MY.UAНовини
«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації
«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації

«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації

Якою була взаємодія з росіянами під час окупації та з українською владою після звільнення.

11 листопада 2022 року Збройні Сили України звільнили Херсон. Місто було в окупації з березня 2022 року. Однак і після звільнення воно залишається однією з  небезпечних територій. Обстріли постійні, оскільки ворожі війська досі перебувають на окупованому лівому березі Херсонщини.

Про те, як зараз працюють у місті провайдери, як пережили окупацію, підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, як відновлювали мережі та змогли зберегти свій бізнес, «Детектор медіа» поспілкувався з очільниками Херсонської філії «Вінер телеком» Данилом Татаріновим і керівником Status Олександром  Коваленком в межах конференції NOGUA, яка пройшла 4-6 червня у Львові.

«Детектор медіа» продовжує розповідати про роботу місцевих провайдерів. Про роботу провайдера з  Краматорська читайте тут.

Данило Татарінов увесь час окупації перебував у місті, жив у власному офісі, намагався захистити бригади монтажників від свавілля росіян.  А також допомагав надсилати інформацію про ворога у чатботи.

Данило Татарінов

— Даниле, як вам і вашому провайдеру «Вінер телеком» вдалося пережити окупацію?

— Ми були не готові ні до війни, ні до окупації. Планували на 2022 рік розбудовувати мережу у сусідніх із Херсоном містах.

— А в яких містах працює ваш провайдер?

— «Вінер телеком» працює у Чернігівській, Миколаївській, Херсонській, Житомирській, Київській областях тощо. Наша філія надає послуги у Херсоні та ближніх селах. Ми не встигли більше розвинути мережу.

— До окупації скільки у вас було абонентів у Херсоні?

— 11,5 тисячі. У перші дні вторгнення у нас не було великого відтоку абонентів. Ми працювали в умовах обстрілів. Але упродовж місяця-двох окупанти провайдерів не чіпали. Ворог спершу зайшов і захопив адміністрації, поліцію, СБУ. А вже далі вони переробили вишки під свій зв'язок. Знайшлися колаборанти, які надавали  доступ і розкривали секрети. Провайдерів спершу не чіпали, тому що нас у місті багато і в окупантів не вийшло  б знайти одразу всіх. Вони це робили поступово.

— Росіяни мали списки провайдерів? Знали, кого шукати?

— Думаю, знали. Коли були захоплені вишки КРРТ, наше обладнання також вимкнули, я приїжджав туди. Стояв БТР, озброєна охорона. Однак мене не хотіли пропускати, бо я не власник. Але власника не було у Херсоні, бо  у нас мережа по всій країні. А основна компанія та власник перебувають у місті Кременчук. А я спершу позиціював себе як звичайний бригадир.  Але таким чином через відключення обладнання вони чекали приїзду провайдерів і з кожним ішли на розмову. Зрештою я вже розказав, що є директором херсонської компанії та можу вести переговори. Мене впустили і я побачив, що частина обладнання викрадена. Наприклад великий вузловий комутатор, який коштує десятки тисяч доларів.

— У перші місяці окупації ви ще могли працювати і надавати інтернет?

— Так, ми непомітно для ворога лагодили дроти, пошкоджені обстрілами. Десь до квітня ми так проіснували. А потім узагалі відрубали український інтернет, але адмінам якось вдавалось обійти блокування та запустити українські сайти, навіть «Приват24» та iptv працювали.

— Вашим вкраденим обладнанням вони могли скористатися?

— Думаю, що ні, бо для цього потрібен пароль. А у нашій компанії адміністративна частина та технічна чітко розмежовані, кожен займається своїм. Мене, хоч катуйте, хоч вбивайте, але я дійсно не знаю жодного пароля. Наші адміни — на великій землі.

— Ваші адміни весь час були поза межами Херсона?

— Уся наша техпідтримка в інших містах.

— А ви під час окупації залишились у Херсоні?

— Так.  Усі дев’ять місяців окупації я жив в офісі, спав на матраці. Я вже не повернувся на 15 поверх. Прописка в мене у місті Кременчук, тому я казав їм, що не маю де жити. Дружина виїхала з Херсона після двох обшуків. Бо це настільки було принизливо і страшно…

— Чи був із боку ворога на вас тиск?

