MY.UAНовини
Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО
Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО

Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що виходить з перегонів за посаду генерального секретаря НАТО. Тепер прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте залишився єдиним кандидатом.

Новим генсеком НАТО Рютте може стати вже в липні цього року. Політик давно відомий своєю великою прихильністю до України. 24 Канал розповідає основні моменти з його біографії.

Біографія Марка Рютте: молоді роки

Марк Рютте народився 14 лютого 1967 року. Його батько займав високий пост у Голландській Ост-Індії, мати працювала секретаркою, при цьому була із заможної родини. Марк був найменшою дитиною в родині, всього дітей в Ісаака Рютте було аж семеро. Від першої дружини – Петронелли Ерманни Ділінг – троє. Вона померла в 1945 році у японському концтаборі в окупованій Індонезії (тоді була колонією Нідерландів).

Згодом Ісаак Рютте за протестанською традицією одружився з молодшою сестрою померлої дружини – Ерміні Корнелії. Від цього шлюбу народилися ще 4 дітей. Наймолодшим був Марк. Він народився у Гаазі, куди перебралася родина Рютте в 1950-ті після того, як нова влада в Індонезії націоналізувала нідерландські компанії.

Після закінчення гімназії Марк Рютте серйозно розглядав вступ до консерваторії, оскільки дуже любив грати на фортепіано, втім згодом змінив плани та вступив на історичний факультет всесвітньо відомого Лейденського університету.


Марк Рютте (зліва) в юності / Фото ftm.nl

Після завершення навчання у 1992 році молодий історик вирішує піти в бізнес та влаштовується на роботу до глобальної корпорації Unilever (один зі світових лідерів на ринку побутової хімії) як менеджер з персоналу в одному з регіональних відділень. При цьому він продовжує вчителювати у місцевій школі, проводячи уроки раз на тиждень (до речі, робить це й досі).

Через 5 років Рютте підвищили, а ще через 5 він став директором з персоналу в операційній компанії корпорації. Зазначимо, що нині компанія Unilever досі працює в Росії та є одним зі спонсорів війни, проте до Рютте це вже не має жодного стосунку.

Перші кроки Рютте в політиці

Ще в студентські роки Рютте починає кар'єру політика: він був головою молодіжного крила місцевої Народної партії за свободу і демократію (голландські ліберали, офіційна абревіатура партії – VVD). У 1993-му перейшов до "дорослої" політики та став членом виконавчого комітету VVD. На парламентських виборах 2022 року він був одним із лідерів VVD і працював у штабі партії.

На виборах партія Рютте посіла третє місце та стала частиною панівної коаліції на чолі з прем’єром Яном Балкененде (представляв християнських демократів, партія CDA). Перший уряд Балкенде протримався лише 86 днів через демарш правих популістів, натомість другий уряд Балкенде, сформований після позачергових виборів, був більш стабільний та успішний.

Рютте був у прохідній частині партійного списку до Палати представників Генеральних штатів (нижня палата парламенту Нідерландів), але вирішив піти у виконавчу владу. Він став частиною першого та другого урядів Яна Балкененде, обидва рази як державний секретар з соціальних питань та зайнятості. Він відповідав за страхування, соціальне забезпечення, умови праці, а також питання міграції. Його головним успіхом стало прийняття Закону про працю та допомогу.


Марк Рютте на велосипеді в Нідерландах / Фото ANP

Марк Рютте та його партія продовжили співпрацю з коаліцією. У третьому уряді Балкененде Рютте посів пост державного секретаря з питань освіти, культури та науки. Співпраця тривала до 2006 року, коли Рютте пішов у відставку заради участі у виборах до Палати представників, де незабаром очолив фракцію VVD. Тоді ж Марк Рютте переміг на праймеріз Народної партії з результатом понад 51% та офіційно став її лідером.

