MY.UAНовини
Захід перестав боятися ядерних погроз Путіна – Дмитро Снєгирьов
Захід перестав боятися ядерних погроз Путіна – Дмитро Снєгирьов

Захід перестав боятися ядерних погроз Путіна – Дмитро Снєгирьов

Основна ставка РФ на те, що зміна політичних еліт на Заході дасть можливість заблокувати допомогу Україні і змінити характер військового протистояння.

Після саміту миру у Швейцарії, куди не запросили Росію, кремлівський диктатор Путін почав нове коло ядерних погроз Україні та країнам Заходу. У відповідь на це у НАТО почали обговорювати розширення кількості ядерної зброї.

В інтервʼю Главреду військовий аналітик, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов розповів, за яких умов Путін здатен піти на застосування ядерної зброї та чи боїться Захід ядерних погроз РФ.

Що мав на увазі Путін під своїми погрозами, якщо Україна, мовляв, не погодиться на російські умови перемирʼя, то буде ще гірше, ніж зараз – чи йдеться тут про саме про ядерний шантаж?

Ядерного шантажу, а саме можливості застосування тактичної ядерної зброї не можна виключати. Аналіз російських медіа та пабліків свідчить про те, що в Росії наразі активно поширюється теза щодо можливості застосування тактичної ядерної зброї для удару по території України. Причому наводяться як тактико-технічні характеристики зброї, так і, відповідно, подальші сценарії безпосередньо в зоні забруднення та можливі дії українських та російських військ.

Дивіться відео інтервʼю Дмитра Снєгирьова Главреду про ядерні погрози Путіна:

Варто говорити про те, що наразі на театрі бойових дій у Російської Федерації немає значних просувань навіть тактичного рівня. 30 вересня 2022 року російський диктатор підписав указ про включення до складу Російської Федерації чотирьох нових суб'єктів – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Станом на липень 2024 року цей указ не виконаний, що в першу чергу свідчить про особисту поразку російського диктатора, причому не тільки інформаційну, так і політичну та військову. Розуміючи, що подальше просування вглиб української території є проблемним, тим паче на тлі постачання військово-технічної допомоги з боку наших партнерів з Європи та Сполучених Штатів, Путін став на шлях вже сталої практики російської сторони – підвищення ставок і градусу напруги. В тому числі, можливості реалізації так званих ядерних сценаріїв.

Але давайте подивимося на реакцію західних партнерів. Хочу зауважити, що це не перша подібна риторика з боку російського диктатора. Ще до початку саміту у Швейцарії, Путін наголошував на можливості не тільки ядерного конфлікту з Україною, а й обміну ядерними ударами з європейськими партнерами. Причому Путін тоді наголошував, що тактична ядерна зброя Російської Федерації втричі потужніша за використані американцями бомби проти Хіросіми і Нагасакі та, на думку російського диктатора, значно переважає ядерний потенціал Європи.

Подібна риторика вже після саміту має дві цільові аудиторії – безпосередньо українську, а саме військово-політичний провід нашої країни, на який здійснюється військово-політичний тиск, а також країни Європи та Сполучені Штати. Але реакція західних партнерів більш ніж стримана. Нагадаю реакцію радника Білого дому з питань національної безпеки Джона Кірбі, який, відповідаючи на запитання журналістів щодо ядерних погроз з боку Російської Федерації, заявив, що подібні заяви Путіна є безвідповідальним брязканням ядерним арсеналом. У свою чергу він зауважив, що Сполучені Штати не спостерігають змін у стратегічній силовій позиції Росії після того, як Москва анонсувала навчання щодо застосування ядерної зброї.

Франція провела випробування ядерної зброї у відповідь на погрози Кремля / president.gov.ua

​Аналогічною була реакція з боку європейських партнерів, яким і була адресована подібна риторика російського диктатора. Давайте подивимося на реакцію Франції – на тлі заяв Путіна відбувається випробування модернізованої стратегічної ракети середньої дальності класу "повітря-земля", яка була випущена з літака "Рафаль" без боєголовки на території Франції. Але показово те, що випробування модернізованої стратегічної ракети середньої дальності відбувалося якраз на тлі погроз Путіна, а вже потім міністр оборони Франції Лекорню заявив про те, що Франція наразі планує спрямовувати на переоснащення власного ядерного потенціалу до 13% від загальної кількості асигнувань на силовий блок, зокрема Міністерства оборони Франції. Також тут варто згадати заяву Макрона про готовність розглядати питання щодо використання загальноєвропейського ядерного потенціалу як відповіді на ядерні погрози Путіна.

