MY.UAНовини
«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації
«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації

«Вінер телеком» і Status з Херсона: як провайдерам вдалося вижити під час окупації

Якою була взаємодія з росіянами під час окупації та з українською владою після звільнення.

11 листопада 2022 року Збройні Сили України звільнили Херсон. Місто було в окупації з березня 2022 року. Однак і після звільнення воно залишається однією з  небезпечних територій. Обстріли постійні, оскільки ворожі війська досі перебувають на окупованому лівому березі Херсонщини.

Про те, як зараз працюють у місті провайдери, як пережили окупацію, підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, як відновлювали мережі та змогли зберегти свій бізнес, «Детектор медіа» поспілкувався з очільниками Херсонської філії «Вінер телеком» Данилом Татаріновим і керівником Status Олександром  Коваленком в межах конференції NOGUA, яка пройшла 4-6 червня у Львові.

«Детектор медіа» продовжує розповідати про роботу місцевих провайдерів. Про роботу провайдера з  Краматорська читайте тут.

Данило Татарінов увесь час окупації перебував у місті, жив у власному офісі, намагався захистити бригади монтажників від свавілля росіян.  А також допомагав надсилати інформацію про ворога у чатботи.

Данило Татарінов

— Даниле, як вам і вашому провайдеру «Вінер телеком» вдалося пережити окупацію?

— Ми були не готові ні до війни, ні до окупації. Планували на 2022 рік розбудовувати мережу у сусідніх із Херсоном містах.

— А в яких містах працює ваш провайдер?

— «Вінер телеком» працює у Чернігівській, Миколаївській, Херсонській, Житомирській, Київській областях тощо. Наша філія надає послуги у Херсоні та ближніх селах. Ми не встигли більше розвинути мережу.

— До окупації скільки у вас було абонентів у Херсоні?

— 11,5 тисячі. У перші дні вторгнення у нас не було великого відтоку абонентів. Ми працювали в умовах обстрілів. Але упродовж місяця-двох окупанти провайдерів не чіпали. Ворог спершу зайшов і захопив адміністрації, поліцію, СБУ. А вже далі вони переробили вишки під свій зв'язок. Знайшлися колаборанти, які надавали  доступ і розкривали секрети. Провайдерів спершу не чіпали, тому що нас у місті багато і в окупантів не вийшло  б знайти одразу всіх. Вони це робили поступово.

— Росіяни мали списки провайдерів? Знали, кого шукати?

— Думаю, знали. Коли були захоплені вишки КРРТ, наше обладнання також вимкнули, я приїжджав туди. Стояв БТР, озброєна охорона. Однак мене не хотіли пропускати, бо я не власник. Але власника не було у Херсоні, бо  у нас мережа по всій країні. А основна компанія та власник перебувають у місті Кременчук. А я спершу позиціював себе як звичайний бригадир.  Але таким чином через відключення обладнання вони чекали приїзду провайдерів і з кожним ішли на розмову. Зрештою я вже розказав, що є директором херсонської компанії та можу вести переговори. Мене впустили і я побачив, що частина обладнання викрадена. Наприклад великий вузловий комутатор, який коштує десятки тисяч доларів.

— У перші місяці окупації ви ще могли працювати і надавати інтернет?

— Так, ми непомітно для ворога лагодили дроти, пошкоджені обстрілами. Десь до квітня ми так проіснували. А потім узагалі відрубали український інтернет, але адмінам якось вдавалось обійти блокування та запустити українські сайти, навіть «Приват24» та iptv працювали.

— Вашим вкраденим обладнанням вони могли скористатися?

— Думаю, що ні, бо для цього потрібен пароль. А у нашій компанії адміністративна частина та технічна чітко розмежовані, кожен займається своїм. Мене, хоч катуйте, хоч вбивайте, але я дійсно не знаю жодного пароля. Наші адміни — на великій землі.

— Ваші адміни весь час були поза межами Херсона?

