MY.UAНовини
Коли Україна отримає F-16 і чому Mirage - це провал: інтерв'ю з авіаекспертом Криволапом
Коли Україна отримає F-16 і чому Mirage - це провал: інтерв'ю з авіаекспертом Криволапом

Коли Україна отримає F-16 і чому Mirage - це провал: інтерв'ю з авіаекспертом Криволапом

Літаки Mirage-2000-5 не зможуть боротися з бойовою авіацією РФ і КАБами, їхні можливості значно поступаються потенціалу F-16, вважає Костянтин Криволап.

Україна за час повномасштабної війни з агресором Росією стабільно стикається з проблемою переваги російських окупантів у повітрі. Ворог посилив свою тактику і застосовує кориговані авіабомби, зокрема, і для просування на полі бою. Київ має намір переломити ситуацію шляхом посилення ППО, ударів по військових об'єктах на території РФ, та очікує на отримання західної бойової авіації. І поки рішення з постачанням довгоочікуваних F-16 затягнулося, Франція пообіцяла відправити свої винищувачі Mirage вже до кінця цього року.

В інтерв'ю Главреду авіаційний експерт, колишній інженер з випробувань Конструкторського бюро Антонов Костянтин Криволап розповів, чим небезпечний для України російський літак Су-57 і чому його ураження - це серйозний удар для РФ, проаналізував характеристики винищувачів Mirage, F-16 і Gripen і назвав найбільш придатні для завдань Повітряних сил літаки, пояснив причини затримки з передачею обіцяних F-16 і зробив прогноз щодо строків їхніх постачань.

На аеродромі Ахтубинськ у Росії був уражений найсучасніший російський винищувач Су-57. Що нам потрібно знати про цей літак? Наскільки це вагома втрата для росіян? Як Су-57 застосовувався у війні проти України?

Це дуже вагома втрата. Росія отримала не лише технічний, а й іміджевий удар. Ураження Су-57 скомпрометувало росіян в очах усього світу, особливо серед тих, хто ще хоч якось дивився в бік Росії як продавця авіаційної техніки високого рівня. До того ж ситуація показала, що наші можливості виходять на абсолютно новий рівень. Подію можна порівняти зі збиттям двох літаків дальнього радіолокаційного занурення А50У і навіть розтрощенням крейсера "Москва". Унікальна ситуація. А якщо уразили навіть не один, а два Су-57, то це ще більш серйозна поразка. (На момент запису інтерв'ю було відомо лише про один уражений Су-57. Пізніше в ГУР заявили, що уражено два винищувачі, - ред.) Події вже розгортаються так, що російські ЗРК С-300 і С-400 у нас стали вважатися чимось схожим на чайові перед виходом із ресторану.

Тепер розповім, що необхідно знати про Су-57.

Я один із тих критиків, які кажуть: хлопці, хочете називати свій літак винищувачем п'ятого покоління? Тоді спробуйте цьому відповідати хоча б за кількома параметрами. Винищувач Су-57 - це не літак п'ятого покоління. Проте це дуже небезпечний винищувач, який уже був помічений у знищенні декількох наших літаків МіГ-29. Ось є такий показник радіолокаційної помітності, як ефективна площа розсіювання, і у всіх літаків вона різна. Наприклад, у Су-57 це 0,1.м. У нашого МіГ-29 - 2-5 м², а у системи А-50У на базі Іл-76 - 100 м². У Су-57 цей показник на декілька порядків менший, ніж у цих літаків. Але у того ж F-35, реального винищувача п'ятого покоління, ефективна площа розсіювання 0,001 м.

Літак Су-57 застосовувався в Україні в рамках повномасштабної війни ще з 2022 року. Ми не завжди могли зафіксувати, що це був саме він. Росіяни використовували літак здалеку, з території Росії, і я навіть не пам'ятаю, чи були випадки його застосування з окупованого Криму.

Су-57 - новітній винищувач ПКС РФ, але його характеристики не відповідають вимогам для літака п'ятого покоління, - Криволап / Вікіпедія

Що стосується виробництва, Су-57 роблять протягом 20 років. Це подальший розвиток дуже вдалої свого часу машини "сухого" - Су-27. Хоча Су-57 відрізняється за виглядом і має, так би мовити, інші напливи-запливи і все інше у фюзеляжі, він однаково, загалом, повторює концепцію і силову конструкцію Су-27. Усі наступні модифікації - це розвиток саме Су-27.

