MY.UAНовини
«Штучний інтелект масштабує роботу пропагандистів і значно здешевлює її», — Юлія Дукач у подкасті «Медіуми»
«Штучний інтелект масштабує роботу пропагандистів і значно здешевлює її», — Юлія Дукач у подкасті «Медіуми»

«Штучний інтелект масштабує роботу пропагандистів і значно здешевлює її», — Юлія Дукач у подкасті «Медіуми»

У випуску — про те, як працює російська пропаганда в соціальній мережі «TikTok».

Редакція «Текстів» дослідила, як ШІ допомагає пропагандистам масштабувати роботу в мережі TikTok. Журналісти виявили TikTok-ферму з 300 каналів, які після автоматизованої обробки видавали чужий YouTube-контент за власний і водночас поширювали російську пропаганду. 

Які інструменти потрібні для виявлення таких ферм, чого слід вимагати від TikTok щодо модерації контенту, аби істотно зменшити можливості для роботи пропагандистів на платформі — про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Юлією Дукач, керівницею відділу досліджень дезінформації у виданні Texty.org.ua. Випуск виходить у рамках спецсезону «Відсіч дезінформації».

 

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Мережа «TikTok» — це сіра зона. Ще нещодавно не співпрацювала з українським урядом, але цієї весни почалась активізація співпраці»;

05:30 «Штучний інтелект — це не негативна річ. Це не зброя проти демократії»;

08:08 «Коли США почали погрожувати заборонити TikTok, платформа почала співпрацювати з Україною»;

10:10 «ТіkТоk зробив перший крок в напрямку покращення політик модерації на своїй платформі»;

16:14 «Хтось взяв найпопулярніші канали в YouTube, у яких немає TikTok і переніс їх в туди, щоб заробляти чи поширювати дезінформацію»;

17:22 «Це маленьке розслідування розставило дуже багато червоних прапорців стосовно недоліків алгоритмів модерації в TikTok».

«Мережа «TikTok» — це сіра зона. Ще нещодавно не співпрацювала з українським урядом, але цієї весни почалась активізація співпраці»

Вадим Міський: Команда «Текстів» нещодавно розповіла про виявлену «ферму» із 300 каналів у TikTok, які після автоматизованої обробки видавали відео з YouTube за власний контент. І там є російська пропаганда. Якщо ми поглянемо на TikTok в цілому, то як часто там трапляється російська пропаганда? 

Юлія Дукач: Російська пропаганда трапляється абсолютно на всіх соціальних платформах і в соціальних мережах. Принцип роботи машини з виробництва російської дезінформації працює так, що пропагандисти пробують всі можливі шляхи і всіма можливими шляхами поширюють свої наративи, тези, фейки, маніпуляції тощо. Залежно від того, наскільки добре налаштовані алгоритми модерації на тій або іншій платформі, складається ситуація, як в телеграмі — заповнення платформи дезінформацією або як у випадку з Meta — маленьке представлення з окремими випадками. Мережа «TikTok» — це сіра зона. Ще нещодавно не співпрацювала з українським урядом, але цієї весни почалась активізація співпраці. У перші два роки після початку повномасштабного вторгнення російська пропаганда зайшла на ТіkТоk дуже активно. Якщо ви цікавитесь соціально-політичним контентом, і платформа пропонує схожі відео на цю тему, то ви легко можете отримати російські медіа, ви можете отримати російських політиків або псевдоукраїнські облікові записи, які насправді створені росіянами для поширення антиукраїнських тез.

Вадим Міський: Яку роль тут відіграє штучний інтелект? Чи може він істотно спростити роботу пропагандистів?

Юлія Дукач: Штучний інтелект масштабує їхню роботу і робить її набагато дешевшою, ніж було раніше. Наприклад, раніше вам треба було посадити декілька людей, які управляють десятками акаунтів так званих ботів, тролів. Тобто за ними стояли люди, які, наприклад, писали якесь повідомлення і потім копіпастом його розносили від імені різних акаунтів. Раніше було дуже легко знаходити мережі ботів, тому що ми беремо це повідомлення і шукаємо ідентичні. Але станом на сьогодні, той же ChatGPT і подібні великі мовні моделі дали можливість одній людині написати одну тезу і сказати: «Перефразуй і дай мені 100 варіантів цієї тези для коментарів в соцмережі». І виходить, що без алгоритмів досліджувати таку мережу стає набагато важче, бо ми шукаємо не ідентичні тексти, а шукаємо схожі меседжі.