— Уся наша техпідтримка в інших містах.

— А ви під час окупації залишились у Херсоні?

— Так.  Усі дев’ять місяців окупації я жив в офісі, спав на матраці. Я вже не повернувся на 15 поверх. Прописка в мене у місті Кременчук, тому я казав їм, що не маю де жити. Дружина виїхала з Херсона після двох обшуків. Бо це настільки було принизливо і страшно…

— Чи був із боку ворога на вас тиск?

— Постійний.  Обшуки в офісі. Коли наші бригади їхали лагодити зв'язок — їх не пропускали на блокпостах.  Перевіряли телефони, якщо бачили хоч щось схоже на нелояльність до Росії, тоді «виховували» на місці, а далі могли забрати «на яму» (так називався підвал). Ми випрацювали таку тактику: я їхав попереду і домовлявся на кожному блокпості, пояснював, що ми лагодимо зв'язок. Я народився у Тюменській області у 1981 році, а далі у 1991 році переїхав в Україну. Але у паспорті місцем народження значилась Тюменська область. І це мені допомагало. Окупанти думали, що якщо народився в країні 404, значить можна пропустити. У мене немає жодного монтажника, який би не постраждав від росіян. Одному намагалися на посту відкусити пальці кусачками, бо знайшли якесь фото. Іншого монтажника побили за те, що він їхав у поганому настрої в маршрутці. Росіяни витягли його з маршрутки і запитували: «Чего ты такой кислый? Тут Россия навсегда, давай веселись». Він сказав, що немає настрою — і його побили. Після цього він у мене на офісі жив три місяці.

— Український зв’язок окупанти обірвали і запровадили свій інтернет, ви продовжували надавати цю послугу?

— Вони перерізали зв'язок з боку Миколаєва. Однак хлопці з Миколаєва приїхали і відновили зв'язок. Але потім росіяни підключили свою Miranda. Усі отримували лише російський інтернет, мобільний зв'язок також. Ми весь час працювали і не зупинялись. Спершу я робив нові підключення, доки ще залишався кабель. Бо людям потрібен був інтернет для зв’язку. Заявки на підключення були, ми вмикали, бо так сталося, що в нас був досить великий склад, на який ми отримали перед війною якраз матеріали на будівництво. Але він весь розійшовся на відновлення та нові включення. Далі на нас почали сильно тиснути, щоб ми отримували російські паспорти, вимагали перереєструвати компанію згідно з законодавством Росії.

— Що відбувалося після звільнення?

— Наприкінці жовтня 2022-го у нас зник інтернет та  електрика. Електрику відновили, а зв'язок ні. Російська адміністрація сказала, що вивозить наше обладнання, бо ЗСУ буде обстрілювати місто. Вони вимагали, щоб ми купили нове обладнання, щоб підняти канали з лівого берега. Але ця історія не для нас. Так тривало до 10 листопада 2022 року. У цей день у мене день народження. Зібралися 16 моїх монтажників із сім’ями.  А настрою жодного, світла нема, води нема, зв’язку нема, палива нема. Що буде далі — незрозуміло. 11 листопада ми прокидаємось — і кажуть, що ЗСУ в місті. Я спершу не повірив, думав провокація. На площі повно людей, я думав, що це росіяни роблять зумисне і щось прилетить. А далі з’явилися ЗСУ. Ми налагодили зв'язок і почали піднімати українські канали. Завезли нове обладнання, приїхало моє керівництво. Далі ми працювали цілий місяць без вихідних, щоб все відновити.

— Наші військові не звинувачували вас у співпраці з ворогом?

— Під час окупації ми працювали в інтересах наших абонентів, не сплачували податки в Росію. Усі ми робили все можливе, щоб Україна перемогла. Ми з нашими співробітниками надсилали інформацію про ворога в чатботи, зараз це легко перевірити. Після деокупаціі до нашої компанії у правоохоронних органів донині немає жодних питань.

