MY.UAНовини
Замість Буковелю - Ізки та Космач: обираємо тихі місця для відпочинку в Карпатах
Замість Буковелю - Ізки та Космач: обираємо тихі місця для відпочинку в Карпатах

Замість Буковелю - Ізки та Космач: обираємо тихі місця для відпочинку в Карпатах

Українські гори уздовж та впоперек досліджені мандрівниками. І знайти тиху місцину, де немає натовпу туристів, ой як складно. Але можливо. Про те, чим зайнятися туристам у селищі Космач, чому Ізки вважається найбільш чистим селом та що таке валило у Яворові – читайте у матеріалі Коротко про.

Гостей більше, аніж місцевих жителів

Обираючи відпочинок у Карпатах, на думку одразу спадають найбільш популярні серед туристів місця: Яблуниця з Поляницею, Яремче та Ворохта, Криворівня з Татарівом. І, звісно, Буковель. Там можна забронювати житло на будь-який смак на бюджет, достатньо модних розваг та місцевого колориту. Та є відчутний мінус: це велика кількість мандрівників. Часто на вулицях того ж містечка Яремче гостей з інших регіонів більше, аніж місцевих жителів. А так хочеться відпочити від галасу та натовпу. У такому разі саме час підшукати не витоптані туристами куточки Карпат. Та чи залишилися такі у наших горах? Виявляється, їх зовсім небагато. І хоча ще збереглися мало вивідані туристичні маршрути у горах, а ось місць відпочинку для вузького кола гостей практично немає. Але ми знайшли!

Космач (Косівський район, Івано-Франківська обл.)

Це одне з найбільших сіл України. І одне з найбільш неприступних донедавна. А все тому, що обидві дороги, які ведуть до Космача, були в такому жахливому стані, що у село навідувалися дуже рідко і лише найбільш затяті туристи. Не так давно одну з доріг, що веде до Космача через Яблунів, відремонтували. Тому поспішайте навідатися у ці місця, поки туди не витоптали стежки інші гості.

Трохи історії. Назва «Космач» (наголос на А) нібито означає «келія сонця». Хтозна - чи це так, але у космацькій вишивці, прикрасах, писанках переважає саме жовтогарячий колір. Тут особливо поважають австрійського імператора Франца Йосипа, який, кажуть, був добрим до місцевих жителів, зменшивши їм суму податків. Ще в Космачі був активний опришківський рух на чолі з Олексою Довбушем. За переказами, у цьому селі його й убили. Та хіба тільки опришки прославили це село!

У Космачі усі, від малого до старого, уміють ліпити сирних коників. Фото: https://iftourism.com

У 1944 році керівники УПА узагалі оголосили про створення Космацької незалежної республіки. Протрималася вона недовго, але повстанський дух та гонор у жителів Космача, як самі вони кажуть, у крові. При цьому космачі надзвичайно привітні люди. Допоможуть завжди і у всьому, відкриті, щирі, не розпещені грошима туристів.

А ще умільці на всі руки. Кожен житель цього села віртуозно вміє писати писанки, чи ліпити сирних коників, або ж вишивати та ткати тощо. До речі, для туристів проводять різноманітні майстер-класи. І це чудова нагода повчитися гуцульському ремеслу, яке передається від дідів до внуків.

А ще в Космач варто їхати тим туристам, яких цікавить давня гуцульська архітектура. У селі збереглося багато цікавих хат. Також варто завітати у музей Довбуша та музей вівчарства, відвідати дві місцеві церкви. І обов’язково піти в гори. Так як село гірське, то й пішохідних маршрутів до вершин є чимало. Стежки для туристів промарковані, але новачкам все ж краще взяти провідника з місцевих жителів. Найлегшими є турпохід до Каменя Довбуша та соляних джерел – це на околиці села. Трохи далі знаходиться відома місцева гора Сиглін, на вершині якої є гойдалка. Якщо вистачить сил піднятися на гору, то на цій гойдалці можна випробувати і свою сміливість, і майстерність фотографування. Відверто кажучи, цю атракцію набагато більше перевершують неймовірні краєвиди, які можна побачити саме з вершини Сигліна. Аж подих захоплює! А ще неподалік у маленькій хатині живе місцевий дід Василь. Чоловікові вже за 90 років, але він з радістю спілкується з туристами, інколи продає чорниці та сир власного виробництва. Тому радимо захопити і дідусю якихось смаколиків, адже спуститися з гори навіть по хліб йому важкувато.

