MY.UAНовини
"Треба перестати брехати". Фома з гурту "Мандри" – про найгучніше прізвище героя на фронті та артистів, які піаряться на війні
"Треба перестати брехати". Фома з гурту "Мандри" – про найгучніше прізвище героя на фронті та артистів, які піаряться на війні

"Треба перестати брехати". Фома з гурту "Мандри" – про найгучніше прізвище героя на фронті та артистів, які піаряться на війні

Фронтмен гурту "Мандри" Сергій Фоменко, більш відомий прихильникам як Фома, після початку повномасштабного вторгнення став на захист країни в складі тероборони. Артист брав участь у евакуації українців з міст, які обстрілювалися ворогом, а згодом почав роботу над документальним стрічкою, що розповідає про звірства росіян.

В інтерв’ю OBOZ.UA артист розповів, який висновок зробив про російських окупантів, потрапивши в складі тероборони в тільки-но звільнену Бучу, а також окреслив суперзадачі для перемоги у цій війні.

– Сергію, яким був для вас день 24 лютого 2022 року? Чи думали ви, що росіяни наважаться на повномасштабний наступ?

– Я був готовий до цих подій. В автомобілі мав повністю зібраний багажник з усім необхідним. Повний бак бензину, плюс 30 літрів у каністрі, їжа, вода – все було підготовлене. Прокинувся під ранок від вибухів, стало ясно, що почалося. А далі що? Поїхав допомагати евакуйовуватися друзям та їх родинам, які не мали автомобілів. Розвозив їх по більш безпечних місцях. О дев’ятій вечора доправив у село по Одеській трасі товариша з Оболоні. Переночував, а наступний день повернувся в Київ і пішов у ТРО.

Якийсь час брав участь у евакуації людей з Київської області. Сумні спогади, нічого доброго там не було. Люди бігли звідусіль – з дітьми, з клумаками. Хто поранений, хто немічний через вік. Деяких доганяло кулями, свист цього всього лунав безперервно. Ми перевозили людей автобусами сотнями. А що після звільнення побачили в Ірпені та Бучі… Є купа відео звідти – воно саме такий і мало вигляд, як показано в хроніці. Трупи жителів на кожному кутку. Купа боєприпасів, які не вибухнули. Собаки, що бігали абсолютно збожеволеними. Все це максимально болючий вигляд.

Буча частково розділена залізницею. Коли переїхали з центру в інший бік міста, зрозуміли, що тут люди навіть не здогадувалися, що окупація закінчилася. Ми виводили їх з підвалів, погребів – відпоювали водою, надавали медичну допомогу. Я пам'ятаю дівчинку, якій було років 10. Вона просиділа в абсолютно темному приміщенні близько місяця. Її слабенький голос ("Вже можна виходити?") і очі – ніколи не забуду.

– Який висновок для себе ви зробили, побачивши це все?

– Висновок простий: стало очевидно, що це от прямо ворог-ворог. З яким нічого не можна зробити, окрім знищити. В принципі, я і раніше це знав, а тут побачив, який вигляд це має насправді. Те, що відбувається зараз в Україні, вже було сто років тому. Більшовики схожим чином взяли Україну під контроль у 20-му році минулого століття. Якби ми не зупинили їх під Києвом у 2022-му, ситуація, яку ми бачили в Бучі, чекала би всю Україну. Було би так, як сто років тому при Муравйові – десятки тисяч закатованих людей на вулицях Києва. Нічого іншого з того часу окупанти не вигадали. Роблять те, що завжди робили.

А чому знову повторилося? Бо ми недалеко від них відійшли за більш ніж три десятки років незалежності. Недостатньо приділяли зусиль, щоб піти в інший бік. Звичайно, вони всіляко не давали нам вирватися, однак частково у цьому і наша провина. Треба було більше робити кроків убік – як державі, як громадянському суспільству. А якби ще не два Майдани перед цим, то, думаю, наша історія вже була би інакшою. Стали б колонізованою дуркою, як Білорусь. Але, на жаль, українців, які мислять, як білоруси, у нас достатньо. І навіть зараз. Не треба забувати, що величезна кількість наших людей – це продукт постгеноцидного суспільства.