— Скільки у вас зараз абонентів?

— Ситуація щодня змінюється. Відбувся сильний обстріл Херсона — абоненти виїхали. Два-три дні спокійні — частина вернулася. Багато абонентів виїхало на лівий берег ще до деокупації, бо вони повірили ворогу. А далі не змогли повернутися. Коли підірвали міст, тих цивільних, хто намагався повернутися на моторних човнах, росіяни розстрілювали. Коли відновили перший канал українського сегмента, то в Херсонській області в нас піднялися менше 3 тис. абонентів. Потім пішов процес відновлення комунікацій. Зараз підійшли до позначки в 10 тисяч.

— Що відбувалось у вас після підриву греблі Каховської ГЕС?

— О третій ночі мені написали, що підірвали дамбу. Я спершу подумав, що це жарт, бо паніки не було. Я  знову заснув. О 8-й ранку приїхав в офіс. Від нашого офісу до води 1,5 км.  Вода почала різко підніматися з 10 ранку. До вечора затопило Корабельну площу, острівний район міста та ближні села. До нашого офісу вода не дійшла. Бо в нас зависокий берег.  Наші мережі розміщені на опорах, ми користувалися пасивним обладнанням PON. Обладнання в абонентів сильно постраждало, ми його змінюємо досі. Безплатно.

— Ваш  бізнес зараз рентабельний?

— Певно, так, якщо ми існуємо. Про шалені доходи я не скажу. Але нам допомагають різні компанії, ми отримуємо гранти.

— Що вам зараз найбільше потрібно?

— Наша найбільша потреба — це кабель. Зараз Херсон не страждає від блекаутів. Наші енергетики все відновлюють одразу. Хоча наші монтажники їдуть на відновлення за годину, бо ворог зумисне обстрілює тих, хто лагодить пошкодження. Ну і, звісно, ще є комендантський час.

— Скільки зараз ваших людей працює у Херсоні?

— Моя команда — 20 чоловік. Але звісно, одні люди йдуть, інші приходять. Один із моїх співробітників уже майже рік відновлюється після поранення.  У вихідний він вийшов із дому і зазнав ушкоджень під час обстрілів градами.

Олександр Коваленко повернувся у Херсон після звільнення міста. Співробітники провайдера Status надавали послуги зв’язку в окупації. На базу провайдера серйозно вплинув підрив греблі Каховської ГЕС. Зараз компанія намагається отримувати грантову підтримку для подальної роботи.

Олександр Коваленко

— Олександре, як працює зараз ваш провайдер Status?

— У нас зараз троє ключових технічних співробітників, які підтримують зв'язок. Також працює колцентр і бухгалтерія.

— Під час окупації ви залишались у місті?

— У перші дні після початку повномасштабного вторгнення я виїхав на підконтрольну територію, частина співробітників залишалась у Херсоні.

Наша компанія продовжувала працювати, поки це було можливо, ми продовжували надавати інтернет і не вимикали його навіть із негативним балансом. Ми прибрали всі вивіски та працювали віддалено, техніки виїжджали на ремонти у «цівілці» — тобто без робочої форми. Але коли місто в окупації, то це лиш питання часу, коли тебе знайдуть «гості». Спершу окупанти зайшли в офіс і вимкнули все обладнання. Далі зрозуміли, що це погана ідея, наша компанія обслуговувала багато державних закладів ще до окупації. Так склалося, що орки заходили у державні установи (школи, адміністрації тощо) — і вони зрозуміли, що їм самим потрібен цей зв'язок. Нашому співробітнику, який залишався у Херсоні, довелося виїхати на офіс, щоб налагодити роботу мережі, далі почалися погрози. Він переховувався три місяці, а далі шість місяців працював фактично під дулами автоматів. Коли вже повністю зникла можливість надавати інтернет з підконтрольної території, змушені були надавати їхній інтернет, але паралельно ми співпрацювали з українськими службами та військовими.

