MY.UAНовини
Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО
Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО

Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що виходить з перегонів за посаду генерального секретаря НАТО. Тепер прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте залишився єдиним кандидатом.

Новим генсеком НАТО Рютте може стати вже в липні цього року. Політик давно відомий своєю великою прихильністю до України. 24 Канал розповідає основні моменти з його біографії.

Біографія Марка Рютте: молоді роки

Марк Рютте народився 14 лютого 1967 року. Його батько займав високий пост у Голландській Ост-Індії, мати працювала секретаркою, при цьому була із заможної родини. Марк був найменшою дитиною в родині, всього дітей в Ісаака Рютте було аж семеро. Від першої дружини – Петронелли Ерманни Ділінг – троє. Вона померла в 1945 році у японському концтаборі в окупованій Індонезії (тоді була колонією Нідерландів).

Згодом Ісаак Рютте за протестанською традицією одружився з молодшою сестрою померлої дружини – Ерміні Корнелії. Від цього шлюбу народилися ще 4 дітей. Наймолодшим був Марк. Він народився у Гаазі, куди перебралася родина Рютте в 1950-ті після того, як нова влада в Індонезії націоналізувала нідерландські компанії.

Після закінчення гімназії Марк Рютте серйозно розглядав вступ до консерваторії, оскільки дуже любив грати на фортепіано, втім згодом змінив плани та вступив на історичний факультет всесвітньо відомого Лейденського університету.


Марк Рютте (зліва) в юності / Фото ftm.nl

Після завершення навчання у 1992 році молодий історик вирішує піти в бізнес та влаштовується на роботу до глобальної корпорації Unilever (один зі світових лідерів на ринку побутової хімії) як менеджер з персоналу в одному з регіональних відділень. При цьому він продовжує вчителювати у місцевій школі, проводячи уроки раз на тиждень (до речі, робить це й досі).

Через 5 років Рютте підвищили, а ще через 5 він став директором з персоналу в операційній компанії корпорації. Зазначимо, що нині компанія Unilever досі працює в Росії та є одним зі спонсорів війни, проте до Рютте це вже не має жодного стосунку.

Перші кроки Рютте в політиці

Ще в студентські роки Рютте починає кар'єру політика: він був головою молодіжного крила місцевої Народної партії за свободу і демократію (голландські ліберали, офіційна абревіатура партії – VVD). У 1993-му перейшов до "дорослої" політики та став членом виконавчого комітету VVD. На парламентських виборах 2022 року він був одним із лідерів VVD і працював у штабі партії.

На виборах партія Рютте посіла третє місце та стала частиною панівної коаліції на чолі з прем’єром Яном Балкененде (представляв християнських демократів, партія CDA). Перший уряд Балкенде протримався лише 86 днів через демарш правих популістів, натомість другий уряд Балкенде, сформований після позачергових виборів, був більш стабільний та успішний.

Рютте був у прохідній частині партійного списку до Палати представників Генеральних штатів (нижня палата парламенту Нідерландів), але вирішив піти у виконавчу владу. Він став частиною першого та другого урядів Яна Балкененде, обидва рази як державний секретар з соціальних питань та зайнятості. Він відповідав за страхування, соціальне забезпечення, умови праці, а також питання міграції. Його головним успіхом стало прийняття Закону про працю та допомогу.


Марк Рютте на велосипеді в Нідерландах / Фото ANP

Марк Рютте та його партія продовжили співпрацю з коаліцією. У третьому уряді Балкененде Рютте посів пост державного секретаря з питань освіти, культури та науки. Співпраця тривала до 2006 року, коли Рютте пішов у відставку заради участі у виборах до Палати представників, де незабаром очолив фракцію VVD. Тоді ж Марк Рютте переміг на праймеріз Народної партії з результатом понад 51% та офіційно став її лідером.

Прем'єр-міністр Рютте

На парламентських виборах 2010 року Народна партія Рютте перемогла та отримала право розпочати переговори про створення коаліції та формування уряду. Переговори тривали декілька місяців і завершились тим, що в жовтні Марк Рютте став прем'єр-міністром, першим від VVD.

Також вперше з 1918 року цю посаду отримав не представник християнських демократів або соціал-демократів.

Цікаво, що історична перемога стала можлива лише завдяки підтримці ультраправого політика Герта Вілдерса (переможця виборів-2023). Утім, довго цей союз не протримався – вже у 2012 році Вілдерс спровокував урядову кризу, коли не погодився з планом Рютте по скороченню видатків бюджету на вимоги ЄС. Рютте подав у відставку та приготувався до нових виборів.