Ми понад 70 років перебували під радянською окупацією, через що частково втратили консенсус щодо власної ідентичності, історії і культурних цінностей. Слава Богу, за ці 30 років виросла частина людей, яка розуміє, що відбувається. І що важливо: готова на себе брати відповідальність у складних умовах – Майдани тому наочний приклад. Але багато людей залишаються політично неграмотними. А теперішні окупанти – це та сама імперія зла, їхні методи не змінилися. Гебешна кровава шняга, муть. За ними сотні мільйонів загиблих протягом століть.

– Як змінити ситуацію? Письменник Сашко Лірник прогнозував нам в інтерв’ю, що допоки покоління, яке пам’ятає радянщину, не піде у засвіти, ми не зможеш до кінця розпрощатися з "братами".

– Звичайно, певною мірою він правий, що це стосується покоління "совка". Але "совок" – це не лише старші люди. Є в нас і молодь, які кажуть "рубаси", продовжують розмовляти російською мовою. Це люди з окупованою свідомістю. Вони не беруть на себе відповідальності і не відчувають відповідальності особистої за те, що роблять. Це люди, яким все одно, що відбувається навколо, аби тільки для них залишалося нормальним. І таких людей чимало. Слава Богу, нове покоління у відсотковій частині набагато краще. Це люди, які мають іншу внутрішню структуру. Вони вільні, не знали жаху радянської дійсності. Але тепер наша суперзадача, щоб це покоління збереглося, вижило у війні.

– Як зараз змінилася музика? Як ви ставитесь до того, що артисти, які співали російською, почали перекладати пісні, часом нашвидкуруч, і від цього – невдало? Можливо, варто такий репертуар відставити в сторону, а писати зараз нові композиції?

– Є певний пул людей, які все життя робили українську музику, знімали українське кіно, займалися українським мистецтвом. І ця історія йде від шестидесятників, які працювали в умовах "совка", але не були ними за духом. Тих із них, які були найбільш рішучими, сміливими та яскравими, повбивали. Алла Горська, Василь Стус, Володимир Івасюк та інші. Чому стільки було знищених митців? Бо культура формує націю. Культура – це така сама зброя, як автомат у руках військового.

Якщо брати шоу-бізнес, то за ним я не слідкую. Десь із часів Революції Гідності, пригальмував участь у ньому. Він мені якоюсь мірою навіть огидний, місцями – просто нецікавий. Цей шлях я пройшов з початку 90-х. Брав участь у усіх процесах тодішнього шоу-бізнесового життя. І після того досвіду, того, що бачив на власні очі, та й робив – мені достатньо, це для мене пройдений етап.

Але знаєте, цікаво спостерігати за молоддю. Артем Пивоваров, наприклад, молодець, чітко артикулює проукраїнську позицію. Але з точки зору мистецтва, це мені теж не дуже цікаво. Я пам'ятаю ще живого Майкла Джексона (сміється). Братів Гадюкіних, ВВ, "Мертвого півня" з Міськом Барбарою. З Кузьмою Скрябіним ми багато проводили часу разом. Пам’ятаю, на паромі в Британії пили віскі, а потім влаштували такий двіж на концерті!

Окрім всього іншого, мене дуже дратують артисти з вгодованими обличчями, що піаряться на темі війни. Це пристосуванська тематика. Щоб вижити, нам треба перестати собі брехати. І максимально робити на своєму місці все, що потрібно для перемоги в цій війні. Замість нас цю історію ніхто не розгребе.

– Повертаючись до шоу-бізнесу. У 2018 році ви якось сказали в інтерв’ю про Ірину Білик: тільки одягла кокошник, а вже треба – знову вишиванку.

