеку польотів, Ростислав Шурма зазначив: "Наша команда й військові тісно співпрацюють із ізраїльськими колегами для вивчення їхнього досвіду. Ми абсолютно впевнені, що нам це вдасться". Проте в Міжнародному аеропорту "Бориспіль" коментувати заяви посадовця з ОП не брались. Там зазначали, що від початку війни працюють над тим, щоб аеропорт та його працівники були готові до можливого відновлення польотів, а це стане можливим, щойно дозволить безпекова ситуація.

Чому польоти важливі для України? 

На думку авіаційного експерта Кирила Новікова, тези, які були озвучені заступником голови Офісу президента, пов’язані не лише з авіацією, а й загалом із покращенням транспортного сполучення між Україною та ЄС. Особливо на фоні того, що час від часу відбувається блокування наземного вантажного транспорту на кордонах з Польщею, Румунією, через певні бюрократичні та міждержавні труднощі.

"На фоні цих проблем відкриття неба стає дедалі актуальнішим, навіть попри активні бойові дії та ракетні обстріли. І у цій темі дуже важливим є питання страхових ризиків. Адже власниками пасажирської авіації та й бортів вантажної авіації, є не стільки авіакомпанії, а саме лізингодавці. І будь-який повітряний борт є застрахованим ще третьою стороною, страховою компанією, яка має певні вимоги до безпеки. І ось саме ці вимоги до безпеки Україна наразі не може повністю виконати. Бо проти нас триває агресія, і в небі також", – зазначив він. 

Ще одне запитання, на яке поки немає відповіді – який саме аеропорт виберуть для роботи у разі відновлення авіасполучення.

"Звісно, що найбільш підготовленими у плані інфраструктури на заході країни – аеропорт "Львів", а в центрі – аеропорт "Бориспіль". Аеропорт в Одесі відпадає через постійні обстріли та атаки "Шахедів". З одного боку Київ більш захищений системами ППО, але він перебуває під постійним прицілом ворога. Це теж потрібно враховувати. Тому тут важливо – чи зважаться авіакомпанії та страховики на такі ризики, а власники бортів їх надавати для здійснення польотів в таких умовах", – каже Новіков.

Відновлення авіасполучення – не на часі?

Інші експерти заявляли, що поки недоречно відновлювати роботу цивільної авіації, оскільки безпекова ситуація не покращилася. Як і минулого року територію України та її повітряний простір занесено до конфліктних зон з високим ступенем ризику у авіаційній безпеці. На думку військового експерта Олега Жданова, говорити про можливе відновлення авіасполучення – не на часі. 

"Хто зараз погодиться сісти у літак, який з великою вірогідністю може бути збитий російською ракетою? Або нашою ракетою, якщо буде масований удар противника і ППО буде змушена працювати по цілях. Такий літак буде у зоні ураження і навіть система "свій-чужий" його не врятує. При таких умовах ніхто не дасть 100% гарантію по безпеці. А хто погодиться страхувати літаки і життя пасажирів? Це величезний ризик", – каже Жданов.

Перемовини вже ведуться? 

І розмови про відкриття авіасполучення час від часу в Україні, то з’являються, то “глохнуть”. Та все ж, якщо порівнювати картину 2022-го року і зараз, то картина змінилася докорінно і в українському небі панують ЗСУ. Хоча небезпека ще не минула, в уряді серйозно задумувалися, а чи не вийде відкрити небо і для інших. У березні тодішній міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Україна саме веде перемовини, щоб отримати всі необхідні дозволи. 

Вже є охочі літати! 

А ось з охочими літати до України та з неї, заявляв Кубраков, проблем точно не буде. Топові світові авіаперевізники вже на низькому старті і навіть зв’язувалися з представниками уряду.

Термінів немає, але це станеться у 2024-му? 

Втім, точних термінів ніхто не називав. Ну й власне, Кубраков, який своєю заявою щодо початку перемовин із регуляторами і порушив тему, заявив, що не може називати термінів. А колишній секретар РНБО Олексій Данілов у березні ще минулого року анонсував, що саме у 2024-му "це питання точно зрушить з мертвої точки". Але насправді досі ніхто не знає, коли можна буде відновити польоти. Про їхню необхідність заявляють і в Офісі президента, і в Кабміні. Дійсно, це б значно спростило і перевезення вантажів, і пасажиропотік. 