І якщо з погляду аеродинаміки і компонування-розмальовки у Су-57 усе добре, то з двигуном і радіолокаційною помітністю, як я помітив вище, є проблеми. У росіян був контракт з японцями на постачання покриттів, які суттєво знизили б бойову радіопомітність. Але японці в певний момент усвідомили, куди їх намагаються втягнути, і відмовилися від контракту. На заміну росіяни так нічого і не вигадали.

У Су-57 досі використовуються двигуни-люльки, які стоять на Су-34 і Су-35. Це двигуни з регульованим вектором тяги, що дає літаку додаткову маневреність, тому їх не можна назвати поганими. Але при цьому випромінюється ще більше інфрачервоного світла, і тому літак помітний під час застосування електронних пристроїв виявлення. Адже зараз дуже ефективно працюють не тільки радіолокаційні станції, а й теплове виявлення.

Дивіться відео, в якому Криволап розповів, чому затягнулися поставки винищувачів F-16:

Найбільша проблема Су-57 - авіоніка. Літаки п'ятого покоління повинні літати і керувати цілими роями дронів, або хоча б одним дроном. Росіяни зробили дрон "Мисливець", який зараз проходить випробування в Жуковському (місто під Москвою, де проводять льотні випробування, - ред.), проте повну його взаємодію в спайці з Су-57 забезпечити не вдається. Також у Су-57 не так надійно і ефективно працює система зв'язку і комунікації з іншими літаками і засобами ППО, як у НАТО Link 16.

Втім, незважаючи на недоліки, в Су-57 закладено безліч ефективних технічних рішень.

Зокрема, росіяни переробили ракету з Х-59 на Х-69, засунули до відсіку Су-57, і привели її до стелсівського квадратного габариту. Також були поліпшені характеристики ракети з позиції висотності. Самі росіяни говорять про посилення можливостей ракети в плані дальності, але я не впевнений, що вони цього досягли. Крім того, під Су-57 було адаптовано модернізовану ракету Р-37М. На даний момент це найдалекобійніша російська ракета (дальність Р-37М - 300 км, - ред.). Її намагаються всунути у фюзеляж, але поки що в них це не дуже виходить. Ракету розміщують на пілонах, і так, мовляв, скромно, кажуть: ми розуміємо, що такі підходи - неправильно для літака п'ятого покоління. Але нехай поки що політає так, а ми потім впихнемо цю ракету у відсік.

Швидкість літака - 2500 км/год. Це хороша швидкість, але навряд чи Су-57 відповідатиме характеристикам винищувача п'ятого покоління навіть із так званим двигуном другого покоління, і літатиме на надзвуковій швидкості в безсфорсажному режимі. Але ж це одна з вимог для літака п'ятого покоління.

Загалом до атаки у Росії було 11-12 літаків Су-57. До гарячої фази війни їх було 6, потім випустили ще 2. Вийшло 8 готових літаків і 3-4 прототипи, які випробовувалися. Можливо, якісь винищувачі зараз літають у Жуковському разом із дроном "Мисливець". Росіяни говорили, що готуються до серійного виробництва, і з двигуном другого етапу випускатимуть Су-57М у такій кількості, що, мовляв, куди там тому F-35. Втім, якщо F-35 випускається по 150 машин на рік, то росіяни збираються за 3-4 роки випустити лише приблизно 79 літаків. Тут складно назвати конкретну цифру, оскільки дати зсуваються, а обсяги змінюються. Встежити за цією чехардою неможливо. Коли підуть машини, тоді й можна буде аналізувати.

Це фактично все, що потрібно знати про важкий винищувач Су-57, який зараз на вершині харчового ланцюжка російської авіації. Головний в ієрархії винищувачів РФ.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що до кінця 2024 року Париж надасть Україні винищувачі Mirage-2000-5. На що здатен літак? Чим він може бути корисний? Чи здатний цей винищувач вести повітряний бій із російськими Су?