– Білик, Полякова – таких десятки. Питання не лише в Ірині Білик. З нею все якраз зрозуміло. Треба дивитися на те, не як вона починала, випускаючи один за одним україномовні альбоми, а як продовжувала. У цьому випадку ми маємо справу з суто шоу-бізнесовою людиною, яка в якийсь час ухвалила рішення, що російською – вигідніше. Але я не хотів би нічого поганого про неї та таких, як вона, казати. Мовляв, перевзуванці. Гадати, хто там справжній, хто – ні. Хто я такий, щоб когось звинувачувати? Я можу картати за якісь справи лише себе. А що зробив особисто? Чи був стійким, чи був відвертим, чи зробив максимум, що міг? Де був? Оце моя зона відповідальності. Все інше – це справа відповідальності кожного громадянина.

Ми чомусь весь час женемося за гучними іменами. Хоча найгучніше ім’я зараз – це прізвище українського солдата, який тримає війну на своїх плечах на фронті. Це треба розуміти. Зараз унікальний час, він ніби стиснувся. Дрони ефективніші за танки, хоча це дуже серйозна зброя. Налагоджується випуск літаючих рюкзаків для десанту, які можуть підняти людину на висоту 2,5 кілометри. У Британії випробували лазерну зброю та розглядають можливість надання її Україні. Це наш шанс, щоб покінчити з імперією зла і вийти на свій рівень. Бо ми завжди належали до світової цивілізації – вільних, сильних, європейських. А не того світу, куди нас тягнули червоні кати. І куди намагаються затягнути зараз. Какая разница? Лишь бы не было войны? А може бути, як виявилося – і війна, і рабство, і смерть.

Я нещодавно навіть у саркастичну дискусію зайшов у соцмережах. Поцікавився: чому нам, українцям, дуже "заходить" пісня на вірші Тичини "Гаї шумлять"? Композиція стала хітом – вона і справді гарно зроблена, прекрасно звучить, покладена на неймовірну поезію раннього Тичини.

– Але ми знаємо, ким Тичина був потім…

– Насправді ми не знаємо, яким був Тичина. Справжнім він був на початку. А Тичина потім – це людина, яку зламали, з якої випили кров і зробили живим мерцем. Через обставини, в яких треба було обирати: або йдеш в табори, де тебе розстрілюють, або стаєш отаким Тичиною. Людиною, з якою забрали дух, а замість цього дали "цяцьки" – гроші, славу, посади. Але самого тебе вже немає. І далі ти, людина такого рівня таланту, допомагаєш більшовикам тримати свій народ у рабстві, кріпацтві і геноциді. Де тут рівень відповідальності? І наскільки варто нам тепер пам'ятати про його творчість? І дивно, чому українці кажуть: "Яка прекрасна поезія! Давайте писати більше пісень на Тичину".

Тичина був сталіністом. Він був людиною, яка повністю лягла під систему. Його учень Олександр Олесь писав: "І ти, Тичина, продався кацапам?". Це цитата. І от тому, коли мене питають про Ірину Білик, кажу: давайте краще поговоримо про щось інше.

– Розкажіть, чим займаєтеся ви зараз? Що зараз є вашою роботою?

– Два з половиною роки працював над фільмом "Люди зі сталі" і от тепер завершив роботу. Це кіно про людей, які боронили Маріуполь. Про їхніх рідних, які борються за звільнення своїх воїнів з полону. У фільмі також розповімо історію з перших вуст полонених "азовців" – медика Алли Березницької та Ігоря Бензерука, який перебував у в’язниці в Оленівці у тому бараці, що був підірваний. В фільмі хронологічно зібрані історії – від Майдану, початку війни на сході до битви за Маріуполь. Картина двомовна – українською та англійською мовами. Перший спецпоказ відбувся для майбутніх військових командирів військової кафедри університету Шевченка. Наступний ми плануємо 1 липня в Раді Європи в Страсбурзі. Думаю, орієнтовно з осені його можна буде побачити всім глядачам.

