MY.UAНовини
Водiйки вантажiвок. Як і навіщо українки опановують «чоловічу» професію
Водiйки вантажiвок. Як і навіщо українки опановують «чоловічу» професію

Водiйки вантажiвок. Як і навіщо українки опановують «чоловічу» професію

Що робити, якщо в країні через війну в багатьох сферах не вистачає чоловічих рук? Правильно, наймати та навчати жінок. Вже беруть навіть на такі, здавалося, суто чоловічі професії, як машиніст метро чи водій вантажівки.
Так, наприклад, шведський проєкт Reskilling Ukraine у ​​лютому вже випустив пілотну групу OnTrack – 24 учасниці проєкту навчилися керувати вантажними авто масою від 7,5 тонни. Набирали жінок з посвідченням водія категорії B. А у квітні стартував другий потік навчання.

Незважаючи на те, що така професія сприймається як суто чоловіча, попит на навчання перевищує пропозицію, каже програмний координатор проєкту Reskilling Ukraine Олександра Панасюк. Про те, чому жінки хочуть навчитися водити вантажівки і чи вдалося комусь із учениць працевлаштуватися, Олександра розповіла Коротко про.

Перед відбором вивчають мотивацію

Олександра Панасюк та тренери Сканія Україна/Scania Ukraine. Фото: ФБ Reskilling Ukraine

- Олександро, розкажіть про ваш проєкт, чому ви вирішили навчати жінок водінню вантажівок?
- Наш проєкт – повністю шведський. Під час ковіда у Швеції перекваліфікували стюардес у співробітників медичного сектору, а після початку повномасштабного вторгнення почали допомагати нашим біженцям із працевлаштуванням. Згодом ми продумали свій проєкт, який могли реалізувати в Україні.
Ми провели дослідження та з'ясували, що в країні – гостра нестача водіїв. Проблема зростає: чоловіків забирають до армії, підприємства лишаються без водіїв.

Також ми знайшли статистику – на 100% непрацевлаштованих осіб в Україні 60% становлять жінки. Пазл зійшовся: Україні потрібні водії вантажівок, а жінкам потрібна робота. Вирішили спробувати вчити жінок водінню вантажівок.

Ми розробили програму, знайшли автошколу, яка має кілька вантажівок (не радянського чи російського виробництва, а іноземного – MAN, Mersedes). Машини мали бути не надто старими (до 10-20 років), у нормальному технічному стані. Такого переобладнаного навчального транспорту в Україні дуже мало – сьогодні співпрацюємо зі автошколами у Київській та Тернопільській областях. Загалом у нас працює три школи – одна вчить водити автобуси та дві – вантажні авто.

– Як ви проводили перші відбори учениць?

- Через Facebook, створили онлайн-анкети, потім проводили з кожною кандидаткою інтерв'ю. І вже відштовхуючись від мотивації, запрошували чи не запрошували людину до проєкту. До речі, ми не брали тих, хто не вміє водити, не вчимо водінню з нуля, у нас – підвищення кваліфікації.

Сьогодні ми маємо наступні критерії відбору, які ми не можемо обійти: мінімум 3 роки стажу водіння (на отримання прав категорії В потрібно, щоб після отримання прав пройшло мінімум 3 роки). Якщо людина знає ПДР, вона не складає теоретичний іспит, а відразу йде на практику. Таким чином, термін навчання виходить коротшим.

Ще один критерій - людина має проживати в Україні, зокрема на момент подання заявки.

Наступний критерій, який виник не відразу, - мотивація до працевлаштування. Багато людей, які бажають навчатися, просто хочуть мати відповідну категорію - це не наша аудиторія, так ми не змінимо ситуацію на ринку. Наше завдання – знайти зацікавлених людей, які планують використали отримані знання.