Я один із категоричних противників цього літака і постараюся пояснити, чому моя позиція продиктована логікою.

Винищувачі Mirage з'явилися на балансі ВПС Франції 1984 року. Літак - фактично ровесник F-16. Розробляти Mirage почали десь із 1978 року. Приблизно в той самий період з'явилися і МіГ-29. Тут важливо говорити не про роки, а про тенденції і тренди, які превалювали в авіаційному світі на той час. Тоді в Європі, наприкінці 1970-х-початку 1980-х років, почали обговорювати необхідність побудови одного спільного європейського літака, який задовольняв би потреби всіх країн. Паличка-виручалочка на всі випадки життя. Британці хотіли, щоб літак був легшим і сідав на авіаносцях, німці наполягали на великому і добротному бронезахищеному літаку, а французи мали свій погляд.

Поки країни декілька років сперечалися і намагалися виробити єдині технічні вимоги до літака, французи експресивно махнули рукою і почали робити Rafale. Двадцять років вони працювали, в результаті чого в 2004 році був створений і прийнятий на озброєння винищувач Rafale. Виходить, компанія Dassault Aviation випустила Rafale вже під час експлуатації Mirage. На той час Mirage, Phantom і МіГ були основною трійкою, яка завойовувала весь повітряний простір і оперувала основними ідеями в галузі авіації.

На цій хвилі літаки Mirage-2000 були вироблені в кількості 600 машин. П'ятої модифікації (Mirage-2000-5) випустили 65 машин. А ось винищувачів F-16 у світі виробили близько 5000 одиниць. І виробництво F-16 триває: чергу на Block 70/72 повністю розписано до 2030 року. Сам літак F-16 за своїми параметрами, окрім притаманних п'ятому поколінню низької радіопомітності та управління роями, сучасним літакам не поступається. У F-16 з тим же п'ятого покоління F-35 одні й ті самі радари та ракети, і в разі дальнього бою перший здобуде перемогу над другим. А от для дальнього бою має значення не маневреність літаків, а якраз таки помітність, з якою у F-35 все набагато краще.

І в ситуації, коли працездатність Mirage лише підтримується, виробник F-16 постійно розвиває свої літаки і випускає нові модифікації - Block 15, Block 20, Block 30, Block 40, Block 50 і Block 70. Більш старі машини оновлюються в рамках програми Mid-life update, і таких модернізацій вже 25-30 видів. Останні модернізації F-16 передбачають інтеграцію радарів AN/APG-80 і AN/APG-83. Це хайтеківські радари, з активно фризованою решіткою - промінь утворюється не механічним переміщенням антени, а за рахунок електронного управління. А ось Mirage не оновлюються, а підтримуються французами в робочому стані для того, щоб потім країнам, у яких на озброєнні ці літаки, продати на заміну Rafale.

Зеленський провів перемовини з прем'єр-міністром Данії Фредеріксеном і заявив, що F-16 будуть в Україні найближчим часом / Twitter В. Зеленський

На початку нульових років, коли Rafale тільки-но з'явилися на озброєнні французьких повітряних сил, Греція підписала з Парижем великий контракт на закупівлю Mirage, які в підсумку випускалися до 2007 року. Греція, до речі, цікава тим, що у неї, мабуть, найбільше винищувачів у Європі. У греків близько 150 літаків F-16 і ще щонайменше 70 винищувачів за типом Mirage. Є ще й ЗРК Patriot, 7 одиниць вони вже передали Саудівській Аравії, а також комплекси С-300 і С-400, які вони не наважуються передати Україні. Греки бояться передавати зброю, оскільки у них старий конфлікт із Туреччиною на Кіпрі.

Так от, у той час, коли Mirage готували до благополучної кончини, F-16, як і шведські Gripen, розвивалися. Шведи, які не є членом НАТО, мали намір за допомогою своїх літаків завоювати ринок бойової авіації. І у них це добре виходить: у 2023 році експорт літаків Gripen зріс на 25%. Загалом було вироблено близько 1300 літаків. Тут цифри говорять самі за себе: F-16 і Gripen випустили в набагато більших кількостях, ніж Mirage. Підходи і показники позначаються на можливостях ремонту, обслуговування літаків і постачанні запчастин.