— Постійний.  Обшуки в офісі. Коли наші бригади їхали лагодити зв'язок — їх не пропускали на блокпостах.  Перевіряли телефони, якщо бачили хоч щось схоже на нелояльність до Росії, тоді «виховували» на місці, а далі могли забрати «на яму» (так називався підвал). Ми випрацювали таку тактику: я їхав попереду і домовлявся на кожному блокпості, пояснював, що ми лагодимо зв'язок. Я народився у Тюменській області у 1981 році, а далі у 1991 році переїхав в Україну. Але у паспорті місцем народження значилась Тюменська область. І це мені допомагало. Окупанти думали, що якщо народився в країні 404, значить можна пропустити. У мене немає жодного монтажника, який би не постраждав від росіян. Одному намагалися на посту відкусити пальці кусачками, бо знайшли якесь фото. Іншого монтажника побили за те, що він їхав у поганому настрої в маршрутці. Росіяни витягли його з маршрутки і запитували: «Чего ты такой кислый? Тут Россия навсегда, давай веселись». Він сказав, що немає настрою — і його побили. Після цього він у мене на офісі жив три місяці.

— Український зв’язок окупанти обірвали і запровадили свій інтернет, ви продовжували надавати цю послугу?

— Вони перерізали зв'язок з боку Миколаєва. Однак хлопці з Миколаєва приїхали і відновили зв'язок. Але потім росіяни підключили свою Miranda. Усі отримували лише російський інтернет, мобільний зв'язок також. Ми весь час працювали і не зупинялись. Спершу я робив нові підключення, доки ще залишався кабель. Бо людям потрібен був інтернет для зв’язку. Заявки на підключення були, ми вмикали, бо так сталося, що в нас був досить великий склад, на який ми отримали перед війною якраз матеріали на будівництво. Але він весь розійшовся на відновлення та нові включення. Далі на нас почали сильно тиснути, щоб ми отримували російські паспорти, вимагали перереєструвати компанію згідно з законодавством Росії.

— Що відбувалося після звільнення?

— Наприкінці жовтня 2022-го у нас зник інтернет та  електрика. Електрику відновили, а зв'язок ні. Російська адміністрація сказала, що вивозить наше обладнання, бо ЗСУ буде обстрілювати місто. Вони вимагали, щоб ми купили нове обладнання, щоб підняти канали з лівого берега. Але ця історія не для нас. Так тривало до 10 листопада 2022 року. У цей день у мене день народження. Зібралися 16 моїх монтажників із сім’ями.  А настрою жодного, світла нема, води нема, зв’язку нема, палива нема. Що буде далі — незрозуміло. 11 листопада ми прокидаємось — і кажуть, що ЗСУ в місті. Я спершу не повірив, думав провокація. На площі повно людей, я думав, що це росіяни роблять зумисне і щось прилетить. А далі з’явилися ЗСУ. Ми налагодили зв'язок і почали піднімати українські канали. Завезли нове обладнання, приїхало моє керівництво. Далі ми працювали цілий місяць без вихідних, щоб все відновити.

— Наші військові не звинувачували вас у співпраці з ворогом?

— Під час окупації ми працювали в інтересах наших абонентів, не сплачували податки в Росію. Усі ми робили все можливе, щоб Україна перемогла. Ми з нашими співробітниками надсилали інформацію про ворога в чатботи, зараз це легко перевірити. Після деокупаціі до нашої компанії у правоохоронних органів донині немає жодних питань.

— Скільки у вас зараз абонентів?

— Ситуація щодня змінюється. Відбувся сильний обстріл Херсона — абоненти виїхали. Два-три дні спокійні — частина вернулася. Багато абонентів виїхало на лівий берег ще до деокупації, бо вони повірили ворогу. А далі не змогли повернутися. Коли підірвали міст, тих цивільних, хто намагався повернутися на моторних човнах, росіяни розстрілювали. Коли відновили перший канал українського сегмента, то в Херсонській області в нас піднялися менше 3 тис. абонентів. Потім пішов процес відновлення комунікацій. Зараз підійшли до позначки в 10 тисяч.

— Що відбувалось у вас після підриву греблі Каховської ГЕС?

— О третій ночі мені написали, що підірвали дамбу. Я спершу подумав, що це жарт, бо паніки не було. Я  знову заснув. О 8-й ранку приїхав в офіс. Від нашого офісу до води 1,5 км.  Вода почала різко підніматися з 10 ранку. До вечора затопило Корабельну площу, острівний район міста та ближні села. До нашого офісу вода не дійшла. Бо в нас зависокий берег.  Наші мережі розміщені на опорах, ми користувалися пасивним обладнанням PON. Обладнання в абонентів сильно постраждало, ми його змінюємо досі. Безплатно.