Як доїхати: відстань з Івано-Франківська до Космача 90 км. Автобусом Івано-Франківськ - Космач (вартість від 200 грн). Якщо власним автомобілем, то маршрут Івано-Франківськ - Коломия - поворот на Косів – на кільці у селі Яблунів перший з'їзд. Але краще налаштуйте GPS та не соромтеся запитувати дорогу у місцевих.

Де зупинитися: у селі можна винайняти кімнату і за 300 грн за добу. Але якщо маєте можливість, то радимо забронювати екосадибу "Бутинець". Це дерев’яний будинок у стилі гуцульських лісорубів, або, як раніше казали гуцули, бутинарів. Будинок розрахований на відпочинок 4–5 осіб одночасно. На території садиби є два ставки, де водяться форель і раки, можна порибалити. Вартість оренди – від 5000 грн на добу.

У космацький вишивці, прикрасах, писанках переважає саме жовтогарячий колір. Фото: iftourism.com

Сколе (Стрийський район, Львівська обл.)

І зараз усі туристи, які бували в Карпатах скептично скажуть, що це одне з найбільш відомих містечок України. Не заперечуємо! Але Сколе зазвичай використовують не як туристичну місцину, а як містечко, в якому можна зробити санітарну зупинку перед в’їздом у «великі» Карпати. І дарма.

Сколе - це історична столиця Бойківщини, невелике, затишне та спокійне місто. Тут є де прогулятися та на що подивитися. Наприклад, майже в центрі міста височіє шпиль ефектного неоготичного костелу, який збудували в 1895 році. Трохи далі знаходиться Пантелеймонів храм - це найстаріша пам’ятка Сколе. За переказами, його збудували понад 400 років тому. А на околиці міста є справжній палац, збудований у XIX ст.. Двоповерхова споруда добре збереглася, тому манить туристів.

Тустань - це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що був заснований у ІХ ст. племенами білих хорватів. Фото: ФБ Тустань

Ще одна туристична принада – річка Опір, яка протікає містом. Влітку на її берегах чимало відпочивальників. Опір - мілка, чиста вода швидко прогрівається, каміння цієї гірської ріки гладеньке.

Якщо хочеться більше вражень, то, перш за все, варто відвідати Національний парк «Сколівські бескиди». Така прогулянка – наче променад карпатським лісом. Також туристам цікаво піти у похід до семиметрового водоспаду Кам’янка ( маршрут у майже 5 км, займає понад 2 години) або перевірити свої сили та піти пішки до п’ятиметрового водоспаду Гуркало (маршрут досить складний, понад 6 км завдовжки та триває до 7 годин).

І окремо тут треба згадати про місто-фортецю Тустань, що знаходиться усього в 30 хвилинах їзди від Сколе. Тустань - це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях. На думку дослідників, фортифікаційний комплекс на скелях був заснований у ІХ ст. племенами білих хорватів як оборонний та митний пункт: повз Тустань перевозили сіль з Галичини до країн Центральної Європи. Узагалі історія Тустані давня та цікава, і краще її вчити у самому місті-фортеці. Та їдуть туди не лише за історією. У цих місцях якась неймовірна атмосфера, енергетично сильна, наповнююча, велична. Після відвідин Тустані відчувається не втома, а можливість, без перебільшення, досягти усіх поставлених цілей.

Як доїхати: зі Львова – електричкою (від 150 грн), автобусом (від 200 грн). Автомобілем: по трасі Київ - Чоп через Стрий.

Де зупинитися: в місті є чимало готелів та квартир в оренду. Вартість – від 500 грн за добу.