Ну і, відповідно, реакція Великої Британії, яка також належить до пулу ядерних країн, була більш ніж показовою. Вона чітко дала зрозуміти Російській Федерації, якщо та хочете загострення, то без питань, Велика Британія готова до подібного сценарію.

При чому варто сказати, що позиція цієї країни залишається незмінною ще з часів Маргарет Тетчер, яка після перемоги країн Заходу у так званій Холодній війні заявила про те, що саме наявність ядерного потенціалу у Великої Британії та стратегічних партнерів дала можливість перемогти Російську імперію (тоді – комуністичну). І заяви Сунака, причому не тільки заяви, але і конкретні дії на спроби Москви піти на ескалацію у декількох точках земної кулі та погрожувати європейським партнерам ядерною зброєю знайшли більш ніж адекватну відповідь. Це стосується проведення найбільших навчань з часів Холодної війни на території країн Балтії та Балтійського моря у відповідь на спроби росіян загострити ситуацію на Близькому Сході і в районі Червоного моря.

Як бачимо, позиції країн Заходу консолідовані у протистоянні ядерним загрозам з боку Путіна. Давайте подивимося на останні заяви представників Білого дому, де чітко прозвучала теза, що Сполучені Штати будуть переглядати власну ядерну програму в моменті протидії можливих ядерних загроз з боку Російської Федерації і КНР. А це показово, бо Путіну дають зрозуміти, що Сполучені Штати і країни Європи, чий ВВП значно більше за ВВП Російської Федерації, готові до гонки озброєнь, якщо Путін захоче стати на цей шлях.

Але російська економіка не витримає навантаження враховуючи те, що наразі більше 20% від ВВП вже виділяють на забезпечення бойових дій в Україні. А це критично для російської економіки, тому і лунають погрози подібного характеру, бо подальша війна в Україні виснажує в першу чергу не країни Заходу, а катастрофічно бʼє по російській економіці. Щойно відсоток витрат на сектор оборони перевищить 25%, це буде критично для Російської Федерації.

Хоча б з історичного досвіду Першої Світової війни, коли російська економіка не витримала тягаря війни на відміну від економіки Європи (хоча на той момент економіка Російської імперії вважалася однією з найбільш динамічних).

Саме з цим і пов'язані ці неадекватні заяви російського президента, який шляхом погроз намагається спонукати в першу чергу європейські партнерів натиснути на Україну в моменті початку так званих мирних переговорів. Що таке мирні переговори у розумінні РФ, ми вже почули від Путіна напередодні саміту миру – це вивід українських військ з Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей. Тобто територіальні поступки з боку України.

Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив в одному зі своїх інтерв'ю, що Путін може вдатися до застосування ядерної зброї в разі розгрому російської армії в Україні. Як би ви оцінили цей сценарій – чи дійсно Путін може піти на такий крок, зважаючи на те, що економіці Росії вже і так важко тягнути цю війну?

Цитата Литвиненка саме підкреслює можливість подібного сценарію. Фактично Російська Федерація загнана в кут – там прекрасно розуміють, що подальший хід бойових дій російська економіка не витягує. Економічні санкції, як би їх не критикували, все-таки впливають на стан російського ВПК та російської економіки. Відповідно, усі розповіді, що російський ВПК нарощує виробництво сучасних видів озброєння не відповідають дійсності.

Але програти у цій війні Путін не може, бо на карту поставлено дуже багато для РФ. Не тільки в плані територіальних здобутків, але й подальшого загального порядку безпеки в Європі і в світі.

Поразка Російської Федерації буде свідчити про особисту поразку Путіна і, відповідно, фактичне зведення Російської федерації на маргінал. Це добре розуміють в Російській Федерації, чому і йдуть на підвищення ставок – проведення другого етапу ядерних навчань на території Республіки Білорусь.

А це вже тиск безпосередньо на країни НАТО, в першу чергу Польщу та країни Балтії, а також можливість реалізації сценарію так званого Сувалкського коридору і безпосереднє військове вторгнення на територію Білорусі та низки країн Балтії.

Інформація про територіальні зазіхання Російської Федерації на низку островів, які належать Швеції та Фінляндії – теж про це. Єдине, що після цього повідомлення зникло з російських сайтів, але фактично всі ці заяви та дії вкладаються в загальний концепт російської зовнішньої політики – налякати, змусити до початку переговорного процесу на російських умовах.