Прем'єр-міністр Рютте

На парламентських виборах 2010 року Народна партія Рютте перемогла та отримала право розпочати переговори про створення коаліції та формування уряду. Переговори тривали декілька місяців і завершились тим, що в жовтні Марк Рютте став прем'єр-міністром, першим від VVD.

Також вперше з 1918 року цю посаду отримав не представник християнських демократів або соціал-демократів.

Цікаво, що історична перемога стала можлива лише завдяки підтримці ультраправого політика Герта Вілдерса (переможця виборів-2023). Утім, довго цей союз не протримався – вже у 2012 році Вілдерс спровокував урядову кризу, коли не погодився з планом Рютте по скороченню видатків бюджету на вимоги ЄС. Рютте подав у відставку та приготувався до нових виборів.


Прем'єр Нідерландів на церемонії урочистого запуску першої лінії газогону "Північний потік", 2011 рік: зверніть увагу на вираз обличчя тодішнього президента Росії Мєдвєдєва та порівняйте з його нинішньою ненавистю до "колективного Заходу" / Фото EPA

Вибори-2012 стали тріумфом партії Рютте, вона збільшила своє представництво в парламенті та уклала коаліційну угоду з соціал-демократами (PvdA) без будь-якого посередництва трикстера Вілдерса. Так Марк Рютте вдруге став прем'єром.

Рютте та Росія: збиття MH-17, договори з Кремлем

У цій якості Рютте в червні 2013 року став одним із головних гостей (разом з Ангелою Меркель) російського бізнесового саміту – Петербурзького світового економічного форуму (ПМЭФ). На полях форуму Рютте зустрівся з президентом Путіним, який повернув собі це звання, також були укладені численні договори та контракти.


Рютте на зустрічі з Путіним в Санкт-Петербурзі на полях економічного форуму, червень 2013 року / Фото Кремля

Лише через рік, після зустрічі з Рютте в Санкт-Петербурзі, Росія, за вказівкою Путіна, розпочне агресію проти України та зіб'є пасажирський літак рейсу MH-17, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура. Тоді загинуть 298 людей, 193 з них були громадянами Нідерландів. Ця подія стане точкою неповернення у стосунках між Нідерландами та Росією та особистим викликом для Рютте.

Рани від 17 липня 2014 року досі не загоїлися. Ми об'єднані з українцями у нашій скорботі, бо українці також зараз втрачають своїх рідних. Трагедія MH-17 зміцнила наш зв'язок з вами. Ми активно працюємо для того, щоб усі винні у воєнних злочинах опинилися у трибуналі в Гаазі. Мир та справедливість повинні перемогти,
Марк Рютте про невідворотність покарання росіян за їх злочини.

Другий уряд Рютте відпрацював всі відведені 4 роки, що було вперше для Нідерландів у 21 столітті. На виборах-2017 партія Рютте також була серед лідерів і після переговорів про утворення широкої коаліції він втретє став прем’єром Нідерландів. Головним викликом третього строку Рютте стала пандемія COVID-19, з якою уряд впорався.

"Хлопець з народу": у Нідерландах люблять Рютте

У цей час Рютте став героєм вірусних відео в соцмережах, які додали йому репутацію улюбленця країни та простої людини з народу. Так, він власноруч витирав з підлоги в парламенті розлиту каву на очах жінок-прибиральниць (явно – мігранток, проблема яких в країні стоїть досить гостро), продовжував викладати у середній школі в Гаазі.


Скриншот з відео, на якому Рютте зі шваброю в руках

Крім того, політик вперто використовував стареньку європейську Nokia замість американського "айфону", а також їздив на велосипеді на зустріч з королем Віллемом-Александром та на звичайному SAAB 9-3 – на закупи. Рютте має службове авто – Audi, але не цурається сам вийти з автівки, щоб підняти шлагбаум. При цьому для пересування в межах міста надає перевагу саме велосипедам.


