Росія назвала "фарсом" розслідування збиття рейсу МН17 і виходить зі спору Австралії та Нідерландів
Росія припиняє участь у розгляді скарги з Австралією і Нідерландами, яку розглянула Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) у справі про катастрофу "Боїнга" рейсу МН17 над Україною в липні 2014 року.
Як йдеться у заяві Міністерства закордонних справ РФ, Москва не визнає компетенцію Ради ICAO, не згодна з її рішенням і стверджує, що їй не надали можливості повноцінно брати участь у технічному розслідуванні.
"Росія залишається прихильною резолюції Ради Безпеки ООН 2166 (2014) і справі встановлення справжніх причин авіакатастрофи рейсу MH17, відкрита для відповідної роботи. Натомість у ICAO західники та їхні сателіти нехай тепер розбираються один з одним. Ми припиняємо свою участь у цьому фарсі. Росія не визнає компетентності Ради розглядати вкиди Австралії та Нідерландів, а також будь-які рішення, які вона винесе, пов'язані з ними", — йдеться у повідомленні МЗС РФ.
Розгляд справи проти Росії в Міжнародній організації цивільної авіації через збиття рейсу MH17 Malaysia Airlines розпочався у березні 2022 року.
Там заявляли, що РФ порушила статтю 3 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року (так звана Чиказька конвенція), яка зобов'язує утримуватися від застосування зброї проти цивільних повітряних суден.
Літак рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines було збито у небі над Донеччиною 17 липня 2014 року.
На борту перебували 298 цивільних людей, всі вони загинули.
Слідство встановило, що ракету випустили з російського ракетно-зенітного комплексу "Бук" і відповідальною за трагедію є Росія.
У листопаді 2022 року нідерландський суд визнав Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та Леоніда Харченка винними у збитті Боїнга рейсу MH17. Суд присудив їм довічне ув’язнення. Ще одного підозрюваного – росіянина Олега Пулатова – виправдали.