Умови поновлення авіасполучення 

Але наразі такої можливості немає. Адже щоб відновити перельоти: Україна має сама на території своєї країни гарантувати безпеку. Це суверенне право країни, закривати небо для польотів чи відкривати його; але також надати дозвіл мають регулятори США та ЄС, бо вони мають право переконатись, що літаки, які будуть прямувати з їхньої країни чи в їхню країну, не стануть ціллю для атаки росіян, крім того авіакомпанії мають отримати страховки, а страхові компанії мають дати дозвіл на політ.

Ще до початку повномасштабної війни через новини про те, що Росія готує вторгнення, деякі страхові компанії ініціювали скасування рейсів до України. І це ще до ракетних атак. Тепер отримати страховку буде вкрай складно. Водночас заступник голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко припускав, що ціна та ризики будуть настільки високими, що українцям просто буде невигідно літати. 

"Необхідно провести перемовини зі страховиками та міжнародними авіакомпаніями. Не думаю, що багато з них матимуть бажання страхувати літаки та здійснювати рейси в українські аеропорти під час війни. Якщо все ж таки вдасться домовитися з кимось з авіакомпаній чи страховиків, то високі ризики польотів в Україну вони обов’язково закладуть у вартість квитків", – пояснив Крейденко. 

Ласий шмат для ворога! 

Експерт із питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце налаштований більш оптимістично. Він упевнений: головні претенденти на відкриття – Київ, Львів та Ужгород. "Це залежатиме від того, наскільки кожен аеропорт продемонструє свою готовність і підтвердить авіарегулятору, що в них є навчений персонал, необхідні укриття, що вони підготовлені й можуть правильно діяти. Це може засвідчити лише відповідний аудит". І ось тут ще вилазить ще один вагомий та невід’ємний нині від життя українців нюанс - укриття. Саме з укриттями для цивільних і можуть виникнути проблеми, розповідає експерт з питань авіації Олег Бондар: пасажири мають перебувати в терміналах. При тому, якщо лунає повітряна тривога, всі мають прямувати до укриття, а переліт – відкладатись. Окрім того, Бондар вважає, що відкриття аеропортів посилить загрози. Це скупчення людей, які можуть стати ціллю ракетної атаки ворога.

"Найбільш доцільним виглядає "привідкриття" вантажних чи гуманітарних перевезень. Це перший момент... Говорити про 100-відсоткову безпеку неможливо", – зазначив Бондар. 

Україні ставлять в приклад Ізраїль! Але чому в нас так бути не може?

Водночас ексміністр Кубраков не уточнював, планується відкриття пасажирських перельотів чи йдеться тільки про обмежені польоти. Проте іноземним регуляторам Кабмін уже офіційно надіслав свої пропозиції. Зазначимо, ще минулого року у звіті Європейської організації безпеки повітряної навігації йшлось про те, що заборона на польоти в Україні може тривати до 2029-го року. Тоді українські чиновники обурились і заявили, що поновити авіасполучення планують одразу після війни. Цього року Євроконтроль у своєму звіті вказав: "неможливо передбачити, коли закінчаться бойові дії в Україні і її повітряний простір знову відкриється".Часто як приклад для України наводять досвід Ізраїлю, в якому під час війни працює пасажирська авіація. Його також згадав і пан Кубраков. Проте, на відміну від Росії, ХАМАС не має сучасної військової зброї. Найчастіше Ізраїль атакують ракетами, що мають дальність усього 10 км. Окрім того, маючи невелику територію, ця країна створила багатошарову систему ППО "Залізний купол". Україна ж, на жаль, не має можливості захищати від ракетних атак навіть усі обласні центри. Також Ізраїль встановив на пасажирські літаки систему ППО. Україні, на жаль, до такого захисту ще далеко. 

Питання вирішиться цього року?!

Співрозмовники в уряді зазначають, що питання відкриття аеропорту може вирішитися вже цього року. Водночас працюватиме конкретний захищений ППО авіаційний коридор. Завдання: зробити так, щоб літак, піднявшись в Україні, за найкоротшою траєкторією потрапив у безпечний повітряний простір – в ЄС. В уряді офіційно відмовились називати аеропорт, який зараз вважають найбільш прийнятним, з міркувань безпеки та навіть після відкриття аеропорту очікувати, що під час війни українці зможуть повноцінно користуватись авіаційним транспортом, не варто. До завершення війни безпекові ризики залишатимуться на високому рівні, також вартість перельотів значно зросте через умови страхування. Однак можливість швидко долати відстані вже давно назріла, тож відкриття аеропорту в якомусь з обмежених форматів може відбутися вже незабаром. 

