MY.UAНовини
Плани у 10 тисяч на рік – росіяни побудували нові цехи для виробництва "Шахедів"․ Розслідування
Плани у 10 тисяч на рік – росіяни побудували нові цехи для виробництва "Шахедів"․ Розслідування

Плани у 10 тисяч на рік – росіяни побудували нові цехи для виробництва "Шахедів"․ Розслідування

Російські окупанти намагаються в будь-який спосіб розширити свої можливості зі знищення об'єктів критичної інфраструктури в Україні. Зокрема, задля цього вони активно розбудовують нові виробничі потужності з виготовлення БпЛА Shahed-136/131 в єдиній економічній зоні "Алабуга". Згідно з розслідуваннями хакерів команди "Кібер Спротив" та розвідувальної групи InformNapalm, терористи планують масштабувати виготовлення іранських баражувальних боєприпасів до рівня 10 тисяч одиниць на рік.

Водночас у своїй статті журналісти The Wall Street Journal зазначили, що у контракті про постачання дронів та технологій між Іраном і Росією йдеться про 6 тисяч безпілотників-камікадзе. Утім, станом на зараз отримання й збірка такої кількості "Шахедів" виглядають для агресора занадто амбітною метою: за майже рік після початку виробництва у Татарстані росіяни в середньому запускали по Україні 362 баражувальних боєприпаси на місяць. При цьому кількість запущених "Шахедів" перевищувала відмітку у 500 лише тричі: у вересні та грудні 2023 року, а також у березні 2024-го. З урахуванням того, що нальоти здійснюють не лише за допомогою зібраних в "Алабузі" безпілотників, але й завдяки поставкам з Ірану, можна впевнено стверджувати, що росіяни станом на зараз досі вкрай залежні від тегеранських союзників, а замкнути виробництво "мопедів" у себе поки що не можуть.

Утім, робота над розширенням можливостей не зупиняється. Редакція 24 Каналу ідентифікувала новий цех росіян для локалізації збірки іранських безпілотників, а також встановила масштаб розбудови "Алабуги" заради збільшення кількості виготовлених "Шахедів". Неабияку роль у цьому процесі відіграє керівництво такої собі компанії "Альбатрос", яка є резидентом особливої економічної зони в Татарстані. Очолює цю ТОВ конструктор Олексій Флоров, дамп пошти котрого передали нам хактивісти команди "Кібер Спротив". Як росіянам вдається нарощувати виробництво, діставати іноземні компоненти попри санкції, а також коштом чого вони хочуть збирати тисячі баражувальних боєприпасів, читайте у матеріалі.

Переорієнтація з зерна на вбивства

Абсолютна більшість листувань скриньки Флорова florovaleksey@mail.ru стосується роботи над проєктами компанії "Альбатрос". Зокрема, флагмана фірми – безпілотника М5, що розроблявся як повітряне судно для аграрних потреб. Це не дивно, оскільки, як ми вже встановили у попередньому розслідуванні, компанія фактично належить холдингу "Русагро".

Утім, з моменту свого заснування у 2017 році, "Альбатрос" не надто довго виготовляв БпЛА для мирних потреб. Достатньо швидко його продукцію почали використовувати військові. То ж коли товариство у 2023-му переїхало з Підмосков'я в "Алабугу", воно вже мало державні оборонні замовлення.

Так, у бізнес-плані проєкту з виробництва безпілотників на території особливої економічної зони від 16 січня 2023 воєнні злочинці чітко вказували міністерство вбивства Росії як основну споживчу групу власного товару.

В "Альбатросі" розуміють, на які ринки хочуть працювати / Скриншот бізнес-плану компанії

До того ж докази використання безпілотників "Альбатроса" на війні можна знайти не лише у приватних листуваннях, але й у відкритому доступі. У численних матеріалах пропагандистських ЗМІ, а також у військовій презентації розвідувального дрона є досить інформації про його бойове застосування.


Бойове використання дрона-розвідника / Скриншот із презентації БпЛА "Альбатрос М5"

Із документації стає зрозуміло, що дрон типу "крило" терористи залучають для виявлення цілей, наведення артилерії та роботи у зв'язці з "Ланцетами". Він має електричний двигун, буцімто стійкий до РЕБ та може пролетіти до 300 кілометрів із корисним навантаженням.