— Ваш  бізнес зараз рентабельний?

— Певно, так, якщо ми існуємо. Про шалені доходи я не скажу. Але нам допомагають різні компанії, ми отримуємо гранти.

— Що вам зараз найбільше потрібно?

— Наша найбільша потреба — це кабель. Зараз Херсон не страждає від блекаутів. Наші енергетики все відновлюють одразу. Хоча наші монтажники їдуть на відновлення за годину, бо ворог зумисне обстрілює тих, хто лагодить пошкодження. Ну і, звісно, ще є комендантський час.

— Скільки зараз ваших людей працює у Херсоні?

— Моя команда — 20 чоловік. Але звісно, одні люди йдуть, інші приходять. Один із моїх співробітників уже майже рік відновлюється після поранення.  У вихідний він вийшов із дому і зазнав ушкоджень під час обстрілів градами.

Олександр Коваленко повернувся у Херсон після звільнення міста. Співробітники провайдера Status надавали послуги зв’язку в окупації. На базу провайдера серйозно вплинув підрив греблі Каховської ГЕС. Зараз компанія намагається отримувати грантову підтримку для подальної роботи.

Олександр Коваленко

— Олександре, як працює зараз ваш провайдер Status?

— У нас зараз троє ключових технічних співробітників, які підтримують зв'язок. Також працює колцентр і бухгалтерія.

— Під час окупації ви залишались у місті?

— У перші дні після початку повномасштабного вторгнення я виїхав на підконтрольну територію, частина співробітників залишалась у Херсоні.

Наша компанія продовжувала працювати, поки це було можливо, ми продовжували надавати інтернет і не вимикали його навіть із негативним балансом. Ми прибрали всі вивіски та працювали віддалено, техніки виїжджали на ремонти у «цівілці» — тобто без робочої форми. Але коли місто в окупації, то це лиш питання часу, коли тебе знайдуть «гості». Спершу окупанти зайшли в офіс і вимкнули все обладнання. Далі зрозуміли, що це погана ідея, наша компанія обслуговувала багато державних закладів ще до окупації. Так склалося, що орки заходили у державні установи (школи, адміністрації тощо) — і вони зрозуміли, що їм самим потрібен цей зв'язок. Нашому співробітнику, який залишався у Херсоні, довелося виїхати на офіс, щоб налагодити роботу мережі, далі почалися погрози. Він переховувався три місяці, а далі шість місяців працював фактично під дулами автоматів. Коли вже повністю зникла можливість надавати інтернет з підконтрольної території, змушені були надавати їхній інтернет, але паралельно ми співпрацювали з українськими службами та військовими.

— Як вдалося налагодити свій бізнес після звільнення Херсону?

— До початку повномасштабного вторгнення ми мали технічний склад 13 чоловік. За час війни дехто пішов воювати, дехто не зміг залишитися працювати в Херсоні, де постійні обстріли.

— Ваші співробітники мають бронювання?

— Ні, ми подали пакет документів на підтвердження того, що належимо до критичної інфраструктури і надалі сподіваємось на позитивне рішення.

— Скільки у вас зараз абонентів?

— У п’ять разів менше від тієї кількості, яка була до вторгнення. Багато людей виїхало з Херсона. За офіційною статистикою, у Херсоні було 350-370 тисяч людей до вторгнення. Восени 2023 року, за даними адміністрації, живе 70 тисяч. Але думаю, зараз це 50 тисяч разом з військовими. Ми надаємо їм послуги.

— Чи можете ви за такої ситуації заробляти?

— За таких обставин можна лише постійно підтримувати роботу мережі на належному рівні. Як я і казав, абонентська база зменшилася в 5 разів, а витрати зросли в 4 рази.

Ми намагались отримати грант від уряду Німеччини, але не змогли пройти за умовами гранту, бо в нас на той момент були затримки по зарплаті.

Ми намагалися взяти кредит, але Херсон у «червоній зоні» і жоден банк кредит не погодить.

Ми не плануємо припиняти свою роботу і до останнього надаватимемо послуги.

— Як на ваших абонентів вплинув підрив греблі Каховської ГЕС? Ваші дроти на підвісах чи в каналізації?

