"Укренерго" планує відновити 1 ГВт генерації електроенергії до зими, що є важливим кроком на тлі знищення 9 ГВт потужностей енергетичної інфраструктури від початку повномасштабного вторгнення Росії. Також розпочато будівництво нових потужностей і активізовано співпрацю з міжнародними партнерами для забезпечення стабільного енергопостачання.
Про це повідомило Укргідроенерго. Для порівняння, 1 ГВт – це потужність, якої достатньо для забезпечення електроенергією близько 750 тисяч домогосподарств.
Гідроенергетика України стоїть перед серйозними викликами напередодні осінньо-зимового періоду, особливо зважаючи на те, що близько 45% її потужностей було знищено російськими військами. Тим не менш, фахівці активно працюють над підготовкою до зими, виконуючи різноманітні заходи для забезпечення стабільного постачання електроенергії в холодну пору року.
З початку повномасштабного вторгнення по станціях Укргідроенерго було завдано 118 ракетних ударів. Наразі у короткострокових планах компанії – інтенсивне відновлення 1000 МВт потужностей для нормального проходження осінньо-зимового періоду.
У довгострокових планах – будівництво 2500 МВт нових потужностей, включаючи добудову Дністровської ГАЕС та будівництво Канівської ГАЕС. Ключовим проєктом є відбудова Каховської ГЕС.
Укргідроенерго активно співпрацює з міжнародними партнерами задля якнайшвидшого відновлення енергетичної інфраструктури. Компанія накопичує водні ресурси для підтримки енергосистеми у важкі зимові місяці та здійснює постійний аналіз поточної ситуації в енергосистемі для прийняття обґрунтованих рішень щодо подальших дій.
Попри складні умови, українська гідроенергетика робить все можливе для забезпечення стабільного енергопостачання взимку. Завдяки комплексним заходам та підтримці міжнародної спільноти, Україна зможе впоратися з енергетичними викликами, що стоять перед нею.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні оновлять перелік об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням, розділяючи його на літній та зимовий сезони для оптимізації енергетичних ресурсів. Це дозволить враховувати сезонну специфіку роботи об’єктів та мінімізувати навантаження на енергосистему під час відключень.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!