Mirage - це літак, який не розвивали, а готували до списання в утиль, - Криволап / Pixabay.com

Літаки Mirage нам пропонували купити ще 2019 року, у межах першої зустрічі президента Зеленського з президентом Франції Макроном. Тоді Макрон запропонував Україні свої літаки і навіть обіцяв надати кредит, аби ми їх купили. Франції така угода вигідна, адже щоб продати іншим країнам Rafale, треба спочатку забрати в них винищувачі Mirage. Україна тоді відмовилася, бо було ухвалено візію Повітряних сил, згідно з якою ЗС ЗСУ впродовж декількох років мають перейти на F-16.

Також поясню, чим продиктоване моє негативне ставлення до Mirage з точки зору технічних характеристик цього літака.

Винищувач приблизно на 2-2,5 метра менший за габаритами, ніж F-16 і Gripen, тому всі інші його пропорції зміщені. У Mirage така сама схема лотка, як і в Gripen, що забезпечує дуже високу маневреність, оскільки схему проєктують із нестійким центром прикладання всіх сил. Відбувається переміщення центру прикладання всіх сил, і що далі рознесені центр аеродинамічних сил і центр мас, тим стабільнішим буде літак. І, навпаки, чим ближче центри один до одного, тим гірша стабільність винищувача.

Хороша маневреність літака - позитивний момент, але є й негативний аспект. За часів Другої світової війни або під час воєн у Кореї та В'єтнамі застосування такого винищувача, як Mirage, було б вдалим ходом. Однак сучасний повітряний бій уже так не ведеться. Тут тепер діє принцип: хто перший побачив, той і переміг. Першим пустив ракету і завдав удару.

Радар у Mirage з дальністю від 80-90 до 120 кілометрів, залежно від розміру цілі. У Су-35, якого він повинен буде залякувати і заганяти, радар на 250-300 км. Виходить, радар на 100 км проти радара на 250 км. І як Mirage загрожуватиме і відлякуватиме Су-34, який носить кориговані авіабомби? Але ж боротьба з КАБами - одне з головних завдань.

Таким чином, Mirage нам потрібен максимум для двох завдань: як носій Storm Shadow/SCALP-EG для нанесення ударів із глибини української території і для того, щоб ганятися за крилатими ракетами і БПЛА Shahed.

Літак може стати в пригоді і для третього завдання, але воно, швидше, теоретичне.

Наприклад, летить Mirage, а за його спиною - Saab 340AEW, який добре бачить цілі на великій дальності та системою Link-16 передає цю інформацію на Mirage і його ракету. Але не на MICA, що летить на дальності 100 км, а на Meteor (її дальність сягає 200 км, - ред.). Ракета Meteor, на мій погляд, сьогодні найкраща у світі в класі повітря-повітря. Тому що на відміну від усіх інших ракет, у неї не пороховий, а повітряно-реактивний двигун. Це дає змогу ракеті тримати швидкість вищу, ніж у решти, на всій ділянці польоту, і літати дуже далеко.

Під ракету Meteor модернізовано 12 Mirage Військово-повітряних сил Катару. Так от Доха вже веде перемовини з французами про виведення з експлуатації цих машин, і якщо вони опиняться у нас, я буду двома руками за. Тому що у нас з'явиться можливість завдавати ударів по противнику на більшій дальності, ніж за допомогою ракети AIM-120 AMRAAM, якою ми збираємося погрожувати Су-34 і Су-35.

Ще один проблемний момент - експлуатація Mirage. Одного разу я вже пожартував про те, що якщо нам вдасться взяти 100 літаків Mirage, то у Франції не буде необхідності в окупації України, оскільки Київ буде цілком працювати на Париж. Тому що нам доведеться займатися ремонтами і постачанням запчастин, і все це буде робитися повільно. Доведеться платити шалені гроші.

Можливо, майбутня поява Mirage пов'язана з тим, що потрібна альтернатива американському озброєнню. Усі аспекти використання винищувачів F-16, зокрема й удари по території Росії, потрібно узгоджувати зі США. Американське узгодження необхідне навіть на застосування тих F-16, які передають інші країни. До того ж F-16 є носієм понад 100 одиниць озброєнь, вироблених компаніями, так чи інакше пов'язаними зі Штатами.

