У Кабінеті міністрів спростували інформацію ЗМІ та телеграм-каналів про штрафи за шум від генераторів. В уряді зазначили, що такі вимоги не застосовуються під час надзвичайних ситуацій.
- Власників генераторів не штрафуватимуть за перевищення рівня допустимого шуму від приладів. Інформація про це, яку поширюють окремі ЗМІ не відповідає дійсності. Згідно наказу МОЗ № 463 допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі. Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель, - сказано у телеграм-каналі “Уряд online”.
У Кабінеті міністрів закликали ознайомитися з тим, як знизити рівень шуму від генератора та зменшити вібрації. Відповідні рекомендації опублікувало Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті.
16 та 17 червня деякі ЗМІ та телеграм-канали повідомили, що, згідно з санітарно-гігієнічними нормами України, затвердженими МОЗ України, за перевищення рівня шуму для власників генераторів передбачені штрафи.
- 7 червня Кабінет міністрів України доручив міністерствам, центральним органам виконавчої влади та обласним державним адміністраціям відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території.
- 7 червня Укрзалізниця оголосила, що вирішила скоротити кількість приміських електричок для економії електроенергії.