Багато хто віддає перевагу гострій їжі з додаванням різноманітних спецій, які роблять страви смачнішими, не накопичуючи калорій. Більше того, гостра їжа може допомогти при схудненні, серцевих захворюваннях і навіть депресії.
Результати дослідження, опублікованого в Британському медичному журналі свідчать, що люди, які їдять гостру їжу шість-сім днів на тиждень, "показали 14% зниження відносного ризику загальної смертності". Але у вживанні гострої їжі є і свої недоліки, пише Eat This Not That.
Варто пам’ятати про те, що гостра їжа підходить не всім, адже якщо ви вживаєте її забагато, ви також можете завдати шкоди своєму організму.
Проносна дія
Відомо про те, що вживання гострої їжі є однією з найпоширеніших причин розладу шлунку та діареї. Адже капсаїцин, який споживається у великій кількості, може подразнювати слизову оболонку шлунку. Серед небезпечних симптомів вживання великої кількості капсаїцину - "нудота", "блювота", "біль у животі" та "пекуча діарея". Отже, якщо ви виявили, що ви надмірно чутливі до гострої їжі, було б гарною ідеєю виключити її.
Вугрі та екзема
Водночас дерматологи попереджають про те, що коли гостра їжа викликає запалення в кишечнику — через розлад шлунка, кислотний рефлюкс або інші симптоми — іноді це запалення також можна побачити на шкірі з почервонінням, висипом вугрів або навіть екземою. Тоді фахівці можуть запропонувати людині вести харчовий щоденник, щоб точно визначити причину.
Безсоння
Крім того, гостра та кисла їжа може перешкоджати сну, оскільки викликає печію. А це особливо проблематична для людей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ), також відомою як кислотний рефлюкс. На думку багатьох провідних експертів у галузі охорони здоров’я, їсти гостру їжу ближче до сну не рекомендується, оскільки лежання може посилити дискомфорт, який ви відчуваєте.
Вплив на голос
У той же час фахівці попереджають про те, що вживання занадто гострої їжі є однією з речей, які можуть подразнювати ваше горло. Варто пам’ятати, що якщо ви страждаєте від кислотного рефлюксу, який зазвичай викликається вживанням гострої їжі, це може призвести не лише до блювоти, але й до хворобливості, набряку приглушеного голосу.
Висипання
Спеціалісти пояснюють, що гостра їжа збуджує рецептори шкіри, які зазвичай реагують на тепло, адже ці рецептори є больовими волокнами, технічно відомими як полімодальні ноцицептори. Вони реагують на екстремальні температури та інтенсивну механічну стимуляцію, таку як щипання та різання; вони також реагують на певні хімічні впливи. Водночас центральна нервова система реагує, коли цей біль волокна стимулюються хімічною речовиною, як у перці чилі, яка викликає неоднозначну нейронну реакцію".
Раніше OBOZ.UA опублікував інформацію, про унікальні властивості олії калонджі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.