Треба зауважити, що особливих проблем із виготовленням призначеної для вбивства українців продукції у компанії не виникає. "Альбатрос" навіть попри присутність у санкційному списку США купує всі потрібні запчастини іноземного виробництва або у російських фірм-посередниць, або напряму у китайських постачальників.

При цьому на пошту Флорову регулярно пишуть як рашистські представники, що реалізують західну продукцію, так і співробітники турецьких, китайських, італійських, австрійських та інших компаній з пропозиціями співробітництва у перевезенні потрібних деталей.

Дивіться листи гендиректору "Альбатроса" з пропозиціями співпраці в постачанні деталей західного виробництва:

Подекуди трапляються й пропозиції від російських банків, які мають доступ до SWIFT та бажання обслуговувати підсанкційні підприємства власних де-факто військових компаній.


Банк не під санкціями, будемо раді співпраці (с) / Скриншот із пошти Олексія Флорова

"Моторні човни", що літають, матимуть крадені японські двигуни

Тож зовсім не дивно, що коли путінські представники домовилися з Іраном про передачу Росії технологій виготовлення баражувальних боєприпасів Shahed-136/131, у Кремлі вирішили частково спиратися на досвід працівників "Альбатроса". Особлива економічна зона "Алабуга" розташовувалася, на думку росіян, поза зоною досяжності Києва для ураження заводів. До того ж там вже були створені всі технічні можливості для будівництва виробничих ліній.

У Москві розуміли, що досвід Флорова та його підлеглих в організації всіх процесів, пошуку запчастин, а також концентрації на використанні вітчизняних аналогів західної продукції будуть цінними для збірки "Гераней" (російська назва "Шахедів").

Генеральний директор "Альбатроса" Олексій Флоров та начальника виробництва цієї ж фірми Костянтин Спірідонов отримали посади у компанії "Дельфін-Алабуга". Саме так вбивці цивільних назвали фірму, що займається виготовленням "мопедів". У всіх документах росіян безпілотники-камікадзе були заради конспірації названі "моторними човнами".

Спірідонов отримав посаду головного конструктора виробництва моторних човнів, а Флоров – головного конструктора групи "Управління" відділу із супроводу виробництва моторних човнів виробничого підрозділу. Вони навіть кілька разів літали у Тегеран для спілкування зі своїми іранськими колегами.


Квитки Флорова до Тегерану / Скриншот із пошти російського терориста

Місце збірки продукту забороненого кохання іранських та російських інженерів розташували на території корпусу 8.2 індустріального парку "Синергія", поруч із "Альбатросом".

Для суто "чорної" роботи викрутками й паяльниками залучили дешеву робочу силу – студентів "Алабуга Політех".


Корпус 8.2, де збирають "Герані" (ліворуч) / Скриншот з Google maps

Що було далі, всім відомо: поставки комплектовання для збірки "Гераней", перекидання самих "Шахедів" до Росії й посилення масових нальотів на об'єкти критичної та цивільної інфраструктури.

Утім, росіяни не обмежилися лише тим, що їм передали іранські партнери. Вони вирішили покращувати "мопеди", а також нарощувати їх виробництво. З останнім у них, судячи з усього, виникли неабиякі проблеми, адже суттєвого збільшення використання безпілотників такого типу поки що немає. Проте росіяни всіляко намагаються обійти обмеження й будують нові цехи для збірки комплектовання до "Гераней".

Так, на території виробничого парку "Синергія" з'явився корпус 13, де планують збирати російські двигуни для баражувальних боєприпасів. Як припускають представники розвідувальної спільноти InformNapalm, копіюватимуть їх із закуплених ще до повномасштабного вторгнення японських Saito FG-40.

Таємничий корпус 11.1

Росіяни ніколи не приховували, що розміщують виробництва засобів для війни посеред цивільної інфраструктури. В Іжевську вони переробили торговий центр на цех збірки FPV. В "Алабузі" заводи побудували біля місцевого вишу і залучили на процесах неповнолітніх студентів.