За ці роки, протягом яких триває повномасштабне вторгнення, ми бачили від Росії вже, здається, весь арсенал, який у неї тільки може бути, крім ядерної зброї. Чи є в росіян запасний план, якщо і ці погрози не подіють, а Захід буде надалі постачати нам зброю і, навпаки, розгорне ядерні сили і приведе їх у бойову готовність? Що Путін робитиме далі?

Перш за все, очікувати результатів виборів як низки європейських країн, де будуть проводитися вибори (Франція, Німеччина), так і, відповідно, виборів президента Сполучених Штатів. Основний розрахунок Російської Федерації на те, що зміна політичних еліт дасть можливість заблокувати військово-технічну допомогу Україні і змінити сам характер військового протистояння в нашій державі. А щоб спонукати наших партнерів до початку переговорного процесу робляться певні демарші. Наприклад, демарш з Кубою, який (на думку росіян) має нагадати США події Карибської кризи 1960-х років. Тобто знову проводяться чіткі історичні паралелі – російська ескадра прибула до берегів Куби, причому там представлений підводний човен-носій ядерної зброї.

Путін чітко дає зрозуміти: світ стоїть перед ядерною загрозою, так само, як це було у 60-х роках минулого століття, тому давайте сідати за стіл переговорів. Причому він тисне безпосередньо на Сполучені Штати, прекрасно розуміючи, що на Велику Британію натиснути неможливо, бо прекрасно розуміють реакцію цієї країни. Як і розуміє, що Сполучені Штати на даний момент втрачають гегемонію. І щоб унеможливити подальші сценарії, Сполучені Штати можуть піти на так звані мирні переговори з Російською Федерацією, де українське питання не буде стояти основним на порядку денному.

Відтак буде показана загальна картина того, що вдалося уникнути ядерного протистояння, але шляхом територіальних поступок з боку нашої країни (але це нікого не буде цікавити). Основна картинка буде про те, що світ, як і в 1960-х, стояв перед загрозою ядерною катастрофи, але за 10 хвилин до її початку дві наймогутніші країни світу знайшли можливість порозумітися. І цей сценарій для України – найбільш небезпечний з усіх, які наразі намагається реалізувати Російська Федерація.

Путін відправив до Білорусі лише носії ядерної зброї, а не боєзаряди, пояснив Снєгирьов / kremlin.ru

Якщо говорити про застосування тактичної ядерної зброї, а ви говорили, що Путін вдається до погроз, коли перекидає частково таку зброю на території Білорусі, то як на вашу думку він може її використати? Чи це таке чергове брязкання?

По-перше, інформація про передислокацію тактичної ядерної зброї на територію Республіки Білорусь не підтверджена. Незважаючи на те, що Росія заявила про припинення участі у Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї, у країн Заходу є технічна можливість моніторити ситуацію в моменті переміщення ядерних боєзапасів. Відповідно, переміщення тактичної ядерної зброї та ядерних боєзапасів з території Російської Федерації на територію Білорусі було б відслідковано. І заяви країн Заходу тоді були б зовсім іншими. Ще раз підкреслю – на територію Білорусі передислоковані носії тактично ядерної зброї, але не самі ядерні боєприпаси, це різні речі.

По-друге, ця передислокація має на меті створити ілюзію можливості загострення ситуації не тільки в моменті застосування тактичної ядерної зброї по території України, але і по території країн НАТО. Тобто створюється так звана виделка – або ми понижуємо градус напруги на кордонах з НАТО (і, відповідно, НАТО тисне на Україну щодо початку переговорного процесу), або ми розглядаємо можливість ескалації.

Раніше в одному з інтерв'ю, в тому числі нашому виданню, ви говорили про те, що дії Росії щодо ядерної зброї багато в чому залежать від позиції Китаю. Наскільки Китай в осяжному майбутньому зацікавлений у використанні ядерної зброї, оскільки ми бачимо, що він так само нарощує свій ядерний потенціал?

Китай взагалі не зацікавлений у стабільному стані Російської Федерації. Завдання КНР – послаблення і Сполучених Штатів, і Російської Федерації в непрямому протистоянні на території України. Давайте згадаємо позицію КНР щодо заяв Путіна про можливість застосування тактичної ядерної зброї ще у 2022 році. Була жорстка і чітка позиція про безвідповідальні заяви, які Російська Федерація має скоригувати. Після того ця тема зникла з порядку денного, як зникла і тема розміщення тактичної ядерної зброї на території республіки Білорусь.

