Поразка винищувача Су-57 є одним із найважливіших ударів України. Це сильна атака по пропаганді РФ та іміджу російської зброї.
Кілька днів тому український дрон-камікадзе подолав сотні кілометрів повітряного простору РФ і вразив щонайменше один винищувач Су-57, припаркований на російській авіабазі.
Фокус переклав статтю Ставроса Атламазоглу про український удар по російському Су-57.
Минулого тижня українські військові здобули одну зі своїх найбільших перемог, вразивши щонайменше один російський винищувач Су-57 за допомогою дрона-камікадзе.
Су-57 — найсучасніший винищувач у російському арсеналі.
Його знищення на землі означає важливу пропагандистську поразку Кремля.
Кілька днів тому український дрон-камікадзе подолав сотні кілометрів повітряного простору РФ і вразив щонайменше один винищувач Су-57, припаркований на російській авіабазі.
Атака сталася 7 червня на аеродромі Ахтубінск, розташованому в Астрахані, на півдні Росії. За оцінками українців, один літак було знищено, а інший серйозно пошкоджено. Супутникові знімки підтверджують ці оцінки.
Природно, президент Росії Володимир Путін незадоволений українською атакою, адже це сильний пропагандистський удар по іміджу і можливостям російських військових. Адже українцям вдалося провести БПЛА приблизно 600 км за лінією фронту, ухилитися від російських ППО і знищити найсучасніший винищувач країни.
"Це велика новина: Путін розлючений, і реакція в Кремлі дуже гаряча і відчутна, – сказав Андрій Юсов, прес-секретар Головного управління розвідки України (ГУР). – Тому що вони намагалися ретельно заховати і захистити Су-57. І ці Су-57 ніколи не входили в повітряний простір України, адже боялися, що їх зіб'ють. Але в них нічого не вийшло".
Українська атака — це ще один удар по і без того сумнівному Су-57 Felon
Су-57 — цікавий літак.
Кремль направо і наліво твердить, що цей винищувач – стелс-літак п'ятого покоління, який за своїми можливостями можна порівняти з американськими стелс-винищувачами F-35 Lightning II і F-22 Raptor. Однак у реальності російський літак не тільки поступається своїм американським супротивникам – його здатність діяти в сучасних бойових умовах у принципі викликає сумніви.
Літак був похапцем прийнятий на озброєння, тому що в Кремлі вирішили, що Повітряно-космічним силам Росії необхідний в арсеналі літак п'ятого покоління. Через це на озброєння стали перші дослідні зразки літаків, які зазвичай призначаються для випробувань і доведення. Це вже призводило до інцидентів і втрат літаків.
Су-57 – багатоцільовий двомоторний літак, здатний виконувати широкий спектр завдань. Незважаючи на те, що його скритність викликає сумніви, літак є важливим доповненням до Повітряно-космічних сил Росії.
У бойовій конфігурації винищувач може нести широкий спектр систем озброєння, включно з ракетами Р-73 класу "повітря-повітря" з тепловим наведенням і Р-27 з радіолокаційним наведенням. Для ближнього бою на літаку також встановлено потужну 30-мм гармату Грязєва-Шипунова ГШ-30-1 зі 150 снарядами.
У наземному варіанті бойового застосування Су-57 може нести крилаті ракети, боєприпаси дальньої дії, ракети і звичайні бомби. Повітряно-космічні сили Росії використовували Су-57 для обмежених дальніх ударів по наземних українських цілях.
Про автора
Ставрос Атламазоґлу – досвідчений журналіст, який пише на теми оборони і спеціалізується на спеціальних операціях, а також ветеран грецької армії (служив у 575-му батальйоні морської піхоти і штабі армії). Він отримав ступінь бакалавра в Університеті Джона Гопкінса і ступінь магістра в Школі перспективних міжнародних досліджень Джона Гопкінса (SAIS). Публікувався в журналах Business Insider, Sandboxx і SOFREP.