MY.UAНовини
Люди досі живуть надією, – волонтерка з Канади про евакуацію та допомогу цивільним на Сході
Люди досі живуть надією, – волонтерка з Канади про евакуацію та допомогу цивільним на Сході

Люди досі живуть надією, – волонтерка з Канади про евакуацію та допомогу цивільним на Сході

Відчайдушний спротив українців російській агресії надихнув та змотивував не одну сотню іноземців залишити мирне життя та займатися волонтерством в Україні. Сьогодні їхній ресурс допомагає робити нашу країну ще сильнішою.

Волонтерка Ейпріл Хаггет – канадка, яка у грудні 2022 року покинула своє спокійне життя і приїхала в Україну. Зараз вона мешкає у Слов'янську, що розташований лише за декілька десятків кілометрів від лінії фронту, та щодня робить речі, які наближають нас до перемоги.

Наприкінці січня 2023 року Ейпріл разом з однодумцями створила благодійну організацію "Планета людей". Завдяки соцмережам вона розповідає іноземцям про реальну ситуацію в Україні, про те, як живуть люди у прифронтових регіонах, чого потребують й найголовніше – закликає їх не бути байдужими до війни та допомагати.

Зараз головний акцент роботи жінки та її організації – допомога військовим. Крім цього, вони також займаються евакуацією цивільних, доставкою води в прифронтові райони та допомогою тваринам.

Про життя на Сході України, небезпеку під час евакуацій, дітей, які мешкають неподалік від фронту, та катастрофічну ситуацію з безпритульними тваринами – читайте в інтерв'ю Ейпріл Хаггет 24 Каналу.

Перша поїздка у Бахмут й евакуація дідуся з бджолами: початок волонтерства

Як розпочалася ваша волонтерська діяльність в Україні?

3 грудня 2022 року я приїхала до Києва. Тоді я ще нічого не знала про Україну. Побувши тут декілька днів, я зрозуміла, що війна перемістилася на Схід та Південь України, тому ухвалила рішення переїхати на Салтівку, що у Харкові. Там довкола мого будинку майже усі інші будівлі були зруйновані.

Згодом я познайомилася з канадцями, які тоді займалися доставкою їжі до Бахмута і Зарічного. 10 – 11 січня я вперше відвідала Бахмут – цей момент став для мене переломним. Взагалі я мала приїхати до України всього на 20 днів.

У Бахмуті я відразу поїхала на польову кухню, де готували їжу для цивільних. Одна жінка поцікавилася, звідки я. Я відповіла, що з Канади. Після чого вона почала плакати й сказала, що українці люблять Канаду. Інша жінка почула це і також розплакалася.

Перший візит Ейпріл у Бахмут в січні 2023 року / Відео, надане 24 Каналу

У цей момент я зрозуміла, що це не я стою перед цими людьми, які живуть без зв'язку, новин та відрізані від комунікації. Для них я – це моя країна, яка не забула, допомагає та підтримує Україну. Вони не забуті, світ усе бачить. Тож я продовжила своє перебування ще на місяць і розпочала регулярні поїздки до Бахмута.

У січні я придбала машину. Відтоді почала їздити самостійно у прифронтові міста з продуктовими наборами та роздавала їх усім, кого могла знайти у цих населених пунктах. На той момент я займалася лише гуманітарною допомогою. Фактично це стало стартом всієї кампанії.


Гуманітарна допомога цивільним / Фото, надане 24 Каналу

Чому ви вирішили долучитися до волонтерської евакуації?

Не знаю, чи я це вирішувала. Я відчуваю, якщо ми можемо щось зробити, то ми маємо це зробити. У мене є великий й порожній автомобіль, яким можна вивезти достатньо багато речей.

Я однаково їжджу у прифронтові населені пункти, щоб відвезти гуманітарну допомогу, передати військовим те, про що вони просили тощо, то чому я не можу звідти вивезти когось? Якщо ти можеш робити щось, наприклад, плести маскувальні сітки, займатися евакуацією цивільних, допомагати тваринам, то чому б ні? Я просто не можу відмовити людям, які потребують допомоги.

Яка історія евакуації вас вразила чи шокувала найбільше?