— Як вдалося налагодити свій бізнес після звільнення Херсону?

— До початку повномасштабного вторгнення ми мали технічний склад 13 чоловік. За час війни дехто пішов воювати, дехто не зміг залишитися працювати в Херсоні, де постійні обстріли.

— Ваші співробітники мають бронювання?

— Ні, ми подали пакет документів на підтвердження того, що належимо до критичної інфраструктури і надалі сподіваємось на позитивне рішення.

— Скільки у вас зараз абонентів?

— У п’ять разів менше від тієї кількості, яка була до вторгнення. Багато людей виїхало з Херсона. За офіційною статистикою, у Херсоні було 350-370 тисяч людей до вторгнення. Восени 2023 року, за даними адміністрації, живе 70 тисяч. Але думаю, зараз це 50 тисяч разом з військовими. Ми надаємо їм послуги.

— Чи можете ви за такої ситуації заробляти?

— За таких обставин можна лише постійно підтримувати роботу мережі на належному рівні. Як я і казав, абонентська база зменшилася в 5 разів, а витрати зросли в 4 рази.

Ми намагались отримати грант від уряду Німеччини, але не змогли пройти за умовами гранту, бо в нас на той момент були затримки по зарплаті.

Ми намагалися взяти кредит, але Херсон у «червоній зоні» і жоден банк кредит не погодить.

Ми не плануємо припиняти свою роботу і до останнього надаватимемо послуги.

— Як на ваших абонентів вплинув підрив греблі Каховської ГЕС? Ваші дроти на підвісах чи в каналізації?

— Мережа побудована здебільшого на підвісах, так простіше та швидше підключити та обслуговувати абонента. Після підриву греблі Каховської ГЕС підтопило багато домівок абонентів. Ми втратили більш ніж 1000 абонентів. Вода дійшла до одного з наших офісів. Ми встигли вивезти частину техніки і зробити пасивну комутацію, щоб хоч щось ще могло працювати. Біля нашого офісу відбувалася евакуація човнами, росіяни стріляли по пунктах евакуації, тому військові та ДСНС нас не пустили забрати те, що ще залишалося, врятували не все, але ми розуміємо, що життя має вищу цінність, ніж матеріальне.

— У вас технологія PON (Passive Optical Network — пасивна технологія, за якої інтернет-мережам потрібно менше електроживлення)? Її встановили ще до повномасштабної війни чи після звільнення Херсона?

— Ми встановили цю технологію ще за багато років до початку війни. Ми намагаємося залучати передові технології. Наш офіс пошкоджений, але це в цілому не вплинуло на те, що ми надалі надавали свої послуги абонентам.