Прем'єр Нідерландів на церемонії урочистого запуску першої лінії газогону "Північний потік", 2011 рік: зверніть увагу на вираз обличчя тодішнього президента Росії Мєдвєдєва та порівняйте з його нинішньою ненавистю до "колективного Заходу" / Фото EPA

Вибори-2012 стали тріумфом партії Рютте, вона збільшила своє представництво в парламенті та уклала коаліційну угоду з соціал-демократами (PvdA) без будь-якого посередництва трикстера Вілдерса. Так Марк Рютте вдруге став прем'єром.

Рютте та Росія: збиття MH-17, договори з Кремлем

У цій якості Рютте в червні 2013 року став одним із головних гостей (разом з Ангелою Меркель) російського бізнесового саміту – Петербурзького світового економічного форуму (ПМЭФ). На полях форуму Рютте зустрівся з президентом Путіним, який повернув собі це звання, також були укладені численні договори та контракти.


Рютте на зустрічі з Путіним в Санкт-Петербурзі на полях економічного форуму, червень 2013 року / Фото Кремля

Лише через рік, після зустрічі з Рютте в Санкт-Петербурзі, Росія, за вказівкою Путіна, розпочне агресію проти України та зіб'є пасажирський літак рейсу MH-17, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура. Тоді загинуть 298 людей, 193 з них були громадянами Нідерландів. Ця подія стане точкою неповернення у стосунках між Нідерландами та Росією та особистим викликом для Рютте.

Рани від 17 липня 2014 року досі не загоїлися. Ми об'єднані з українцями у нашій скорботі, бо українці також зараз втрачають своїх рідних. Трагедія MH-17 зміцнила наш зв'язок з вами. Ми активно працюємо для того, щоб усі винні у воєнних злочинах опинилися у трибуналі в Гаазі. Мир та справедливість повинні перемогти,
Марк Рютте про невідворотність покарання росіян за їх злочини.

Другий уряд Рютте відпрацював всі відведені 4 роки, що було вперше для Нідерландів у 21 столітті. На виборах-2017 партія Рютте також була серед лідерів і після переговорів про утворення широкої коаліції він втретє став прем’єром Нідерландів. Головним викликом третього строку Рютте стала пандемія COVID-19, з якою уряд впорався.

"Хлопець з народу": у Нідерландах люблять Рютте

У цей час Рютте став героєм вірусних відео в соцмережах, які додали йому репутацію улюбленця країни та простої людини з народу. Так, він власноруч витирав з підлоги в парламенті розлиту каву на очах жінок-прибиральниць (явно – мігранток, проблема яких в країні стоїть досить гостро), продовжував викладати у середній школі в Гаазі.


Скриншот з відео, на якому Рютте зі шваброю в руках

Крім того, політик вперто використовував стареньку європейську Nokia замість американського "айфону", а також їздив на велосипеді на зустріч з королем Віллемом-Александром та на звичайному SAAB 9-3 – на закупи. Рютте має службове авто – Audi, але не цурається сам вийти з автівки, щоб підняти шлагбаум. При цьому для пересування в межах міста надає перевагу саме велосипедам.


Рютте та індонезійський урядовець Басукі Хадімульджоно демонструють спільну любов до кнопкових телефонів Nokia, 2019 рік / Фото з соцмереж політика


Рютте їздить до короля на велосипеді / Скриншот

Все це миттєво потрапляло до соцмереж, ставало вірусним та робило політика ще більш популярним.

Рютте за багато років у владі не був помічений у корупції, він досі живе в старенькій квартирі в Гаазі, що й десятки років тому, їздить на старій машині та не боїться розмов з простими людьми, не цурається старих друзів. Він часто носить худі, джинси та "конверси". Його легко можна зустріти у супермаркеті, перукарні, на ринку, місцевій їдальні чи кафе в Гаазі, на пробіжці, на пляжі з традиційним голландським бутербродом чи під час велопрогулянки.

Марк Рютте зазвичай не відмовляє у селфі та завжди на позитиві / Фото ANP та із соцмереж політика

"Містер Ні": суперечка з Трампом, тиск на Польщу та Угорщину

Також Марк Рютте став частіше звертати увагу на міжнародні події. Його жорстка розмова з президентом Трампом в Овальному кабінеті у розпал торгової мінівійни між США та ЄС привернула увагу світових ЗМІ до політика з невеликої країни (за це отримав від американських ЗМІ прізвисько "Містер Ні").