Одного разу нам зателефонував 85-річний чоловік із Сіверська. Його дружина виїхала ще раніше, а він відмовився, бо не захотів виїжджати без своєї пасіки та бджіл. На жаль, багато людей залежні від своїх "бджіл".

Для евакуації ми підготували дві машини та великий причеп, куди завантажили 18 вуликів і всі можливі речі, які змогли туди поміститися. У причеп чоловік також завантажив один мотоцикл, але другий – не влазив.

Один з моїх колег сказав, що єдиний варіант забрати цей мотоцикл із Сіверська – поїхати на ньому. І що ви думаєте? Цей старий чоловік просто посеред ночі їхав із Сіверська до безпечного місця повз танки, БМП та військові машини. На своєму мотоциклі дідусь доїхав до Краматорська. Це, мабуть, була найцікавіша евакуація.

Найгучніший вибух у житті: як Ейпріл потрапляла під обстріли росіян

Чи доводилося вам потрапляти під обстріли, чи на заміновані дороги?

У прифронтових регіонах майже вся територія замінована. Тому у нас є правило – ми не їздимо польовими стежками, невідомими шляхами, наприклад, по дорозі в Ізюм не можна зупинятися вздовж узбіччя.

Під час окупації у Харківській області росіяни розкидали "пелюстки" (протитанкові міни, ПФМ-1 – 24 Канал). Наприклад, у Сіверську багато дронів, особливо розвідувальних. Насамперед їх росіяни використовують, щоб знати, де скупчуються люди. А потім по цих місцях російські солдати скеровують "Гради", касетні снаряди тощо.

Під час минулої місії ми фактично стали свідками атаки ракетою С-300. Спершу ми почули роботу розвідувального дрона, тож забігли всередину будівлі. І буквально за 5 хвилин пролунав надзвичайно гучний вибух. Приліт був за два квартали від нас. Це найгучніший вибух, який я чула у своєму житті.

Російський обстріл Сіверська під час волонтерської місії / Відео, надане 24 Каналу

Є ще одне правило, якщо чуєш дрон – ховайся, тому що він шукає тебе. Росіяни дивляться, хто приїжджає, де скупчення людей, де позиції військових, а потім через 50 хвилин починає працювати артилерія.

Наприклад, у Сіверську я буваю 4 рази на тиждень й щоразу там однакова ситуація: вибухи, звуки стрільби, артилерія. Повертаючись у Слов'янськ, завжди відчуваю порожнечу всередині, адже ми поїхали, а люди залишаться.

Чому цивільні відмовляються від евакуації і як їх переконують

Як часто люди відмовляються від евакуації? Як вмовляєте або переконуєте їх?

Кожного разу ми вмовляємо людей виїхати, але майже весь час чуємо відмови. Як з цим чоловіком, дружина якого виїхала, але він не міг залишити бджіл.

Під час крайньої евакуації ми вивезли родину, яка до останнього відмовлялася, поки росіяни не знищили їхній будинок та літню кухню. До евакуації ці люди змушені були жити в маленькому гаражі разом з мотоциклом.

Люди у прифронтових містах живуть в надії та сподіваються, що рано чи пізно повернуться до мирного життя. Але ми заручники наших спогадів, ми забуваємо, що можна збудувати новий будинок.

Одного разу, під час обстрілу, коли російська армія випускала свої ракети по квартирах українців, ми почули по радіо промову Владіміра Путіна, який запевняв, мовляв, що все буде гаразд й цивільним не треба боятися. Я неодноразово чула ці промови по радіо, але люди у прифронтових містах відрізані від комунікації й не знають, що на них чекає.

Українські радіостанції мають працювати на цих територіях, пояснюючи реальний стан речей. Тому що росіяни перемагають в інформаційній війні на Сході, адже люди слухають їхнє радіо, у них немає альтернативи.

Волонтери намагаються якомога більше пояснювати цим людям, що відбувається довкола, які можуть бути наслідки, якщо вони залишаться. Ми маємо двох перекладачів, які говорять російською мовою, а вона, на жаль, переважає на Сході. Завдяки їм ми вибудовуємо комунікацію з цивільними та дізнаємося про їхні потреби.

