Дослідники виявили унікальну можливість для морської криміналістики, яку надають кросівки жертви.
Криміналістика, як і будь-яка інша наука, не стоїть на місці й постійно розвивається. Тепер учені виявили, що людські ноги, які пливуть в океані в кросівках, представляють унікальну можливість, що дає змогу криміналістам встановити факти загибелі людини, навіть не маючи тіла жертви цілком, пише IFLScience.
Дослідники вважають, що кросівки на людських ногах в океані можна порівняти з комахами на суші, які можуть повідомити час смерті людини. Наприклад, личинкові стадії черепашок можуть допомогти криміналістам визначити, як довго людські рештки пробули в океані, проте часто результати створюють більше запитань, ніж відповідей. Водночас кросівки на ногах, схоже, спрощують це завдання.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами доцента кафедри судово-медичної експертизи Університету Мердока Паоли Магні, з 207 року кількість викинутих на берег ніг у кросівках значно збільшилася. Не маючи додаткових зачіпок, у разі, коли рештки занадто розкладені, криміналісти можуть звернутися до самого взуття.
Велика Тихоокеанська сміттєва пляма є яскравим прикладом того, що життя в океані не надто метушливе, але наповнене біорізноманіттям, що може дати слідчим деякі підказки. Одним з найбільш оповідних організмів в океані є черепашки — личинки яких можуть вільно плавати, доки не знайдуть відповідну поверхню, щоб розбити на ній табір. Личинки прикріплюються до поверхні та продовжують рости, при цьому сама мушля фактично є "літописом його життя".
За словами Магні, криміналісти можуть використовувати черепашки, прикріплені до одягу, взуття або оголених кісток, для отримання інформації для оцінки місця походження тіла, часу, проведеного у воді, а також вод, у яких були останки. Ба більше, у деяких випадках черепашки також можуть підказати час загибелі людини.
У новому дослідженні Магні з колегами досліджували 128 пар взуття, колонізованого черепашками: менш ніж за 15 днів на взутті вже сформувалося ціле поселення черепашок. Команда також провела додатковий експеримент, у якому чотири види тканин — бавовна, атлас, оксамит і неопрен — були опущені у воду на пів року. Вчені виявили, що найбільше змінюється бавовна, а неопрен був найменше заселений черепашками.
Похмура таємниця в Салішському морі
Із серпня 2007 до 2019 року вчені помітили дещо незвичне — на узбережжя моря Саліш у США та Канаді викинуло тривожну кількість людських ніг у взутті. У результаті серед місцевих поповзли чутки про те, що тут орудує серійний вбивця.
Однак дослідники знайшли інше пояснення загадковій появі неймовірної кількості людських ніг у кросівках. Річ у тім, що 2007 рік став поворотним моментом у дизайні кросівок. Впровадження легкого пінопласту і повітряних кишень означало, що ноги будь-кого, хто загубився в морі, з більшою ймовірністю ставали плавучими, а оскільки кросівки утруднювали доступ сміттярів, вони могли залишатися неушкодженими досить довго, щоб дістатися до землі.
Раніше Фокус писав про те, що станеться з нашим тілом, коли ми помремо.