Тому позиція КНР досить серйозно буде впливати не тільки на риторику, але й на можливість застосування тактичної ядерної зброї. Без Китаю Російська Федерація не наважиться на застосування ядерної зброї. Наразі Китай фактично виступає адвокатом Російської Федерації, що було наочно продемонстровано під час Саміту миру.

Захід перестав боятися ядерних погроз Путіна - експерт / Пресслужба НАТО

Якщо гіпотетично Путін все-таки наважиться на застосування ядерної зброї, Захід в цьому випадку буде відповідати Росії тим самим чи буде неядерна відповідь?

Це буде відповідь конвенційним озброєнням. Вже були попередження з боку західних держав, і тон цих попереджень з 2022 року не змінюється. Тоді і зараз прозвучали ті самі тези про те, що у разі застосування тактичної ядерної зброї країни НАТО залишають за собою право адекватної відповіді по території Російської федерації з використанням конвенційних видів озброєння.

Але навіть конвенційних видів озброєння Російській Федерації вистачить, щоб назавжди забути про існування низки стратегічних об'єктів. Наприклад, бази Чорноморського флоту як у Севастополі, так і в Новоросійську. Як свідчить практика, система протиракетної оборони Російської Федерації наразі фактично не відповідає потребам і нейтралізації зовнішніх загроз. Тому це більш ніж серйозне попередження з боку країн Заходу.

Згадаємо останні заяви Заходу, де чітко заявили, що Росії зробили останнє китайське попередження про неможливість використання навіть ядерної риторики. Країни Заходу перестали боятися ядерних погроз Путіна. Більше того, є чітка позиція – якщо Росія хоче згоріти в ядерному попелі, питань немає, країни Заходу їй допоможуть у цьому. Інше питання в тому, що Путін прекрасно розуміє, що згоріти в ядерному попелі він не має жодного бажання – він чіпляється за життя і буде чіплятися за нього до останнього.