Рютте та індонезійський урядовець Басукі Хадімульджоно демонструють спільну любов до кнопкових телефонів Nokia, 2019 рік / Фото з соцмереж політика


Рютте їздить до короля на велосипеді / Скриншот

Все це миттєво потрапляло до соцмереж, ставало вірусним та робило політика ще більш популярним.

Рютте за багато років у владі не був помічений у корупції, він досі живе в старенькій квартирі в Гаазі, що й десятки років тому, їздить на старій машині та не боїться розмов з простими людьми, не цурається старих друзів. Він часто носить худі, джинси та "конверси". Його легко можна зустріти у супермаркеті, перукарні, на ринку, місцевій їдальні чи кафе в Гаазі, на пробіжці, на пляжі з традиційним голландським бутербродом чи під час велопрогулянки.

Марк Рютте зазвичай не відмовляє у селфі та завжди на позитиві / Фото ANP та із соцмереж політика

"Містер Ні": суперечка з Трампом, тиск на Польщу та Угорщину

Також Марк Рютте став частіше звертати увагу на міжнародні події. Його жорстка розмова з президентом Трампом в Овальному кабінеті у розпал торгової мінівійни між США та ЄС привернула увагу світових ЗМІ до політика з невеликої країни (за це отримав від американських ЗМІ прізвисько "Містер Ні").

Рютте показав себе як великий прихильник України та критик Росії, а також – захисник демократії. Прем’єр Нідерландів також жорстко критикував Польщу та Угорщину через їхній тиск на незалежність судової системи та був ініціатором блокування фінансової допомоги цим державам на рівні ЄС.

Подальше розслідування підтвердило, що звинувачення не мало підстав та було фейком, проте Рютте, відповідно до європейської політичної культури, взяв на себе відповідальність за кризу. На виборах-2021 партія Рютте та сам політик отримали кредіт довіри від виборців та перемогли. Рютте провів нові коаліційні переговори та вчетверте став прем'єром.

Локомотив допомоги Україні

Головним викликом для 4-го уряду Рютте стало російське вторгнення до України. Нідерланди та їхній прем’єр з перших годин агресії підтримали Україну та дуже багато зробили для надання їй політичної, фінансової та збройної допомоги.

Марк Рютте став одним з лобістів України та активно допомагав її інтеграції до ЄС і НАТО.


Марк Рютте під час зустрічі з Володимиром Зеленським у Берліні, червень 2024 року / Фото ОП

Нідерланди надали Україні зброї та фінансової підтримки на мільярди євро, також Марк Рютте погодив надання Україні систем PATRIOT та літаків F-16. Крім того, Нідерланди та Рютте активно підтримують позицію України щодо покарання Росії за воєнні злочини. Можливо, майбутній суд над російськими злочинцями пройде саме в рідному місті Марка Рютте – Гаазі.

У нас будуть літаки від Нідерландів. Ми вдячні за це. І очікуємо в цьому році першу частину цих літаків. І друге, на що б звернув увагу, як уже сказав Марк, це той трек, до якого не всі країни поки що долучилися, а Нідерланди тут показали свої лідерські позиції, – це відповідальність і спецтрибунал. Я вважаю, що це дуже міцні сторони цієї угоди,
– президент Зеленський 1 березня 2024 року про роль Нідерландів та особисто Марка Рютте.

1 березня 2024 року Марк Рютте прибув до прифронтового Харкова, де разом із президентом Зеленським уклав велику довгострокову безпекову угоду між Україною та Нідерландами, що передбачає надання Україні допомоги у розмірі 2 мільярдів євро на рік.

Попри постійну атмосферу загроз і невизначеності, харків'яни продовжують жити, місто живе далі. Словами неможливо подолати такого диктатора як Путін. Завдання, яке стоїть перед союзниками України, чітке: робити все, що можна, щоб Україна могла захиститися, щоб стримати експансіонізм Путіна… Ми стоїмо поруч з Україною, пліч-о-пліч. Ми продовжуємо надавати пряму військову, фінансову та гуманітарну підтримку і продовжимо шукати інші способи, яким чином ми можемо допомогти,
Марк Рютте, 1 березня 2024 року, Харків.

