Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.
Лідер «Хезболли» Хасан Насралла сказав, що лідери бойовиків з Ірану, Іраку, Сирії, Ємену та інших країн пропонували надіслати десятки тисяч бойовиків на допомогу «Хезболлі», але, за його словами, угруповання вже налічує понад 100 тис. бійців.
«Ми сказали їм: дякуємо, але ми приголомшені тією кількістю людей, яка вже в нас є», - заявив Насралла.
Він додав, що на сьогодні задіяна лише частина особового складу «Хезболли», очевидно, маючи на увазі бойовиків, котрі запускають ракети та безпілотники.
Водночас в разі повномасштабної війни ситуація може змінитися. Представники ліванських та іракських угруповань, підтримуваних Іраном, запевняють, що бойовики з усього регіону долучаться до участі у війні з Ізраїлем, якщо вона спалахне. Тисячі таких бойовиків уже перебувають у Сирії і можуть легко дістатися до лівансько-ізраїльського кордону.
Зазначається, що у війні можуть узяти участь бійці іракських Сил народної мобілізації, афганської організації «Фатіміюн», пакистанської «Зейнабіюн» та єменського угруповання хуситів.
Водночас представники «Хезболли» заявили, що не хочуть повномасштабної війни з Ізраїлем, але якщо вона розпочнеться, то готові до неї.
«Ми ухвалили рішення, що будь-яка експансія, хай і максимально обмежена, зіткнеться з протидією, яка стримуватиме такий крок і завдасть тяжких втрат Ізраїлю», - заявив минулого тижня заступник лідера «Хезболли» Наїм Кассем.
Ситуація на короні погіршилася цього місяця після того, як завдяки ізраїльському авіаудару на півдні Лівану було ліквідовано високопоставленого військового командира «Хезболли».
Бойовики у відповідь випустила сотні ракет і ударних дронів по північному Ізраїлю.
Ізраїльські офіційні особи пригрозили воєнним наступом на Ліван, якщо не буде досягнуто домовленості про припинення вогню й відтіснення «Хезболли» від кордону.
Останній масштабний конфлікт між Ізраїлем і «Хезболлою» стався влітку 2006 року, коли вони вели 34-денну війну, унаслідок якої загинуло близько 1200 осіб у Лівані і 140 – в Ізраїлі.
Від початку останньої серії зіткнень (з жовтня минулого року) у Лівані було вбито понад 400 осіб, переважна більшість з яких – бойовики. З ізраїльського боку загинули 16 військових і 11 цивільних осіб. Десятки тисяч людей були змушені покинути свої домівки по обидва боки кордону.