Фото надані херсонськими провайдерами

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Херсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Виявили 4500-річне кладовище, яке чудово збереглось
Gazeta UA
2025-02-01T23:36:35Z
Україна вперше застосувала великий багаторазовий дрон, що несе 250-кілограмову бомбу, – Forbes
InternetUA
2025-02-01T22:06:03Z
Російське видання "Медуза" використало кадри війни в Україні для реклами "преси в еміграції"
24tv
2025-02-01T21:36:06Z
Як розблокувати телефон, якщо забув пароль: поради від програмістів
Политека
2025-02-01T21:27:36Z
Учені придумали робота, який літає без батарейок: як працює дивний пристрій
InternetUA
2025-02-01T21:07:36Z
Астрономи помилково прийняли останки запущеного в космос електрокара Tesla за астероїд
Portaltele
2025-02-01T20:04:34Z
На Марсі виявили небачену раніше породу: фото
TSN
2025-02-01T18:51:18Z
Як зарядка до 100% впливає на ваш смартфон: розкрито всі недоліки
InternetUA
2025-02-01T18:48:28Z
Повернуті NASA зразки астероїдів містять інгредієнти життя з водного світу
Portaltele
2025-02-01T18:04:38Z
Повітряний і ніжний: пляцок "Яблука під снігом", який підкорить ваше серце
24tv
2025-02-01T22:48:11Z
Не біжіть в магазин по випічку — приготуйте цю смакоту: найпростіший рецепт
Telegraf
2025-02-01T20:30:39Z
Неймовірно рельєфне тіло у 49 років: як Девід Бекхем тренувався для кампанії BOSS
24tv
2025-02-01T20:00:18Z
Справжня окраса будь-якого дому: ці 5 рослин мають велике листя
24tv
2025-02-01T19:36:14Z
Швидко, легко та завжди смачно: рецепт популярного салату з сардини
24tv
2025-02-01T19:24:53Z
Призведе до розлучення: що не можна дарувати чоловікам
24tv
2025-02-01T18:45:13Z
Точно помилкові рішення: 6 речей, які не треба зберігати на відкритих полицях
24tv
2025-02-01T17:33:17Z
Дім можна прибрати лише за один день: погодинний графік від А до Я
24tv
2025-02-01T17:24:13Z
Дешеву рибку можна приготувати фантастично смачно: простий рецепт на кожен день
Telegraf
2025-02-01T16:51:46Z
Росіяни вдарили по інтернату в Суджі, 95 людей під завалами – військова комендатура
24tv
2025-02-01T23:42:53Z
У Києві на пожежі в житловому будинку врятували п'ятьох людей
УкраинФорм
2025-02-01T23:09:51Z
У Смській та Полтавській областях пролунали вибухи, триває атака "шахедів"
ZN UA
2025-02-01T22:57:02Z
На Запоріжжі батько замовив викрадення сина-криптовалютника: правоохоронці запобігли злочину
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T22:12:15Z
Суд засудив банду до 76 років в’язниці за вимагання $124 000 у криптоінвестора
InternetUA
2025-02-01T21:43:56Z
Удар РФ по інтернату в Суджі: четверо загиблих, з-під завалів урятували 84 особи
УкраинФорм
2025-02-01T20:57:05Z
В авіакатастрофі у Філадельфії загинули дитина, її матір та ще п’ятеро людей: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T20:36:00Z
У Мексиці вбили журналіста Алехандро Гальєгоса
InternetUA
2025-02-01T20:28:21Z
Загинули усі: чоловік втратив родину внаслідок ворожого удару по Полтаві
GlavRed
2025-02-01T20:27:04Z
"Реал" без Луніна сенсаційно програв одному з аутсайдерів Ла Ліги
TSN
2025-02-01T22:51:11Z
Шанс для Атлетіко та Барселони: Реал сенсаційно поступився новачку чемпіонату Іспанії
24tv
2025-02-01T22:12:27Z
Полісся підписало вихованця Спортинга, який виступав грав за юнацьку збірну Португалії
24tv
2025-02-01T21:18:31Z
Артем Довбик спробує зупинити лідера Серії А: чого чекати від матчу Рома – Наполі
24tv
2025-02-01T20:24:14Z
Приголомшлива Білодід поділилась загадковими фото у яскравому купальнику