Сколе - це історична столиця Бойківщини, невелике, затишне та спокійне місто. Фото: wikipedia.org

Ізки (Хустський район, Закарпатська обл.)

Це вже сонячне Закарпаття. Скажімо так: Ізки – не мегапопулярне серед туристів селище. У доковідні часи сюди їздили лише затяті мандрівники. І жителі Закарпатської області. Зараз ситуація потроху змінюється, але про це згодом. Перш за все, дізнаймося, що ж це за дивна назва села. Звісно, є легенда. У давні опришківські часи на місці нинішнього села Ізки була така вузька дорога, що коли нею їхали, то аж іскри з каміння сипалися. Нібито сам Олекса Довбуш вигукнув: «Дивіться, іскри!». Село, яке пізніше розбудувалося у цій місцині, назвали Ізками – від іскор.

Ізки – село невелике. І якихось особливих атракцій для туристів тут замало, хоча до війни проходили колоритні фестивалі сиру, меду, вина. Зараз цього немає, зате можна з’їздити на екскурсію до Національного парку "Синевір" у Карпатах (відстань приблизно 50 км) і до водоспаду Шипіт (майже 10 км).

З архітектури тут, звісно, є старі гуцульські хати. А ще зберіглася церква святого Миколи Чудотворця, побудована на початку XVIII ст. Щоправда, за минулі століття храм кілька разів частково перебудовували, доробляли, ремонтували, і, чесно кажучи, аби як. Так, в церкві з’явилися елементи, не притаманні тамтешнім місцям, наприклад, часткове покриття з жерсті.

Ізки – ідеальне місце відпочинку для тих, хто хоче сховатися подалі від міського шуму та натовпу. Сюди варто їхати за тишею, спокоєм, карпатськими краєвидами. А ще тут надзвичайно легко дихається: місцеві нахвалюють своє екологічно чисте село, яке знаходиться далеко від індустріальних центрів. Ще й розташоване поміж Боржавською полониною та горою Руський Верх, які захищають від усіляких «забруднених» вітрів. І не хвилюйтеся щодо умов проживання: в Ізках є житло на будь-який гаманець.

Як доїхати: якщо автобусом, то і з Ужгорода, і з Мукачево в Ізки щодня їздить маршрутка. Вартість – від 200 грн. А власним автомобілем, наприклад зі Львова, треба їхати трасою Київ - Чоп до села Нижні Ворота, за перевалом повернути за вказівником на село Воловець, а в самому Воловці повернути на селище Міжгір’я по головній дорозі. І, не доїжджаючи до Межигір’я, потрапите у село Ізки.

Де зупинитися: можна орендувати кімнату від 300 грн на добу. А можна зупинитися в шале чи номерах екокурорту «Ізки». Взимку сюди їдуть «на лижі» (є витяги, пологі спуски), а в інші пори року – за релаксом. У цьому комплексі усе, як то кажуть, екологічно чисте: повітря, будиночки, зведені з карпатського кругляка, джерельна вода, кришталеве повітря, продукти харчування. А ще тут на диво спокійно, хоч курорт достатньо великий та може вмістити до кількох сотень гостей. Ця місцина сподобається саме тим, хто прагне тихого сімейного відпочинку. Вартість – від 2400 грн на добу.

Церква святого Миколая в Ізках. Фото: uk.wikipedia.org

Яворів (Косівський район, Івано-Франківська обл.)

Тихе селище знаходиться неподалік відомого на всю Україну райцентру Косів. І якщо Косівський базар манить усіх поціновувачів гуцульських ремесл, то про Яворів згадують лише тоді, коли треба придбати ліжник, бо селище відоме своїми традиціями ліжникарства. Але, крім цього, тут є те, чого потребують туристи: спокій, чимало атракцій, карпатські краєвиди, гуцульський колорит.