— Мережа побудована здебільшого на підвісах, так простіше та швидше підключити та обслуговувати абонента. Після підриву греблі Каховської ГЕС підтопило багато домівок абонентів. Ми втратили більш ніж 1000 абонентів. Вода дійшла до одного з наших офісів. Ми встигли вивезти частину техніки і зробити пасивну комутацію, щоб хоч щось ще могло працювати. Біля нашого офісу відбувалася евакуація човнами, росіяни стріляли по пунктах евакуації, тому військові та ДСНС нас не пустили забрати те, що ще залишалося, врятували не все, але ми розуміємо, що життя має вищу цінність, ніж матеріальне.

— У вас технологія PON (Passive Optical Network — пасивна технологія, за якої інтернет-мережам потрібно менше електроживлення)? Її встановили ще до повномасштабної війни чи після звільнення Херсона?

— Ми встановили цю технологію ще за багато років до початку війни. Ми намагаємося залучати передові технології. Наш офіс пошкоджений, але це в цілому не вплинуло на те, що ми надалі надавали свої послуги абонентам.

Фото надані херсонськими провайдерами

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Херсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коли призначатимуть медичний канабіс - МОЗ затвердило перелік хвороб і станів
УкраинФорм
2024-09-27T22:06:23Z
Дослідження показало, кому корисніше довше спати: жінкам чи чоловікам
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:42:06Z
Відповідає за імунітет: 7 найпоширеніших ознак дефіциту вітаміну С
Фокус
2024-09-27T18:06:21Z
Прорив у лікуванні шизофренії: вперше за 70 років схвалили новий препарат
24tv
2024-09-27T18:03:09Z
«Штучну нирку» та хірургічний VAC-апарат військовому госпіталю Чернігова передали БФ «Надія» та фонд «Рідна країна» Миколи Томенка
Политека
2024-09-27T18:00:06Z
62-річна лікарка три місяці їла лише сардини: що сталося з її тілом
TSN
2024-09-27T17:24:14Z
Аналізи крові більше не в моді: хвороби виявлятимуть золотом – розробка вчених
Знай
2024-09-27T17:21:10Z
Ідеальний варіант курячого супу з каррі: експерт поділився власним рецептом страви
24tv
2024-09-27T17:12:14Z
Паштет із яловичої печінки: покроковий рецепт смачної та ситної намазки
Фокус
2024-09-27T16:42:18Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Союзники РФ виступили проти ядерного шантажу та будь-яких погроз Україні на цю тему
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T00:24:51Z
СБУ затримала зрадника, який шпигував за колонами техніки ЗСУ та наводив на них ракети РФ
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T00:18:19Z
За 100 кілометрів від Росії: Фінляндія хоче розгорнути у себе новий штаб НАТО
24tv
2024-09-27T23:51:26Z
Ізраїль атакував штаб "Хезболли" в Бейруті: лідера терористів Хасана Насраллу можливо ліквідовано
TSN
2024-09-27T23:36:44Z
Президент Фінляндії вважає, що Україна стане членом НАТО лише після вступу в ЄС
Европейская правда
2024-09-27T23:36:21Z
Створення Курської народної республіки: експерт розкрив імовірний сценарій
GlavRed
2024-09-27T23:27:55Z
СБУ затримала фельдшера з Вінниччини, який за завданням ФСБ шпигував за переміщенням Сил оборони
УкраинФорм
2024-09-27T23:18:40Z
Російська війна проти України трансформувала Європу - Жозеп Боррель
УкраинФорм
2024-09-27T23:18:38Z
Скандал у Голлівуді: репера Puff Daddy звинувачують у сутнерстві та сексуальному насильстві
Фокус
2024-09-27T23:06:32Z
Окрім "Гаррі Поттера": 5 найкращих ролей Меггі Сміт
24tv
2024-09-27T20:45:32Z
Один з найдорожчих у Лос-Анджелесі: як виглядає особняк Анджеліни Джолі за 25 мільйонів
24tv
2024-09-27T19:54:03Z
Леся Нікітюк збентежила фанів новим фото з таємничим кавалером
24tv
2024-09-27T19:30:56Z
DJ Korolova поділилась гарячими фото з відпочинку у Дубаї: підписники шаленіють від українки
24tv
2024-09-27T19:18:22Z
Активістки, які облили супом картину Ван Гога, отримали суворе покарання
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T19:13:21Z
