![Країни НАТО обговорюють переведення ядерної зброї в бойову готовність, – Столтенберг](https://thumbor.my.ua/7S8Qa4i3ivakJVkWhq4CYo79o9s=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F9bb80987fc97428e8d20a3c338e40828.jpg)
Країни НАТО обговорюють переведення ядерної зброї в бойову готовність, – Столтенберг
У неділю, 16 червня, вийшло інтерв'ю генсека НАТО Єнса Столтенберга для одного з британських медіа. У ньому він, зокрема, заявив про розгортання ядерної зброї.
Ядерна зброя має бути напоготові
За словами Столтенберга, НАТО готується до переведення нуклеарного арсеналу в бойову готовність для того, аби показати його світові. Водночас невпинно зростає загроза з боку Пекіна та Москви.
Як зазначив генсек Альянсу, між країнами НАТО були живі консультації щодо вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування. Відповідний крок є частиною політики стримування.
Я не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо,
– заявив Єнс Столтенберг.
Посадовець додав, що ядерна прозорість має бути наріжним каменем ядерної стратегії Північноатлантичного альянсу. Така політика повинна підготувати Блок до протистоянню більш небезпечній частині світу.
Звичайно, метою НАТО є світ без ядерної зброї, але поки існує ядерна зброя, ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є небезпечніший світ.
Як констатував генеральний секретар НАТО, Китай інвестує значні кошти у свою сучасну зброю. Йдеться про те, що ядерний арсенал Пекіна може зрости до 1 000 боєголовок вже до 2030 року.
Росія та Китай: більше про загрози
- Країни G7 нещодавно розкритикували Пекін, закликаючи припинити постачання збройових технологій Москві. Відповідні держави "Групи семи" виступили проти мілітаризації Китаю в Тихому океані.
- Водночас Москва посилює ядерну риторику: 11 червня розпочався другий етапнестратегічних ядерних навчань у Росії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликає не сприймати серйозно погрози Кремля.