Отож, у селищі Яворів (не плутати з містечком Яворів, що на Львівщині) обов’язково треба побувати на майстер-класах з ліжникарства. Тут же на власні очі побачите екзотичне валило - це природня і суто карпатська «пральна машинка», куди відправляють новенький ліжник. У вихорі води гірської річки виріб так закручує-викручує, що опісля він не матиме стороннього запаху та не потребуватиме додаткового вичісування.

А це валило - це природня і суто карпатська «пральна машинка», куди відправляють новенький ліжник. Фото: ФБ Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА

Фанатам пішохідного туризму також є чим зайнятися. Наприклад, піти до так званої Яворівської Ніагари. Це каскад водоспадів, які вриваються до села із самісінького Сокільського хребта. У повноводдя їхній гуркіт чується здалеку. А на річці Віпчинка, що протікає біля Яворова, є ще один красивий водоспад – Яворівський Гук.

Як кажуть місцеві жителі, побувати у Яворові і не прогулятися на Сокільський хребет – великий туристичний гріх. Маршрут середній за складністю, але краще виділити на нього увесь день, щоб не поспішати. Зате ті мандрівники, які пройшли цей шлях, в захопленні від красивих полонин, мальовничих краєвидів, синіх гір.

І трохи містики. Між селами Яворів, Снідавка і Буковець на південному схилі гори Терношора зберігся скельний комплекс «Терношорська Лада». Кажуть, це стародавнє святилище. Величезна кам’яна брила нагадує образ вагітної жінки: без чіткого обличчя, але з обрисом тулуба і правої руки, що прикриває живіт. Її висота майже 11 метрів. У чому містика? А в тому, що Лада здійснює заповітні бажання. Місцеві кажуть, що сюди часто приїздять подружні пари, які не можуть мати дітей, просять у неї допомоги. А через деякий час повертаються, вже з діточками на руках, подякувати Ладі.

Як доїхати: З Івано-Франківська, Коломиї, Яремче, Косова у селище Яворів регулярно їздять автобуси. Якщо їхати власним автомобілем, то краще доїхати до Коломиї, повернути у напрямку на село Нижній Вербіж (траса Р-24) до м. Косів, далі їхати у напрямку на Верховину (приблизно 16 км) до села Яворів.

Де зупинитися: є і кімнати, і сімейні котеджі. Вартість оренди житла на добу стартує від 600 грн.

Село Яворів, що на Прикарпатті, відомий осередок ліжникарства. Фото: ФБ Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА

