MY.UAНовини
Потрібні робочі руки та молодь: Європа чекає тільки на тих, хто працює
Потрібні робочі руки та молодь: Європа чекає тільки на тих, хто працює

Потрібні робочі руки та молодь: Європа чекає тільки на тих, хто працює

Європейські ринки потребують працівників: тільки на ринку праці Німеччини кількість вакансій оцінюється до 2 млн. А з огляду на прогнози щодо зростання багатьох європейських економік вже у 2025 році, роботи має вистачити на всіх бажаючих. Кого сьогодні шукають європейські роботодавці та скільки можна заробити на сезонній роботі, дізнався Фокус.

Експерти відзначають зміну настроїв українських біженців щодо роботи. Якщо ще кілька місяців тому українські та європейські ЗМІ активно обговорювали, що українці у Європі не дуже поспішають виходити на роботу, то наразі чимало мігрантів хочуть працювати навіть попри наявні соцвиплати.

Літо у розпалі: Європа шукає працівників на сезонні роботи

Незважаючи на постійне зростання зарплат, польським роботодавцям дедалі важче знайти працівників на сезонні роботи. Влітку у Польщі можна заробити 5-9 тис. злотих (50-90 тис. грн), але цього виявляється замало для залучення потенційних працівників.

"Зараз на сезонних роботах можна заробити до 9 тисяч злотих. Це короткострокова робота в агросекторі, де зарплата залежить від кількості робочих годин і продуктивності. Така робота підходить людям, звичним до фізичної роботи. Зокрема, її обирають українці, що живуть в селах та мають власні господарства", — пояснила директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.

Важливо Коли робота не потрібна. Як і чому українські біженці не йдуть працювати у Німеччині

За її словами, також це може бути сезонна робота на будівництві чи, наприклад, логістичних складах з пакування одягу. З огляду на наближення сезону розпродажів кількість вакансій в сфері логістики збільшується.

Крім цього, польські роботодавці пропонують роботу на виробництві, в автомобільній галузі та сфері послуг, де також зростає кількість вакансій росте. Сфера послуг та готельний бізнес нарікають на те, що знайти працівників на зарплату у 6 тис. злотих нетто (60 тис. грн) вкрай складно. Дефіцит у транспортній галузі теж суттєвий: за ​​різними оцінками, не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв.

Польським роботодавцям дедалі важче знайти працівників на сезонні роботи
Фото: Regnum

"Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон, — констатує Мар’яна Семенюк. — Це пов’язано з тим, що українці, які зазвичай приїздили на сезонні роботи до Польщі, тепер обирають Німеччину, Нідерланди та інші країни Західної Європи, де заробляють вдвічі-втричі більше. Адже після повномасштабного вторгнення ці ринки праці для українців відкриті".

За ​​різними оцінками у Польщі не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв

За даними EWL, які отримала кореспондент Фокусу, станом на березень у Польщі було 50,5 тис вакансій. Країна намагається вгамувати свій кадровий голод залученням працівників з Азії та Латинської Америки. За останні два роки кількість дозволів на роботу в Польщі, виданих азіатам та латиноамериканцям, зросла майже вчетверо й зростатиме далі.

Безкоштовне житло та відсутність мовного бар’єру: що пропонує Литва

Роботу в Литві знайшли 32,4 тис. українців зі статусом тимчасового захисту, повідомляє EWL. В країні готові працевлаштувати ще більше внаслідок очікуваного зростання економіки на 1,6% цьогоріч. Наразі для громадян України, зареєстрованих у службі зайнятості, є майже 2 тис. пропозицій. Насамперед Литва потребує працівників у сферах виробництва, будівництва, охорони здоров’я, виробництва продуктів харчування, гостинності.

Важливо Знижки, соціальні продукти та безкоштовні речі: як живуть українські біженці у багатій Європі

Литовські роботодавці пропонують українцям без знання мови і досвіду роботи працевлаштування на підприємствах автомобільної галузі та харчової промисловості із зарплатою 900 євро чистим на старті. Потім за рахунок бонусів і премій зарплата зростає, на деяких вакансіях вона сягає 1300-1500 євро нетто. Наприклад, працівнику на завод з виробництва морозива пропонують зарплату від 900 євро чистими, плюс обіди на роботі за 1,5 євро та можливість пригощатися продукцією заводу. А, скажімо, на пакуванні курятини можна заробити від 900 євро до 1300 євро нетто за рахунок додаткових годин.

Насамперед Литва потребує працівників у сферах виробництва, охорони здоров"я та будівництва
Фото: УНІАН

В Литві є сезонні роботи на 1,5-2 місяці, але зазвичай литовські роботодавці надають перевагу тим, хто планує працювати більше ніж 3 місяці. Інколи місцеві роботодавці проводять короткі телефонні розмови з кандидатами, де запитують про попередній досвід роботи.

