MY.UAНовини
Азійське турне Путіна: чому невиїзний диктатор їде до Північної Кореї та В'єтнаму і як це вплине на війну проти України
Азійське турне Путіна: чому невиїзний диктатор їде до Північної Кореї та В'єтнаму і як це вплине на війну проти України

Азійське турне Путіна: чому невиїзний диктатор їде до Північної Кореї та В'єтнаму і як це вплине на війну проти України

Російський диктатор не часто виїздить за кордон, особливо до країн не з СНД. Аж ось 18 червня Путін прибув із дводенним візитом до КНДР, після чого поїде до В'єтнаму. Минулого разу Путін відвідував регіон у вересні 2014 року.

Напередодні візиту до Кіма Путін висловив подяку владі Північної Кореї за підтримку Кремля у війні проти України. Про це він заявив у статті для північнокорейської газети.

Стосовно "подяки", то тут усе очевидно. На сьогодні Північна Корея поставила РФ не менше ніж три млн снарядів та іншу зброю і планує отримати протитанкове озброєння та реактивні системи залпового вогню. Співпрацюючи з КНДР, Росія також прагне утримати Південну Корею, великого виробника зброї та американського союзника, від надання прямої летальної допомоги Україні.

Що стосується В'єтнаму, Росія намагатиметься знайти у ньому чергового союзника, який допомагатиме обходити санкції та підтримуватиме економічно. Крім того, країна має великий запас радянської зброї і техніки, що також може бути предметом таємних переговорів.

Про те, що стоїть за азійським турне російського диктатора Путіна, – у матеріалі OBOZ.UA.

Чому Путіну потрібен Кім

З переходом війни в Україні до затяжної стадії Росія посилено шукає постачальників озброєнь у багатьох країнах світу. Північна Корея виявилася ідеальним партнером. Вона має артилерійські снаряди, балістичні ракети малої дальності й запасні частини для деяких систем озброєння радянського періоду (що використовуються Росією в Україні), таких як танки Т-54 й Т-62. Росія особливо зацікавлена ​​у тому, щоб отримати більше зброї з Північної Кореї з огляду на те, що Україна зараз отримує від американських та європейських партнерів нові озброєння на мільярди доларів.

Багато північнокорейських озброєнь розроблялися на основі старих радянських, використовують ті самі калібри й тому сумісні із сучасними російськими. Деякі з них є майже точними копіями російських зразків – наприклад, північнокорейські ракети KN-23, якими Росія вже обстрілювала Україну, дуже схожі на російські ракети для комплексу "Іскандер-М".

КНДР також відіграє корисну роль у протистоянні Росії та Китаю із Заходом, допомагаючи ускладнити американську стратегію в Азії та підірвати мирну стабільність у регіоні. Саме про це у своїй статті для північнокорейської газети прямо говорить Путін.

"Росія високо цінує "тверду" підтримку КНДР у проведенні "спеціальної військової операції" в Україні та, зі свого боку, підтримуватиме корейський народ "у його боротьбі за незалежність" у протистоянні з "підступним, небезпечним та агресивним ворогом", – заявив російський диктатор. Він зазначає, що "Пхеньян був і залишається нашим переконаним однодумцем і прихильником, готовим рішуче протистояти прагненню колективного Заходу перешкодити становленню багатополярного світопорядку, заснованого на справедливості".

Путін також анонсував поглиблення співпраці для протистояння Заходу. Мовляв, Росія готова до "тісної взаємодії" з Пхеньяном, щоб "зробити міжнародні відносини більш демократичними та стабільними". Для цього країни осі зла розвиватимуть "не підконтрольні Заходу механізми торгівлі та взаємних розрахунків", спільно протистоятимуть обмеженням та "вибудовуватимуть архітектуру рівної та неподільної безпеки в Євразії".