Рютте показав себе як великий прихильник України та критик Росії, а також – захисник демократії. Прем’єр Нідерландів також жорстко критикував Польщу та Угорщину через їхній тиск на незалежність судової системи та був ініціатором блокування фінансової допомоги цим державам на рівні ЄС.

Подальше розслідування підтвердило, що звинувачення не мало підстав та було фейком, проте Рютте, відповідно до європейської політичної культури, взяв на себе відповідальність за кризу. На виборах-2021 партія Рютте та сам політик отримали кредіт довіри від виборців та перемогли. Рютте провів нові коаліційні переговори та вчетверте став прем'єром.

Локомотив допомоги Україні

Головним викликом для 4-го уряду Рютте стало російське вторгнення до України. Нідерланди та їхній прем’єр з перших годин агресії підтримали Україну та дуже багато зробили для надання їй політичної, фінансової та збройної допомоги.

Марк Рютте став одним з лобістів України та активно допомагав її інтеграції до ЄС і НАТО.


Марк Рютте під час зустрічі з Володимиром Зеленським у Берліні, червень 2024 року / Фото ОП

Нідерланди надали Україні зброї та фінансової підтримки на мільярди євро, також Марк Рютте погодив надання Україні систем PATRIOT та літаків F-16. Крім того, Нідерланди та Рютте активно підтримують позицію України щодо покарання Росії за воєнні злочини. Можливо, майбутній суд над російськими злочинцями пройде саме в рідному місті Марка Рютте – Гаазі.

У нас будуть літаки від Нідерландів. Ми вдячні за це. І очікуємо в цьому році першу частину цих літаків. І друге, на що б звернув увагу, як уже сказав Марк, це той трек, до якого не всі країни поки що долучилися, а Нідерланди тут показали свої лідерські позиції, – це відповідальність і спецтрибунал. Я вважаю, що це дуже міцні сторони цієї угоди,
– президент Зеленський 1 березня 2024 року про роль Нідерландів та особисто Марка Рютте.

1 березня 2024 року Марк Рютте прибув до прифронтового Харкова, де разом із президентом Зеленським уклав велику довгострокову безпекову угоду між Україною та Нідерландами, що передбачає надання Україні допомоги у розмірі 2 мільярдів євро на рік.

Попри постійну атмосферу загроз і невизначеності, харків'яни продовжують жити, місто живе далі. Словами неможливо подолати такого диктатора як Путін. Завдання, яке стоїть перед союзниками України, чітке: робити все, що можна, щоб Україна могла захиститися, щоб стримати експансіонізм Путіна… Ми стоїмо поруч з Україною, пліч-о-пліч. Ми продовжуємо надавати пряму військову, фінансову та гуманітарну підтримку і продовжимо шукати інші способи, яким чином ми можемо допомогти,
Марк Рютте, 1 березня 2024 року, Харків.

Поза жодними сумнівами, Марк Рютте продовжить політику підтримки України в разі обрання його новим генсеком НАТО. Нині його каденція на посту прем’єра Нідерландів завершується – на парламентських виборах восени 2023 року він та його партія програли, а перемогу святкували праві на чолі з Гертом Вілдерсом.

Вілдерс виявися надто токсичним і жодна з політичних сил не виявила бажання співпрацювати з ним, поки той не проведе роботу над помилками та не усвідомить хибність деяких своїх уподобань.

Візит Марка Рютте до Харкова, 1 березня 2024 року / Фото ОП

Курс на Брюссель

За час, коли процес триває, Рютте залишався прем’єром у статусі виконувача обов'язків. Але "виховна робота" не могла бути вічною – влітку 2024 року Вілдерс погодився на компроміси й відмовився сам від прем'єрського крісла. У цій ситуації Рютте вирішив піти "на підвищення" та став кандидатом у генсеки НАТО.

Так, до речі, свого часу зробив чинний генсек норвежець Єнс Столтенберг, який змінив Осло на Брюссель.

Нині Рютте веде переговори та шукає голоси на свою підтримку. Показово, що його кандидатуру вже схвалив угорський прем’єр Віктор Орбан, який вважався "головним босом" на шляху до висунення.

Нагадаємо, що для обрання необхідна згода всіх 32-х членів НАТО, а Угорщина тут традиційно "викручує руки" та ставить власні умови. Ще раніше кандидатуру Рютте підтримав турецький лідер Реджеп Ердоган, який змушений був забути дипломатичний конфлікт його країни з Нідерландами.