На мою думку, ми будемо чути відмови щодо евакуації доти, поки російські ракети та снаряди повністю не знищать житло цих людей. Але якщо частина квартири чи будинку вціліла, то люди залишаються і намагаються жити неначе звичайним життям.

Не можуть навчатися і звикли до вибухів: як живуть діти на Сході

Ви – мама трьох дітей. "Якщо Росію не зупинити, то вона піде далі. Я не хочу, щоб мої діти бачили й знали що таке війна", – так ви відповідаєте на запитання, який ваш головний мотив допомагати Україні. На жаль, у прифронтових регіонах досі мешкають сім'ї з дітьми. Як часто ви зустрічаєте дітей на Сході, про що вони вам розповідають?

Морально це важко, тому що діти виглядають щасливими. Вони можуть знайти щастя у буквальному сенсі в усьому. Однак, на мою думку, вони відстають у навчанні та не мають належного рівня медицини. Багато з них є учнями початкової та старшої школи. Це якраз той вік, коли має відбуватися повний розвиток та здобуття знань, але в результаті це будуть дорослі без освіти й з проблемами ПТСР.

Це проблема всієї східної частини України, де діти не можуть навчатися та соціалізуватися. На жаль, немає системи, яка перемістить їх у безпечні регіони. Має бути програма, яка допоможе їм навчатися та проходити терапію. Про це треба думати вже, а не після війни.

Для прикладу, в Омельнику на Запоріжжі досі живе багато дітей й щодня там лунають вибухи. Населений пункт не перебуває біля лінії бойового зіткнення, але й не занадто далеко від неї. Діти реально можуть мати проблеми наступні 10 років.

Така ситуація і в Херсоні. Якось я проходила повз дитячий майданчик, у цей момент пролунали гучні вибухи й діти, які були на ньому, просто сказали: "О, це бомби", а далі просто продовжили гратися.

Ейпріл Хаггет з організацією роздають подарунки дітям у прифронтових містах / Фото, надане 24 Каналу

Як волонтери привозять воду у прифронтові міста

Внаслідок постійних російських обстрілів прифронтові міста стають фактично непридатними для життя. Окупанти знищують всю інфраструктуру. Мешканці цих регіонів живуть без газу, електрики та води. Ви разом з іншими волонтерами регулярно возите туди воду. Розкажіть детальніше про цю місію – яким містам допомагаєте?

Сьогодні ми допомагаємо Закітному й Сіверську. Міська адміністрація Сіверська привозить 10-тонну цистерну води. Вона дуже велика і блискуча, тому заганяти її у місто небезпечно.

Ми зустрічаємо вантажівку поза межами міста на безпечній території. Далі використовуємо власні помпи та цистерни, на які збирали кошти. Ми набираємо воду у ці цистерни, які стоять у наших автомобілях, і підготовленим конвоєм вирушаємо до міста.

Воду звозимо до певної точки, де її можуть набрати місцеві. За одну поїздку вдається привезти близько 4,5 тонни води. Прийшовши на це місце, люди також можуть отримати допомогу, їжу тощо. Після цього ми вже їдемо містом з меншими цистернами й роздаємо її людям, які не змогли прийти. У цей час ми спілкуємося з місцевими та з'ясовуємо їхні потреби.


Волонтери забезпечують Сіверськ та Закітне водою / Фото Defacto Humanity

Доставка води дуже небезпечна. Кожного разу все по-різному, але це найвдаліший момент вмовити людей евакуюватися, отримати запити про допомогу, евакуювати тварин.

Ситуація на межі епідемії: як рятують безпритульних тварин зі Сходу

Ще одна проблема прифронтових регіонів – безпритульні тварини. На жаль, їх кількість збільшується. Розкажіть, як допомагаєте чотирилапим та знаходите їм нові родини?

У цьому питання нам вкрай необхідна допомога українців. Притулки заповнені по всій країні. Це одна з причин, чому ми робимо стерилізації. Одного тижня ми зробили 12 стерилізацій, але ще є другий важливий момент – куди забирати цих тварин? Зараз деяких з них ми відвозимо на перетримку в Київську область й намагаємося знайти нових власників у Європі, тому що місцеві їх просто не забирають.