Що потрібно КНДР

Для Північної Кореї Росія виявилася знахідкою у скрутну хвилину, адже роки санкцій даються взнаки, а Кіму потрібні гроші, товари й технології, аби підготуватися до війни з Південною Кореєю. Торгівля з РФ допомогла стабілізувати економіку, а зустрічі на найвищому рівні з Путіним зміцнили імідж Кіма. Північнокорейський диктатор розраховує на допомогу Росії також і у військовій сфері, зокрема – в розробці винищувачів, створенні підводних човнів, ракет класу "земля – повітря", бронетехніки, балістичних та інших сучасних технологій.

Вартість боєприпасів, уже поставлених до Росії, може обчислюватися мільярдами доларів, а допомога, яку отримала КНДР, імовірно, є одним із найбільших поштовхів для розвитку економіки країни в останні десятиріччя.

Як візит вплине на війну

Перш за все Росія отримає від КНДР ще мільйони різноманітних снарядів. Окрім того, протягом останніх місяців Кім відвідував заводи, що виробляють боєприпаси, та спостерігав за випробуваннями зброї, яку, за словами представників Південної Кореї, він може відправити до Росії. Серед них – 240-міліметрова реактивна система залпового вогню, яка, на думку експертів у галузі озброєнь, є керованою ракетою з радіусом дії від 40 до 60 кілометрів. Північна Корея також випробувала балістичну ракету з дальністю польоту близько 110 км. Отож північнокорейські системи можуть компенсувати більш активне використання Україною систем ATACMS і керованих реактивних систем залпового вогню (GMLRS).

Наявність великої кількості артилерійських снарядів дає змогу російським військам продовжувати тиснути на фронті, а північнокорейські балістичні ракети дозволять виснажувати запаси західних систем ППО, призначених для захисту найбільших міст України.

Нарощування обсягів постачань північнокорейської зброї до РФ збільшить потребу України у військовій допомозі з боку партнерів, яку останнім часом і так було важко отримати.

Новий рівень залежності

Цікава деталь нинішнього азійського турне Путіна: Росія, Китай і Північна Корея проведуть переговори про те, щоб китайські судна мали змогу проходити прикордонною річкою Туманна в Японське море.

Туманна протікає вздовж кордону Китаю, Північної Кореї та Росії і впадає в Японське море. Китайські судна зараз можуть вільно переміщатися річкою лише на певну дистанцію і не мають можливості вийти до моря, оскільки для проходу 15-кілометрової ділянки, що залишилася, їм необхідний дозвіл від Росії та КНДР. При цьому Міст Дружби, побудований між Північною Кореєю та Росією ще за радянських років, є додатковою перешкодою для проходу великих китайських кораблів. Сі Цзіньпін та Володимир Путін після зустрічі у травні включили до спільної заяви пункт про участь РФ і Китаю у "конструктивному діалозі" з Північною Кореєю з приводу річки Туманна. Раніше Росія не підтримувала цієї ініціативи Китаю, побоюючись, що Пекін у такий спосіб збільшить свій вплив у Північно-Східній Азії. Однак зараз ситуація змінилася, і Путін вимушений буде погодитися на китайські умови.

В'єтнам: Путін їде за допомогою

Після КНДР російський диктатор відвідає В'єтнам. Візит відбудеться після того, як країна не взяла участь у саміті у Швейцарії, а також відправила заступника міністра закордонних справ на зустріч БРІКС до Росії.

Візит до цієї країни не є несподіванкою, адже Путін у своєму бажанні продовжувати війну з Україною протягом ще досить довгого періоду шукає підтримки й допомоги саме у колишніх союзників СРСР, де досі зберігається архаїчний комуністичний режим і де всі рішення ухвалюються не на рівні суспільства чи парламенту, а однією-двома особами. І з огляду на це його візити до КНР, КНДР і В'єтнаму є, за великим рахунком, логічними.

США, які минулого року покращили відносини з азійською країною і разом із Китаєм є головним торговим партнером В'єтнаму, відреагували різко. "Жодна країна не повинна надавати Путіну платформу для пропаганди його агресивної війни й дозволяти йому нормалізовувати свої злочини... Якщо він зможе вільно подорожувати, це може призвести до нормалізації кричущих порушень Росією міжнародного права", – заявив агентству Reuters представник американського посольства у В'єтнамі.