Наприкінці січня минулого року президент США Джо Байден заявив, що F-16 передавати Україні не будуть. Пізніше на той момент міністр оборони Олексій Резніков вирушив на засідання Раммштайн і на тлі ажіотажу, пов'язаного з питаннями авіаційної коаліції і постачань винищувачів, показав журналістам хустину, на якій був зображений бойовий літак. Усі намагалися зрозуміти, про що йдеться, і дійшли висновку, що Україна отримає Gripen.

І, дійсно, в певний момент я подумав, що саме Gripen нам і передадуть. Тому що для їх отримання не потрібно безлічі узгоджень і подолання "синдрому Саллівана" у вигляді моторошного страху перед Путіним. Причому Gripen - це саме той літак, який нам потрібен зараз, у нинішніх умовах. Шведський винищувач оптимально підходить під наші вимоги і реалізацію завдань.

Після того Рамштайна, перед яким Резніков показав хустинку з літаком, наше Міноборони надіслало запит країнам-союзникам про те, коли і які винищувачі вони нам можуть передати. Відповідь дали Австралія, Швеція, Франція і Британія. Париж пропонував Mirage або Rafale, були пропозиції навіть щодо Eurofighter Typhoon. Rafale - загалом гарний літак, але він дуже дорогий в експлуатації і зараз нам не потрібен. Австралія пропонувала літаки F/A-18 Hornet. У підсумку представники України сказали, що Mirage і Hornet не підходять. Наш пріоритет №1 - F-16, на другому місці Gripen. Саме ці літаки ми і будемо прагнути отримати. І ось тут усе і зупинилося.

Gripen підходить Україні для виконання потрібних на даний момент завдань - Криволап / Вікіпедія

Насправді, мені незрозуміло, чому в ситуації, коли є проблеми з F-16, мова пішла саме про Mirage, а не Gripen. На початку все було зрозуміло, бо шведи сказали: спочатку вирішіть питання з F-16, а потім ми зайдемо до вас із Gripen. Адже Gripen можуть бути носіями ракет Storm Shadow/SCALP-EG і стануть носіями Taurus, які передадуть німці, якщо прийдуть до тями і переможуть "вірус Саллівана". Можна, в принципі, політати ще й на наших бомбардувальниках Су-24, вони адаптовані під Storm Shadow/SCALP-EG, але працюють у рамках обмежених можливостей. У них не можна змінити цілевказівку, коли ти вже злетів, тому наш літак є просто платформою.

Але коли виникла тема з Mirage, я зрозумів, що тепер шведи сказали приблизно наступне: визначтеся вже, або ви займаєтеся цим міражовим сміттям, або нормальними літаками Gripen. Дійсно нормальними винищувачами із сучасними радарами.

Україна отримає потрібну для ведення бойових дій кількість літаків F-16 щонайменше за півроку-рік?

Так, проблема з навчанням пілотів відкладатиме терміни використання та експлуатації F-16 в Україні. Реальний термін підготовки пілотів становить близько 4-6 місяців, швидше зробити це не вдасться.

Українські пілоти можуть підтягнути англійську, пілотування і перехід з миль на кілометри можна потренувати на симуляторі. Однак потрібне вироблення конкретних навичок і відчуттів, бо в пілота мають бути розвинені нейрофізіологічні реакції. Миттєві й абсолютні реакції, коли ти спочатку робиш, а потім думаєш. Як у керуванні автомобілем під час екстремальної ситуації.

Україна чекає на отримання літаків F-16 / Відкриті джерела

Наразі в Аризоні величезна черга на навчання, оскільки триває заміна F-16 на більш модернізовані Block 50/52 і Block 70/72. Іноземні пілоти навчаються за спеціальним курсом, який передбачає отримання навичок придушення ППО противника на F-16 Block 50/52.