Я питаю у кандидаток, чому вони хочуть отримати свідчення водія – кожен має свої обставини. Це можуть бути люди, які мають свій агробізнес, їм потрібно розвозити продукцію замість чоловіка, наприклад, або їм не вистачає водія. Нам важливо, щоб наші учні використовували отримані знання на благо собі та іншим, а не просто повернулися додому та поставили отримані документи у рамочку чи повісили їх на стінку.

– Хто у вас може вчитися? Чи є обмеження за віком?

- Верхньої межі немає. Ми готові брати і жінок 60+. З іншого боку, ми обмежені законом – оскільки права можна отримати не раніше 18 років плюс потрібні мінімальні 3 роки водіння – виходить 21 рік. Працюємо з цього віку за дотримання всіх умов. Середній вік наших учениць – 40+, а наймолодшій учениці було 23-24 роки.

У нас суворий відбір, дуже багато охочих. Ми повинні розуміти, що людина не просто хоче пройти безкоштовні курси та отримати свідоцтво, а їй справді потрібна робота – намагаємося брати мотивованих людей, а вік значення не має.

Волонтери, фермери, психологи

– Чому до вас приходять жінки, яка у них мотивація?

- Багато хто каже: я втомилася від офісної роботи, хочеться змінити сферу діяльності. Їдеш кудись, дорога, музика – ідеально.

Дуже багато людей, для яких навчання у нас – шанс отримати те, на що вони дуже сподівалися. Є, наприклад, внутрішньо переміщені особи, які все втратили, живуть від подачки до подачки держави в якомусь маленькому містечку. Їм потрібна робота, а вони не можуть влаштуватися на новому місці або робочих місць не вистачає. Кажуть: це ж ідеально, потрібні робочі руки, я працюватиму, зарплата хороша – клас!

Ліна Самбірська з першої групи прийшла з чіткою метою – хотіла працювати у гуманітарних місіях із розмінування. Ми разом з нею складали резюме, щоб подаватися на ці місії. Вона про них мріяла, і я дуже за неї вболівала.

До лютого вона постійно подавалася, пройшла нашу програму, у лютому відучилася, отримала свідоцтво водія. І продовжувала подаватися і ось тільки зараз почала проходити співбесіди. Ми поки що не знаємо, чи зможе вона працевлаштуватися, ми ще не маємо відповіді на це запитання, тримаємо за неї кулачки.

Також у нас також навчалася Людмила Волтер, відома волонтер та психолог. Вона займається підтримкою військових та супроводом похорону військових. Люся постійно переганяє машини для ЗСУ. Оскільки часто потрібно гнати вантажівки, вона хотіла отримати права категорії С. Сьогодні вона допомагає армії, тепер каже: дивіться, якого монстра я вам пригнала.

У нас також навчалася автоінструктор із Кропивницького з ніком "Автоманка". З першого разу іспит на категорію С вона не склала. Думаю, єдина причина, з якої це сталося, взяла талон на ті траси, де вони не вчилися. А так, одразу, якщо ти не живеш у Києві та не знаєш місцевих доріг, це може бути складно. Інспектор її дуже вихваляв, але сказав, що були помилки.

У новому наборі ми маємо мешканку Київської області. У неї є своя ферма – 10 корів, поля. Вона каже: ферма виходить на логістичний центр, мені тільки поле перейти – можу ходити туди на роботу. Щодня до цього центру заїжджають великі фури, їм потрібні співробітники. А якщо знайти роботу в логістичному центрі не вдасться, керування вантажівками може знадобитися і для ферми.

Мені подобається, що у дівчат може змінюватись мотивація у процесі навчання. У нас була волонтерка, яка казала: я йду вчитися, бо я волонтер, хочу переганяти машини. Пізніше вона сказала: я починала з цією метою, а тепер хочу знайти роботу.

Людмила Волтер – одна з випускниць курсів, тепер може ще активніше допомагати ЗСУ. Фото: ФБ Reskilling Ukraine

Навчання безкоштовне, але й попит дуже великий

- Що саме включає ваша навчальна програма?