«Штучний інтелект — це не негативна річ. Це не зброя проти демократії»

Наталка Соколенко: А як? Це теж є відповідне якесь програмне забезпечення? 

Юлія Дукач: На щастя, ми майже 5 років досліджуємо пропаганду за допомогою машинних алгоритмів. Ми щотижня моніторимо десятки тисяч російських новин, заганяємо їх всі в алгоритми. Алгоритм видає, наприклад, 300 тем про які писали пропагандисти. Є так званий алгоритм моделювання тем, який дозволяє автоматизовано поєднувати однакові меседжі, написані різними словами. Штучний інтелект — це не негативна річ. Це не зброя проти демократії, а інструмент, яким можуть користуватись обидві сторони.

Наталка Соколенко: Чи є прості в застосуванні інструменти для тих, хто користується цими соціальними мережами, щоби самостійно ставити собі фільтр над своєю сторінкою, наприклад, у фейсбуці? Щоб фейсбук блокував повідомлення з пропагандистськими російськими наративами чи ролики у TikTok, які несуть оцю заразу?

Юлія Дукач: З ТіkТоk насправді доволі важко. Якщо ми говоримо про те, щоб встановити щось, що допомогло би фільтрувати контент. Якщо ми дивимося YouTube з ноутбука, то ми можемо поставити на Google Chrome розширення, яке буде фільтрувати і не даватиме, не рекомендуватиме нам відео російською мовою, але проблема в тому, що воно прекрасно працює на ноутбуці, як розширення на Google Chrome. Усе, що ми споживаємо з телефону — тут орієнтуємось тільки на етичні принципи і політики тієї платформи, якою ми користуємось. Якщо фейсбук доволі непогано фільтрує агресивну російську дезінформацію, там не «віщають» Симоньян чи «РИА Новости», то TikTok лише нещодавно заблокував «РИА Новости» для українців. В грудні минулого року ми досліджували, який контент нам видає TikTok за нейтральними хештегами. Ми підбирали хештеги, які не асоціюються з війною, і ми бачили, що відео від «РИА Новости» активно потрапляли до результатів пошуку в TikTok. Уже, на щастя, такого немає. І без VPN українці вже подивитись не можуть «РИА Новости». І отримати їх в списку рекомендацій теж.

«Коли США почали погрожувати заборонити TikTok, платформа почала співпрацювати з Україною»

Вадим Міський: Сполучені Штати вирішили вдатися до радикального кроку — створили законодавчу рамку для потенційної заборони TikTok. Чи сприяє це більш охочому реагуванню власника платформи, китайської компанії ByteDance, на запити урядів?

Юлія Дукач: Мені здається, що в той момент, коли США почали погрожувати заборонити TikTok, платформа почала співпрацювати з Україною. Це лише моя здогадка. Я не можу сказати про причинно-наслідкові зв'язки, але зараз TikTok дуже активізували роботу над політиками. Є прекрасна новина: в кінці травня TikTok опублікував нову політику на своїй платформі, він маркує канали, які контрольовані державами. «ТАСС», «РИА Новости» отримали плашку: медіа, контрольовані Росією. Тобто будь-хто, хто відкриває цей аккаунт може побачити, що це не є незалежне медіа, а що це медіа контролюється російським урядом.

Вадим Міський: Я думаю, що з «ТАСС» і «РИА Новости» інтрига якраз невелика. А що робити з купою начебто «окремих незалежних блогерів», які відкриваєш, а у них той же самий «ТАСС» тільки з обличчям юного блогера?

Юлія Дукач: З незалежними блогерами складніше. Але перший крок було зроблено: майже 50 акаунтів в TikTok, які були промарковані як контрольовані Росією медіа, заблокували для видачі в рекомендаціях за межами РФ.

«ТіkТоk зробив перший крок в напрямку покращення політик модерації на своїй платформі»

Наталка Соколенко: Тобто на весь світ «РИА Новости» втратило можливість напряму говорити від імені російської держави?