У Данії цього року закривається центр навчання на F-16, адже у данців уже немає цієї машини на озброєнні. Тепер вони навчатимуть своїх пілотів керувати F-35 і перебудовують під цей літак усю свою структуру. Обладнання передадуть на базу в Румунії, яку помпезно відкрили в листопаді минулого року, але вона досі не працює. Там нікого не навчають. Можливо, проблема в наявності інструкторів або технічних засобів, або все йде за задуманим планом. Але жодного фахівця румунська база ще не випустила.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, згідно з яким масове застосування F-16 в Україні буде відкладатися через проблеми з навчанням пілотів.

Хто такий Костянтин Криволап?

Костянтин Криволап - український авіаційний експерт і аналітик. Колишній інженер-випробувач конструкторського бюро "Антонов". Коментує на радіо, телебаченні та Інтернет-ресурсах авіаційну тематику.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок
Gazeta UA
2025-04-04T08:18:13Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T08:16:18Z
5 рідкісних прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку
24tv
2025-04-04T08:15:13Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T08:03:11Z
Який прохідний бал НМТ у 2025 році для вступу на бюджет та контракт
Факти ICTV
2025-04-04T08:01:56Z
Розробники з ОАЕ представили реактивний ударний дрон Jeniah
InternetUA
2025-04-04T08:01:01Z
"Плюс одна фобія": чоловік у Таїланді знайшов у морозиві живий "сюрприз"
24tv
2025-04-04T08:00:39Z
Мер Венеції відреагував на невдоволення італійських ЗМІ прийдешнім весіллям Джеффа Безоса
InternetUA
2025-04-04T07:58:45Z
Найстрашніша розмова: колишня дружина Білла Гейтса розкрила причину розлучення з мільярдером
Фокус
2025-04-04T07:51:20Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T08:21:08Z
ЗСУ розбили під Андріївкою російську колону з 19 ББМ
Украина Криминальная
2025-04-04T08:19:37Z
Запарковані двори Києва: КМВА шукає рішення для доступу спецтехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:12:44Z
Окупанти потрапили у засідку ЗСУ на Донеччині: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-04-04T08:12:14Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T08:10:02Z
У Центральному районі Херсона - перебої з електропостачанням
УкраинФорм
2025-04-04T08:09:14Z
Київ посилює боротьбу з шахраями: які служби міста вже отримали «Е-посвідчення»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:36:03Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T07:31:04Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
Корисні копалини Росії та України для США: яким є ідеальний сценарій РФ
ZN UA
2025-04-04T08:13:14Z
Ексглава Пенсійного фонду Олександр Крупа задекларував клуб, купу землі та мільйони готівкою
Знай
2025-04-04T08:12:59Z
Україна витрачає 26% бюджету на оборону та нарощує виробництво зброї
360ua.news
2025-04-04T08:12:31Z
Росію атакувало понад 100 безпілотників: під ударом опинився Липецький металургійний комбінат
Фокус
2025-04-04T08:12:29Z
Єдиний російський олігарх без санкцій? Хто такий Володимир Лісін
Telegraf
2025-04-04T08:12:25Z
Bloomberg: Вашингтон очікує, коли представник РФ доповість Путіну після візиту до США
Antikor
2025-04-04T08:12:10Z
Шантаж чи перемир'я: оточення відмовляє Трампа від дзвінка Путіну, — ЗМІ
Фокус
2025-04-04T08:12:07Z
Каллас сподівається, що ЄС уникне торгового протистояння з США через тарифи Трампа
Европейская правда
2025-04-04T08:10:21Z
Трамп натякнув на завершення угоди щодо TikTok
24tv
2025-04-04T08:09:59Z
Акторка Тетяна Міхіна розповіла про зникнення сестри в окупованому Росією Маріуполі
Комсомольская правда
2025-04-04T08:13:24Z
«Хроніки Нарнії» від Netflix зроблять Аслана жінкою, роль пропонують Меріл Стріп
ITC
2025-04-04T08:10:09Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T08:00:21Z
15-річний актор серіалу "Юнацтво" про те, як повертався в школу після зйомок: "Тикали пальцями"
24tv
2025-04-04T07:39:07Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T07:24:02Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
5 тенденцій у макіяжі, які будуть актуальними цієї весни
24tv
2025-04-04T07:03:32Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T06:55:21Z