Хто такий Дмитро Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов (11 жовтня 1971, Луганськ) – експерт з військових питань, блогер. Історик та юрист. Співголова громадської ініціативи "Права справа".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Наомі Кемпбелл заборонили керувати благодійністю у Британії
УкраинФорм
2024-09-29T04:04:05Z
Ексчоловік – російський саундпродюсер, брат – зірка російського шоубізу: що відомо про TAYANNA
24tv
2024-09-29T04:03:45Z
Екоактивісти повторно облили супом картину Ван Гога у Лондоні
УкраинФорм
2024-09-29T03:46:13Z
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Детектор М
2024-09-28T20:46:58Z
Покинув театр, щоб захищати Батьківщину: на війні загинув український артист балету в Литві
Фокус
2024-09-28T20:11:39Z
"Мене зрадили не один раз": під час концерту Melovin зізнався, що його мало не знищило
Знай
2024-09-28T17:51:34Z
Катя Осадча показала рідкісні фото з дорослим сином, яких ще не було в мережі
24tv
2024-09-28T17:21:05Z
3 романтичні фільми, які захочеться подивитися з коханою людиною
24tv
2024-09-28T16:42:14Z
Колишній учасник гурту DZIDZIO пояснив, чому негативно ставиться до Олега Винника
Фокус
2024-09-28T16:30:32Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
КНДР грозиться, що Європа на межі ядерної війни – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T04:18:46Z
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Білорусі: головні новини ночі 29 вересня 2024 року
TSN
2024-09-29T04:03:56Z
В МЗС України прокоментували приєднання Швейцарії до китайсько-бразильської "мирної ініціативи"
TSN
2024-09-29T03:54:19Z
Насправді нам не потрібна ніяка угода з РФ
GlavRed
2024-09-29T03:36:40Z
Хусити намагались атакувати ракетою аеропорт Ізраїля у момент прибуття Нетаньяху
TSN
2024-09-29T03:09:18Z
Китай в ООН застеріг від розширення карти війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T03:09:16Z
В російському Єйську пролунали вибухи, мешканці сумніваються, що це ППО
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T02:51:21Z
До ріки Оскіл на Харківщині росіянам залишилось 3 км – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T02:39:10Z
Українці можуть безкоштовно вилікувати зуби: стало відомо, на кого розрахована програма
Политека
2024-09-28T19:11:35Z
«Перший у світі» нейрочип на основі графену імплантували онкохворому пацієнту
InternetUA
2024-09-28T19:02:27Z
5 протизапальних напоїв, що ідеальні для осені: вони захистять від застуди
24tv
2024-09-28T17:33:54Z
Якщо мучить безсоння: проста техніка, яка допоможе заснути швидко і міцно
24tv
2024-09-28T17:33:13Z
У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам: пацієнти відмовились від інсуліну
Фокус
2024-09-28T15:51:15Z
Побачили наскрізь: учені зробили шкіру мишей невидимою за допомогою харчового барвника
Фокус
2024-09-28T15:45:27Z
Чому вода у пляшках шкідлива
24tv
2024-09-28T14:57:18Z
Вітряна віспа: які є міфи довкола хвороби та особливості лікування
TSN
2024-09-28T14:51:40Z
Які хвороби серця є підставою для відстрочки від мобілізації: повний перелік
24tv
2024-09-28T14:30:36Z
Росія атакувала дронами, у Запоріжжі ворог влучив у житловий будинок: хронологія 949 дня війни
24tv
2024-09-29T04:30:59Z
Два ворожі носії «Калібрів» продовжують бойове чергування у Чорному морі
УкраинФорм
2024-09-29T03:31:49Z
У Запоріжжі лунають вибухи, росіяни атакують місто КАБами
ZN UA
2024-09-29T03:09:47Z
Половину країни залиють дощі: прогноз погоди на 29 вересня
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T03:00:21Z
Сапер, який підірвався на Херсонщині та залишився без кінцівок, уперше встав на протези
УкраинФорм
2024-09-29T02:55:33Z
Окупанти просунулись кількома вулицями у Селидовому – звіт ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T02:45:09Z
На деокупованій Херсонщині за добу водолази-сапери очищають 15 квадратних метрів акваторії
УкраинФорм
2024-09-29T02:04:01Z
Стрільцям слід бути чесними із собою: гороскоп на 29 вересня
24tv
2024-09-29T02:03:55Z
Мешканці окупованої Голої Пристані відзначили 315-річний ювілей міста у Києві - ОВА
УкраинФорм
2024-09-29T01:31:31Z
Росіяни влаштували масовану атаку на Запоріжжя – влучили у багатоповерхівку, є поранені
Комсомольская правда
2024-09-29T04:19:09Z
Волгоградську область Росії атакували дрони: там міг спалахнути склад боєприпасів
24tv
2024-09-29T03:42:27Z
Поліція Гамбурга вилучила 2 тонни кокаїну на €100 мільйонів
УкраинФорм
2024-09-29T03:14:45Z
У Запоріжжі пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-09-29T02:37:43Z
Вороніж у Росії зазнав потужної атаки БпЛА: місцеві фіксують десятки вибухів і пожеж
24tv
2024-09-29T02:24:19Z
Ворожа атака на лікарню у Сумах: кількість жертв зросла
TSN
2024-09-28T23:00:31Z
Ураган "Хелен" у США забрав життя 52 людей і продовжує вирувати
ZN UA
2024-09-28T22:19:54Z
Поліція Сум показала жахливі кадри російського удару по лікарні