На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ✈️ Над Україною помітили пасажирський літак з Росії?! Що це було?!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нацбанк оголосив офіційний курс гривні на 16 липня
УкраинФорм
2025-07-15T12:52:43Z
Ціни рвонуть вгору: експерт попередив про здорожчання базового продукту на 20%
GlavRed
2025-07-15T12:46:11Z
В Україні населення та бізнес стали менше купувати пальне на АЗС — дані податкової
ZN UA
2025-07-15T12:43:12Z
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 16 липня
Gazeta UA
2025-07-15T12:37:43Z
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Знай
2025-07-15T12:37:19Z
Ексдиректора підприємства держрезерву підозрюють у розтраті майже 14 млн
1News
2025-07-15T12:34:46Z
Хіт літа за космічною ціною: скільки в Україні коштують сезонні продукти
GlavRed
2025-07-15T12:25:32Z
ЗМІ: Німеччина хоче зібльшити використання ШІ до 2030-го для підтримки економіки
Европейская правда
2025-07-15T12:25:30Z
Скільки в Україні пенсіонерів і скільки вони отримують
УкраинФорм
2025-07-15T12:15:39Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Від паранормальних явищ до пологів: які 5 речей вміють передчувати собаки
GlavRed
2025-07-15T12:43:34Z
Старість без хвороб і слабкості можлива: вчені щойно виявили того, кому це вдалося
Фокус
2025-07-15T12:25:11Z
Рада розгляне законопроєкт, який дозволить збільшити закупівлю ліків для тяжкохворих пацієнтів - Гусак
УкраинФорм
2025-07-15T12:16:22Z
ГРВІ призвела до тяжкого захворювання: в Україні 6-річному Жені пересадили серце дорослої жінки
TSN
2025-07-15T11:00:14Z
Як правильно заморожувати персики: три способи, щоб не втратили смак, текстуру та аромат
Gazeta UA
2025-07-15T09:09:53Z
Різкі перепади погоди викликають головний біль: чи справді зміни провокують мігрень
Фокус
2025-07-15T08:51:39Z
Морозиво не допоможе. Що їсти та пити у спеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T08:45:11Z
6-річний Євген, якому пересадили серце, готується до виписки з лікарні
Комсомольская правда
2025-07-15T08:13:48Z
Шабунін прибув до суду, де йому обиратимуть запобіжний захід
Комсомольская правда
2025-07-15T12:58:44Z
Перенесла інсульт і не з’являється на публіці: де зараз екснардеп Ірина Луценко та як змінилася
Telegraf
2025-07-15T12:58:07Z
Президент США дає корисні поради, - Олександр Мусієнко про удари по москві і Петербургу
Знай
2025-07-15T12:52:50Z
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
УкраинФорм
2025-07-15T12:51:12Z
У стриманому, але стильному образі: Меланія Трамп несподівано відвідала футбольний матч
24tv
2025-07-15T12:49:54Z
Китай пообіцяв РФ «глибшу» підтримку на тлі погроз Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:49:02Z
Понад 50 організацій звернулись до Зеленського та генпрокурора у справі Шабуніна
24tv
2025-07-15T12:43:54Z
Трамп лякає Росію санкціями, але нафтовий ринок поки не боїться
24tv
2025-07-15T12:43:48Z
Кубілюс на тлі "Гербери" РФ на території Литви закликав будувати "стіну проти безпілотників"
Европейская правда
2025-07-15T12:43:16Z
В Україні відбулося кілька смерчів одночасно: у мережі показали відео
24tv
2025-07-15T12:55:43Z
На Тернопільщині попрощалися із загиблим на фронті поліцейським Олександром Товарніцьким
24tv
2025-07-15T12:49:24Z
Літня спека у більшості областей, але дощі на Заході: прогноз погоди на 16 липня
24tv
2025-07-15T12:49:19Z
У Києві розпочалась акція «Рушник надії» на підтримку родин полонених і зниклих безвісти військових
УкраинФорм
2025-07-15T12:46:52Z
Росіяни вдарили трьома КАБами по Сумській громаді
УкраинФорм
2025-07-15T12:40:35Z
У середу прогнозують спеку до +34°, на заході та в центрі - дощі
