Японія та космічне управління JAXA вже десятиліття проводять дослідження щодо створення системи для передачі сонячної енергії з космосу на Землю.
У 2015 році вчені JAXA досягли значного прориву, передавши на відстань понад 50 метрів потужність 1,8 кіловата, достатню для живлення електричного чайника. Тепер вони готові до наступного важливого етапу цієї технології.
За даними Nikkei, японське державно-приватне партнерство планує запустити перші супутники на орбіту з метою передачі сонячної енергії на Землю вже 2025 року.
Проект очолює Наокі Сінохара, професор Кіотського університету, який активно працює над розробкою космічної сонячної енергії з 2009 року.
Спочатку вони розгорнуть кілька невеликих супутників із сонячними масивами, які збирають енергію, яка передаватиметься на наземні приймальні станції на значній відстані.
Ідея використання орбітальних сонячних панелей та мікрохвиль для передачі енергії на Землю була запропонована в 1968 році і з тих пір привертала увагу кількох країн, включаючи Китай та США.
Орбітальні сонячні батареї є перспективним джерелом відновлюваної енергії, здатним збирати енергію в космосі незалежно від часу доби і обходити проблеми, пов'язані з хмарним покриттям Землі.
Однак, незважаючи на всі переваги, виробництво масиву, здатного генерувати 1 гігават енергії, за оцінками, обійдеться у величезні 7 мільярдів доларів, що робить цю технологію поки що швидше об'єктом наукової фантазії, ніж реальності.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що вчені в паніці через те, що відбувається з магнітним полем Землі: одне питання не дає спокою
Вам буде цікаво дізнатися, наш Всесвіт може виявитися величезним бубликом - вчені зробили вражаючу гіпотезу
Читайте також: вчені принизили людство, пояснивши, чому ми ще не контактуємо з інопланетянами