24tv
2025-02-01T19:51:58Z
"Нокаутую у шостому раунді": відомий боксер зробив гучну заяву у бік Усика
24tv
2025-02-01T19:18:02Z
Ще одні інсайдери повідомили про повернення Володимира Кличка на ринг у 2025 році
ZN UA
2025-02-01T19:04:51Z
"Спробую з'ясувати": скандальний блогер вирішив взяти участь у Олімпіаді-2028
24tv
2025-02-01T19:03:32Z
Букмекери визначили фаворита бою Денис Берінчик - Кейшон Девіс
Gazeta UA
2025-02-01T19:00:21Z
"Співчували не лише затримані": Гнезділов розповів про своє перебування на гауптвахті
24tv
2025-02-01T23:24:07Z
Росіяни припинили штурми на Покровському напрямку: речник ОСУВ “Хортиця” назвав причину
TSN
2025-02-01T23:21:25Z
У Харкові пролунав вибух, російський дрон вдарив по Слобідському району міста
ZN UA
2025-02-01T22:36:48Z
На Київщині пролунали вибухи, столичний регіон атакують російські дрони
ZN UA
2025-02-01T22:28:47Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T22:00:44Z
Продавали канабіс через інтернет: на Львівщині викрито злочинну групу, яка щомісяця збувала товару на 2 млн грн
InternetUA
2025-02-01T21:57:15Z
Ворог атакує біля Куп'янська, активно штурмує у напрямку Покровська: яка ситуація на фронті
24tv
2025-02-01T21:51:46Z
У DeepState оцінили темпи наступу росіян у січні
1News
2025-02-01T21:48:46Z
На Львівщині виявили 38 мертвих лебедів у заплавах річки: оголошено карантин
TSN
2025-02-01T21:33:59Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-02-01T23:06:54Z
Ви будете шоковані: 3 фільми з несподіваним фіналом
24tv
2025-02-01T21:51:03Z
Модель назвала одяг, в якому не варто йти на побачення: сексу гарантовано не буде
24tv
2025-02-01T21:21:35Z
Король Чарльз III зніметься в новому фільмі
Фокус
2025-02-01T20:51:34Z
Іспанія скерує ще €200 тисяч євро на розвиток українського кіно
УкраинФорм
2025-02-01T20:48:47Z
Подружжя з Умані відкрило музей дзеркальних ілюзій: він став першим в Україні
24tv
2025-02-01T20:21:04Z
Найсексуальніші фільми та серіали 2024-2025
CutInsight
2025-02-01T19:48:01Z
Ліндсі Лохан уперше показала сина через півтора року після пологів
Фокус
2025-02-01T19:45:42Z
Білл Гейтс порадив книгу про ШІ, яку має прочитати кожен
InternetUA
2025-02-01T19:34:36Z
День бабака: історія і традиції
ZN UA
2025-02-01T22:33:41Z
2 лютого не можна прибирати в хаті: церковне свято сьогодні, прикмети на Стрітення
GlavRed
2025-02-01T22:27:53Z
Церковне свято 2 лютого: що не можна робити сьогодні, щоб уникнути фінансових невдач
Telegraf
2025-02-01T22:21:37Z
Українцям показали на цифрах катастрофічну різницю між смертністю та народжуваністю
Хвиля
2025-02-01T22:15:12Z
2 лютого: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T22:06:04Z
Помер засновник «Клубу одеських джентльменів», легендарний Валерій Хаїт: чим він запам'ятався
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T21:57:58Z
“США передали “лайно” замість дронів”: офіцер ЗСУ зробив несподівану заяву
TSN
2025-02-01T21:51:17Z
Волонтерка Марія Берлінська закликала до найжорсткішої реакції на вбивство працівника ТЦК
ZN UA
2025-02-01T21:45:17Z
У сербському місті Нові Сад почався масштабний протест через трагедію на залізничному вокзалі
24tv
2025-02-01T21:24:22Z
Календар стрижок на лютий 2025: названо сприятливі та невдалі дні
Политека
2025-02-01T18:42:03Z
Спершу з'явився сильний свербіж: в Індії облисіли жителі 12 сіл, навіть діти
24tv
2025-02-01T16:24:16Z
Тренування, які спалюють найбільше калорій
24tv
2025-02-01T12:06:13Z