УкраинФорм
2025-07-15T12:31:27Z
Прогноз погоди у Харкові: синоптики розповіли про сюрпризи
Политека
2025-07-15T12:31:26Z
Справа про розкрадання на будівництві фортифікацій: суд залишив під вартою ексзаступника мера Харкова
УкраинФорм
2025-07-15T12:28:42Z
Уряд Данії профінансує два нові проєкти щодо підвищення енергоефективності Миколаєва
УкраинФорм
2025-07-15T12:28:13Z
Нова дитина Брітні Спірс: інсайдер розкрив правду про усиновлення
GlavRed
2025-07-15T12:58:09Z
Зберігаючи спадщину, відкриваючи нове: історія Симфонічного оркестру Українського радіо
Детектор М
2025-07-15T12:55:40Z
Один концерт "провалився" і він анонсував тур: що відомо про Олега Винника зараз
Telegraf
2025-07-15T12:43:42Z
Якщо потрібно видихнути: 3 високорейтингові драми на Netflix, які замінять похід до психолога
24tv
2025-07-15T12:40:20Z
TAYANNA показалася з 10-річним сином і розповіла про курйоз, який трапився з ними в аеропорту
TSN
2025-07-15T12:19:49Z
У Херсоні обстріли РФ знищили історичну будівлю
УкраинФорм
2025-07-15T12:19:36Z
Ці зачіски вже не модні влітку 2025 року: чим їх краще замінити
TSN
2025-07-15T12:19:24Z
Трейлер авантюрної комедії « Грабіжник за покликанням»
Кино-Театр
2025-07-15T12:04:36Z
Жінка знайшла на розпродажі вінтажну сумку: її реальна вартість здивувала
Фокус
2025-07-15T11:37:39Z
Столичного екопрокурора подали на звільнення через те, що його дружина "засвітила" незадеклароване майно в шоу "Супермама"
Khreschatyk
2025-07-15T12:55:01Z
У травні найвищий рівень дотримання професійних стандартів показали десять онлайн-медіа, — моніторинг ІМІ
Детектор М
2025-07-15T12:43:21Z
У Польщі хочуть посилити покарання за кричущі витівки водіїв – аж до довічного позбавлення прав
Европейская правда
2025-07-15T12:43:17Z
Міноборони пропонує єдину платформу для взаємодії у сфері розмінування
Хвиля
2025-07-15T12:40:55Z
Не без Росії: куди зникли останки Володимира Великого та княгині Ольги
24tv
2025-07-15T12:33:29Z
Україна увійшла до ТОП-10 країн за кількістю мільярдерів-іммігрантів у США
Комсомольская правда
2025-07-15T12:28:48Z
Чому 16 липня не можна шити і копати: яке церковне свято
GlavRed
2025-07-15T12:25:40Z
Майже 3 мільйонам пенсіонерів перерахували більші виплати: в ПФУ назвали причину
GlavRed
2025-07-15T12:25:31Z
Чи маєте ви корінне українське походження: відповідь криється у прізвищі
GlavRed
2025-07-15T12:25:16Z
Двоє арештантів київського СІЗО підозрюються в організації диверсій на замовлення спецслужб РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:40:18Z
Розбій у магазині та напад на поліцейського – львів’янина взято під варту
Украина Криминальная
2025-07-15T12:37:45Z
У Чернігівському ТЦК пояснили бійку між військовими та цивільними
Комсомольская правда
2025-07-15T12:34:03Z
Дев’ятеро загиблих і крики про допомогу: моторошна пожежа у Массачусетсі
24tv
2025-07-15T12:33:54Z
Поліція повідомила деталі нещасного випадку у Журавлівському гідропарку, де потонула дитина
Мій Харків
2025-07-15T12:28:28Z
Львів'янин порізав ножицями 13-річну дівчину, що хотіла йому допомогти: як покарають зловмисника
24tv
2025-07-15T12:25:56Z
Інвестував у «роботу мрії» – залишився без грошей: 23-річний чоловік став жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-15T12:25:47Z
Засуджено військового, який п’яним спричинив ДТП та покалічив дитину
Украина Криминальная
2025-07-15T12:22:23Z
Працівники ТЦК жорстоко затримали цивільних у Чернігові: кадри та реакція відомства
TSN
2025-07-15T12:19:51Z
Повернуть у безтурботне дитинство: глазуровані сирки, яких не знайти в магазині
24tv
2025-07-15T12:55:59Z
Не пляж, а болото. Як зараз виглядає окупований курорт Чорного моря