- У різних містах вона різна. У Києві найнасиченіша: не лише теорія, а й відвідування великої кількості роботодавців, наших партнерів. Також учні проходять обов'язковий курс допомоги людям на дорозі під час аварії. Чотири дні виділяється на вивчення особливостей сучасних машин і багато практикуються – навчаються кріпити вантажі, розбиратися в кнопочках на сучасних авто, гальмах – це одна з улюблених частин навчання наших учениць. Плюс у нас є кілька екскурсій та перша домомедична допомога.

Теорія йде окремо і, як правило, викладається онлайн.

Що стосується навчання на водіїв автобусів – там лише кермування. Автобусів для навчання в нашій країні дуже мало. Ми знайшли школу у Тернопільській області – у них достатньо одиниць транспорту, таким чином ми можемо “закривати” наші групи. Програма інтенсивна, наші учні займаються вранці та ввечері по 2 години.

Після навчання всі отримують сертифікати, а потім на учениць чекає іспит.

Наше завдання – навчання. Для складання іспиту ми надаємо автомобіль, оплачуємо сам іспит. Якщо комусь потрібне перездавання, один раз ми надаємо таку можливість. Після здавання учениці одержують. оновлені свідоцтва водія.

- Навчання у вас платне?

– Курси абсолютно безкоштовні. Ми покриваємо навчання, проживання, харчування, транспортування до всіх наших навчальних активностей, іспит. Єдине, за що доводиться платити, це за дорогу до нас, якщо люди приїжджають з іншого міста.

- Виникає логічне питання - а хто платить?

- Коли у лютому 2024 року все починалося, це був пілотний проєкт, ще було незрозуміло, чи зайде він, чи будуть охочі навчатимуться. На курс ми зібрали гроші у шведських бізнесів. Пояснили, який у нас є проєкт, запитали, хто хоче взяти у ньому участь. Деякі компанії надали нам гроші, щоб ми могли реалізувати задумане. Після цього про проєкт дізналася благодійна організація від H&M, вони теж нам донатили.

Коли реалізували пілот, отримали позитивні відгуки від наших учасниць, до нас почали звертатися компанії, казали, що їм потрібні водії, - ми залишили заявку під грантову програму шведського уряду, подалися - і виграли.

Зараз нас фінансує уряд Швеції, плануємо працювати до кінця року, а що далі - поки не знаємо. Зараз у пошуку нових грантів: запит дуже великий. Розуміємо, що людям це цікаво, і роботодавцям потрібно. Тому не зупиняємось.

Сучасна машина практично повністю автоматизована – і фізична сила не потрібна. Фото: ФБ Reskilling Ukraine

Сучасні вантажівки водити не складніше, ніж легковик

- А наскільки це фізично важко для жінок - бути водієм великих вантажівок? Це ж потрібно, наприклад, колесо поміняти, яке втричі важче за тебе?

- Це один із найпоширеніших міфів. Сучасні важковантажні машини можуть бути адаптовані під будь-кого, навіть якщо ви підете працювати під розвезення продуктів. Ви ж не ведете важкі «Газелі» чи «КАМАЗи», які не мають гідравліки. Це сучасні машини, водити їх не складніше, ніж легковик. Ви високо сидите, у вас гарний огляд, багато дзеркал та майже всі сучасні машини – "автомати". Чому жінка не може водити таке авто?

Щодо заміни колеса, то який чоловік підніме колеса в 120 кілограмів? Наче у нас усі чоловіки – "качки", яким це доступно.

Кожен логістичний центр має кол-центр. І якщо в тебе щось сталося на дорозі, ти просто зупиняєш машину, дзвониш до кол-центру, кажеш, що трапилося, – приїжджає бригада, яка тобі допомагає.