"Литовський ринок праці насичений різного роду вакансіями для українців. Литва залишається однією з країн, де найлегше працевлаштуватися громадянам України. Це можна зробити за один день на основі тимчасового захисту або гуманітарної візи. Також для працівників надають житло безкоштовно або за невисоку доплату. І часто це житло готельного типу у великих містах чи передмістях, бо саме там розташовані підприємства", — розповіла керівниця міжнародної рекрутації EWL Маргарита Нестеренко.

Литва залишається однією з країн, де найлегше працевлаштуватися громадянам України

За словами експертки, на литовських підприємствах вже працюють перекладачі для українських працівників та прописують робочі інструкції українською. Крім того, часто можна порозумітися російською.

Німеччина та Нідерланди: воєнні біженці та економічні мігранти

За даними EWL, найчастіше українці у Німеччині працюють у сфері послуг (16%), готельному бізнесі (9%), торгівлі (8%), догляді за людьми похилого віку (8%) та промисловому виробництві (7%). Подібна ситуація у Нідерландах, де громадяни України працевлаштовані у сфері послуг (17%), готелях (10%), торгівлі (9%), промисловому виробництві (7%) і сільському господарстві (6%). На цих роботах українці заробляють у середньому 1334 євро нетто в Німеччині та 1304 євро нетто в Нідерландах.

Три чверті респондентів у Німеччині та Нідерландах мають вищу освіту або досвід навчання у виші, більше половини повідомляють, що вільно спілкуються англійською

Цікаво, що у Німеччині 78% назвали себе воєнними біженцями, 22% — економічними мігрантами. У Нідерландах — 88% та 12% відповідно. Середній вік громадян України в Німеччині становить 36 років, у Нідерландах — 38 років.

Три чверті респондентів у Німеччині та Нідерландах мають вищу освіту або досвід навчання у виші, більше половини повідомляють, що вільно спілкуються англійською. Це значно полегшує інтеграцію, а також відкриває додаткові можливості кар’єрного зростання в міжнародних компаніях. На думку Міхаліни Сєлевич, директорки з міжнародного розвитку EWL, внаслідок цього українці можуть внести значний потенціал на місцеві ринки праці з огляду на дефіцит спеціалістів у багатьох ключових галузях, як-от ІТ, машинобудування та охорона здоров’я, з яким стикаються Німеччина та Нідерланди.

Хоча допомога у Німеччині дозволяє біженцям утримувати себе в країні перебування, вони вирішують працевлаштуватися
Фото: Колаж: Фокус

Фінансову допомогу отримують 63% респондентів у Німеччині та 81% у Нідерландах. Натомість 44% опитаних у Німеччині та 40% у Нідерландах стверджують, що хоч така допомога дозволяє їм утримувати себе в країні перебування, вони вирішують працевлаштуватися.

Проте, незважаючи на такі благі наміри, більше третини українців у Нідерландах (35%) та 20% у Німеччині наразі не працюють. Серед головних причин — достатня фінансова допомога, обов’язки по догляду за дітьми та утримання родичами.

Важливо "Серйозно боротиметься": Німеччина зацікавлена в українських дітях, — експерт

Плани Європи: до 1 млн мігрантів щороку

"Багато українців хочуть фінансової незалежності та стабільного життя в країнах прихистку. У Польщі, наприклад, приголомшливі 71% українських біженців вже працюють. Аналіз Deloitte показує, що їхній внесок у ВВП Польщі у 2023 році коливався в межах від 0,7% до 1,1%", – зауважила Міхаліна Сєлевич.

Щодо майбутнього, то, каже президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, Європа у стані демографічної кризи залучатиме трудових мігрантів — іншого виходу у більшості європейських країн просто немає. "За даними європейських демографів, Європа планує щороку залучати до 1 млн мігрантів з інших країн, — зазначив у розмові з Фокусом експерт. — Зрозуміло, що якщо внаслідок війни українці приїхали до європейських країн самі, без всякого додаткового залучання, та ще й 70% з них мають вищу освіту, це для ЄС досить непоганий варіант".

Європа зацікавлена у молоді та дітях
Фото: Анна Кудрик (колаж)

Якась частина з цих людей планує бути соціальними утриманцями, продовжує Василь Воскобойник. Такі біженці заходу не потрібні, тож для них умови перебування постійно погіршуватимуться. Європа не хоче, щоб її сприймали, як якийсь "оазис соціальної допомоги". Європейські країни зацікавлені у тих, хто вже вийшов або найближчим часом вийде на на ринок праці, а також у молоді, яка буде в них навчатися і, відповідно, в них же й працювати. Тож, підсумував експерт, перспективи для України невтішні: нам вже зараз потрібно думати, як конкурувати на міжнародному ринку праці, як повертати своїх громадян додому та яким чином ми можемо залучати іноземних спеціалістів.