Воєнні злочинці лише намагалися не виставляти на загал адреси й координати подібних військових об'єктів, або ж хоча б мінімально завуалювати їх призначення, якщо йдеться про стратегічні об'єкти ВПК. Наприклад, вони не приховували факту будівництва корпусу 13 "Синергії" на сайті "Алабуга Девеломпент", проте ніяк не вказували, що він стосується саме оборонки.

Про споруду 11.1, яку почали будувати на території особливої економічної зони наприкінці березня 2024, немєа жодних згадок у переліку проєктів "Алабуги". Проте є в архіві проведених тендерів.


Згадок про корпус нема, а закупівлі ведуться / Скриншот з архіву тендерів "Алабуга Девелопмент"

У закупівлях корпус має відмітку "Побутова електроніка", але про його причетність до виробництва "Шахедів" свідчить проєкт договору, надісланий Флорову заступником керівника проєкту виробничого відділу моторних човнів Ніязом Гайфулліним.

У документі сказано, що АТ "Особлива економічна зона промислово-виробничого типу "Алабуга" купує 22 комплекти безпілотників "Альбатрос М5 – мішень" у рамках реалізації проєкту "Індустріально-технологічний парк "Синергія". Корпус №11.1 Виробництво моторних човнів".


Моторні човни чомусь літають та вибухають / Скриншот із пошти російського терориста

Сама згадка моторних човнів у договорі дає чітке розуміння, що йдеться точно про "Шахеди".

На знімках Google maps ніяких нових будівель на території особливої економічної зони також нема. Утім, більш свіжі знімки з супутників Maxar дозволяють побачити чимало новобудов.

Свіжі супутникові знімки свідчать про стрімку розбудову "Алабуги" / Скриншот Google Maps / Фото Maxar Technologies

Спочатку на території парку "Синергія" з'явлилися корпуси 8.4 та 13.


Порядок появи нових споруд на території "Алабуги" / Скриншот Google Maps / Фото Maxar Technologies

Згодом росіяни побудували 13.2,3. Їх можна легко впізнати, порівнявши будівлю з проєктом на сайті "Алабуга Девелопмент".


Корпуси "Синергії" 13.2 та 13.3 / Скриншот з сайту "Алабуга Девелопмент"

На цьому розширення виробничих можливостей у росіян, звісно, не закінчилося. Поруч із корпусами 8.2, а також 13.2,3 терористи зводять ще 3 споруди. Ймовірно, одна з них і є тим самим корпусом 11.1.


Велика інфраструктура для локалізації "Шахедів" та будівництва БпЛА-вбивць /Фото Maxar Technologies

Для чого саме росіяни використовуватимуть споруду 11.1, наразі невідомо. Той факт, що вони розбудовують лінії, свідчить про їх наміри масштабувати виробництво смертельних безпілотників "Герань".

На жаль, попри санкції та відносно скрутну економічну ситуацію, у Росії залишаються потужності для покращення її оборонки. Ба більше, за понад рік виготовлення баражувальних боєприпасів, під обмеження не попали 4 компанії, які напряму беруть участь у розбудові заводів та причетні до ВПК країни-агресорки: АТ "ОЕЗ ПВТ "Алабуга", "Алабуга Девелопмент", "Алабуга Ексім" та "Алабуга Машинері".

10 тисяч "Шахедів" можуть стати реальністю

Тож можна констатувати, що росіяни так чи інакше бажають наблизитися до омріяної цифри виробництва безпілотників-камікадзе – без закупівлі запчастин за кордоном, складних схем "сірого" експорту тощо. Їм варто лише замкнути цикл виробництва в "Алабузі" і налагодити виготовлення компонентів, над чим наразі вони й працюють.

Якщо ж росіяни доб'ються свого, це означатиме, що нальоти на українську інфраструктуру стануть значно масштабнішими, а партнерам України доведеться виділяти додаткові мільярди доларів і на захист важливих об'єктів, і на майбутнє відновлення України.