Картина зібрана з купи цікавих документальних матеріалів, зроблених прекрасними журналістами, фотографами, операторами, які в контексті цієї війни багато чого знають. Там власне і мої кадри, і Максима Дондюка, і Юрія Грузинова, і покійного Джона Миронюка, який загинув під Бахмутом, Ігоря Захаренка. Є унікальні кадри початку російсько-української війни, які зробив Максим Дондюк, перебуваючи під виглядом московського кореспондента в Слов'янську.

Там видно зсередини, як відбувалося захоплення України диверсійними групами та колаборантами. Багато також відеоматеріалів з Бучі та Ірпіня – всього, що варто бачити світовій аудиторії, щоб розуміти, що відбувається. Пісні теж пишуться, їх багато, назбиралося вже, думаю, навіть на повноцінний альбом вистачить. Єдине, то немає часу, то достатньої кількості коштів, щоб все це записати. Зараз у мене більш важливі напрямки.

– А правда, що фонд Клуні запропонував вам співпрацю в розслідуванні російських військових злочинів?

– У вам помилкова інформація – ми не працюємо з Клуні. З початку великої війни в Україну кілька разів приїздив голлівудський продюсер та режисер Даг Лайман, який працював над трилогією про Борна та фільмом "Містер і місіс Сміт". От йому я допомагав зі своєю колегою Соломією – робити зйомки, перекладати англійською. Повернувшись додому, він порекомендував нашу маленьку команду, мене і Соломію, фонду Клуні, які приїздили сюди, щоб робити фільм про військові злочини. І в результаті нашої зустрічі і комунікації Соломія пішла працювати в той фонд офіційним військовим слідчим.

– В одній із біографічних довідок про вас знайшла інформацію, що ви свого часу породичалися з Олегом Скрипкою.

– Я хрещений тато старшого сина Олега Романа – він вже дорослий парубок. Час від часу спілкуємося. Але зараз такого немає, що їдеш до когось в гості і проводиш там багато часу. Всі зайняті люди.

– Що б ви порадили людям, яким зараз доводиться змінювати все в житті через війну – професію, місце проживання?

