У Європейському Союзі (ЄС) розробили план, щоб обійти вето, яке влада Угорщини наклала на купівлю зброї для України за рахунок прибутку, отриманого від заморожених активів Росії. Цей дозволить країнам G7 остаточно шлях до надання Україні кредиту у розмірі $50 млрд.
Про це виданню заявив Financial Times, верховний представник із закордонних справ та політики безпеки ЄС Жозеп Боррель. Оскільки Угорщина утрималася від попередньої угоди про конфіскацію доходів, отриманих від заморожених активів РФ, вона "не має бути частиною рішення про використання цих коштів", наголосив головний дипломат ЄС.
Боррель додав, що обхідний шлях був "складним, як і будь-яке юридичне рішення, але робітником". Він обговорюватиметься главами МЗС країн-членів Євросоюзу 24 червня.
"Угорщина, найпроросійськіша держава-член ЄС, вже давно виступає проти колективного надання військової підтримки Україні блоком із 27 країн. Будапешт також блокує сім інших рішень, пов'язаних із озброєнням Києва на суму близько 6,6 млрд євро", – нагадали журналісти.
Чиновники, ознайомлені з цим питанням, стверджують, що юридичного обхідного шляху використання доходів ЄС має вистачити для надання Україні кредиту в $50 млрд, який погашатиметься з доходів, отриманих від заморожених активів РФ. Раніше занепокоєння США та їхніх партнерів щодо G7 призвело до значних затримок у переговорах з цього питання.
Проте Угорщина все ще може заблокувати санкції ЄС, які дають змогу заморозити російські активи. Це рішення має продовжуватися одноголосно кожні шість місяців 27 країн ЄС.
"Ми запропонували Угорщині: ваші гроші в жодному разі не будуть використані для підтримки України. Не просто на летальну зброю, а ні на що. Візьміть свої гроші назад. Ми не хочемо використати ваші гроші. Але Угорщина сказала "ні", – зазначив Боррель.
Він додав, що для Будапешта недостатньо не входити до команди, яка розподілятиме фінансову допомогу для України. Боррель припустив, що позиція угорського уряду пов'язана з "їх міцними зв'язками з Росією".
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Євросоюз ввів у дію 14-й пакет санкцій щодо РФ через її агресію проти України. Будапешт підтримав ці заходи за умови надання гарантій, що Євросоюз не вплине на будівництво атомної електростанції "Пакш-2".
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!