Соціальні утриманці заходу не потрібні, тож для них умови перебування постійно погіршуватимуться

Потрібно сказати, що зацікавленість навіть в тих українцях, що працюють, в різних країнах Європи, — нерівномірна. "Наприклад, в Норвегії з високим рівнем життя та чисельністю 5 млн, людей все задовольняє і ніхто "зайвий" їм не потрібен. Тому Норвегія пропонує чималий грант для тих, хто добровільно поїде додому, — відзначив Василь Воскобойник. — Раніше гроші за повернення запропонувала Швейцарія, нещодавно стимулювати українців повертатися вирішила Чехія. І вже по цим повідомленням можна дійти до висновків, які європейські країни зацікавлені у мігрантах хоча б на певний період часу, а які — ні".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Как Путин хочет использовать парад в Москве на 9 мая: мнение эксперта
TSN
2025-04-21T03:04:58Z
CNN: Пасхальное "перемирие" Путина — реверанс Трампа
TSN
2025-04-21T03:04:57Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Пенсии военных: кто может выйти досрочно
ZN UA
2025-04-21T03:43:56Z
Пасхальная неделя 2025: даты и что нельзя делать
Факти ICTV
2025-04-21T03:42:55Z
"Будет вынуждена покинуть добровольно": Епифаний рассказал, как именно закончится война
Фокус
2025-04-21T00:27:39Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T03:04:45Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Сколько можно хранить пасхальные пасхальные яйца, чтобы не отравиться
TSN
2025-04-21T03:04:56Z
Назван знак, который набирает вес быстрее, чем другие представители зодиакального круга
TSN
2025-04-21T03:03:46Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T03:04:49Z
Злата Огневич нарвалась на резкую критику из-за "российского кулича": "В Украине – паска"
TSN
2025-04-21T03:03:31Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T02:57:59Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Действует ли на фронте "Пасхальное перемирие": Зеленский о ситуации на передовой
TSN
2025-04-21T03:04:30Z
Разведчик случайно нашел на войне отца: они не виделись с 1997 года
TSN
2025-04-21T03:04:21Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
"Молот" на 200 кг: авиация ВСУ взорвала тайник пехоты ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-04-13T14:27:52Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Вторая за неделю смерть в академии ГПСУ: на Буковине нашли тело 19-летнего курсанта
TSN
2025-04-21T03:04:02Z
Во Львовской области электропоезд наехал на пенсионерку: подробности трагедии
TSN
2025-04-21T03:03:38Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Вкусно — как "Шуба", просто — как "Винегрет": какой еще салат из свеклы и сельди приготовить
Telegraf
2025-04-21T03:15:48Z
Чем подкормить морковь, чтобы корнеплоды выросли сладкими, ровными и большими
TSN
2025-04-21T03:03:32Z
Похвала за оценки и погоня за высокими баллами: что разрушает мотивацию ребенка к обучению
TSN
2025-04-21T03:02:43Z
Больше никакой воды: как варить картофель, чтобы он имел кремовую текстуру и насыщенный вкус
TSN
2025-04-21T03:01:48Z
Разведите это водой и полейте розы: столько бутонов вы еще не видели — кусты будут цвести весь сезон
TSN
2025-04-21T03:01:19Z
Близнецам следует сконцентрироваться, а Львам нужно активно действовать: гороскоп по картам Таро на 21 апреля 2025 года
TSN
2025-04-21T03:00:33Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Сидели без света, а теперь еще и без газа: украинцев предупредили о возможных ограничениях
Знай
2025-04-21T03:30:35Z
Вирусный шоколад из Дубая стал причиной глобального кризиса фисташковых запасов
TSN
2025-04-21T03:03:50Z
Повлияет ли индексация пенсий на право получения субсидий: разъяснение
TSN
2025-04-21T03:03:40Z
Почти на 20% дешевле: весеннее тепло начало сбивать цены на овощи
Знай
2025-04-21T02:12:06Z
Вмешательство в работу счетчика газа: что может грозить бытовому потребителю
ZN UA
2025-04-21T00:13:44Z
DHL приостановит доставку посылок США ценой от $800 для частных лиц
Корреспондент
2025-04-20T22:21:47Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
"Любимая, поздравляю": муж Свитолиной эмоционально поздравил ее с триумфом во Франции
Gazeta UA
2025-04-20T23:40:28Z
Оклахома одержала первую победу в матчах плей-офф НБА
Корреспондент
2025-04-20T21:37:26Z
Триумфаторку французского теннисного турнира тепло поздравил ее муж
Корреспондент
2025-04-20T21:03:23Z
Манчестер Юнайтед потерялся в антирекордах
Корреспондент
2025-04-20T19:39:46Z
Звездная тренер назвала три худшие ошибки в тренировках
Gazeta UA
2025-04-20T19:15:42Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Первый город в мире перешел на 10G-связь: детали
TSN
2025-04-21T03:04:58Z
Украинцев ожидает сильная магнитная буря: сколько будет продолжаться и как себя уберечь
TSN
2025-04-21T03:03:14Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Гран-при Саудовской Аравии: 24-летний гонщик Макларен Пиастри - первый
Корреспондент
2025-04-20T22:03:32Z
10 японских авто, ставших хитами на рынке подержанных машин
UAToday
2025-04-20T14:03:58Z
Эксклюзив за $7,5 миллиона: на аукцион выставили Ferrari знаменитого кутюрье
Фокус
2025-04-20T10:57:10Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z