– Багато років я працював виключно музикантом. Коли стався ковід, і музична діяльність, як і у всіх моїх колег, полетіла до дупи, став займатися режисурою документального кіно. Але і не тільки цим. Роблю виставки, займаюся різними інформаційними проєктами. Зараз такий час, коли людина не може бути суто вузькопрофільним спеціалістом. Ти маєш вміти багато речей, тому що людей мало – війна покосила і чимало поїхало тих, хто не готовий пережити цю трагедію тут. І бути в ній учасником. Але це вибір кожної людини. Може, вони допомагають фінансово з-за кордону. І це теж дуже добре. Проте залишається купа роботи, яку треба робити. Тому я порадив би людям, які зараз починають все спочатку, не зупинятися.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Capcom раскрыла продолжительность Onimusha: Way of the Sword — новая игра не имеет связи с прошлыми частями
GameMag
2025-03-31T14:19:00Z
Похоже, релиз The Elder Scrolls VI от Тодда Говарда состоится очень нескоро
GameMag
2025-03-31T13:52:42Z
"Почему так?": ПК-геймеры из стран без PSN не понимают, почему Sony не хочет продавать им The Last of Us Part II в Steam
GameMag
2025-03-31T13:52:00Z
Миллионы Android-смартфонов поддерживают "секретные" функции: как ими воспользоваться
Фокус
2025-03-31T13:22:35Z
На Тернопільщині фермер веде блог про техніку і польові роботи
AgroNews
2025-03-31T13:22:26Z
Ученые разгадали лайфхак древних египтян, с помощью которого они раскалывали гранит
Апостроф
2025-03-31T13:06:24Z
На грани прорыва: имплант компании Neuralink может вернуть зрение слепым уже к концу 2025 года
Фокус
2025-03-31T13:00:23Z
Компанія Маска вперше вживить людині зоровий імплантат
Portaltele
2025-03-31T12:48:46Z
Гид AI LIMIT — прохождение игры AI LIMIT в стиле Dark Souls
GameMag
2025-03-31T12:39:09Z
Как правильно измерить размер бюстгальтера и как его стирать
Знай
2025-03-31T13:51:20Z
Гороскоп на 1 апреля: общение с близкими друзьями поможет снять напряжение
Новости Украины
2025-03-31T13:39:32Z
Самые раздражительные привычки туристов: что не нравится персоналу отелей
Comments UA
2025-03-31T13:33:26Z
Легкий и необычный рецепт домашнего попкорна из гречки
Знай
2025-03-31T12:51:52Z
Зачем сажать бархатцы возле помидоров: польза, о которой знают не все
Gazeta UA
2025-03-31T12:42:41Z
Проверьте наблюдательность за секунды: найдите замаскированный крендель в комнате
Gazeta UA
2025-03-31T11:24:21Z
Только эти три знака Зодиака станут любимцами судьбы в начале апреля
Comments UA
2025-03-31T10:33:31Z
Галактические яйца к Пасхе-2025: волшебный способ окрашивани, просто натрите свечку
Знай
2025-03-31T09:51:41Z
Взрослые по всему миру начали скупать мягкие игрушки: неожиданная причина
Comments UA
2025-03-31T09:00:53Z
Правоохранители раскрыли 72 убийства, совершенных россиянами в Буче
Лига
2025-03-31T14:18:17Z
В Мьянме количество жертв землетрясения превысило две тысячи человек
Gazeta UA
2025-03-31T14:12:39Z
Число погибших в результате землетрясения в Мьянме возросло до более 2 тысяч человек
Комсомольская правда
2025-03-31T14:07:45Z
Чудо в Андах: умер один из 16-ти спасшихся, которые были вынуждены стать каннибалами
Фокус
2025-03-31T13:57:12Z
В Почаеве собака покусала 11-летнюю девочку: ребенок в больнице с переломом челюсти
Новости Украины
2025-03-31T13:48:15Z
Лесные пожары в Южной Корее мог вызвать огненный ритуал местного жителя – Yonhap
Лига
2025-03-31T13:09:03Z
Погибло больше полторы тысячи людей: что известно о крушении знаменитого "Титаника" и как он выглядит сейчас
Telegraf
2025-03-31T12:33:49Z
Мужчина не пришел в ТЦК, ведь имеет больного ребенка: наказал ли его суд
Telegraf
2025-03-31T12:12:31Z