Жіноча Ліга націй: де дивитися гру збірних України та Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:15Z
Самовпевнений боксер розповів, скільки отримав грошей за спаринги з Усиком
24tv
2025-04-04T08:09:24Z
Фехтувальниця з США отримала дискваліфікацію за відмову від поєдинку з трансгендером
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:09:09Z
За клуб Першої ліги гратимуть двоє футболістів УПЛ
УкраинФорм
2025-04-04T08:01:03Z
Гвардіола запланував перебудову: Манчестер Сіті покине десять гравців у кінці сезону
24tv
2025-04-04T08:00:26Z
Ренато Гаушо очолив Флуміненсе
Football.ua
2025-04-04T07:58:39Z
Хіт про Путіна і прапори України. Фанати «Жальгіріса» влаштували яскравий перформанс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:51:02Z
Чеферін проти розширення ЧС до 64 команд
Football.ua
2025-04-04T07:42:26Z
Клуб Першої ліги підписав сина легенди світового футболу: коли може дебютувати в Україні
24tv
2025-04-04T07:39:50Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T08:21:06Z
Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Хвиля
2025-04-04T08:16:30Z
Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
InternetUA
2025-04-04T08:16:23Z
Нафта дешевшає, євро зміцнюється: яку вигоду Україні могли принести мита Трампа
Telegraf
2025-04-04T08:15:18Z
Колишній заступник ДПС Одещини Микола Бородюк став заступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Antikor
2025-04-04T08:15:03Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:12:42Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:10:14Z
Блокування пенсійної картки: що потрібно знати, аби не залишитися без виплат
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:06:37Z
Майже 6 млн грн у держбюджет щомісяця: АРМА передала в управління 10 арештованих суден, повʼязаних з рф
AIN
2025-04-04T08:03:38Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:06:08Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Ці культури можна висадити у відкритий ґрунт вже у квітні: вони не бояться холодів
24tv
2025-04-04T07:54:26Z
Флірт, контроль та лестощі: які ознаки, що ваш партнер не проявлятиме емоцій
Знай
2025-04-04T07:51:27Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
9 небезпечних звичок, які непомітно руйнують дім
24tv
2025-04-04T06:42:25Z
Любовний прогноз на квітень: які 2 знаки зодіаку створені одне для одного
24tv
2025-04-04T06:27:30Z
Росіяни врятували нафту, яку застрягла біля берегів Індії
24tv
2025-04-04T08:21:08Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T08:13:04Z
Заробили мільйони: як зістарені підроблені карти скарбів приносили "золото"
Фокус
2025-04-04T08:06:41Z
Витягували лише обвуглені тіла: шокуючі кадри з місць влучань по Харкову
24tv
2025-04-04T08:06:35Z
У Харкові внаслідок масованої атаки дронів пошкоджені щонайменше 28 будівель
УкраинФорм
2025-04-04T08:06:16Z
У столиці судитимуть 19-річний наркозбувача, у якого вилучили 5 кг психотропів
Украина Криминальная
2025-04-04T08:03:51Z
На Київщині вигорів автосалон через атаку дронів
1News
2025-04-04T08:03:18Z
П’яний водій пропонував патрульним ₴5000 хабаря, а потім ще й скоїв розбійний напад
Украина Криминальная
2025-04-04T08:00:42Z
Силова мобілізація в Павлограді Дніпропетровської області: чоловіка затягли в автомобіль
Antikor
2025-04-04T08:00:17Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Виявили основну причину, чому людям з алкогольною залежністю так важко кинути пити
24tv
2025-04-04T07:45:58Z
Лікар попереджає про вірусну дієту, яка може призвести до раку кишківника
Факти ICTV
2025-04-04T07:40:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
«Графіка просто бомба»: ремастер The Last of Us Part 2 стартував з 91% схвальних відгуків у Steam
ITC
2025-04-04T08:10:41Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T08:07:36Z
Магнітна буря зіпсує настрій наприкінці тижня. Якої сили вона буде
Telegraf
2025-04-04T08:00:21Z
Молодий батько спробував заспокоїти дитину танцем: вираз її обличчя говорить сам за себе
Фокус
2025-04-04T07:42:25Z
Найнебезпечніший астероїд в історії спостережень тепер загрожує не Землі, а Місяцю
24tv
2025-04-04T07:36:46Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z