Вчені спростували популярний міф про ранкову каву
24tv
2025-02-01T10:27:45Z
ТЦК та лікарів ВЛК чекає кримінальна відповідальність: як каратимуть за примусову мобілізацію
Знай
2025-02-01T08:36:39Z
«Кохання на виживання»: як покращити токсичні стосунки за допомогою «Атоксілу»
Детектор М
2025-02-01T08:00:08Z
Не намагайтеся повторити: 54-річний чоловік потрапив до лікарні після небезпечного експерименту із пінцетом
Знай
2025-02-01T04:51:15Z
2 прості кроки, і проблема зникне: як прибрати роздратування після гоління
GlavRed
2025-02-01T04:27:55Z
Гороскоп на завтра 2 лютого: Тельцям - грандіозний прибуток, Рибам - успіх
GlavRed
2025-02-01T04:27:26Z
Трамп таки увів "небезпечні" для економіки мита на товари з 3 країн
24tv
2025-02-01T23:15:12Z
Не тільки з Китаю: як Росії вдалось отримати верстати для ВПК на 18 мільярдів доларів
24tv
2025-02-01T21:36:48Z
Придністров’я отримує газ із Молдови
360ua.news
2025-02-01T21:15:03Z
"Очікування не виправдались": експертка розповіла, коли в Україні подорожчає гречка
Политека
2025-02-01T20:27:57Z
Українська авіакомпанія SkyUp відкриває нові європейські маршрути
360ua.news
2025-02-01T20:12:59Z
Які способи переукладання договору оренди землі існують
24tv
2025-02-01T20:03:50Z
Накопичувальна пенсія в Україні: експерти розповіли, чи справді реформа є вимогою МВФ
Политека
2025-02-01T20:00:15Z
Майже на 20 гривень: українцям показали, як змінилися ціни на часник, перець, цибулю та картоплю на початку лютого
Хвиля
2025-02-01T19:45:15Z
Найбільший проєкт зеленої енергії з 350 тис. дзеркалами закривають: причини
InternetUA
2025-02-01T19:27:35Z
Небезпечний вибір: чому не варто купувати автомобілі старше 15 років
Хвиля
2025-02-01T20:30:05Z
Tesla готує бюджетні електромобілі та тестує безпілотний сервіс
360ua.news
2025-02-01T19:21:35Z
Дорожній знак "гриб та дві блискавки": де можна зустріти та про яку небезпеку він попереджає
ТСН
2025-02-01T18:33:51Z
Справжній ексклюзив: раритетний Mercedes 1954 року пішов із молотка за $53 мільйони
Фокус
2025-02-01T16:27:33Z
Як українці купували нові авто у 2024 році
360ua.news
2025-02-01T15:30:00Z
Новий електрокар продемонстрував рекордно швидку зарядку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T13:12:50Z
У Києві врятували знаковий автомобіль Lincoln Сontinental
AutoCentre
2025-02-01T11:57:24Z
Парковка в аеропорту обійшлася чоловікові у 200 тисяч доларів: як таке можливо
24tv
2025-02-01T10:48:12Z
Українці відновлюють попит на нові авто: що частіше купують
ТСН
2025-02-01T09:51:34Z
Маск дістав доступ до платіжної системи Мінфіну США, демократи б’ють на сполох
УкраинФорм
2025-02-01T23:36:51Z
Financial Times оцінив шанси на мир в Україні: чи зможе Путін відмовитися від амбіцій
Хвиля
2025-02-01T23:00:58Z
Трамп підписав указ про тарифи на імпорт з Канади, Мексики та Китаю - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-01T22:45:11Z
На тлі цинічних звинувачень Росії Повітряні сили довели, що саме вона стоїть за ударом по Суджі
24tv
2025-02-01T22:36:10Z
Подоляк сказав, що Трампу покаже розмова з Путіним
TSN
2025-02-01T22:21:08Z
Армія США завдала ударів по бойовиках ІДІЛ у Сомалі за наказом Трампа
УкраинФорм
2025-02-01T21:33:36Z
Трамп похвалив Венесуелу за згоду прийняти мігрантів, яких депортують зі США
УкраинФорм
2025-02-01T21:27:06Z
Аналітик розкрив справжні мотиви Путіна щодо переговорів із Трампом
Хвиля
2025-02-01T21:15:12Z
Для Ківалова працюють інші закони: як у екснардепа пояснили великий розмір його пенсії
24tv
2025-02-01T21:09:21Z