Вытащили из авто и отвезли на ВВК: суд принял решение по факту задержания мужчины
Апостроф
2025-03-31T11:42:01Z
Яремчук - о дубле Панатинаикосу: Я очень горжусь этим
Корреспондент
2025-03-31T13:28:04Z
Атлетико хочет обменяться игроками с Челси
Корреспондент
2025-03-31T12:28:55Z
Криштиану Роналду летом может вернуться в "Реал" – СМИ
ZN UA
2025-03-31T11:04:50Z
Артета подтвердил, что лидер Арсенала готов к возвращению на поле
Корреспондент
2025-03-31T10:54:43Z
Свитолина вернулась в двадцатку лучших теннисисток мира
ZN UA
2025-03-31T10:22:51Z
Еще один украинец может отобраться на ЧМ по футболу среди клубов
Корреспондент
2025-03-31T09:15:10Z
После громкого дебюта на тренерском поприще Филипе Луис отказался возглавить сборную Бразилии
Известия Киев
2025-03-31T08:34:19Z
Чисора: Не могу дальше боксировать, у меня остались силы только на один бой
Корреспондент
2025-03-31T08:21:27Z
НБА: Первый номер драфта уничтожил Милуоки
Корреспондент
2025-03-31T06:15:37Z
Ад на передовой: оккупанты бьют с неба, земли и штурмуют без остановки
Новости Украины
2025-03-31T14:12:10Z
"Все, навоевался?": хейтеры набросились на Даниэля Салема, который стал ведущим шоу "Зважені та щасливі"/Новый сезон будет вести военнослужащий ВСУ
Апостроф
2025-03-31T14:03:17Z
Сухостой, огонь и штрафы: в Житомирской области развернули борьбу с весенними поджогами
Знай
2025-03-31T14:03:11Z
Выезд за границу за 25 тыс. долларов: ГБР разоблачило правоохранительницу на Одесчине
Апостроф
2025-03-31T14:00:48Z
Третья штурмовая "жирно" ударила по ЗРК окупантов на Харьковщине
Апостроф
2025-03-31T13:51:49Z
Платежки начнут рассчитывать по новому: кому готовиться к дополнительным расходам
Знай
2025-03-31T13:43:50Z
Россияне атакуют на 12 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-03-31T13:43:04Z
Харьковчанка получила 15 лет за "слив" данных о ВСУ
Корреспондент
2025-03-31T13:42:41Z
Бойцы ССО взяли в плен россиян в Курской области
ZN UA
2025-03-31T13:36:32Z
59-летняя Синди Кроуфорд похвасталась роскошной фигурой в новой фотосессии
Фокус
2025-03-31T14:06:46Z
Украинский трейлер мелодрамы «Материалисты»
Кино-Театр
2025-03-31T14:06:23Z
"Я никогда не врала": экс-помощница Дэвида Бекхэма снова рассказала об их романе
Фокус
2025-03-31T13:48:52Z
Актриса Леся Самаева рассказала о домогательствах преподавателя в школьные годы
Апостроф
2025-03-31T13:21:26Z
Мадонна удивила записав видео на унитазе с бриллиантовыми зубами
Comments UA
2025-03-31T13:06:11Z
Инна Мирошниченко устроила эмоциональную фотосессию с сыновьями в пижамах
Gazeta UA
2025-03-31T12:25:44Z
Аллу Пугачеву "стерли" с экранов в рф: теперь официалтно отказались от нее
Знай
2025-03-31T11:51:39Z
Как изменилась звезда "Поймать Кайдаша" Антонина Хижняк за 10 лет
Gazeta UA
2025-03-31T11:06:49Z
Диван подождет: куда пойти в Киеве на этой неделе, 31 марта – 4 апреля
VGorode
2025-03-31T10:24:43Z
Какие имена для детей самые популярные и редкие на Прикарпатье
Comments UA
2025-03-31T14:03:44Z
Лучшая точность и дальность: для ВСУ создали новый гранатомет AGL-53
Факти ICTV
2025-03-31T14:03:01Z
Молодых влюбленных выбрасывают из страны из-за циничного закона
Comments UA
2025-03-31T13:30:20Z
400 тысяч долларов, жилье и машина: на какую работу заманивают такими "сладкими" условиями
Фокус
2025-03-31T13:06:15Z
Российская журналистка обвинила "Радио Свобода" в несправедливом увольнении и абьюзе
Telegraf
2025-03-31T12:54:12Z
ВМС готовы мгновенно ответить на нарушение Россией перемирия в Черном море
Хвиля
2025-03-31T12:51:36Z
На учениях в Литве пропали американские солдаты: бронемашину нашли через шесть дней
Новости Украины
2025-03-31T12:45:44Z