Єдина проблема, яка існує, - у багатьох компаній є таке очікування від водія, що він одночасно має бути вантажником. Цей стереотип створювався роками, подібні завдання завжди виконували чоловіки. У Європі все по-іншому: є водій, а є вантажник, експедитор.

Сьогодні в Україні критично не вистачає водіїв, і якщо компанії хочуть закривати вакансії водія жінками (до нас вже звертаються з таким запитом), цей момент потрібно переглянути. У машині має бути експедитор, який займеться навантаженням. А водій перевірив кріплення багажу, взяв документи і поїхав – такі європейські стандарти. Це вже існує і в нас (доставка продуктів до однієї з мереж супермаркетів), але поки що не у всіх.

- У вас іде вже другий набір, а що кажуть випускниці першого? Хтось із них уже знайшов роботу?

- Поки минуло зовсім мало часу, щоб говорити про успішні кейси: у нас три групи з п'яти випустились протягом останніх трьох тижнів. Наразі ми випустили п'ять груп, у Києві та Тернополі, вони поки що не встигли знайти роботу. Тут може бути багато нюансів: комусь графіки не підходять, десь роботодавець шукає вантажників, не всі готові працевлаштовувати жінок. Компанії зацікавлені у водіях, але для цього їм потрібно вносити зміни. Процес іде, хоч і повільно.

Також є такий момент, що перші дві групи ми набирали без пункту про мотивацію та працевлаштування. Тоді це був "пілот", ми хотіли дати можливості навчатися якомога більшій кількості людей, тож набирали волонтерів та переміщених осіб без цього пункту. Після його появи наші учениці лише закінчили навчання, тож про щось говорити ще зарано.

- Напевно, щоб жінок легко брали на "чоловічу" роботу, доведеться руйнувати популярні стереотипи у суспільстві.

- Так, але думаю, це не надто складно. Компанії – заручники обставин, сьогодні чоловіків забирають до армії, водіїв у тому числі. Проблема з дефіцитом людей зникне тільки після війни, і ми не знаємо, коли це станеться. Тут або роботодавець адаптується до нових умов, або вони не матимуть водіїв.

Те, що жінка не може водити вантажівки чи автобуси – стереотип, який давно настав час зруйнувати. Фото: ФБ Reskilling Ukraine

До речі

Reskilling Ukrain також навчає водіїв на категорію Д – це перевезення на автобусах та міжобласні перевезення.

На категорію С зараз немає набору: Reskilling Ukrain отримала більше тисячі заявок і тимчасово зупинила набір на цю категорію.