Юлія Дукач: «РИА Новости» — це дрібниця. А ось Russia Today французькою, іспанською або RT в Японії, або Sputnik, у яких аудиторія була за межами Росії — відтепер можна подивитись тільки за умови, якщо користувач сам на них підпишеться. Якщо ви дивитесь те, що вам пропонує ТіkТоk, так звана стрічка «For You», то там RT не має з'являтися тепер. Ми зараз досліджуємо кількість переглядів на цих каналах, наскільки вони впали чи не впали. Якщо не впали — це означає, що заборона працює погано, їх продовжують дивитись за межами Росії. Якщо впали, то це буде маленька історія успіху. Я сподіваюся, що найближчі тижні у нас вийде аналітика, де ми покажемо, як маленька зміна політик ТіkТоk може вплинути на зменшення аудиторії російської пропаганди, яка працює відкрито. На жаль, на блогерів, які маскуються під незалежних, але насправді поширюють російські наративи, це не вплине. Але сподіваємося, що ТіkТоk зробив перший крок в напрямку покращення політик модерації на своїй платформі.

Вадим Міський: Це блискуча новина. І хочеться, звісно, щоб на цьому не завершувалися дії на зустріч адекватному модеруванню. Що ще може зробити ТіkТоk для того, аби обмежити вплив російської пропаганди, поза переліком контролоьованих державою медіа?

Наталка Соколенко: Або навпаки: до чого цивілізований світ, уряди демократичних країн можуть спонукати ТіkТоk у цьому керунку?

Юлія Дукач: Ми спостерігаємо за політиками, які розробляються в Європейському Союзі, тому що вони попереду всієї планети, розробляють способи зробити великі платформи більш прозорими, підзвітними. Щоб вони несли відповідальність за те, що, наприклад, їхні алгоритми погано модерують контент. У нас маленький успіх — це Digital Service Act. Ми бачимо, що завдяки політикам ЄС, у ТіkТоk є бібліотека реклами. У ній ми бачимо, що на ТіkТоk нема тих, хто паразитує на темі війни в Україні, можемо шукати за ключовими словами, обрати країну і подивитись всю рекламу, яку TikTok опублікував, охоплення цієї реклами за цими ключовими словами в цій країні за обраний період. Це маленький приклад того, що TikTok ніколи би не зробив подібний інструмент, якби цього не вимагав Європейський Союз. Наприклад, за межами Європейського Союзу бібліотека реклами TikTok не працює, навіть для тих країн, де ця реклама публікується.

У TikTok основна задача — не демократію поширювати чи навіть китайський вплив, а все-таки заробляти гроші. Це якраз той приклад, що нам варто розробляти політики, щоб зробити ці платформи більш прозорими. Зараз TikTok йде в напрямку маркування штучно згенерованого контенту. Тут я повертаюсь до теми нашого розслідування — станом на зараз це маркування все ще відсутнє. Насправді ще є багато питань як саме це маркуватимуть, адже бачимо, що різні інструменти, створені на базі ШІ, вже використовуються для масштабізації російських наративів. Ми знайшли ферму з трьохсот каналів, які крадуть YouTube-контент російськомовних блогерів, нарізають їх на шматки й перетворюють їх на вертикальний формат. Ці канали мають однаковий опис каналу: «Підпишіться на мене, щоб у мене було більше мотивації робити ці відео». Вірогідно, це одна людина за допомогою алгоритмів просто качає контент з YouTube, перетворює, нарізає і заливає в TikTok без допомоги десятків людей, бо стільки треба людей, щоб реально вести триста каналів.

«Хтось взяв найпопулярніші канали в YouTube, у яких немає TikTok і переніс їх в туди, щоб заробляти чи поширювати дезінформацію»

Вадим Міський: І весь цей контент — дезінформація?

Юлія Дукач: Ні, десь до двадцяти каналів насправді були конспірологічно-дезінформаційними. Ми вийшли на цю мережу, бо побачили, що серед цієї ферми була маріупольська блогерка, яка робить відео на кшталт «із подвалу Маріуполя в небо Москви», де описує свій досвід подорожей Росією, яка «велика Росія» прийшла — «порядок» в Маріуполі навела. Ми знайшли спочатку її, а потім побачили, що в такому ж стилі оформлені канали з рецептами або канал російського блогера, який ходить на сміттєзвалище і вишукує там скарби. Об'єктивно тут не те, що інфовійська сиділи і масштабували ці дезінформаційні наративи, скоріше хтось просто взяв найпопулярніші канали в YouTube, у яких немає TikTok і переніс їх в туди, щоб заробляти чи поширювати дезінформацію.