Теги за темою
ТуризмКарпати
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ обрала нову ціль на Харківщині: комбат про загрозу форсування Осколу
GlavRed
2024-10-30T01:27:01Z
Україна зробить ЄС геополітично сильнішим - Матернова
УкраинФорм
2024-10-30T01:21:47Z
Ставка Росії на артилерію у війні проти України залишила її без боєприпасів — військовий експерт
Хвиля
2024-10-30T01:09:34Z
Звірі не мають збитися в стадо, – у ЦПД пояснили, чому Україні якнайшвидше потрібні "Томагавки"
24tv
2024-10-30T01:03:49Z
Рада схвалила за основу законопроєкт про Єдину інформаційну систему соцсфери
InternetUA
2024-10-30T01:01:07Z
НАТО передало українським військовим 65 «швидких»
УкраинФорм
2024-10-30T00:45:43Z
Керівник ЦПД: Американські ЗМІ применшують проблему долучення КНДР до війни в Україні
ZN UA
2024-10-30T00:34:37Z
Спецдоповідачка ООН з порушень прав людини в Росії представила нову доповідь про тортури у РФ
УкраинФорм
2024-10-30T00:30:12Z
Президент США прокоментував ситуацію з виборами у Грузії
TSN
2024-10-30T00:03:31Z
Радіодиктант національної єдності: які слова викликали труднощі
ZN UA
2024-10-30T01:31:24Z
В Україні з'явилися методичні рекомендації щодо захисту тварин від жорстокого поводження
УкраинФорм
2024-10-30T01:15:01Z
Церковний календар: які свята відзначатимуть віряни в листопаді
ZN UA
2024-10-30T01:01:02Z
У Росії з'явився пам'ятник «солдату НАТО»
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T01:00:30Z
У Rheinmetall відповіли на погрози Кремля вдарити по заводах компанії в Україні
ZN UA
2024-10-30T00:56:09Z
Концерн Rheinmetall і хорватська DOK-ING спільно розроблять безпілотний транспорт
Хвиля
2024-10-30T00:12:55Z
США передадуть Україні 2000 позашляховиків Humvee: як вони допоможуть ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T00:00:12Z
На Львівщині суд оштрафував учителя, який перебрав у день Першого дзвоника
ГЛАВКОМ NET
2024-10-29T23:30:26Z
Росіяни намагаються форсувати Дніпро: в ЗСУ оцінили небезпеку для Херсонщини
GlavRed
2024-10-29T23:27:15Z
У Києві викрили канал контрабанди наркотиків під виглядом меленої кави на ₴6 мільйонів - ДПСУ
УкраинФорм
2024-10-30T01:00:28Z
Отруєння Скрипалів «Новачком»: стали відомі нові подробиці
Украина Криминальная
2024-10-30T00:33:56Z
У Желєзногорську на Курщині – пожежа, росіяни повідомляють про атаку дрона
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T00:30:10Z
У РФ чоловіка засудили до 25 років за вбивство екскомандира підводного човна «Краснодар»
УкраинФорм
2024-10-29T23:39:05Z
У Желєзногорську Курської області пожежа після атаки безпілотників
24tv
2024-10-29T23:30:00Z
В Железногорськ на Курщині завітала запальна "бавовна" – соцмережі
TSN
2024-10-29T22:33:33Z
Правоохоронці затримали поплічників ФСБ, які готували диверсії на об’єктах Укрзалізниці
InternetUA
2024-10-29T22:02:04Z
У центрі Осло трамвай злетів із рейок та в’їхав у крамницю
ГЛАВКОМ NET
2024-10-29T20:45:58Z
Отруєння Скрипалів «Новачком»: стали відомі нові подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-10-29T20:09:45Z
Джордж Мартін напише ще одну історію у всесвіті "Гри престолів": про що вона
TSN
2024-10-30T00:36:49Z
"Хочу позаздрити": Трінчер відповіла на чутки про роман з відомим блогером
GlavRed
2024-10-30T00:27:59Z
"Ви ж мої дорогі": Алла Пугачова не витримала і звернулася до росіян - деталі
GlavRed
2024-10-30T00:27:28Z
Пішла з життя одна з найкращих комедійних актрис Голлівуда
УкраинФорм
2024-10-30T00:09:09Z
Стівен Кінг анонсував своє повернення у світ «Темної вежі»
ITC
2024-10-29T22:50:07Z
Молодий коханий зробив співачці Lama пропозицію руки і серця
