Іноді зранку ми почуваємо себе не так, як би нам того хотілося. Проте правильні добавки можуть змінити ваш настрій, рівень енергії та вашу зосередженість вранці.
Дієтологи кажуть про те, що потрібно відповідально ставитися до вибору правильної добавки. Підкреслюється, що вітаміни групи В — це найкращі добавки для прийому вранці, пише Eat This Not That.
Ці добавки включають тіамін, ніацин, B6, B12 і фолієву кислоту. Незважаючи на те, що вітаміни групи В життєво необхідні, починаючи від виробництва еритроцитів і закінчуючи перетворенням їжі в енергію, і повинні входити в раціон кожного, прийом вітамінів групи В, в інші моменти протягом дня не завжди є мудрим вибором.
"Деякі дослідження показали, що вітаміни групи В можуть негативно вплинути на ваш сон, якщо приймати їх пізніше протягом дня", — попереджають фахівці, посилаючись на дослідження 2018 року, опубліковане в Perceptual and Motor Skills. Як повідомили учасники дослідження, більшість вітамінів групи В, як правило, міститься в полівітамінах, тому щоденний прийом вітамінів групи В та/або полівітамінів вранці максимізує переваги, запобігаючи перериванню сну.
А згідно з результатами дослідження 2019 року, опублікованого в журналі Nutrients, прийом добавок із вітамінами групи B пов’язаний зі зниженням рівня стресу. Водночас дослідження The Journal of Gerontology виявило, що вітаміни групи B можуть допомогти покращити когнітивні функції, поєднання яких може полегшити процес.
У матеріалі робиться висновок про те, що у разі, якщо вам важко встати з ліжка вранці, спробуйте прийти трохи раніше напередодні ввечері — і, можливо, приготуйте вітаміни групи В, щоб вживати їх, коли ви прокинетеся.
Раніше OBOZ.UA розповів, як забезпечити організм вітаміном D.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.