Теги за темою
розслідування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У ChatGPT з'явилася нова безкоштовна ШІ-модель, здатна аналізувати і міркувати
InternetUA
2025-02-02T05:07:57Z
«Київ Цифровий» здобув перемогу на World Summit Awards 2024
InternetUA
2025-02-02T04:31:38Z
Що робити, якщо телефон працює, а екран чорний: три ефективні способи вирішити проблему
Политека
2025-02-02T04:00:37Z
Тайвань заборонив держустановам користуватися послугами DeepSeek
InternetUA
2025-02-02T03:01:34Z
Китай може будувати дослідницький центр термоядерного синтезу: чим цікавий об'єкт
24tv
2025-02-02T02:45:07Z
В Android 16 з'являться нові функції для слухових апаратів
InternetUA
2025-02-02T02:01:12Z
Знайдіть за 19 секунд три відмінності в картинках із собакою, що грає на піаніно
GlavRed
2025-02-02T01:27:29Z
Доходи Microsoft від штучного інтелекту зросли на 175%
InternetUA
2025-02-02T01:01:27Z
Виявили 4500-річне кладовище, яке чудово збереглось
Gazeta UA
2025-02-01T23:36:35Z
Хто подорожує без квитка: потрібно розгадати загадку за 4 секунди
GlavRed
2025-02-02T05:27:36Z
Кольори аури знаків зодіаку: які відтінки приховує гороскоп - точна відповідь
GlavRed
2025-02-02T04:27:13Z
Повітряний і ніжний: пляцок "Яблука під снігом", який підкорить ваше серце
24tv
2025-02-01T22:48:11Z
Не біжіть в магазин по випічку — приготуйте цю смакоту: найпростіший рецепт
Telegraf
2025-02-01T20:30:39Z
Неймовірно рельєфне тіло у 49 років: як Девід Бекхем тренувався для кампанії BOSS
24tv
2025-02-01T20:00:18Z
Справжня окраса будь-якого дому: ці 5 рослин мають велике листя
24tv
2025-02-01T19:36:14Z
Швидко, легко та завжди смачно: рецепт популярного салату з сардини
24tv
2025-02-01T19:24:53Z
Призведе до розлучення: що не можна дарувати чоловікам
24tv
2025-02-01T18:45:13Z
Точно помилкові рішення: 6 речей, які не треба зберігати на відкритих полицях
24tv
2025-02-01T17:33:17Z
Удар по Полтаві: число загиблих сягло 12 осіб
1News
2025-02-02T05:48:08Z
Ракетний удар по Полтаві: число загиблих знову зросло
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T05:36:41Z
На підприємстві у Харкові виникла масштабна пожежа після влучання ворожого "Шахеда"
24tv
2025-02-02T05:06:34Z
З початку війни від вибухонебезпечних предметів загинули 327 українців
УкраинФорм
2025-02-02T04:42:04Z
Вибухи на Київщині, руйнування та масштабна пожежа: що відомо про нічну атаку на Україну
Telegraf
2025-02-02T04:36:36Z
На Сумщині пролунало 90 вибухів
TSN
2025-02-02T04:03:15Z
Ворог атакував Сумщину і Харківщину: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T03:30:27Z
З прифронтового Куп’янського району евакуювали ще трьох людей
УкраинФорм
2025-02-02T03:00:00Z
У Запоріжжі двоє правоохоронців вкрали у померлого пенсіонера майже 800 тис
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T01:48:28Z
Арсенал має перемагати кризовий Манчестер Сіті, щоб залишитися в гонці за Ліверпулем
24tv
2025-02-02T04:48:09Z
"Повісити рукавички на цвях": промоутер Усика зробив заяву щодо планів боксера
GlavRed
2025-02-02T00:27:51Z
"Реал" без Луніна сенсаційно програв одному з аутсайдерів Ла Ліги
TSN
2025-02-01T22:51:11Z
Шанс для Атлетіко та Барселони: Реал сенсаційно поступився новачку чемпіонату Іспанії
24tv
2025-02-01T22:12:27Z
Полісся підписало вихованця Спортинга, який виступав грав за юнацьку збірну Португалії
24tv
2025-02-01T21:18:31Z
Артем Довбик спробує зупинити лідера Серії А: чого чекати від матчу Рома – Наполі
24tv
2025-02-01T20:24:14Z
