MY.UAНовини
Гніву на владу дещо меншає, а астрологи взялись «прогнозувати» мир. Настрої українців у соцмережах 15-21 червня
Гніву на владу дещо меншає, а астрологи взялись «прогнозувати» мир. Настрої українців у соцмережах 15-21 червня

Гніву на владу дещо меншає, а астрологи взялись «прогнозувати» мир. Настрої українців у соцмережах 15-21 червня

Гніву на владу та іноземних партнерів минулого тижня дещо меншає. Як і попереднього тижня позитивних емоцій в постах стільки ж, скільки і негативних – по 38%. Так, індекс настрою соцмереж за 15-21 червня дорівнює 0, повторюючи показники минулого тижня.

Саміт миру - стратегічна інформаційна операція

Побажання українців до рішень Саміту в соцмережах перевищують можливі його результати: розвал РФ, закінчення війни, репарації та ін. А от підсумкове комюніке обговорюють більш нейтрально, хоча там чимало прихильних до України пунктів (повернення Україні ЗАЕС, звільнення всіх військовополонених, безпека морської торгівлі). Однак дискусійним питанням лишається, як переконати РФ сісти за стіл переговорів на умовах цивілізованого світу. Проросійський сегмент намагається замовчувати саміт, максимум – іронізувати, чому не приїхали лідери тих чи інших держав.

Інформаційна атака Путіна перед Самітом миру частково досягнула мети

Українці і західні лідери обговорювали його заяви, частково відбираючи порядок денний у Саміту миру. Посадовці країн НАТО коментують ультиматум, і це виносять в заголовки медіа, хоча соцмережі підхоплюють слабко. Українці ж плекають ненависть до диктатора, злі жарти і насмішки.

Наступальний потенціал: користувачі очікують на удари по окупантах у Криму

Щодо Криму формуються очікування на потужні удари. Такі перспективи обговорюються дуже жваво, звучать прогнози, що після прибуття F-16. Резонують минулі публікації про те, що Крим – дуже вразливий для росіян.

Удари по російській нафтопереробці найбільше генерують радість вже посеред тижня. А Верховна Рада отримує хвилю подяк за дозвіл органам місцевого самоврядування спрямовувати кошти на сили оборони.

Спроба зупинити ворожий інфопрорив: держава активізує обговорення мобілізаційних змін

Чимало роз’яснень щодо дії електронного військового квитка, також Генштаб та Р.Костенко анонсують демобілізацію: мовляв, зараз темпи поповнення війська прийнятні. Втім, спроби вирішення проблем з ТЦК таки менш помітні за самі проблеми: командування Сухопутних військ оголошує про розслідування бійки в Одеському ТЦК, звітує про це на широку авдиторію Єдиного марафону – але в соцмережах особливої цікавості не викликає, сама бійка була набагато помітніша за рахунок хайпу та емоцій цивільних, які бояться мобілізації.

Ядерна зброя: спроба взяти під контроль російський порядок денний

Заява секретаря РНБО Олександра Литвиненка була зроблена в той же день, коли активно обговорювали приведення ядерної зброї НАТО в бойову готовність, окрім того, це ледь не перший випадок, коли український посадовець так прямо застерігає від ядерної загрози. Отже, це викликало неабияку сукупну тривогу, а частково також і недовіру, адже частина користувачів запідозрила Литвиненка у просуванні російських наративів, а інша частина заперечує: мовляв, і попередній секретар казав подібні речі.

Проблеми в інформаційному тилу: палії авто ТЦК, вандали на могилах та історія з Тищенком

Проукраїнський сегмент (переважно новинарі та пабліки, частково чоловіки) жваво обговорює серію підпалів автомобілів ТЦК в різних регіонах: Київ, Одеса, Дніпро тощо. Вже в фокусі уваги й перші затримання зловмисників.

Черговими темами, дотичними до конфліктів із військовими, стають осквернення могил трьох відомих воїнів у Києві (на Аскольдовій могилі), а в Дніпрі – побиття військового Д.Павлова під час прогулянки з дитиною. Пишуть про причетність М.Тищенка та його охорони. Емоційне відео шириться соцмережами з негативними емоціями.

Російський наступ відбивається на моральних ресурсах України

Фронтові новини суперечливі: експерти та офіційні спікери визнають продовження наступу РФ, і, попри меседжі про відсіч, ситуація виглядає тривожною.

Надія на перемогу без аргументів тримається в масиві, до неї додаються численні ворожки, астрологи, тарологи, які почали «прогнозувати» швидке закінчення війни. З іншого боку, публікація BILD про ймовірність перерізання постачання на Донбасі для ЗСУ, дуже стривожила соцмережі: бояться, що СОУ опиняться в дуже поганій ситуації, а росіянам відкриється шлях наступу на Дніпро.

Емоції проукраїнських громадян

Гнів – 27% –  на росіян за обстріли, нічні тривоги, наслідки прильотів, катування полонених, знеструмлення, риторику Путіна. У критиці влади - за вплив Андрія Єрмака на політику, підходи до мобілізації, недоречні витрати тощо. На союзників РФ (передусім, КНДР) та недостатньої підтримки світу (не пускають до НАТО та ін.). Чималий гнів на зрадників та негідників: Микола Тищенко та побиття військового, палії автівок ТЦК, псевдоволонтери, ухилянти/байдужі.