Поза жодними сумнівами, Марк Рютте продовжить політику підтримки України в разі обрання його новим генсеком НАТО. Нині його каденція на посту прем’єра Нідерландів завершується – на парламентських виборах восени 2023 року він та його партія програли, а перемогу святкували праві на чолі з Гертом Вілдерсом.

Вілдерс виявися надто токсичним і жодна з політичних сил не виявила бажання співпрацювати з ним, поки той не проведе роботу над помилками та не усвідомить хибність деяких своїх уподобань.

Візит Марка Рютте до Харкова, 1 березня 2024 року / Фото ОП

Курс на Брюссель

За час, коли процес триває, Рютте залишався прем’єром у статусі виконувача обов'язків. Але "виховна робота" не могла бути вічною – влітку 2024 року Вілдерс погодився на компроміси й відмовився сам від прем'єрського крісла. У цій ситуації Рютте вирішив піти "на підвищення" та став кандидатом у генсеки НАТО.

Так, до речі, свого часу зробив чинний генсек норвежець Єнс Столтенберг, який змінив Осло на Брюссель.

Нині Рютте веде переговори та шукає голоси на свою підтримку. Показово, що його кандидатуру вже схвалив угорський прем’єр Віктор Орбан, який вважався "головним босом" на шляху до висунення.

Нагадаємо, що для обрання необхідна згода всіх 32-х членів НАТО, а Угорщина тут традиційно "викручує руки" та ставить власні умови. Ще раніше кандидатуру Рютте підтримав турецький лідер Реджеп Ердоган, який змушений був забути дипломатичний конфлікт його країни з Нідерландами.

Також, схоже, що Рютте знайшов аргумент для інших держав, які сумнівалися. ЗМІ кажуть, що це Словаччина та Румунія.

Чи стане Марк Рютте новим генсеком НАТО, буде відомо вже під час Саміту Альянсу, який пройде 9 − 11 липня 2024 року у Вашингтоні. У разі обрання, Рютте вже восени вступить у свої повноваження, а пан Столтенберг нарешті піде на пенсію, на яку він дуже чекав, але двічі був змушений продовжити свою службу. Нині він може бути цілком спокійним, адже, схоже, надійного наступника знайдено.

Також може бути спокійною й Україна – Рютте абсолютно точно продовжить курс на підтримку нашої держави, що його проводив і Столтенберг. Можливо, саме за каденції Рютте Україна стане повноправним членом НАТО. Принаймні будемо сподіватись, що голландець зробить для цього все можливе.