Telegraf
2025-07-15T12:49:14Z
Село, як з мультика: де є Європі є унікальне місце, яке вражає нереальністю
24tv
2025-07-15T12:33:05Z
11 речей, яких варто позбутися вдома, щоб зменшити безлад і стрес
24tv
2025-07-15T12:21:12Z
Штраф або в'язниця: у яких країнах можуть покарати за селфі
24tv
2025-07-15T12:13:56Z
Емоційні чи врівноважені: як визначити свої приховані риси характеру за допомогою чаю
Gazeta UA
2025-07-15T12:13:28Z
У колишній водонапірній вежі звели один із найвищих будинків у США
Фокус
2025-07-15T11:52:30Z
Подарує вдвічі більший врожай наступного року: як обрізати смородину влітку
Gazeta UA
2025-07-15T11:46:41Z
Спальня Емми Антонюк втілює ніжність у деталях: кадри інтимного простору блогерки
24tv
2025-07-15T11:27:24Z
Екітіке близький до переходу в Ньюкасл – ESPN
Football.ua
2025-07-15T12:52:32Z
Легендарний ексгравець «Спартака» потрапив у базу «Миротворця»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:51:38Z
Шахтар знову проведе контрольний поєдинок на наступний день після матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-07-15T12:49:47Z
Козак XXI століття - бренд Damirli розповів про символізм костюму Усика у Лондоні
Комсомольская правда
2025-07-15T12:31:17Z
Реванш Усик – Дюбуа: які зірки боксу та Голлівуду завітають на головну подію року
24tv
2025-07-15T12:25:52Z
Найстаріший бігун у світі загинув в Індії - його збила машина
Комсомольская правда
2025-07-15T12:19:16Z
Тер Штеген отримав щедру пропозицію від Галатасарая
Football.ua
2025-07-15T12:19:06Z
В Одесі пройшов матч за участю ветеранів українського футболу
УкраинФорм
2025-07-15T12:13:15Z
Захисник ЛНЗ поповнив склад польського клубу
Football.ua
2025-07-15T12:10:48Z
Skoda випустила незвичний електричний фургон-кросовер із запасом ходу понад 500 км
Фокус
2025-07-15T12:37:38Z
На дорогах Львова помітили Tesla Cybertruck в ексклюзивному кольорі: скільки така коштує
Telegraf
2025-07-15T12:22:01Z
Скарби в сараї: на фермі знайшли покинуту колекцію рідкісних вінтажних авто
Фокус
2025-07-15T11:52:33Z
Українська капсула часу: виявлено 19-річний Lanos у заводському пакуванні
Фокус
2025-07-15T11:00:46Z
Google таємно значно покращив систему навігації у вашому Hyundai
Топ Жир
2025-07-15T10:48:25Z
Велика Британія повертає субсидії при купівлі електромобілів
AutoGeek
2025-07-15T10:33:30Z
Назвали найпопулярніші в Україні вживані авто зі США
Gazeta UA
2025-07-15T10:24:05Z
Land Rover Defender отримав яскраву версію із відкритим верхом
AutoCentre
2025-07-15T10:16:48Z
Запас ходу — 760 км: представлено стильний сімейний електромобіль Mercedes
Фокус
2025-07-15T10:15:07Z
ЦПД: У Росії планують узаконити відключення мобільного інтернету
Детектор М
2025-07-15T12:52:54Z
LIGA.net доповнила персональні кабінети користувачів можливістю формувати плейлисти з матеріалів, озвучених ШІ
Детектор М
2025-07-15T12:49:45Z
Чому пришвидшується глобальне потепління: вчені розповіли про одну з причин
ZN UA
2025-07-15T12:49:44Z
Як легко захистити акаунт у Telegram: подбайте про безпеку своїх даних
Gazeta UA
2025-07-15T12:46:13Z
В eSIM знайшли небезпечну вразливість: як вона може вплинути на ваш смартфон
InternetUA
2025-07-15T12:31:09Z
Штучний інтелект Маска вихваляв Гітлера: Євросоюз викликав «на килим» представників xAI
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:30:24Z
В Україні запрацював застосунок EV UA, який зібрав усі швидкісні зарядки для електромобілів
AutoGeek
2025-07-15T12:19:08Z
Які породи маленьких собак живуть найдовше: результати досліджень
TSN
2025-07-15T12:18:41Z
Bell створить надшвидкий гвинтокрил нового покоління
InternetUA
2025-07-15T12:16:34Z