Росія має багато грошей, але не має доступу до передових світових технологій, вважає розробник українських дронів Ratel. Історія на полі бою повторюється, так само як із FPV-дронами.
У Збройних силах України вже розгорнуто окремі роти наземних роботизованих платформ, однак Російська Федерація також розвиває цю сферу і має більше ресурсів для масштабного виробництва таких апаратів. Про це порталу Defence Express розповів Тарас Остапчук — керівник української компанії-виробника бойових роботів Ratel.
Він підкреслив, що українські роботи більш технологічні, ніж російські. Однак росіяни працюють над новими моделями і за останні кілька місяців асортимент роботів, які використовуються ЗС РФ на полі бою, збільшився. Крім того, РФ може запустити їхнє масове виробництво.
"Вони будуть сто відсотків масштабними. У них більше грошей і в них буде набагато більше роботів. Історія загалом повторюється, як це було з FPV", — вважає розробник.
Тим часом українські виробники наземних роботів обмінюються ідеями та матеріалами, щоб покращувати свої апарати та виробляти їх у більшій кількості. Компанія-виробник дронів Ratel також активно працює з військовими, зокрема проводить навчання. На сьогодні підготовлено вже близько 60 операторів. Низку бойових роботів Ratel уже допущено до експлуатації.
На думку Тараса Остапчука, у міру розвитку різних видів роботизованих платформ потрібно буде створювати до них окремі роти. Наприклад, це можуть бути роти ударних роботів або безпілотників-саперів.
Тарас Остапчук також прокоментував захоплення росіянами наземної платформи THeMIS від Milrem Robotics, зазначивши, що противник може запозичити хіба що конструкцію. Росіяни навряд чи зможуть "витягнути" програмне забезпечення і технології зв'язку.
"У них немає доступу до них, який є в НАТО і в європейських країнах. Там сто відсотків буде стояти щось примітивне з Китаю", — сказав Тарас Остапчук.
Нагадаємо, раніше Тарас Остапчук повідомив, що бійці ЗСУ застосовують на фронті чотири типи платформ Ratel: дрон-камікадзе, евакуатор, логістичний дрон і дрон для дистанційного мінування. Компанія враховує відгуки військових і постійно вдосконалює своїх роботів.
Зі свого боку експерти вказали на низку недоліків наземних роботизованих платформ, зокрема їхню вразливість і витратне виробництво. Крім того, більшість роботизованих платформ неавтономні, через що їх складніше використовувати в бою.