Лана Дель Рей вийшла заміж за туристичного гіда
360ua.news
2024-09-27T18:21:43Z
3 цікаві турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2024-09-27T18:18:24Z
Тенісний браслет – аксесуар, який ніколи не вийде з моди: як він виглядає
24tv
2024-09-27T17:57:23Z
Шандрук – про поєдинок із Шахтарем: Сподівалися на швидкі атаки і це спрацювало
Football.ua
2024-09-27T21:48:09Z
Вальядолід поступився Мальорці вдома
Football.ua
2024-09-27T21:29:43Z
Пушич – про нічию з Вересом: Ми створили вдосталь моментів, аби розраховувати на перемогу в цьому матчі
Football.ua
2024-09-27T21:12:07Z
Мілан із черговим голом Пулішича здолав Лечче
Football.ua
2024-09-27T20:57:10Z
Дубль Гірассі допоміг Боруссії Д здійснити камбек у поєдинку з Бохумом
Football.ua
2024-09-27T20:27:39Z
У Динамо повідомили орієнтовний строк реабілітації Себальйоса
Football.ua
2024-09-27T20:12:07Z
УПЛ: «Шахтар» втратив очки у Рівному
УкраинФорм
2024-09-27T19:30:36Z
Збірна Бразилії оголосила свою заявку на жовтневі поєдинки з Чилі та Перу
Football.ua
2024-09-27T19:21:57Z
Усик заперечив свою причетність до участі у фотосесії для Playboy: реакція боксера
24tv
2024-09-27T19:18:02Z
Одноразову допомогу до Дня захисників і захисниць отримають майже 59 тисяч киян
УкраинФорм
2024-09-28T00:15:50Z
Як росіяни привітали Краматорськ із Днем міста - місцеві паблики діляться враженнями
ZN UA
2024-09-28T00:10:42Z
Окупанти заставляють дітей в Маріуполі виготовляти для них БпЛА – Центр нацспротиву
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T00:06:04Z
Російські окупанти вносять інформацію про дітей з ТОТ Луганщини в реєстр сиріт РФ
Украина Криминальная
2024-09-27T23:45:51Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-09-27T23:36:53Z
Готуються до оборони: росіяни мінують Чорне море та скидають в воду «їжаки»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T23:33:15Z
Представник Сил оборони України пояснив активізацію росіян на Лиманському напрямку
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T23:24:45Z
У Харкові вчителя фізкультури підозрюють у зґвалтуванні та розбещені хлопчиків
Украина Криминальная
2024-09-27T23:06:00Z
Що можна і чого не варто робити в жовтні: астрологічний прогноз Влада Росса
GlavRed
2024-09-27T22:27:48Z
В Індії внаслідок сильних опадів загинули четверо осіб
УкраинФорм
2024-09-28T00:24:43Z
У Дніпрі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-09-27T23:36:15Z
Рівнянин, який раніше убив свою матір, на вулиці завдав пенсіонеру чотири ножових поранення
Украина Криминальная
2024-09-27T23:33:07Z
У Київській області оголосили повітряну тривогу через атаку російських дронів, у Дніпрі у цей час пролунали вибухи
ZN UA
2024-09-27T23:16:32Z
Із річки Дніпро дістали уламки Shahed, який атакував Київ
InternetUA
2024-09-27T23:16:13Z
Батько і син допомагали зняти чоловіка з військового обліку за «винагороду»
Украина Криминальная
2024-09-27T22:45:36Z
Ураган «Гелен» забрав життя щонайменше 30 людей у США
УкраинФорм
2024-09-27T22:33:50Z
НБУ відреагував на конфлікт працівника установи з військовим - білоруським добровольцем
ZN UA
2024-09-27T22:16:26Z
В Туреччині забудовника ув'язнили на 865 років, бо його будівля не витримала землетрусу
Фокус
2024-09-27T21:00:45Z
На Київщині сили ППО працюють по ворожих БпЛА — КОВА
TSN
2024-09-27T23:51:16Z
Очільник держави осоромився на трибуні ООН через графин із водою: відео
TSN
2024-09-27T23:36:41Z
День ангела 28 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-27T21:42:22Z
Міський радник 15 років підглядав за жінками у спальнях та ваннах, записуючи відео
TSN
2024-09-27T21:42:18Z
Нідерланди зняли з озброєння F-16, військово-повітряні сили перейшли на винищувачі F-35
УкраинФорм
2024-09-27T21:39:49Z
У США вже 14 штатів ухвалили закон про обмеження смартфонів у школах: як пояснюють рішення
InternetUA
2024-09-27T21:29:56Z
