Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
Як зазначається, за інформацією журналу Der Spiegel, наприкінці травня німецька делегація на доручення міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер побувала в Ташкенті, де обговорила відповідний план з урядом Узбекистану.
"Німці запропонували конкретний план, - ідеться в публікації. - Відповідно до нього Німеччина могла б доставляти афганських кандидатів на висилку чартерними рейсами до Ташкента. Звідти громадян Афганістану перевозили б до Кабула літаками приватної авіакомпанії KamAir. Такий маршрут має гарантувати, що Берліну не доведеться вести прямі переговори з урядом талібів, але при цьому він зможе здійснювати депортацію афганців, які підлягають висилці".
За інформацією видання, в авіакомпанії KamAir погодилися, що такий варіант є можливим. Раніше, пише Der Spiegel, вона допомагала Швеції в подібних місіях з депортації, і менеджмент компанії має надійні контакти з владою Афганістану.
При цьому зазначається, що умовою Ташкента є підписання з Берліном міграційної угоди, яка регламентуватиме в'їзд кваліфікованих фахівців з Узбекистану до ФРН. За інформацією Der Spiegel, спеціальний уповноважений федерального уряду з міграційних угод Йоахім Штамп вирушить до Узбекистану для продовження переговорів вже наступного тижня.
Вислання може потенційно зачепити 13 тисяч афганців, які живуть у Німеччині, додає видання. Однак багато хто з них має статус, згідно з яким депортація наразі неможлива, наприклад, через ризик розділення сім'ї, або з огляду на небезпечну ситуацію на батьківщині мігранта.
Як повідомляв Укрінформ, у місті Мангайм на південному заході Німеччини чоловік з ножем напав на кількох людей, поранивши їх. Інцидент стався 31 травня на центральній площі міста під час заходу антиісламського руху Pax Europa. Поліцейський, який отримав поранення помер через два дні.