У травні в Україні збільшилась кількість вакансій у сфері охорони та безпеки – завдяки вакансіям у Силах оборони. Також значний приріст відбувся у категорії "Управління персоналом, HR".
Крім того, розповіли OBOZ.UA на великому кадровому порталі, побільшало роботи і в категоріях "сфера обслуговування", "готельно-ресторанний бізнес, туризм", "будівництво, архітектура". Що характерно для літнього сезону.
"Бачимо, що роботодавці шукають фахівців з найму напередодні літа, який традиційно вважається низьким сезоном на ринку праці. Імовірно, дефіцит кадрів змушує компанії не зупиняти процеси рекрутингу навіть влітку", – зазначили аналітики.
Ще одна сезонна тенденція, зазначається, – збільшення кількості вакансій для студентів. Таких пропозицій побільшало на 6%, порівняно з квітнем.
"Аналітика також показує, що дефіцит кадрів спонукає роботодавців бути більш гнучкими та ширше дивитися на ринок праці. Тож вони все частіше пропонують вакансії ветеранам (+14%), людям з інвалідністю (+11%), пенсіонерам (+19%)", – резюмували фахівці.
Українцям без вищої освіти готові платити понад 40 тисяч
Водночас хороші гроші в Україні можна заробляти, не маючи вищої освіти – зокрема, будучи фахівцем в одній із робітничих сфер. Наприклад, у Києві роботодавці готові платити представникам деяких спеціальностей 40 тис. грн і більше.
Зокрема, в середньому 42,5 тис. грн. пропонують тонувальникам. При цьому окремі компанії пропонують набагато більше. Так, на популярному сайті пошуку роботи можна знайти вакансію тонувальника, платити за якою обіцяють до 80 тисяч. "Якщо Ви вмієте тонувати, клеїти захисну бронеплівку та вініл – це великий плюс", – йдеться в оголошенні.
Водночас, по Україні тонувальникам готові платити в середньому 36 тис. грн. Тобто менше на 6,5 тис. грн.
Автослюсарям у Києві готові платити у середньому 40 тис. грн. Тоді як по Україні суттєво нижче – 32,5 тис. грн.
Також у середньому 40 тис. грн пропонують поклейникам. Що також набагато вище, ніж загалом у країні – в інших регіонах поклейщики можуть розраховувати на зарплату в середньому 22,5 тис. грн.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, в Україні все популярнішою стає віддалена робота. І не без причини: на деяких позиціях можна заробляти у такий спосіб понад 40 тис. грн.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!