Також, схоже, що Рютте знайшов аргумент для інших держав, які сумнівалися. ЗМІ кажуть, що це Словаччина та Румунія.

Чи стане Марк Рютте новим генсеком НАТО, буде відомо вже під час Саміту Альянсу, який пройде 9 − 11 липня 2024 року у Вашингтоні. У разі обрання, Рютте вже восени вступить у свої повноваження, а пан Столтенберг нарешті піде на пенсію, на яку він дуже чекав, але двічі був змушений продовжити свою службу. Нині він може бути цілком спокійним, адже, схоже, надійного наступника знайдено.

Також може бути спокійною й Україна – Рютте абсолютно точно продовжить курс на підтримку нашої держави, що його проводив і Столтенберг. Можливо, саме за каденції Рютте Україна стане повноправним членом НАТО. Принаймні будемо сподіватись, що голландець зробить для цього все можливе.

Теги за темою
Нидерланды
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Прихована функція псує зображення на телевізорах: як і чому її варто вимкнути
InternetUA
2025-05-03T05:31:01Z
Цифрове диво: у Києві відтворили мозаїку 12 століття
VGorode
2025-05-03T05:21:52Z
Померла від тривалої боротьби з раком: де похована Руслана Писанка і як виглядає її могила
Telegraf
2025-05-03T05:21:23Z
Юні брати-рокери з Рівного: Наш відеовиступ зарепостив гурт Metallica. Це розрив!
Комсомольская правда
2025-05-03T05:04:56Z
Євробачення без України у фіналі: скільки разів це траплялось
24tv
2025-05-03T04:03:49Z
Несподіване відкриття: чому Рєпін ніколи не був російським художником
GlavRed
2025-05-03T03:27:37Z
Apple Music готується до оновлення у стилі TikTok
InternetUA
2025-05-03T01:01:23Z
"Сама обирає, що вдягнути": найменша собака у світі взяла участь у модній фотосесії
Фокус
2025-05-03T00:27:08Z
За час повномасштабної війни в Україні загинули 201 митець та 103 медійники
УкраинФорм
2025-05-02T23:22:35Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Працівники «Голосу Америки» отримали листи про «наступні кроки» – Яриш
ZN UA
2025-05-03T06:28:54Z
РФ може згорнути наступ через провал темпів: ISW підтвердили "пробуксовку" війни
GlavRed
2025-05-03T06:27:48Z
США розширюють військову присутність на кордоні з Мексикою
Gazeta UA
2025-05-03T06:13:31Z
США виходять з переговорів щодо війни: у Держдепі пояснили, що саме передбачається
GlavRed
2025-05-03T06:10:08Z
Загроза буде і після війни: як Україні запобігати замахам на активістів
24tv
2025-05-03T06:09:37Z
Вимагають поступок щодо України: російські еліти почали тиснути на Путіна, – WP
24tv
2025-05-03T06:09:00Z
Трамп готується бути Папою Римським? Зʼявилося красномовне фото
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T06:06:02Z
Дрони атакували Новоросійськ, у якому розташований найбільший порт в РФ
Комсомольская правда
2025-05-03T05:49:33Z
В Україні зросло виробництво сухого молока
AgroPortal
2025-05-03T06:30:58Z
Банкомат підвів: що робити, якщо забув ПІН-код картки - інструкція для пенсіонерів
Знай
2025-05-03T06:12:45Z
Тім Кук: тарифи Трампа додадуть витрати на 900 мільйонів доларів у третьому кварталі для Apple
InternetUA
2025-05-03T06:01:14Z
Уже з вересня українське яблуко поїде до Канади
AgroPortal
2025-05-03T06:00:02Z
Середня зарплата в держорганах: де платять найбільше
ZN UA
2025-05-03T05:55:29Z
Є кілька сценаріїв: які фактори будуть найбільше впливати на ринок нафти
24tv
2025-05-03T05:33:44Z
Новий графік поїздів у Львові: що зміниться для пасажирів
Политека
2025-05-03T05:31:40Z
Ціни кусаються: вартість одного овочу злетіла більш ніж на 50% за місяць
Хвиля
2025-05-03T05:15:56Z
Spotify збільшує вартість підписки
24tv
2025-05-03T05:15:50Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Різниця неймовірна: найвищий та найменший собака в світі зустрілися
Telegraf
2025-05-03T06:33:53Z