Теги за темою
Нидерланды
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нацбанк оголосив офіційний курс гривні на 16 липня
УкраинФорм
2025-07-15T12:52:43Z
Ціни рвонуть вгору: експерт попередив про здорожчання базового продукту на 20%
GlavRed
2025-07-15T12:46:11Z
В Україні населення та бізнес стали менше купувати пальне на АЗС — дані податкової
ZN UA
2025-07-15T12:43:12Z
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 16 липня
Gazeta UA
2025-07-15T12:37:43Z
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Знай
2025-07-15T12:37:19Z
Ексдиректора підприємства держрезерву підозрюють у розтраті майже 14 млн
1News
2025-07-15T12:34:46Z
Хіт літа за космічною ціною: скільки в Україні коштують сезонні продукти
GlavRed
2025-07-15T12:25:32Z
ЗМІ: Німеччина хоче зібльшити використання ШІ до 2030-го для підтримки економіки
Европейская правда
2025-07-15T12:25:30Z
Скільки в Україні пенсіонерів і скільки вони отримують
УкраинФорм
2025-07-15T12:15:39Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Від паранормальних явищ до пологів: які 5 речей вміють передчувати собаки
GlavRed
2025-07-15T12:43:34Z
Старість без хвороб і слабкості можлива: вчені щойно виявили того, кому це вдалося
Фокус
2025-07-15T12:25:11Z
Рада розгляне законопроєкт, який дозволить збільшити закупівлю ліків для тяжкохворих пацієнтів - Гусак
УкраинФорм
2025-07-15T12:16:22Z
ГРВІ призвела до тяжкого захворювання: в Україні 6-річному Жені пересадили серце дорослої жінки
TSN
2025-07-15T11:00:14Z
Як правильно заморожувати персики: три способи, щоб не втратили смак, текстуру та аромат
Gazeta UA
2025-07-15T09:09:53Z
Різкі перепади погоди викликають головний біль: чи справді зміни провокують мігрень
Фокус
2025-07-15T08:51:39Z
Морозиво не допоможе. Що їсти та пити у спеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T08:45:11Z
6-річний Євген, якому пересадили серце, готується до виписки з лікарні
Комсомольская правда
2025-07-15T08:13:48Z
Шабунін прибув до суду, де йому обиратимуть запобіжний захід
Комсомольская правда
2025-07-15T12:58:44Z
Перенесла інсульт і не з’являється на публіці: де зараз екснардеп Ірина Луценко та як змінилася
Telegraf
2025-07-15T12:58:07Z
Президент США дає корисні поради, - Олександр Мусієнко про удари по москві і Петербургу
Знай
2025-07-15T12:52:50Z
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
УкраинФорм
2025-07-15T12:51:12Z
У стриманому, але стильному образі: Меланія Трамп несподівано відвідала футбольний матч
24tv
2025-07-15T12:49:54Z
Китай пообіцяв РФ «глибшу» підтримку на тлі погроз Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:49:02Z
Понад 50 організацій звернулись до Зеленського та генпрокурора у справі Шабуніна
24tv
2025-07-15T12:43:54Z
Трамп лякає Росію санкціями, але нафтовий ринок поки не боїться
24tv
2025-07-15T12:43:48Z
Кубілюс на тлі "Гербери" РФ на території Литви закликав будувати "стіну проти безпілотників"
Европейская правда
2025-07-15T12:43:16Z
В Україні відбулося кілька смерчів одночасно: у мережі показали відео
24tv
2025-07-15T12:55:43Z
На Тернопільщині попрощалися із загиблим на фронті поліцейським Олександром Товарніцьким
24tv
2025-07-15T12:49:24Z
Літня спека у більшості областей, але дощі на Заході: прогноз погоди на 16 липня
24tv
2025-07-15T12:49:19Z
У Києві розпочалась акція «Рушник надії» на підтримку родин полонених і зниклих безвісти військових
УкраинФорм
2025-07-15T12:46:52Z
Росіяни вдарили трьома КАБами по Сумській громаді
УкраинФорм
2025-07-15T12:40:35Z
У середу прогнозують спеку до +34°, на заході та в центрі - дощі
УкраинФорм
2025-07-15T12:31:27Z