У Нідерландах командувач та пілот F-16 порадив українським пілотам довіряти винищувачу
УкраинФорм
2024-09-27T21:09:06Z
28 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T21:06:34Z
«Все виходить із карми»: експерт розповів, як покращити своє життя
Знай
2024-09-27T20:21:49Z
Чи можна розігрівати їжу в пластикових контейнерах в мікрохвильовій печі
GlavRed
2024-09-28T00:27:50Z
Банановий пиріг з карамельним соусом: простий рецепт від зірки "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-27T23:00:05Z
Миші не повернуться в будинок ніколи: як миттєво вивести гризунів
24tv
2024-09-27T22:12:35Z
Як зберігати ягоди після збору врожаю: господині поділились хитрощами
Политека
2024-09-27T22:03:47Z
Тікток подарував ідеальну можливість зізнатись у своїх почуттях
24tv
2024-09-27T21:51:46Z
Як правильно зберігати картоплю до кінця зими: проста відповідь, яку всі ігнорують
24tv
2024-09-27T21:39:18Z
Так паштет мало хто готує, а дарма: копійчаний варіант з квасолею
24tv
2024-09-27T21:15:38Z
Еспресо Мартіні з осіннім гарбузовим апгрейдом: цікавий рецепт, який варто спробувати
24tv
2024-09-27T20:45:17Z
Оминатимуть будинок десятою дорогою: жінка назвала найкращий засіб від мух
GlavRed
2024-09-27T20:27:22Z
Укрнафта виявила продаж фальсифікованих паливних талонів
УкраинФорм
2024-09-27T23:57:32Z
За 300 метрів від ЗАЕС лунали вибухи: що відомо
GlavRed
2024-09-27T23:48:47Z
В Україні запрацювало унікальне підприємство: чому це важливо і що воно виготовляє
TSN
2024-09-27T21:42:31Z
Курс долара в обмінниках наступного тижня відчутно зміниться
TSN
2024-09-27T21:42:18Z
Бали замість стажу: в Україні пропонують змінити підхід до розрахунку пенсій
Хвиля
2024-09-27T19:39:19Z
В Україні можуть знову підвищити податки: Гетманцев назвав підстави
TSN
2024-09-27T19:30:02Z
Одна з підстанцій поблизу Запорізької АЕС зазнала дронової атаки – МАГАТЕ
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T19:06:54Z
В НБУ вирішили, що робитиме з курсом валют: "Логіка наших дій чітко вписується в стратегію"
Политека
2024-09-27T19:03:04Z
США та Intel до кінця року укладуть угоду на $8,5 млрд
iPress
2024-09-27T18:25:53Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Mercedes-Benz представляє кемпер Marco Polo у виконанні AMG
AutoCentre
2024-09-27T14:04:04Z
Новий стильний електромобіль Peugeot розсекретили до презентації
Фокус
2024-09-27T13:30:15Z
Від $33 000: Lynk&Co та Meizu представили електромобіль для геймерів
AutoGeek
2024-09-27T13:21:12Z
«Автономне» водіння Tesla Full Self-Driving потребує втручання кожні 21 км, — незалежне тестування
ITC
2024-09-27T13:05:34Z
Справжній ексклюзив: електромобілі Volkswagen ID.Buzz поставляються дилерам лімітованими серіями
AutoGeek
2024-09-27T12:39:55Z
Понад 200 км за 5 хвилин: GM і CATL показали інноваційну батарею для електромобілів
AutoGeek
2024-09-27T12:01:50Z
У Києві засвітився найоригінальніший мотоцикл Harley Davidson
Фокус
2024-09-27T11:30:42Z
NASA готується запустити місію з порятунку астронавтів Starliner
ZN UA
2024-09-28T00:22:23Z
Непопулярне рішення. Nintendo не збирається інтегрувати штучний інтелект у свої гри
InternetUA
2024-09-28T00:01:24Z
AirPods можуть отримати функцію діагностики серцевих захворювань
InternetUA
2024-09-27T23:01:51Z
Залишилося кілька днів: Україну зовсім скоро атакує нова магнітна буря
GlavRed
2024-09-27T21:27:20Z
Фінський стартап обіцяє прискорити наявні процесори в 100 разів
InternetUA
2024-09-27T21:04:00Z
Європа запустить супутник у 2027 році, щоб просто спостерігати, як він горить
Portaltele
2024-09-27T21:01:10Z
Дзеркальна дата, гармонія планет та універсальний день сили: 7 найсильніших днів жовтня-2024
Знай
2024-09-27T20:30:38Z
Вчені висловлюють занепокоєння щодо орбітального сміття на місячній орбіті
Portaltele
2024-09-27T20:02:57Z
Людство стоїть на порозі нової ери – появи "надінтелекту": на що він буде здатний
Знай
2024-09-27T19:51:49Z