Члени НАТО ведуть переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї перед обличчям зростаючої загрози з боку Росії та Китаю. Про це генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг заявив в інтерв’ю The Telegraph.
За словами генерального секретаря, блок повинен показати світові “свій ядерний арсенал” для того, щоб надіслати ворогам «пряме повідомлення». Столтенберг наголосив, що між членами проводяться дискусії і консультації, у тому числі щодо вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування. Він закликав до використання прозорості як засобу стримування.
- Не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо, - сказав Столтенберг.
Представник НАТО наголосив, що ядерна прозорість має бути «наріжним каменем ядерної стратегії НАТО», щоб альянс був готовий до того, що він назвав більш небезпечним світом.
Столтенберг також повідомив, що Китай інвестує значну частину своїх коштів в сучасну зброю, включаючи ядерний арсенал, який «до 2030 року зросте до 1000 боєголовок».
- Це означає, що в не дуже віддаленому майбутньому НАТО може зіткнутися з тим, з чим він ніколи раніше не стикалася, а це два потенційні супротивники з ядерною зброєю – Китай і Росія. Звичайно, це має наслідки, - зазначив очільник альянсу.
- У травні Польща офіційно запросила у США розміщення американської ядерної зброї, подавши заявку на участь у програмі Nuclear sharing.
- 24 квітня у НАТО заявили, що наразі до планів Північноатлантичного альянсу не входить розширення програми Nuclear Sharing, яка передбачає передачу ядерних боєголовок країнам - членам НАТО.