У Кубу прибули російські кораблі, і фрегат при вході у бухту запустив десятки ракет. Експерт Ентоні Гліз пояснив, що Володимир Путін намагається здаватись "спадкоємцем" СРСР.
Президент РФ Володимир Путін "грає м’язами" перед США, відправивши військово-морський фрегат і атомний підводний човен до Куби. Про це у коментарі для Daily Star 13 червня заявив професор Букінгемського університету Ентоні Гліз.
У Міноборони РФ заявили, що навчання підводного човна "Казань" та ракетного фрегата "Адмирал Горшков" передбачали стрільби високоточними ракетами по фіктивних цілях. На Кубі запевнили, що жоден з кораблів не має ядерної зброї. У США додали, що навчання не ставлять "прямої загрози" для них.
Однак експерт припустив, що російські судна все ж укомплектовані зброєю.
"Ця демонстрація сили була навмисною провокацією, а також нагадуванням, що Путін хоче, щоб його вважали спадкоємцем радянського комунізму з його глобальними амбіціями", — пояснив він.
Гліз підкреслив, що "Адмирал Горшков" — це один з найпотужніших кораблів флоту РФ. Він несе новітні ракети "земля-повітря" великої дальності, ракети "земля-поверхня" та сучасну російську протичовнову зброю. Увійшовши в гавань Гавани, фрегат випустив 21 снаряд. За ним зайшов підводний човен.
"Це була найбільша демонстрація сили з боку Росії в Карибському басейні, всього в 90 милях від Флориди за багато років", — зазначив експерт.
Він пояснив, що на тлі дозволу від США бити по об’єктах на території РФ, "злий Путін" намагається "грати м’язами" перед Байденом. Його мета — налякати американців, щоб ті повірили, що з силою Росії досі потрібно рахуватись.
"І так, тут є явний намір показати США, що Росія не забула Кубу, єдиний справжній комуністичний тематичний парк у Карибському басейні (вони покладаються на Росію щодо допомоги, палива та оборони)", — зауважив Гліз.
З його слів, є "важливий урок" з 60-х років, який потрібно пам’ятати.
"Ми сприймаємо кубинську ракетну кризу 1962 року як блискучу перемогу президента Джона Кеннеді та Заходу над росіянами; він твердо виступив проти (Микити — ред.) Хрущова, і ядерну зброю на Острові було вилучено. Хрущов зрештою впав через них. Так, Кеннеді натомість прибрав американські ядерні боєприпаси з баз у Туреччині. Але навіть у цьому випадку Захід, міцно об’єднаний під керівництвом могутнього та рішучого президента США, вдарив СРСР", — пояснив експерт.
Він припустив, що цей урок з минулого Путін "забув".
Нагадаємо, 13 червня у порт столиці Куби Гавани прибули усі чотири кораблі Військово-морського флоту РФ. Це підтверджували фото з місця подій, опубліковані у мережі.
Також 13 червня на Кубу відправили свій підводний човен USS Helena й США.