GlavRed
2024-10-29T22:27:54Z
"Генетичний матеріал": хто став матір'ю двійнят Алли Пугачової - росЗМІ
GlavRed
2024-10-29T21:27:17Z
Вона жила і загинула як героїня, – KRUTЬ розповіла про дружбу з Іриною "Чекою" Цибух
24tv
2024-10-29T20:30:33Z
Відома українська співачка шокувала думками про суїцид: "Нічого не відчувала"
TSN
2024-10-29T20:30:20Z
Герой України зізнався, що саме розповідатиме про війну онукам
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T00:45:47Z
Росія відрядила у Сіверськодонецьк бригади з Пермі для ремонту системи опалення
УкраинФорм
2024-10-30T00:39:56Z
Прикордонники знищили три спостережні пункти армії РФ на Запорізькому напрямку
УкраинФорм
2024-10-30T00:27:33Z
На Полтавщині лунають вибухи
24tv
2024-10-29T23:42:40Z
Прикордонники знищили протитанковий комплекс і станцію РЕБ росіян на Куп’янському напрямку
УкраинФорм
2024-10-29T23:03:14Z
Окупанти з початку 2024 року звинуватили у «держзраді» 26 жителів Криму, - КРЦ
Детектор М
2024-10-29T22:57:12Z
Селидове та Курахове під загрозою окупації: генерал розповів, що відбувається на Східному фронті
Политека
2024-10-29T21:31:58Z
РФ почала масштабний наступ: чи можна говорити про обвал фронту - Самусь
GlavRed
2024-10-29T21:27:45Z
Росіяни обстріляли Харківщину, є постраждалі
УкраинФорм
2024-10-29T21:24:45Z
Як заснути за 2 хвилини: ефективний і простий військовий метод
GlavRed
2024-10-30T01:27:36Z
Що можна їсти при підвищеному холестерині: фахівці дали список продуктів
Политека
2024-10-30T01:01:07Z
Коли восени пересаджувати троянди: відомі рекомендації більшості експертів
Политека
2024-10-29T23:00:25Z
У новій системі лікарських комісій не працюватимуть голови МСЕК, - МОЗ
Комсомольская правда
2024-10-29T21:27:29Z
Тиха ходьба: тренд тіктока, який зміцнює здоров'я і може змінити ваше повсякденне життя
24tv
2024-10-29T20:15:36Z
Лікарі «Охматдиту» виконали унікальну операцію та врятували п’ятимісячного малюка
ГЛАВКОМ NET
2024-10-29T20:15:08Z
Гігієнічної помади може бути недостатньо: чому восени тріскаються губи і як цьому зарадити
24tv
2024-10-29T18:33:53Z
Лікарі розповіли, як квашена капуста впливає на організм: багато користі, але можна не всім
TSN
2024-10-29T18:27:36Z
Мінсоцполітики анонсує нову систему соцстрахування - єПотенціал
УкраинФорм
2024-10-29T18:22:00Z
Газові плити в Європі спричиняють десятки тисяч смертей щороку – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T01:00:51Z
Україна і Росія ведуть переговори. Financial Times дізналася, про що домовляються
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T00:48:04Z
Директора гірничодобувного підприємства викрито на організації схеми ухилення від сплати понад ₴12 млн. податків
Украина Криминальная
2024-10-29T23:45:18Z
В Україні значно здорожчає популярна крупа: аграрії підняли ціни на сировину майже вдвічі
TSN
2024-10-29T22:33:31Z
ЄС запровадили нові мита на імпорт електромобілів з Китаю
УкраинФорм
2024-10-29T21:42:30Z
Ціна автогазу перевищила 36 грн/літр – експерт
ZN UA
2024-10-29T21:36:57Z
Україна стала членом Міжнародного фонду сільського розвитку: що отримає аграрний сектор
Хвиля
2024-10-29T21:06:40Z
У Rheinmetall у відповідь на погрози РФ заявили, що їхні заводи в Україні добре захищені
УкраинФорм
2024-10-29T20:45:08Z
Найбільша у світі вітрова електростанція під загрозою: що трапилось
24tv
2024-10-29T20:37:28Z
Смачні ідеї для святкового столу: топ-3 салати з морквою по-корейськи
24tv
2024-10-29T22:57:56Z
Класика по-новому: як приготувати котлети по-київськи з фаршу – смачно і легко
24tv
2024-10-29T21:57:15Z