Приголомшлива Білодід поділилась загадковими фото у яскравому купальнику
24tv
2025-02-01T19:51:58Z
"Нокаутую у шостому раунді": відомий боксер зробив гучну заяву у бік Усика
24tv
2025-02-01T19:18:02Z
Ще одні інсайдери повідомили про повернення Володимира Кличка на ринг у 2025 році
ZN UA
2025-02-01T19:04:51Z
Росіяни вночі та зранку обстріляли два райони Дніпропетровщини, є пошкодження
УкраинФорм
2025-02-02T05:48:17Z
Росіяни тиснуть в районі "українського плацдарму" в Курській області: деталі ISW
TSN
2025-02-02T05:36:24Z
Росіяни завдали 326 ударів по Запорізькій області - в ОВА розповіли про постраждалих і руйнування
ZN UA
2025-02-02T05:30:19Z
Знищено близько 1320 окупантів і техніка росіян: втрати ворога на 2 лютого
24tv
2025-02-02T05:30:09Z
Місцями мокрий сніг та дощ: прогноз погоди на 2 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T05:09:50Z
Країні загрожує балістика, ракета летить в бік Кривого Рогу
ZN UA
2025-02-02T05:07:46Z
Гороскоп Таро на тиждень з 3 по 9 лютого: Стрільцям не потрібно боятися, Козерогам прислухатися до інтуїції
Политека
2025-02-02T05:06:52Z
Україну накриють снігопади та морози: в які області в лютому повернеться зима
Политека
2025-02-02T04:30:32Z
На Покровському напрямку ворог не припиняє штурми - DeepState
Gazeta UA
2025-02-02T04:30:25Z
Ось 3 головні зміни у чоловічому стилі весни 2025 року
24tv
2025-02-02T05:12:59Z
10 років без Кузьми: життєствердні цитати музиканта, які досі актуальні
24tv
2025-02-02T05:06:35Z
"Був хлопчик": Макс Барських уперше заговорив про батьківство
GlavRed
2025-02-02T04:27:30Z
«Всюди воно лізе, як саранча»: співачка Анастасія Приходько розповіла, як боротися з російською культурою
Знай
2025-02-02T03:21:59Z
Найцікавіші нові фільми лютого 2025 року
ITC
2025-02-01T23:48:55Z
Рецензія на фільм «Арктичний конвой» / Konvoi
ITC
2025-02-01T23:48:11Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-02-01T23:06:54Z
Ви будете шоковані: 3 фільми з несподіваним фіналом
24tv
2025-02-01T21:51:03Z
Модель назвала одяг, в якому не варто йти на побачення: сексу гарантовано не буде
24tv
2025-02-01T21:21:35Z
Помер засновник "Клубу одеських джентльменів" та капітан КВК Валерій Хаїт
Комсомольская правда
2025-02-02T05:34:11Z
Сьогодні – Стрітення Господнє 2025: історія важливого свята
24tv
2025-02-02T05:33:40Z
Яке сьогодні свято 2 лютого 2025 року: що не можна робити на Стрітення Господнє
GlavRed
2025-02-02T05:30:26Z
Росія тримає у Чорному морі один ракетоносій, загальний залп - до чотирьох «Калібрів»
УкраинФорм
2025-02-02T05:15:27Z
Болгарія отримала свій перший винищувач F-16
InternetUA
2025-02-02T05:07:30Z
Яке церковне свято у неділю, 2 лютого: чому сьогодні не можна мити посуд
24tv
2025-02-02T05:06:49Z
Скільки бронетехніки залишилося у росіян: експерт здивував цифрою
TSN
2025-02-02T04:36:46Z
Нехай у серці розквітне весна: найгарніші привітання зі Стрітенням 2025 у прозі й віршах
24tv
2025-02-02T04:30:57Z
Гороскоп на лютий 2025 для Водоліїв: чим здивує останній місяць зими
GlavRed
2025-02-02T04:27:59Z
Календар стрижок на лютий 2025: названо сприятливі та невдалі дні
Политека
2025-02-01T18:42:03Z
Спершу з'явився сильний свербіж: в Індії облисіли жителі 12 сіл, навіть діти
24tv
2025-02-01T16:24:16Z
Тренування, які спалюють найбільше калорій
24tv
2025-02-01T12:06:13Z
Вчені спростували популярний міф про ранкову каву
24tv
2025-02-01T10:27:45Z
ТЦК та лікарів ВЛК чекає кримінальна відповідальність: як каратимуть за примусову мобілізацію
Знай
2025-02-01T08:36:39Z