На жаль, дуже багато центрів з порятунку тварин не мають можливості приймати тварин, бо вони переповнені. Саме тому нам потрібні українці. Кому не зателефонуєш, ніхто не може взяти, тому що немає де розмістити. І ти просто чекаєш, поки тобі хтось не зателефонує сам.

Ситуація на Сході з безпритульними тваринами досягає рівня епідемії. Рік тому я була на зустрічі з представником однієї з громад й неодноразово підіймалося питання, що якщо ми не займемося стерилізацією безпритульних тварин, то матимемо серйозні проблеми.

Життя у прифронтових регіонах складне для тварин. Нещодавно під час евакуації після обстрілу нам доводилося одному котику ампутувати лапку, а іншому – видаляти око. Це, звісно, ускладнює пошук нових власників. Але ми матеріально підтримуємо перетримки, максимально просуваємо пошук майбутніх родин у Європі. Це наш єдиний вихід.

Кіт на прізвисько Сивий постраждав під час російського обстрілу / Відео, надане 24 Каналу

Звісно, таких історій тисячі, адже нас продовжують підтримуватися сотні чи навіть тисячі іноземців. Й українці вдячні кожному, хто у цей складний час підставляє нам плече підтримки. Адже зараз Україна як ніколи раніше потребує допомоги всього світу.

