Санкції по-різному вплинули на росіян. У деяких випадках це призвело до так званих коротких позитивних змін, розповів російський економіст Ігор Ліпсіц. За його словами, однією з причин була висока ціна на нафту, що дозволило Росії отримати значні прибутки, незважаючи на санкції. Ці гроші допомогли компенсувати зникнення золотовалютних резервів та підтримати економіку, особливо військовий сектор.
Також санкції призвели до повернення багатих росіян до країни разом із їхніми капіталами. Це також сприяло зміцненню економіки та підтримці режиму президента Путіна. Однак ці позитивні ефекти виявились тимчасовими.
"Зростання заробітної плати, особливо в цивільному секторі, почало сповільнюватися через посилення інфляції та обмежених можливостей бюджету. Дефіцит імпортних товарів та ресурсів, таких як насіння та племінні тварини, негативно позначився на сільському господарстві та виробництві продуктів харчування" - ділиться економіст.
Однією із проблем стало скорочення кількості трудових мігрантів із Середньої Азії, що вплинуло на сферу послуг та будівництво. Це викликало проблеми зі прибиранням вулиць та підтримкою інфраструктури, особливо у великих містах.
"Ситуація з рублем також залишається невизначеною, що ускладнює прогнозування курсу валюти. Скорочення імпорту зменшує потребу у валюті, але при цьому знижує доступність імпортних товарів, що негативно позначається на економіці", - додав експерт.
Трудові мігранти починають шукати роботу в інших країнах, таких як Великобританія та країни Південної Європи, що ускладнює проблему дефіциту робочої сили в Росії.
Останні новини України:
Контрнаступ ЗСУ: експерт розповів про ситуацію на Харківщині.
Як довго триватиме війна в Україні: два основні сценарії
Експерт попередив усю Європу: перемога Трампа буде небезпечним сигналом.