Теги за темою
Жінки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Одна з країн ЄС закриває центри для українських біженців
24tv
2025-04-04T07:27:52Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T07:21:24Z
Зеленський відвідав Сумщину та Чернігівщину
360ua.news
2025-04-04T07:18:57Z
У Росії вночі дрони атакували Московську область і Липецьк - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:56Z
Посольство в Угорщині передало книжки для українських дітей у Будапешті
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:02Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:00Z
Кого замінять роботи: список професій
InternetUA
2025-04-04T07:09:50Z
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Украина Криминальная
2025-04-04T07:06:20Z
Global Drone Academy стала міжнародно визнанною навчальною базою українських пілотів дронів
InternetUA
2025-04-04T07:01:11Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
На 15 років засудили «крота», який служив у Силах оборони й передавав координати генштабу РФ
УкраинФорм
2025-04-04T07:21:49Z
Добкін вкрав у Харкова землю на мільйони: як продажні судді допомагали ексмеру уникнути відповідальності
Antikor
2025-04-04T07:21:37Z
Мирний мешканець дістав поранення внаслідок чергових ворожих атак по Харківщині
Мій Харків
2025-04-04T07:21:12Z
Російські штурмовики продовжують спроби зайти на Сумщину, інколи на квадроциклах – ДПСУ
Лига
2025-04-04T07:06:42Z
У парку "Межигір'я" розцвіли перші магнолії - одні із найдавніших квіткових рослин на Землі
Комсомольская правда
2025-04-04T07:04:34Z
Температурні гойдалки, дощі та вітри. Коли Києву знову не пощастить з погодою
Telegraf
2025-04-04T07:03:47Z
Покровський напрямок: поблизу Андріївки Сили оборони відбили масований штурм росіян на бронетехніці
УкраинФорм
2025-04-04T07:03:20Z
Під завалами може бути дитина: у Харкові продовжують ліквідовувати наслідки російської атаки
24tv
2025-04-04T06:57:50Z
Сейм Латвії зробив крок до виходу з договору про заборону протипіхотних мін
Европейская правда
2025-04-04T07:28:36Z
Норвегія не підтверджує вимогу США про 5% на оборону, і нагадує про "розумне" витрачання
Европейская правда
2025-04-04T07:28:24Z
Росія випустила по Україні майже 80 Шахедів: відомі наслідки атаки
GlavRed
2025-04-04T07:27:35Z
У Канаді вважають, що відмова Росії від припинення вогню "повинна мати наслідки"
Европейская правда
2025-04-04T07:25:57Z
Посланець РФ каже, що Трамп поділяє позицію Путіна щодо вступу України в НАТО
Европейская правда
2025-04-04T07:24:45Z
Іран готовий до безпосередніх переговорів стосовно ядерної програми, - Трамп
Antikor
2025-04-04T07:15:53Z
У США звільнили директора Агентства національної безпеки
Gazeta UA
2025-04-04T07:15:41Z
Посланці Трампа і Путіна зустрілися у Вашингтоні: США чекають на відповідь Кремля щодо перемир’я в Україні
Vlasti
2025-04-04T07:15:19Z
Європа проти Трампа: Макрон обіцяє жорстку відповідь на нові мита вже у травні
Фокус
2025-04-04T07:15:15Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T07:24:02Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
5 тенденцій у макіяжі, які будуть актуальними цієї весни
24tv
2025-04-04T07:03:32Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T06:55:21Z
Дмитро Волканов відреагував на чутки про роман з Данилком: чи вільне серце співака
24tv
2025-04-04T06:42:49Z
Квітка Цісик: цікаві факти про співачку, що відкрила світу українську пісню
Факти ICTV
2025-04-04T06:28:15Z
Будинок Сари Джесіки Паркер: дизайнери вражені його унікальним декором
24tv
2025-04-04T06:27:42Z
Щаслива: дружина Павліка показала, який вигляд має її обличчя після пластики
Факти ICTV
2025-04-04T06:01:09Z
Стали відомі господарі жіночих чемпіонатів світу з футболу 2031 та 2035 років
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:24:26Z
Палмер зробив першу результативну дію за два місяці
Football.ua
2025-04-04T07:13:36Z
Футболіст Хайкін про російський паспорт: "Пишаюсь, але не залишу Норвегію"
Antikor
2025-04-04T07:03:19Z
Террі: Я буду спустошений, якщо це станеться за мого життя
Football.ua
2025-04-04T07:03:17Z
НХЛ відмовила пропагандистам ТАСС в акредитації на матчі з Овечкіним