Рушники будуть м'які та пухнасті, як в готелі: ось як їх для цього прати
24tv
2024-10-29T21:42:08Z
Як приготувати шакшуку на сніданок: швидкий рецепт від шеф-кухаря Клопотенка
Политека
2024-10-29T21:01:18Z
Чим відмити зеленку з рук, шкіри та одягу: перевірені способи, від яких не залишиться слідів
24tv
2024-10-29T20:30:59Z
Ось чому ваш дім виглядає маленьким: 5 помилок у фарбі
24tv
2024-10-29T19:54:24Z
Як приготувати майонез за 5 хвилин: найкращий рецепт від Ольги Мартиновської
Политека
2024-10-29T19:46:13Z
Сяятиме за лічені хвилини: жінка здивувала способом, як відмити плиту до блиску
GlavRed
2024-10-29T19:27:44Z
Хто зі знаків зодіаку цього тижня дізнається про важливий секрет
24tv
2024-10-29T19:03:24Z
Хакери зламали акаунт творця AI-бота Truth Terminal і заробили $600 000
InternetUA
2024-10-30T00:01:01Z
NASA виявило на Марсі таємничі зелені плями — ймовірні ознаки стародавнього інопланетного життя
TSN
2024-10-29T22:33:33Z
AMD скоро випустить найкращий ігровий процесор сучасності
InternetUA
2024-10-29T22:02:35Z
Якщо мрієте стати зіркою тіктоку, то цей тренд створений для вас
24tv
2024-10-29T22:00:30Z
Археолог випадково знайшов у джунглях загублене місто з пірамідами
TSN
2024-10-29T20:30:04Z
Потрібен тільки смартфон. У США придумали простий спосіб навчитися бачити усвідомлені сни
InternetUA
2024-10-29T20:17:43Z
Креативно та практично: 3 ідеї використання залишків цегли
24tv
2024-10-29T20:00:38Z
Національний кешбек: покрокова інструкція для участі у програмі
Хвиля
2024-10-29T19:54:51Z
Xiaomi 15 Pro отримав заощадливий екран TCL CSOT, витривалий акумулятор на 6100 мАг та ціну від $740
ITC
2024-10-29T19:17:54Z
Гвардіола: Мені шкода тен Гага
Football.ua
2024-10-29T22:30:37Z
Ворскла – Динамо Київ: прогноз букмекерів на матч Кубка України
Football.ua
2024-10-29T22:19:24Z
Кубок ліги: Брентфорд без Ярмолюка пройшов Шеффілд Венсдей в серії пенальті, Саутгемптон "перестріляв" Сток Сіті
Football.ua
2024-10-29T22:15:21Z
Кубок Німеччини: Баєр, Штутгарт і РБ Лейпциг крокують далі, виліт Гольштайна та інші матчі
Football.ua
2024-10-29T22:03:06Z
Україна ефектно перемогла Туреччину та вийшла у другий раунд плей-оф відбору Євро-2025
24tv
2024-10-29T22:01:09Z
Наполі розриває Серію А: команда Конте прибила екстренера Шахтаря завдяки суперголу Кварацхелії
24tv
2024-10-29T22:00:16Z
Наполі впевнено обіграв Мілан
Football.ua
2024-10-29T21:42:23Z
"Ніхто не змушував": Зінченко згадав про мовне питання в Україні та про відмову від російської
24tv
2024-10-29T21:24:56Z
Лупашко – про поразку від Руху: Думаю, що сьогодні гра була до того, на скільки вистачить Карпат
Football.ua
2024-10-29T21:13:09Z
«Каністра» для електромобіля: Wuling створила мобільну зарядну станцію місткістю 141 кВт-год
ITC
2024-10-29T19:17:10Z
Як з’явився один із найоригінальніших автомобілів Chrysler
AutoCentre
2024-10-29T19:01:57Z
IVECO поставила 16 автомобілів для Scuderia Ferrari HP
AutoCentre
2024-10-29T17:12:04Z
Новий спортивний кросовер Audi показали до презентації
Фокус
2024-10-29T17:00:18Z
Влетите на гроші: експерт назвав найпоширенішу помилку на мийці самообслуговування
24tv
2024-10-29T16:54:35Z
Надійні автомобілі: експерт назвав 4 марки доступних для молоді машини
TSN
2024-10-29T16:25:22Z
Ринок комерційних автомобілів у Європі – підсумки 9 місяців
AutoCentre
2024-10-29T16:10:31Z
53 тис. нових авто придбали українці цього року: які моделі найпопулярніші?
ITC
2024-10-29T16:07:55Z
Xiaomi SU7 Ultra: понад 1500 к.с., розгін до «сотні» менш ніж за 2 секунди та рекорд Нюрбургринга для чотиридверних авто
ITC
2024-10-29T16:07:40Z