Українські військові візьмуть участь у параді в Британії з нагоди 80-річчя Перемоги в Європі
ZN UA
2025-05-03T06:31:28Z
Несе ударні БПЛА: представлено новий "руйнівний" морський дрон MARS
Фокус
2025-05-03T06:27:54Z
Основна сесія НМТ: коли буде в цьому році
ZN UA
2025-05-03T06:25:27Z
Як покарали недоброчесну суддю, яка рятувала п’яних водіїв, «не встигаючи» розглядати їхні справи
Украина Криминальная
2025-05-03T06:10:37Z
Що потрібно знати про мобілізацію та обов'язки громадян: пояснення Міноборони
24tv
2025-05-03T06:04:40Z
Пенсія за кордоном: як українцям отримувати виплати
24tv
2025-05-03T06:04:34Z
Наскільки впав рейтинг марафону та як журналісти «УП» розслідували вбивство Рощиної
Детектор М
2025-05-03T06:01:31Z
Прикутий стяжками до ліжка чоловік: у ТЦК розповіли про інцидент в розподільчому центрі у Києві
24tv
2025-05-03T06:30:51Z
Новоросійськ: безпілотник врізався у багатоповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T06:24:00Z
Наїзд авто на натовп у Штутгарті: один загиблий, сім поранених
Европейская правда
2025-05-03T06:02:58Z
Чергова російська атака на Харків: майже півсотні постраждалих, пожежі та пошкодження
Украина Криминальная
2025-05-03T05:33:40Z
На Дніпропетровщині діти принесли додому частину FPV-дрона: двоє осіб у лікарні
Факти ICTV
2025-05-03T05:25:19Z
Дитину збила поліцейська на Одещині, а її тато зник в ТЦК. З'явилося перше офіційне пояснення
Telegraf
2025-05-03T04:42:25Z
Хотів винести за межі подвір'я: на Херсонщині загинув чоловік від детонації БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T03:51:38Z
Врізав 7-бальний шторм: Україну атакувала дуже сильна магнітна буря
GlavRed
2025-05-03T03:27:15Z
Росіяни атакували Харків десятками "шахедів": кількість постраждалих збільшилася до 47
Лига
2025-05-03T03:24:50Z
Телефон під подушкою може викликати рак: "Ви знаходитесь під безперервним..."
Знай
2025-05-03T04:51:58Z
Чому не пробуджується малина?
AgroPortal
2025-05-03T04:00:41Z
Якщо хочете мати рельєфне тіло – ось 5 простих порад для роботи поза спортзалом
24tv
2025-05-03T03:12:04Z
Старіння починається з дрібниць: три помилки у догляді за собою
Gazeta UA
2025-05-03T00:00:11Z
Гіпертонія та діабет виявилися більш смертельними для чоловіків: учені дізналися чому
Фокус
2025-05-02T18:51:19Z
Львів’янин, який змінив хід історії: як науковець боровся з смертельною хворобою
GlavRed
2025-05-02T18:27:02Z
ТЦК не зважатиме на інвалідність: кого можуть мобілізувати навіть з фізичними вадами
Знай
2025-05-02T18:12:32Z
Альвеоліт після видалення зуба – чому виникає запалення та як його лікувати
24tv
2025-05-02T17:30:06Z
Що приготувати на вечерю швидко і легко: рецепти, які ви точно полюбите
24tv
2025-05-02T16:51:55Z
Гороскоп на травень 2025 для Скорпіонів: які небезпеки несе Чорний Місяць
GlavRed
2025-05-03T06:27:48Z
Сюди їдуть мільйони: топ-3 найпопулярніші країни світу серед туристів
24tv
2025-05-03T06:21:45Z
Кому травень подарує другий шанс у стосунках
24tv
2025-05-03T06:15:49Z
Іще один варіант апетитних дерунів: що до них додати для яскравого смаку
Telegraf
2025-05-03T06:10:17Z
Є неприємні речі, які треба усвідомлювати, якщо хочеш рости
Telegraf
2025-05-03T06:04:48Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 3 травня 2025 року
Фокус
2025-05-03T05:00:21Z
Якщо заморозки побили розсаду, які овочі ще не пізно посадити у травні
Telegraf
2025-05-03T03:30:53Z
Загадка для найрозумніших: знайдіть корону в кімнаті за 5 секунд
GlavRed
2025-05-03T03:27:54Z
Возз'єднав сам Всесвіт: 4 пари знаків, які не можуть жити одне без одного
GlavRed
2025-05-03T03:27:44Z
Через ворожі удари по Харкову постраждали 47 мирних мешканців
Мій Харків
2025-05-03T06:34:58Z
На Харківському та Куп’янському за минулу добу відбулося по шість боєзіткнень — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-03T06:31:05Z