«Це маленьке розслідування розставило дуже багато червоних прапорців стосовно недоліків алгоритмів модерації в TikTok»

Наталка Соколенко: Чи потренуватися, наприклад?

Юлія Дукач: Або як ми сміялись, може, це хтось робив свою дипломну роботу, назбирав 90 тисяч лайків для маріупольської блогерки ще й в TikTok. На щастя, не всі 300 каналів поширюють дезінформацію, але в той же час всі ці 300 каналів, які там ведуться умовно однією людиною назбирали більше 10 мільйонів лайків і ще більше переглядів. І вони все одно несли, масштабували, зокрема, конспірологію, дезінформацію або російський імперіалізм. Ми знайшли конкретно цей приклад, не чистий прояв роботи інфовійськ Росії, але який дуже гарно підсвічує, що це легко зробити, платформа проти цього поки що нічого не робить. Поки власник YouTube-каналу не поскаржиться — TikTok не буде видаляти це. Якби мені одне з тих відео вилізло в рекомендацію, я би ніяк не змогла відрізнити, що це за допомогою ШІ згенеровано, модифіковано або що це викрадений контент. Це маленьке розслідування розставило дуже багато червоних прапорців стосовно недоліків алгоритмів модерації в TikTok.

Наталка Соколенко: Як можна використати результати розслідування Texty.org.ua? Наприклад, український уряд міг би якось скористатися вашими висновками і вийти на перемовини з платформою TikTok? Чи це необхідно робити, особливо зараз, в умовах війни? Як сказав наш співрозмовник в одному з попередніх випусків подкасту «Медіуми» Іван Киричевський, що Росія веде проти нас тотальну війну і інформаційну війну. Інформаційні інструменти розглядає так само потужними, як удар там КАБами чи ракетами.

Юлія Дукач: Мені здається, що наш маленький приклад цього розслідування підсвічує проблему неавтентичної поведінки в TikTok. Це цікаво для колег-журналістів, бо ми ділилися тим, як можна досліджувати цю неавтентичну поведінку. Нам, наприклад, допомагав просунений Google-пошук, який допомагає знаходити відповідний контент саме на платформі TikTok за цитатами, через описи каналів ми фактично й вийшли на цей список. Мені здається, важливо актуалізувати цю проблему для наших колег за кордоном, які доволі спокійні, бо у них немає прямого ворога, як у нас. Але вони живуть в середовищі, яке також має цілеспрямовані інформаційні впливи і кампанії. В даному випадку це було проти України, але ж ми розуміємо, що дуже багато кампаній йде і проти демократії, проти демократичних урядів, кандидатів на виборах, яких теж активно дискредитують такими методами.