Стосовно деталей візиту, очікується оголошення про угоди в таких секторах, як торгівля, інвестиції, технології, освіта, а також в енергетиці, де російські підприємства працюють на в'єтнамських газових та нафтових родовищах у районах Південнокитайського моря, на які претендує Китай, і стосовно платежів, оскільки обидві країни мають труднощі з проведенням транзакцій через санкції США.

Ну і, звичайно, Путін може шукати у В’єтнамі зброю. Більш за все комуністичне керівництво країни буде обережно ставитися до постачання зброї до РФ, зважаючи на санкційний фактор США. Однак, якщо В'єтнам хоча б частково долучиться до такої ж допомоги російському ВПК, яка зараз надається з боку КНР та КНДР, наприклад, у постачанні подвійних технологій, то для Путіна, який має обмежений дипломатичний ресурс, це вже буде дуже непоганим результатом і ще однією загрозою для України.

Налагодження контактів Росії з В’єтнамом може становити загрозу

"Візити до Північної Кореї та В’єтнаму свідчать про те, що Володимир Путін хапається за будь-які дипломатичні контакти з тими країнами, які ще, на жаль, вважають для себе це прийнятним і можливим. Кількість таких столиць дуже обмежена, тому вибору в нього нема", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат Ігор Долгов, який очолював Місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

"Як стало відомо зі статті Путіна, КНДР – головна підтримка Росії у проведенні так званої "СВО". Тобто наскільки все погано в РФ, що він повинен шукати підтримку аж на далекій корейській землі. Але для нас це все одно погано, адже, наприклад, мало хто очікував, що Північна Корея зможе у відносно короткий термін поставити до РФ одинадцять тисяч контейнерів. Називаються цифри до п'яти мільйонів артилерійських снарядів. Я нагадаю, що Європейський Союз минулого року обіцяв Україні поставити один мільйон, і ця обіцянка ще не виконана. І варто також пам'ятати, що чеська ініціатива придбати в третіх країнах ще мільйон снарядів також не виконана. Тому ці цифри дуже насторожують", – зазначає Ігор Долгов.

І якщо з КНДР усе зрозуміло – вони, так само як і Росія, перебувають під великим списком санкцій і не дуже мають можливості розвивати свою зовнішню політику та розбудовувати контакти, то з В'єтнамом ситуація інша. Це важливий гравець в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. І тому й реакція на візит Путіна саме сюди була іншою, особливо гостро зреагував Вашингтон. І зрозуміло чому.

Ігор Долгов зазначає, що варто подивитися на цифри, які кажуть, що найбільшим торговельним партнером В'єтнаму є США. Тому це дійсно певна несподіванка. Але, з іншого боку, В'єтнам традиційно має зв'язки з Росією. Радянський Союз, а потім РФ, допомагали розбудовувати енергетичну та нафтопереробну галузі в країні. Крім того, В’єтнам – це значні людські ресурси, це студенти, які традиційно їздять навчатись до Росії, а раніше й до України. А крім того, не варто забувати, що демографічна ситуація в Росії залишається складною, їм треба десь знаходити робочі руки.

"Наскільки В'єтнам за нинішньої ситуації може зблизитися з Росією в економічному та навіть військовому плані, поки що питання відкрите, але вже сам факт погодження візиту Путіна до цієї країни багато про що свідчить.

