Війна Путіна в Україні залишила його ізольованим від Заходу, а потреба у зброї для ведення цієї війни підштовхнула його до зближення з Північною Кореєю та її лідером Кім Чен Ином. Обидва лідери об'єдналися навколо спільного історичного супротивника, Сполучених Штатів, і 19 червня відродили зобов'язання про взаємну оборону між своїми країнами часів холодної війни, підписавши договір, повідомляє Суї-Лі Ві, керівник бюро The New York Times у Бангкоку.
У В'єтнамі, навпаки, Путін зустрівся з офіційними особами, які нещодавно встановили більш тісні зв'язки з Вашингтоном. Але Москва вже давно є головним джерелом зброї для Ханоя, і Путін прагне утримати цю позицію. Це вже п'ятий візит Путіна до В'єтнаму.
Для В'єтнаму візит Путіна стане можливістю зміцнити зв'язки з Росією, його найважливішим оборонним партнером. Попри покращення відносин зі Сполученими Штатами, минулого року В'єтнам все ще шукав таємні шляхи для закупівлі російської військової техніки всупереч американським санкціям. Цього тижня президент В'єтнаму То Лам заявив послу Росії, що Ханой "завжди розглядає Росію як одного з пріоритетних партнерів у своїй зовнішній політиці".
"У 1950 році Радянський Союз був однією з перших країн, які дипломатично визнали тодішню Демократичну Республіку В'єтнам, або Північний В'єтнам. Протягом десятиліть Москва стала найбільшим донором В'єтнаму, надаючи військову допомогу, коли Ханой вів війни проти Франції та США", — зазначає керівник бюро The New York Times у Бангкоку.
Нгуєн Те Фуонг, який вивчає в'єтнамські військові справи в Університеті Нового Південного Уельсу в Австралії повідомляє, що російське обладнання становить від 60 до 70% оборонного арсеналу В'єтнаму. Російські танки Т-90, які були останньою відомою великою закупівлею російського озброєння В'єтнамом у 2016 році, складають основу бронетанкових сил В'єтнаму, додав він. Це означає, що В'єтнам і надалі залежатиме від Росії в найближчі роки.
Останніми місяцями Ханой звернувся до таких країн, як Південна Корея, Японія і Чехія, як до альтернативних джерел зброї. Він також намагається створити власну оборонну промисловість.
США активно пропонують В'єтнаму більше зброї, і останніми місяцями в країну приїжджали високопоставлені чиновники. Але, аналітики кажуть, що вищі ешелони в'єтнамського військового керівництва, як і раніше, з підозрою ставляться до Вашингтона.
Росія має значну частку у прибутковому нафтогазовому секторі В'єтнаму. "Вьетсовпетро", спільне підприємство російської компанії "Зарубежнефть" і в'єтнамської державної компанії PetroVietnam, експлуатує найбільше нафтове родовище В'єтнаму — Бач Хо.
Прибутки "Вьетсовпетро" приносять мільйони доларів як Росії, так і В'єтнаму. "Зарубежнефть" і "Газпром", ще одна російська державна енергетична компанія, також беруть участь у проєктах з видобутку нафти у В'єтнамі.
Джерело: ZN.UA