TSN
2024-09-28T20:57:25Z
У кількох областях повітряна тривога через атаку БПЛА
УкраинФорм
2024-09-28T20:16:58Z
Слот повідомив, наскільки серйозною є травма Робертсона
Football.ua
2024-09-28T21:37:05Z
Україна – Венесуела: відео онлайн-трансляція чвертьфіналу футзального ЧС-2024
ZN UA
2024-09-28T21:34:45Z
Дженоа — Ювентус 0:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-09-28T21:13:18Z
Україна – Венесуела: прогноз букмекерів, де і коли дивитись матч 1/4 фіналу ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-28T21:10:34Z
Осасуна сенсаційно обіграла Барселону
Football.ua
2024-09-28T21:02:21Z
"Ліверпуль" у напруженому матчі здолав "Вулвергемптон" та очолив АПЛ
TSN
2024-09-28T20:57:19Z
Усе дуже просто, – Ф'юрі розкрив секрет перемоги над Усиком в бою-реванші
24tv
2024-09-28T20:54:26Z
Аталанта вирвала нічию у Болоньї
Football.ua
2024-09-28T20:43:44Z
Осімген уперше забив за Галатасарай
Football.ua
2024-09-28T20:23:24Z
Спадщина під загрозою: нові закони можуть залишити українців без батьківських квартир
Хвиля
2024-09-29T04:30:45Z
29 вересня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна витрачати багато грошей
24tv
2024-09-29T04:03:45Z
Папа втрутився в скандал довкола сексуального насилля з боку духовенства у Бельгії
УкраинФорм
2024-09-29T03:55:49Z
Швейцарія заблокувала передачу бронежилетів для ЗСУ, прикриваючись нейтралітетом
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T03:39:01Z
У Міносвіти готують нововведення для учнів 8-9 класів: що задумали
Знай
2024-09-29T03:36:53Z
Перемога України у війні: ізраїльський військовий експерт назвав головну умову
GlavRed
2024-09-29T03:36:14Z
Червоне, біле, помаранчеве: як на Київщині розвивають виноробство
AgroPortal
2024-09-29T03:30:31Z
Як не втратити субсидію у новому опалювальному сезоні: попередження від YASNO
Знай
2024-09-29T03:06:51Z
День вихователя: привітання у прозі, віршах та листівках
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T03:03:26Z
Субсидії на пальне та опалення: що буде враховуватися і як отримати максимальну допомогу
Знай
2024-09-29T04:06:04Z
Ринок відновлюється. Світові продажі ПК почали зростати, але не завдяки ШІ
InternetUA
2024-09-29T04:01:08Z
Українські огірки б'ють рекорди: ціни злетіли на 200%
Хвиля
2024-09-29T03:45:28Z
Пенсії 2025: нові правила та несподівані зміни для переселенців
Хвиля
2024-09-29T03:03:41Z
Бензин, дизель, автогаз: українцям показали актуальні ціни на пальне
Хвиля
2024-09-29T02:06:31Z
Найдорожчий рис у світі: який вигляд має та скільки коштує
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T02:00:11Z
На Рівненщині вже засіяли понад третину запланованих площ пшениці, ячменю та жита
УкраинФорм
2024-09-28T23:52:08Z
Засновника найбільшої криптобіржі Binance звільнили з-під варти
InternetUA
2024-09-28T23:01:23Z
Пенсію можна збільшити: у ПФУ розповіли, як забезпечити собі спокійнішу старість
Знай
2024-09-28T20:12:35Z
Прямо як у бабусі: "Мастер Шеф" Ярославський дав рецепт повітряних вареників з ягодами
Политека
2024-09-29T04:01:39Z
Перша зачіска чоловіка за 20 років вразила людей: що з ним зробив барбер
24tv
2024-09-29T03:24:31Z
Календар городника на тиждень з 30 вересня по 6 жовтня: який врожай ще можна отримати
Политека
2024-09-29T03:23:40Z
Як замаринувати та запекти качку: "Мастер Шеф" Глінська дала правильний рецепт
Политека
2024-09-29T03:01:43Z
Гід покупця: поради щодо вибору кольорової гами штор
Украина Криминальная
2024-09-29T01:28:25Z
Як зберегти врожай часнику на зиму: погріб не потрібен
Политека
2024-09-29T00:04:01Z
День ангела 29 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-28T23:00:00Z
Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T20:30:21Z
Який стіл більший: лише 1% людей з високим рівнем IQ впораються за 8 секунд
24tv
2024-09-28T20:12:28Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Перше зображення Huawei Mate 70 Pro показує п’ять задніх камер
Portaltele
2024-09-29T04:13:50Z
Окуляри Apple Vision Pro отримають потужний чип M5 і підтримку ШІ
InternetUA
2024-09-29T03:01:29Z
Наступна функція безпеки WhatsApp виділятиме небезпечні посилання перед натисканням
InternetUA
2024-09-29T02:01:26Z
Соцмережа Х має сплатити понад $5 мільйонів штрафів перед відновленням роботи у Бразилії - суд
УкраинФорм
2024-09-29T01:49:12Z
Швидший ніж звук в 26 разів: повз Землю пронісся небезпечний астероїд
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T01:27:27Z
"Чебурнет" все ближче: росіяни скиглять, що в них відібрали TikTok
24tv
2024-09-28T22:54:07Z
Космічний корабель Crew Dragon вирушив на МКС по астронавтів Boeing Starliner
ZN UA
2024-09-28T20:55:59Z
Південнокорейський водневий дрон тримається в повітрі 14 годин
InternetUA
2024-09-28T20:25:17Z
Вчені виявили, що штучний інтелект може спрогнозувати вибух метану в шахтах
InternetUA
2024-09-28T20:01:08Z