Antikor
2025-04-04T07:00:50Z
"Не хочу бачити": відомий тренер застеріг Чісору від бою проти Дюбуа
24tv
2025-04-04T06:48:53Z
Постекоглу: Дуже прикро, що не вдалося взяти бодай щось у матчі з Челсі
Football.ua
2025-04-04T06:46:19Z
Реал продовжив контракт з Агуадо – Романо
Football.ua
2025-04-04T06:28:40Z
Куртуа може повернутись до матчу з Арсеналом в Лізі чемпіонів
Football.ua
2025-04-04T06:24:07Z
Венс обіцяє "процвітання" на ринках після тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T07:27:06Z
Різке подорожчання: за скільки можна купити 1 злотий зараз
24tv
2025-04-04T07:27:03Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T07:16:48Z
Нові мита США відкривають шлях українській кукурудзі на світові ринки - ЗМІ
Хвиля
2025-04-04T07:15:08Z
Нова пошта та Укрпошта: чиї тарифи вигідніше
Telegraf
2025-04-04T07:15:06Z
Час гасити борги: українцям обіцяють у квітні найвигідніші тарифи на світло
Знай
2025-04-04T07:12:13Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T07:03:56Z
Євро в банках рекордно подорожчало
24tv
2025-04-04T07:03:25Z
Українські виробники кукурудзи можуть виграти від тарифів Трампа, – Reuters
24tv
2025-04-04T07:03:09Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
9 небезпечних звичок, які непомітно руйнують дім
24tv
2025-04-04T06:42:25Z
Любовний прогноз на квітень: які 2 знаки зодіаку створені одне для одного
24tv
2025-04-04T06:27:30Z
Оладки зі смаком яблучного штруделя: як приготувати смачну страву за лічені хвилини
Telegraf
2025-04-04T06:12:39Z
І вигляд казковий, і смак божественний: як приготувати сьомгу в картопляній паніровці
24tv
2025-04-04T05:39:56Z
Головна прикраса великоднього столу: рецепт сирної паски
Фокус
2025-04-04T04:27:10Z
Де 3 відмінності між пандами: лише найуважніший їх помітить
GlavRed
2025-04-04T04:27:05Z
Дочекайтеся правильної погоди: коли можна садити моркву у квітні
Telegraf
2025-04-04T04:15:43Z
Кількість загиблих внаслідок удару РФ по Харкову зросла до п’яти - у лікарні помер чоловік
УкраинФорм
2025-04-04T07:28:22Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T07:27:36Z
У Харкові збільшилася кількість жертв нічної атаки РФ
Antikor
2025-04-04T07:27:26Z
У Києві судитимуть іноземця, який побив інспектора з паркування
Украина Криминальная
2025-04-04T07:24:08Z
Ворог атакував прикордоння Чернігівщини, пошкоджена транспортна і цивільна інфраструктура
УкраинФорм
2025-04-04T07:12:24Z
Через удари дронами по Харкову загинули чотири людини, ще 35 постраждали
Мій Харків
2025-04-04T06:42:18Z
У Миколаєві кросовер вʼїхав у зупинку громадського транспорту, є постраждала
УкраинФорм
2025-04-04T06:36:36Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 4 квітня
Мій Харків
2025-04-04T06:31:57Z
Київ вночі атакували 11 ворожих дронів: як відпрацювала ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T06:00:03Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T07:25:49Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T07:24:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
Насіння чіа – не просто тренд: все про суперфуд, який варто додати до свого раціону
Знай
2025-04-04T05:51:51Z
Як харчуватись при цукровому діабеті: перелік найшкідливіших та найкорисніших продуктів
24tv
2025-04-04T05:06:33Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Донька Маска жорстко пройшлася по батькові: був бронзовим "страшенно лайновим" Торбьорном в Overwatch
Знай
2025-04-04T06:51:07Z
У телеграмі поширюється шахрайська схема з фейковими «кружечками»
Детектор М
2025-04-04T06:42:48Z
Названо найулюбленіші Android-смартфони користувачів у 2025 році
InternetUA
2025-04-04T06:40:30Z
YouTube оголошує про нові функції для Shorts
Portaltele
2025-04-04T06:10:02Z
Запуск моделі o3 OpenAI може бути дорожчим, ніж спочатку оцінювалося
InternetUA
2025-04-04T06:01:28Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T07:21:16Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z
Легковантажівка Ford Ranger Super Duty 2026 — найкращий вибір для робочих потреб
Топ Жир
2025-04-04T02:45:28Z
Новий Toyota GR Corolla 2026: з’явився аеродинамічний спойлер і вентиляційні отвори, нагадує GRMN
Топ Жир
2025-04-04T01:30:08Z