подкаст «Медіуми» запустив спецсезон «Відсіч дезінформації». Поряд зі звичними випусками ведучі подкасту Наталя Соколенко та Вадим Міський запрошують експерток та експертів із питань російської пропаганди та стратегічних комунікацій. У попередніх випусках спецсезону говорили з Лесею Бідочко та Юлією Пархоменко про дослідження «Медіаландшафт на тимчасово окупованих територіях України», Артемом Захарченком про те, що таке національний наратив і чому він має лишитися тільки один, Альоною Романюк про методи роботи російських пропагандистів в українському інформпросторі, Галиною Петренко про Індекс медіаграмотності українців, рівень вміння свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, Іваном Киричевським про те, чому не слід довіряти жодному російському медіа, зокрема, «ліберальним», Наталією Іщенко про базовий принцип спростування фейків: не лише спростування, але й поширення правди, Любов'ю Цибульською про те, як говорить українська держава із власним народом та світом, Ігорем Соловʼєм про роботу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час війни та перспективи «інформаційного Рамштайну» для протидії пропаганді.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
расследование
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Певица Джилл Собул трагически погибла в пожаре в Миннеаполисе
Корреспондент
2025-05-02T17:42:41Z
Джамала раскрыла свой ритуал с мужем, который укрепляет их брак: "Не могу без него"
TSN
2025-05-02T15:36:11Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
"Не хочет со мной разговаривать": Принц Гарри поделился личным после поражения в суде
Апостроф
2025-05-02T17:57:02Z
"Пожизненная и без гарантий безопасности": нардеп указал на недостатки соглашения с США о недрах
Фокус
2025-05-02T17:42:07Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Изменения в команде. Первое увольнение Трампа
Корреспондент
2025-05-01T21:45:07Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Украинцы сравнили цены в АТБ в 2021 году и сейчас – это видео может довести до слез
Telegraf
2025-05-02T18:00:48Z
В ГНС раскрыли схему "слива" налоговых данных
Корреспондент
2025-05-02T17:45:34Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
"Все ключевые вопросы". Зеленский провел совещание по истребителям F-16
Лига
2025-05-02T17:49:41Z
До 4500 грн на человека: с 1 июля вводится новый вид помощи
Telegraf
2025-05-02T17:48:27Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Повалил на землю, задержал и скрутил: Стерненко поделился новыми подробностями о нападении
Фокус
2025-05-02T17:21:57Z
В камере экс-главы МСЭК Крупы нашли мобильные телефоны
Корреспондент
2025-05-02T16:28:44Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Почему сбрасывать "лишнее" проще именно летом: формула похудения от тренеров и диетологов
Знай
2025-05-02T14:52:14Z
Трещины на пятках: как их избавиться
TSN
2025-05-02T13:06:40Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Повседневные продукты могут вызвать раннюю смерть — шокирующее исследование
TSN
2025-05-02T12:18:05Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Сочные ребра барбекю: записывайте легкий рецепт для дружеской вечеринки
Gazeta UA
2025-05-02T16:45:19Z
Что нельзя делать в Польше: правила для туристов, о которых стоит помнить
Факти ICTV
2025-05-02T16:24:53Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Донецкой области с 5 мая меняется время комендантского часа
Корреспондент
2025-05-02T17:49:56Z
Реінтеграція ветеранів з інвалідністю в промисловій компанії: досвід «Інтерпайп»
AgroNews
2025-05-02T17:31:09Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Стал известен новый участник следующего сезона УПЛ
ZN UA
2025-05-02T17:55:18Z
Легендарный баскетбольный тренер завершает карьеру по состоянию здоровья
Корреспондент
2025-05-02T17:09:39Z
Ливерпуль изучает возможность пополнить состав хавбеком
Корреспондент
2025-05-02T16:45:49Z
Полнота состава не помогла Левому Берегу избежать поражения от Карпат
Корреспондент
2025-05-02T16:12:09Z
ЧМ по хоккею 2025: Украина выиграла у Польши, результаты сборной
Корреспондент
2025-05-02T15:48:37Z
Состояние и недвижимость Даниэля Дюбуа: сколько зарабатывает Динамит
Факти ICTV
2025-05-02T15:22:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
Кузов Chery Tiggo 8 CSH успешно выдержал давление массой 11,5 т
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:57Z
Водители могут получить штраф: что точно не стоит менять в своем авто
Comments UA
2025-05-02T08:21:47Z
Aston Martin представила самый мощный кроссовер в мире
UAToday
2025-05-02T05:42:18Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
Нужно ли включать фары днем в городе и когда это обязательно
Факти ICTV
2025-05-01T15:40:46Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В турецком "Городе гладиаторов" обнаружили 2000-летний саркофаг
Корреспондент
2025-05-02T16:28:47Z
Підживка для розсади томатів, яка перевершить ваші очікування
AgroNews
2025-05-02T16:24:53Z
LG Display первой в мире коммерциализирует "OLED мечты"
Корреспондент
2025-05-02T16:21:02Z
Как 100 ветряных турбин: ветрогенератор-стена "уничтожит" солнечные панели
Фокус
2025-05-02T15:36:44Z
Потужний старт: як виростити огірки за рекордний термін
AgroNews
2025-05-02T15:22:13Z
Не пропустит ни судно, ни подлодку: как работает устройство Seabed Sentry
Фокус
2025-05-02T14:52:39Z
Чрезмерная жестокость: ученые озадачены уровнем насилия в древнем Китае
Фокус
2025-05-02T14:46:53Z