«Кохання на виживання»: як покращити токсичні стосунки за допомогою «Атоксілу»
Детектор М
2025-02-01T08:00:08Z
Не намагайтеся повторити: 54-річний чоловік потрапив до лікарні після небезпечного експерименту із пінцетом
Знай
2025-02-01T04:51:15Z
2 прості кроки, і проблема зникне: як прибрати роздратування після гоління
GlavRed
2025-02-01T04:27:55Z
Гороскоп на завтра 2 лютого: Тельцям - грандіозний прибуток, Рибам - успіх
GlavRed
2025-02-01T04:27:26Z
Фруктові дерева на дрова: чи дозволено рубати без дозволу у 2025 році
Хвиля
2025-02-02T05:45:32Z
У супермаркетах переписали ціни на мандарини: експерт розповів, коли чекати ще одного здорожчання
Политека
2025-02-02T05:30:32Z
Митна війна Канади й США: Трюдо оголосив про 25% тарифи на американські товари
УкраинФорм
2025-02-02T05:06:59Z
Китай - про нові митні тарифи США: В торгових війнах переможців не буде
УкраинФорм
2025-02-02T05:00:33Z
Пенсіонерам з 20-річним стажем доведеться голодувати: ПФУ виплачуватиме копійки
Знай
2025-02-02T04:36:22Z
Як закрити картку Приватбанку онлайн за 5 хвилин: покрокова інструкція
GlavRed
2025-02-02T04:27:15Z
Понад $1 млрд замість заявлених $6 млн: DeepSeek приховав справжню вартість розробки чат-бота - дослідження
InternetUA
2025-02-02T04:01:12Z
Пенсіонери можуть оформити майже 1000 грн доплати у лютому: хто і як це може зробити
Фокус
2025-02-02T03:57:55Z
Трамп запровадив мита про імпорту з Мексики, Канади та Китаю: чи є виключення
ZN UA
2025-02-02T01:12:12Z
Porsche у Китаї збирав аналог "Логана": про це мало хто знає, але авто досі актуальне
Знай
2025-02-02T05:51:30Z
Небезпечний вибір: чому не варто купувати автомобілі старше 15 років
Хвиля
2025-02-01T20:30:05Z
Tesla готує бюджетні електромобілі та тестує безпілотний сервіс
360ua.news
2025-02-01T19:21:35Z
Дорожній знак "гриб та дві блискавки": де можна зустріти та про яку небезпеку він попереджає
ТСН
2025-02-01T18:33:51Z
Справжній ексклюзив: раритетний Mercedes 1954 року пішов із молотка за $53 мільйони
Фокус
2025-02-01T16:27:33Z
Як українці купували нові авто у 2024 році
360ua.news
2025-02-01T15:30:00Z
Новий електрокар продемонстрував рекордно швидку зарядку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T13:12:50Z
У Києві врятували знаковий автомобіль Lincoln Сontinental
AutoCentre
2025-02-01T11:57:24Z
Парковка в аеропорту обійшлася чоловікові у 200 тисяч доларів: як таке можливо
24tv
2025-02-01T10:48:12Z
Закінчення війни, розміщення європейських військ та відносини з Трампом: головне з інтерв’ю Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T05:48:23Z
Китай погрожує відповісти на нові мита Трампа
Gazeta UA
2025-02-02T05:39:29Z
Кінець епохи: Париж втрачає військові позиції в Африці
GlavRed
2025-02-02T05:27:13Z
"Найгірший момент": експерти дали тривожний прогноз щодо скорочення допомоги США Україні
Хвиля
2025-02-02T05:00:16Z
Нідерланди розглядають можливість надати українцям дозволи на довгострокове проживання - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-02T04:48:06Z
Президент назвав «найдешевші» гарантії безпеки, які може отримати Україна від союзників
ГЛАВКОМ NET
2025-02-02T04:42:32Z
Атака "Шахедами", удар по Харкову й Сумщині: хронологія 1075 дня війни
24tv
2025-02-02T04:33:59Z
Команда Ілона Маска отримала повний доступ до урядової платіжної системи США – New York Times
ZN UA
2025-02-02T03:36:39Z
Трамп підписав укази про тарифи на імпорт з Канади, Мексики та Китаю - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-02T03:27:06Z