Штурм рашистами Слов’янсько-Краматорської агломерації. Продовження аналізу можливостей
Украина Криминальная
2025-05-03T06:21:44Z
Дрони РФ атакували Миколаїв: під ударом – промисловість
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T06:21:00Z
Нічні вибухи в Миколаєві: під ударом російських БпЛА була промислова інфраструктура
24tv
2025-05-03T06:13:28Z
В ISW зафіксували збільшення російських втрат на квадратний кілометр захопленої території
24tv
2025-05-03T06:04:03Z
Від заморозків до спеки та гроз: Діденко попередила про контрастну погоду на вихідних
Хвиля
2025-05-03T06:01:00Z
Поліг під час штурму у районі Волновахи на Донеччині. Згадаймо Івана Поповича
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T06:00:27Z
Карта бойових дій в Україні станом на 3 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T05:54:48Z
ФК Париж вийшов до Ліги 1
Football.ua
2025-05-03T06:34:06Z
Котелевський здобув три золота чемпіонату світу з важкої атлетики серед юнаків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T06:12:36Z
Перемога Лопеса, неочікуваний провал Гарсії: результати боїв на вечорі боксу у Нью-Йорку
24tv
2025-05-03T06:09:07Z
Карабін: Не можу пояснити, чому не зміг забити у ворота Кривбасу
Football.ua
2025-05-03T06:06:37Z
Пономарьов: Щоб перемагати, треба реалізовувати свої моменти
Football.ua
2025-05-03T06:01:21Z
Олімпійська чемпіонка заявила, що її ображає порівняння з Міккі Маусом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T05:51:52Z
ЗСУ ліквідували дворазового призера чемпіонатів Росії зі спортивного туризму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T05:36:09Z
П'ять найкращих варіантів для трансферу Іллі Забарного: де українець може опинитися влітку
24tv
2025-05-03T05:33:06Z
Арсенал — Борнмут. Напередодні
Football.ua
2025-05-03T05:01:00Z
Справжні роботяги і дешеві в ремонті. 3 авто до 1000 доларів, які можна купити в Києві
Telegraf
2025-05-03T05:33:41Z
Чи потрібно освячувати автомобіль: відповідь священника
GlavRed
2025-05-03T03:27:01Z
Ескалейд IQ стає гучнішим, залишаючись безшумним
Топ Жир
2025-05-03T01:30:55Z
Легендарний Alpina B2 повертається, щоб нагадати M5, хто був першим
Топ Жир
2025-05-03T00:00:44Z
Форд повідомив трьом власникам Lightning про можливу відсутність гайок у їхніх електромобілях
Топ Жир
2025-05-02T22:45:17Z
Lotus створив ретро-версію Emira з прихованою даниною поваги Джиму Кларку
Топ Жир
2025-05-02T22:30:26Z
Акіо Тойода стверджує, що електромобілі забруднюють навколишнє середовище більше, ніж вважають
Топ Жир
2025-05-02T21:15:14Z
Водіям розповіли, чи законно заряджати авто з вікна квартири
Хвиля
2025-05-02T19:24:11Z
Власник Volvo подав до суду через знецінення його гібридного авто після оголошення відкликання
Топ Жир
2025-05-02T19:15:59Z
Epic Games запускає інтернет-магазини, щоб дозволити розробникам обходити комісії магазинів додатків
InternetUA
2025-05-03T06:16:23Z
Безлад зникне за 5 хвилин: геніальний лайфхак для швидкого порядку за 40 гривень
Telegraf
2025-05-03T05:03:50Z
У Китаї людиноподібний робот напав на інженера: у мережі з’явилося відео
InternetUA
2025-05-03T05:01:08Z
Науковці з'ясували, що для сільського господарства придатні 20 тис. га біля Чорнобиля
AgroPortal
2025-05-03T05:00:57Z
Де слово "так" серед безлічі літер: загадка, яка розвеселить кожного
GlavRed
2025-05-03T04:27:30Z
Назріває повстання: китайські техногіганти розглядають ідею Android без Google
InternetUA
2025-05-03T04:01:09Z
Ентузіасти розкрили особливості розширеного режиму захисту в Android 16
InternetUA
2025-05-03T03:01:41Z
Microsoft переходить на акаунти «без паролів»
УкраинФорм
2025-05-02T23:22:04Z
Знайшли невідоме поховання вікінгів
Gazeta UA
2025-05-02T22:39:09Z