Прогноз погоди у Харкові: синоптики розповіли про сюрпризи
Политека
2025-07-15T12:31:26Z
Справа про розкрадання на будівництві фортифікацій: суд залишив під вартою ексзаступника мера Харкова
УкраинФорм
2025-07-15T12:28:42Z
Уряд Данії профінансує два нові проєкти щодо підвищення енергоефективності Миколаєва
УкраинФорм
2025-07-15T12:28:13Z
Нова дитина Брітні Спірс: інсайдер розкрив правду про усиновлення
GlavRed
2025-07-15T12:58:09Z
Зберігаючи спадщину, відкриваючи нове: історія Симфонічного оркестру Українського радіо
Детектор М
2025-07-15T12:55:40Z
Один концерт "провалився" і він анонсував тур: що відомо про Олега Винника зараз
Telegraf
2025-07-15T12:43:42Z
Якщо потрібно видихнути: 3 високорейтингові драми на Netflix, які замінять похід до психолога
24tv
2025-07-15T12:40:20Z
TAYANNA показалася з 10-річним сином і розповіла про курйоз, який трапився з ними в аеропорту
TSN
2025-07-15T12:19:49Z
У Херсоні обстріли РФ знищили історичну будівлю
УкраинФорм
2025-07-15T12:19:36Z
Ці зачіски вже не модні влітку 2025 року: чим їх краще замінити
TSN
2025-07-15T12:19:24Z
Трейлер авантюрної комедії « Грабіжник за покликанням»
Кино-Театр
2025-07-15T12:04:36Z
Жінка знайшла на розпродажі вінтажну сумку: її реальна вартість здивувала
Фокус
2025-07-15T11:37:39Z
Столичного екопрокурора подали на звільнення через те, що його дружина "засвітила" незадеклароване майно в шоу "Супермама"
Khreschatyk
2025-07-15T12:55:01Z
У травні найвищий рівень дотримання професійних стандартів показали десять онлайн-медіа, — моніторинг ІМІ
Детектор М
2025-07-15T12:43:21Z
У Польщі хочуть посилити покарання за кричущі витівки водіїв – аж до довічного позбавлення прав
Европейская правда
2025-07-15T12:43:17Z
Міноборони пропонує єдину платформу для взаємодії у сфері розмінування
Хвиля
2025-07-15T12:40:55Z
Не без Росії: куди зникли останки Володимира Великого та княгині Ольги
24tv
2025-07-15T12:33:29Z
Україна увійшла до ТОП-10 країн за кількістю мільярдерів-іммігрантів у США
Комсомольская правда
2025-07-15T12:28:48Z
Чому 16 липня не можна шити і копати: яке церковне свято
GlavRed
2025-07-15T12:25:40Z
Майже 3 мільйонам пенсіонерів перерахували більші виплати: в ПФУ назвали причину
GlavRed
2025-07-15T12:25:31Z
Чи маєте ви корінне українське походження: відповідь криється у прізвищі
GlavRed
2025-07-15T12:25:16Z
Двоє арештантів київського СІЗО підозрюються в організації диверсій на замовлення спецслужб РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:40:18Z
Розбій у магазині та напад на поліцейського – львів’янина взято під варту
Украина Криминальная
2025-07-15T12:37:45Z
У Чернігівському ТЦК пояснили бійку між військовими та цивільними
Комсомольская правда
2025-07-15T12:34:03Z
Дев’ятеро загиблих і крики про допомогу: моторошна пожежа у Массачусетсі
24tv
2025-07-15T12:33:54Z
Поліція повідомила деталі нещасного випадку у Журавлівському гідропарку, де потонула дитина
Мій Харків
2025-07-15T12:28:28Z
Львів'янин порізав ножицями 13-річну дівчину, що хотіла йому допомогти: як покарають зловмисника
24tv
2025-07-15T12:25:56Z
Інвестував у «роботу мрії» – залишився без грошей: 23-річний чоловік став жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-15T12:25:47Z
Засуджено військового, який п’яним спричинив ДТП та покалічив дитину
Украина Криминальная
2025-07-15T12:22:23Z
Працівники ТЦК жорстоко затримали цивільних у Чернігові: кадри та реакція відомства
TSN
2025-07-15T12:19:51Z
Повернуть у безтурботне дитинство: глазуровані сирки, яких не знайти в магазині
24tv
2025-07-15T12:55:59Z
Не пляж, а болото. Як зараз виглядає окупований курорт Чорного моря
Telegraf