Теги за темою
Канада
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Приветствуйте Мизуцунэ: Capcom показала релизный трейлер и дорожную карту Monster Hunter Wilds
GameMag
2025-02-12T22:22:54Z
Способен уничтожить целый город: к Земле летит астероид больше чем статуя Свободы
TSN
2025-02-12T22:09:33Z
Официально: Kingdom Come: Deliverance II получит поддержку модов
GameMag
2025-02-12T21:45:34Z
Первые Олимпийские киберспортивные игры отложены на 2027 год
GameMag
2025-02-12T21:18:06Z
Трассировка лучей, DLSS и разблокированная частота кадров: Ubisoft показала особенности ПК-версии Assassin's Creed Shadows
GameMag
2025-02-12T21:01:08Z
Sony представляет: Монстры заглядывают в окно на постерах экранизации Until Dawn
GameMag
2025-02-12T20:55:19Z
8 из 10 мужчин готовы встречаться с киберженщинами: "Мы предпочитаем безопасность и комфорт"
Знай
2025-02-12T19:51:27Z
Секреты коренного населения: археологи обнаружили одно из первых поселений в Северной Америке
Фокус
2025-02-12T19:36:14Z
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Тест личности: насколько вы надежный человек
TSN
2025-02-12T21:24:22Z
"Кохай" на украинском: нежные слова для вашей половинки
Telegraf
2025-02-12T20:48:30Z
Мультиварка и лаврушка: какое вино выбрать для глинтвейна и сразить своих гостей
GlavRed
2025-02-12T19:27:05Z
Обновили рейтинг самых перспективных холостяков Москвы — и там не только Абрамович
Marie Claire
2025-02-12T19:01:03Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T18:45:57Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
В Одессе и Днепре раздались взрывы
Корреспондент
2025-02-12T21:30:50Z
Приковал бабушку к батарее и изнасиловал внучку: как суд наказал педофила Николаевской области
Telegraf
2025-02-12T19:39:56Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
Усик готов завершить карьеру, но сначала проведет еще два боя
Комсомольская правда
2025-02-12T22:06:51Z
Усик поделился планами по завершению карьеры: сколько боев впереди
Хвиля
2025-02-12T19:03:29Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T18:57:05Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Гороскоп на 13 февраля: Козерогам – финансовые возможности, а Ракам – возрождение чувств
Telegraf
2025-02-12T21:36:32Z
"Второй Бахмут", - россияне жалуются на адские бои за Суджу
Новости Украины
2025-02-12T21:21:01Z
Некоторых украинцев не пустятся в метро: появилось объяснение, кого это касается
Политека
2025-02-12T21:00:29Z
Много российских беспилотников летят на Украину: в Одессе уже слышали взрывы
Telegraf
2025-02-12T20:51:32Z
Угроза окружения для ВСУ: Жданов объяснил, как "будут решать проблему"
Новости Украины
2025-02-12T19:54:06Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому сильно повезет
Comments UA
2025-02-12T19:03:28Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Потап похвастался россиянину, как из ОП просили гастролировать за границей: реакция украинцев на громкое интервью
Знай
2025-02-12T21:30:14Z
Мы потомки искуснейших воинов: Встреча Иккинга с Беззубиком в трейлере фильма «Как приручить дракона»
GameMag
2025-02-12T21:12:33Z
Создано ИИ: селебрити "послали" Канье Уэста после его антисемитских высказываний
Фокус
2025-02-12T21:00:32Z
Лгала о любви к Украине: популярная певица дослужилась и получила высокое звание от Путина
Comments UA
2025-02-12T20:45:39Z
Прелести карантинной зоны в геймплейном трейлере Atomfall от авторов Sniper Elite
GameMag
2025-02-12T20:36:20Z
Топ романтических фильмов для идеального Дня святого Валентина
Comments UA
2025-02-12T18:42:25Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:21:26Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
День ангела 13 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-12T22:24:04Z
Церковный праздник 13 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы целый год не был финансово нестабильным
Telegraf
2025-02-12T22:21:07Z
Украинские военные продвинулись на Запорожском направлении — DeepState
Новости Украины
2025-02-12T21:57:42Z
Украина получит от Германии дополнительные ракеты для ПВО: что известно
TSN
2025-02-12T21:36:20Z
В Украине создадут уникальный полигон с ИИ: что изменится в разминировании
Хвиля
2025-02-12T21:33:55Z
"Рассказы о лудоманах – это миф": почему нужно было легализовать игорный бизнес
Comments UA
2025-02-12T21:33:43Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T20:57:34Z
Молодая жена российского продюсера продолжает "совершенствовать себя" до ужаса
Comments UA
2025-02-12T20:51:55Z
Утверждала, что у Tesla отказали тормоза: Маск отсудил у китаянки 23 000 долларов
Фокус
2025-02-12T20:51:22Z
Почему появляются новые родинки и опасно ли это: научные объяснения и народные приметы
Знай
2025-02-12T21:51:01Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Банкноты евро поменяют: что появится на популярной валюте
Хвиля
2025-02-12T20:45:56Z
Эту кнопку нажимать нельзя: украинцам объяснили, как безопасно снять деньги в банкомате
Хвиля
2025-02-12T20:24:50Z
"Миллионы во время войны": в Минэкономики подтвердили заоблачные зарплаты руководителей госкомпаний
Апостроф
2025-02-12T20:03:16Z
Выплаты пенсий в марте: украинцам сделали срочное сообщение
Политека
2025-02-12T20:00:22Z
В Украине стремительно дешевеют овощи: сколько стоит борщовый набор
Политека
2025-02-12T19:27:54Z
Весной украинцы могут потерять субсидии: в Минсоцполитики объяснили, с чем это связано
Политека
2025-02-12T19:01:38Z
Курс доллара в РФ резко отреагировал на новость о договоренности Трампа с Путиным
Апостроф
2025-02-12T18:42:18Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернули на рынок
Фокус
2025-02-12T19:12:30Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
Швейцария одобрила программу помощи в восстановлении Украины до 2028 года
Европейская правда
2025-02-12T22:25:59Z
Трамп собирается часто общаться с Путиным и ждет его в США
TSN
2025-02-12T22:24:55Z
Встреча с Путиным, судьба членства Украины в НАТО и мир: что наговорил Трамп в последнем выступлении
TSN
2025-02-12T22:18:19Z
Трамп рассказал, где встретится с Путиным и готов ли видеть Украину в НАТО
Telegraf
2025-02-12T22:15:02Z
Хронология войны — день 1086: обстрел Одесской области и плохие новости из США
Telegraf
2025-02-12T22:06:17Z
Трамп шокировал Европу мирным планом для Украины: дипломаты реагируют с опасениями ‒ Politico
ZN UA
2025-02-12T22:01:36Z
Трамп планирует встречу с Путиным: американские СМИ рассказали, где событие состоится
Фокус
2025-02-12T21:57:52Z
Новый скандал: на Днепропетровщине прифронтовая громада призывает Зеленского уволить главу ОВА
Comments UA
2025-02-12T21:51:46Z
Всего две буквы, а разница – колоссальная: почему россияне не могут выучить "в Украине"
Telegraf
2025-02-12T21:36:03Z