Будут судить военнослужащего, который присвоил приборы ночного видения
Корреспондент
2025-03-31T12:42:54Z
Их объявят в розыск? Что грозит "ограниченно пригодным", которые не пройдут ВВК
Telegraf
2025-03-31T12:42:07Z
Об этом следует знать каждому: целесообразно ли жарить яйца на сливочном масле
Comments UA
2025-03-31T13:09:16Z
Опасные свойства морепродуктов: кому не стоит их употреблять
Comments UA
2025-03-31T13:06:18Z
Против деменции: Великобритания выделяет £2 млн на цифровые тесты
Факти ICTV
2025-03-31T12:57:46Z
Ученые выяснили симптомы плохо диагностируемой, но опасной болезни сердца
Факти ICTV
2025-03-31T12:36:15Z
Этой ошибки допускают все: чего точно нельзя делать при бессоннице
Comments UA
2025-03-31T12:27:33Z
Россиян атакует вирус, вызывающий кашель с кровью: им советуют носить маски
Фокус
2025-03-31T12:12:10Z
Какой хлеб лучше покупать: диетологи назвали 6 самых полезных сортов
UAToday
2025-03-31T12:03:18Z
Названы органы, на которые наиболее вредно влияет вино
Comments UA
2025-03-31T11:57:16Z
Развенчиваем мифы о бананах: почему этот фрукт полезен всем
Знай
2025-03-31T11:27:13Z
Могут ли пенсионеры не платить за доставку газа
Знай
2025-03-31T14:12:14Z
Супермаркеты переписали цены на консервацию: сколько заплатим за горошек, кукурузу и оливки
Знай
2025-03-31T13:12:06Z
От Adidas до IKEA: какие бренды собираются вернуться в Россию. И собираются ли
Комсомольская правда
2025-03-31T13:06:39Z
О чем говорят колебания доллара: какой курс ждать в апреле
Comments UA
2025-03-31T12:57:26Z
На плечи украинцев могут лечь чужие долги за коммуналку: когда это возможно
Знай
2025-03-31T12:30:53Z
Поезд уехал раньше расписания и "забыл" пассажира во Львове: в "Укрзализныце" объяснили почему
Telegraf
2025-03-31T12:30:04Z
Исторический рекорд: европейские акции уверенно опережают американские
Хвиля
2025-03-31T12:28:31Z
Американские производители массово жалуются на канадцев: что они сделали
Comments UA
2025-03-31T12:24:30Z
Українських аптекарів оштрафовано на 213,4 тис грн за порушення законодавства про ціни
AgroNews
2025-03-31T12:16:20Z
Китайский автопроизводитель BYD построит мегафабрику размером с город
Корреспондент
2025-03-31T14:15:09Z
На украинский рынок вышел более мощный конкурент Mercedes-AMG G63 от Land Rover
Фокус
2025-03-31T12:51:24Z
В Украине на продажу в ОЛХ выставили совковый тяжелый танк 1950 года выпуска
Известия Киев
2025-03-31T06:36:55Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Не битый и с кожаным салоном: на Днепропетровщине продают танк, доставшийся от деда
Comments UA
2025-03-29T15:36:56Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
Для размещения иностранных войск в Украине следует учесть юридические аспекты. В какой закон нужно вести изменения?
ZN UA
2025-03-31T14:19:26Z
Бейкон призывает к жесткой позиции против Путина и восстановлению поддержки Украины
Gazeta UA
2025-03-31T14:18:45Z
Марин Ле Пен признали виновной в растрате средств Европарламента
Лига
2025-03-31T14:15:51Z
"Эта война навсегда": в ОП рассказали, почему без западных ПВО Украина не может выиграть войну
Gazeta UA
2025-03-31T14:15:04Z
Оккупанты атакуют Украину новой тактикой: чего добивается Кремль
Comments UA
2025-03-31T14:12:30Z
Иерусалим отреагировал на призыв Эрдогана к Аллаху "уничтожить Израиль"
Корреспондент
2025-03-31T14:12:22Z
Путина окружает "пятерка апокалипсиса", которая за войну вопреки всему: названы фамилии
Telegraf
2025-03-31T14:06:48Z
Американский генерал обратился с жестким призывом к Трампу и республиканцам через Украину
Comments UA
2025-03-31T13:57:05Z
ЦИК готовит новый механизм голосования для украинцев за рубежом
Факти ICTV
2025-03-31T13:46:46Z