У В'єтнамі можуть бути ще радянські запаси зброї і техніки. Тобто подивимося, з чим приїде Путін назад, але загроза є. Звичайно, розголошувати в повному обсязі нічого не будуть, прозвітують про два десятки підписаних угод чи контрактів, і все. А що за цим стоїть, будемо спостерігати. Тобто зараз не зрозуміло, наскільки В'єтнам готовий до тісної співпраці з Росією. Тим паче більш ніж можливі певні застереження, які буде виказано керівництву В'єтнаму з боку США", – зазначив Ігор Долгов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T22:22:27Z
Кременчуг может оказаться под водой за 45 минут: экстренные меры в случае разрушения ГЭС
Знай
2024-11-23T11:12:09Z
Партизаны разоблачили планы РФ: наступление бурятских танкистов на Донбассе
Comments UA
2024-11-23T11:12:06Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Радослав Сикорский объяснил, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-23T11:04:31Z
Украине не хватает гражданских российских заложников для обмена
Апостроф
2024-11-23T10:48:28Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Пилочный маникюр: новый тренд для тех, кто не любит посещать нейл-мастера
Marie Claire
2024-11-23T11:06:24Z
Кери-Линн Уилсон: «Я лично делаю все, что в моих силах, чтобы бороться за Украину на культурном фронте»
ZN UA
2024-11-23T11:04:23Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Как понять, употребляете ли вы достаточно протеина в день
Marie Claire
2024-11-23T09:31:44Z
На улицу — "капустой": несколько способов, как не замерзнуть на морозе
Фокус
2024-11-23T09:27:59Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
"Как он собирается причинить мне боль?": Фьюри раскритиковал Усика
Корреспондент
2024-11-23T07:57:30Z
Макгрегор признан виновным в изнасиловании
UAToday
2024-11-23T00:54:17Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T19:52:44Z
Звездный боец UFC Макгрегор признан виновным по делу об изнасиловании
ZN UA
2024-11-22T19:22:46Z
Конор Макгрегор проиграл дело об изнасиловании и должен выплатить жертве 250 тысяч евро
Фокус
2024-11-22T19:15:55Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Польские фермеры начали забастовку перед пунктом пропуска "Медика - Шегини"
Европейская правда
2024-11-23T11:12:49Z
Стало известно, когда закончатся отсрочки от мобилизации
Comments UA
2024-11-23T11:06:23Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Мужчина включил музыку для стада коров: он понятия не имел, что может произойти дальше
Фокус
2024-11-23T11:03:10Z
Мобилизация в Украине: призовут ли на службу мужчин старше 50 лет
Политека
2024-11-23T10:43:07Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как правильно загадывать желание на Новый год 2025, чтобы оно непременно сбылось
TSN
2024-11-23T10:36:33Z
Обид не прощают: топ-6 мстительных и злопамятных пород собак
Фокус
2024-11-23T10:15:49Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Лунный посевной календарь на декабрь 2024 года: благоприятные и неблагоприятные дни
TSN
2024-11-23T09:36:37Z
Как приготовить круассаны с начинкой, которая тает во рту: заменит любую закуску
Политека
2024-11-23T09:31:06Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Германии вынесли приговор украинцу, изнасиловавшему беременную
Корреспондент
2024-11-23T11:03:53Z
Почему иллюминаторы в самолетах круглые, а не квадратные: капитан самолета дал простое объяснение
Фокус
2024-11-23T10:42:43Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мощный удар по Бердянску: что известно сейчас
Comments UA
2024-11-23T08:15:24Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Год Марса: итоги и новые горизонты — что предвещает 2025 год?
Фокус
2024-11-23T10:15:05Z
Лучшие смартфоны-"лопаты" 2024 года: модели от Google, Samsung, Apple, OnePlus
Фокус
2024-11-23T10:00:45Z
Что нужно, чтобы роутер работал от повербанка? Три "народных" способа
Знай
2024-11-23T08:51:21Z
Что делать, когда смартфон плохо ловит сеть: есть несколько полезных советов
Политека
2024-11-23T08:01:30Z
"Зачем он курит планшет?" В S.T.A.L.K.E.R. 2 нашли Буданова
Апостроф
2024-11-23T06:48:26Z
Убывающая Луна от 16 до 30 ноября 2024 года: что категорически запрещено с точки зрения эзотерики
TSN
2024-11-23T05:09:49Z
Видеоигры помогают строить успешную карьеру: что еще выяснили ученые за 20 лет "подглядывания"
Знай
2024-11-23T03:51:58Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z