![Реструктуризація боргу за єврооблігаціями: чи може Україна уникнути дефолту](https://thumbor.my.ua/9sFSKFFtAqvc8yYOAVGFnH5iqBE=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F67175e83d49596f2e3a43d0eb025054b.jpg)
Реструктуризація боргу за єврооблігаціями: чи може Україна уникнути дефолту
Чи вдасться продовжити угоду
Реструктуризація стосується боргу приблизно на 20 мільярдів доларів. Термін домовленості з кредиторами про зупинення платежів, введений після російського вторгнення у 2022 році, закінчується у серпні.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що переговори продовжуються, і очікується, що угода буде досягнута до 1 серпня.
Чи є перспектива реструктуризації
Переговори з кредиторами тривають вже майже два тижні. Україна прагне до реструктуризації свого боргу, щоб зберегти доступ до міжнародних фінансових ринків і водночас відповісти на вимоги МВФ щодо реструктуризації.
Проте, урядова пропозиція та контрпропозиція кредиторів виявили значний розрив між позиціями сторін, що вказує на складність процесу реструктуризації боргу, який Україні доведеться пройти в найближчі тижні,
– йдеться у матеріалі.
Власники облігацій зауважили, що запропонований урядом відсоток списання значно вищий за 20%, якого очікували на ринках.
Переговори України з власниками єврооблігацій про реструктуризацію будуть проводитися поза рамками спеціального комітету кредиторів, який представляє приблизно 20% власників єврооблігацій.