2025-07-15T12:49:14Z
Село, як з мультика: де є Європі є унікальне місце, яке вражає нереальністю
24tv
2025-07-15T12:33:05Z
11 речей, яких варто позбутися вдома, щоб зменшити безлад і стрес
24tv
2025-07-15T12:21:12Z
Штраф або в'язниця: у яких країнах можуть покарати за селфі
24tv
2025-07-15T12:13:56Z
Емоційні чи врівноважені: як визначити свої приховані риси характеру за допомогою чаю
Gazeta UA
2025-07-15T12:13:28Z
У колишній водонапірній вежі звели один із найвищих будинків у США
Фокус
2025-07-15T11:52:30Z
Подарує вдвічі більший врожай наступного року: як обрізати смородину влітку
Gazeta UA
2025-07-15T11:46:41Z
Спальня Емми Антонюк втілює ніжність у деталях: кадри інтимного простору блогерки
24tv
2025-07-15T11:27:24Z
Екітіке близький до переходу в Ньюкасл – ESPN
Football.ua
2025-07-15T12:52:32Z
Легендарний ексгравець «Спартака» потрапив у базу «Миротворця»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:51:38Z
Шахтар знову проведе контрольний поєдинок на наступний день після матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-07-15T12:49:47Z
Козак XXI століття - бренд Damirli розповів про символізм костюму Усика у Лондоні
Комсомольская правда
2025-07-15T12:31:17Z
Реванш Усик – Дюбуа: які зірки боксу та Голлівуду завітають на головну подію року
24tv
2025-07-15T12:25:52Z
Найстаріший бігун у світі загинув в Індії - його збила машина
Комсомольская правда
2025-07-15T12:19:16Z
Тер Штеген отримав щедру пропозицію від Галатасарая
Football.ua
2025-07-15T12:19:06Z
В Одесі пройшов матч за участю ветеранів українського футболу
УкраинФорм
2025-07-15T12:13:15Z
Захисник ЛНЗ поповнив склад польського клубу
Football.ua
2025-07-15T12:10:48Z
Skoda випустила незвичний електричний фургон-кросовер із запасом ходу понад 500 км
Фокус
2025-07-15T12:37:38Z
На дорогах Львова помітили Tesla Cybertruck в ексклюзивному кольорі: скільки така коштує
Telegraf
2025-07-15T12:22:01Z
Скарби в сараї: на фермі знайшли покинуту колекцію рідкісних вінтажних авто
Фокус
2025-07-15T11:52:33Z
Українська капсула часу: виявлено 19-річний Lanos у заводському пакуванні
Фокус
2025-07-15T11:00:46Z
Google таємно значно покращив систему навігації у вашому Hyundai
Топ Жир
2025-07-15T10:48:25Z
Велика Британія повертає субсидії при купівлі електромобілів
AutoGeek
2025-07-15T10:33:30Z
Назвали найпопулярніші в Україні вживані авто зі США
Gazeta UA
2025-07-15T10:24:05Z
Land Rover Defender отримав яскраву версію із відкритим верхом
AutoCentre
2025-07-15T10:16:48Z
Запас ходу — 760 км: представлено стильний сімейний електромобіль Mercedes
Фокус
2025-07-15T10:15:07Z
ЦПД: У Росії планують узаконити відключення мобільного інтернету
Детектор М
2025-07-15T12:52:54Z
LIGA.net доповнила персональні кабінети користувачів можливістю формувати плейлисти з матеріалів, озвучених ШІ
Детектор М
2025-07-15T12:49:45Z
Чому пришвидшується глобальне потепління: вчені розповіли про одну з причин
ZN UA
2025-07-15T12:49:44Z
Як легко захистити акаунт у Telegram: подбайте про безпеку своїх даних
Gazeta UA
2025-07-15T12:46:13Z
В eSIM знайшли небезпечну вразливість: як вона може вплинути на ваш смартфон
InternetUA
2025-07-15T12:31:09Z
Штучний інтелект Маска вихваляв Гітлера: Євросоюз викликав «на килим» представників xAI
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T12:30:24Z
В Україні запрацював застосунок EV UA, який зібрав усі швидкісні зарядки для електромобілів
AutoGeek
2025-07-15T12:19:08Z
Які породи маленьких собак живуть найдовше: результати досліджень
TSN
2025-07-15T12:18:41Z
Bell створить надшвидкий гвинтокрил нового покоління
InternetUA
2025-07-15T12:16:34Z