Радість – 23% – регулярно викликають звістки про удари по ворожих тилах (найбільше – нафтобаза в Азові, що горіла кілька днів). Щоденно – історії локальних перемог, зведені ворожі втрати від ГШ, волонтерські звіти. На початку тижня чимало радості від Саміту миру та обіцянок партнерів.

Тривога – 18% – окрім обстрілів, найбільше тривожить ворожий наступ: окупантам залишилося 7 км до «дороги життя» на Донбасі (Bild), DeepState фіксує просування росіян; також через перспективи Третьої світової: її передрікає Олександр Вучич, а НАТО розгортає додаткову ЯЗ. Окремо хвилює доля полонених.

Надія – 8% – найбільша на світову підтримку: наслідки Саміту миру, наближення до НАТО (Вашингтонський саміт), якнайшвидша передача зброї (ППО, авіація). Також традиційно на долучення українців до волонтерства, у молитвах за перемогу, на мир, на продовження життя попри війну.

Гордість – 8%.

Сум – 8% відносно найбільше у некрологах, помітний за цивільними жертвами. Вдячність – помітно дякують партнерам за надання зброї: Володимир Зеленський Румунії за Patriot, Рустем Умєров – Данії, Денис Прокопенко – США за розблокування зброї для «Азову». Втім, найбільше дякують традиційно ЗСУ та волонтерам.

Вдячність – 4%.

Сміх – 3% – візит Путіна до КНДР, захоплений танк-сарай, friendly fire росіян по Ка-29.

Для довідки

Згідно з методологією дослідження CAT-UA щодня за допомогою автоматизованих систем моніторингу вивантажується повний масив згадувань воєнних термінів — загалом понад 300 тис. дописів, за 50 ключовими пошуковими словами — у мережах Facebook, X, Telegram, YouTube, VKontakte, Odnoklassniki, TikTok.

Із цього масиву повідомлень, написаних користувачами з України, щодня випадковим чином виокремлюється 1350 дописів, що складає приблизно 0,25% від їх загальної кількості. Похибка вибірки складає не більше 3%. Дані обробляються вручну: виокремлюються користувачі з проукраїнською позицією — у середньому 85% від загальної кількості — і визначаються висловлені ними емоції на основі протоколів кодування. Адже моніторинг включає й користувачів з окупованих територій, де окупанти створюють свій контент.

Громадська організація CAT-UA протягом двох років досліджує настрої в соціальних мережах та надає звіти для військово-політичного керівництва України, щоб через регулярний моніторинг сприяти стійкості інформаційного поля попри спроби путінського режиму його зруйнувати.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:58Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:54Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:53Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:45Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:31Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:22Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:20Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:20Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:16Z
Новая проблема Москвы: танкер "теневого флота" внезапно отказался от загрузки СПГ
UAToday
2025-12-15T13:09:42Z
Владельцам двухзонных счетчиков сообщили, что будет с ночным тарифом на электроэнергию с 1 января
UAToday
2025-12-14T19:09:54Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:54Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:37Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:27Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:26Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:24Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:23Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:21Z
Правительство Румынии пережило вотум недоверия
Европейская правда
2025-12-15T20:00:01Z
Зеленский о переговорах с США: думаю, у нас разные позиции по территориям
Европейская правда
2025-12-15T19:07:58Z
Премьер Испании преуменьшил проблемы своей партии и исключил возможность досрочных выборов
Европейская правда
2025-12-15T18:54:57Z
Новая глава британской разведки: Путин затягивает мирные переговоры по Украине
Европейская правда
2025-12-15T18:33:17Z
Премьер Эстонии: вопрос с замороженными россактивами нужно решить на этой неделе
Европейская правда
2025-12-15T18:18:38Z
Мерц: отказ использовать росактивы для Украины нанесет огромный ущерб ЕС
Европейская правда
2025-12-15T18:03:29Z
Разговор глав МИД ЕС с Уиткоффом и Кушнером был сорван из-за техпроблем
Европейская правда
2025-12-15T17:57:00Z
Зеленский о гарантиях безопасности для Украины: первые наработки выглядят неплохо
Европейская правда
2025-12-15T17:48:22Z
Беспилотники СБУ в третий раз ударили по нефтедобыче РФ на Каспии, - источники
UAToday
2025-12-15T17:27:04Z
Под Москвой слышны взрывы: россияне жалуются на атаку неизвестных дронов
UAToday
2025-12-14T20:33:12Z
В польском Жешуве в аварию попал автобус с туристами, есть пострадавшие
Европейская правда
2025-12-14T09:30:43Z
Россия под ударами дронов: в Урюпинске эвакуируют жителей из района нефтезавода – видео
Лига
2025-12-14T05:57:34Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-14T00:00:16Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:56Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:51Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:41Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:37Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:04Z
Украина запустит в Германии производство ударных дронов
Европейская правда
2025-12-15T17:15:05Z
Генштаб: по состоянию на 15 декабря общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 189 470 солдат
UAToday
2025-12-15T13:09:22Z
Новая волна мобилизации в Украине: кто попадет в списки уже в январе 2026 года
UAToday
2025-12-14T19:09:41Z
Ванга и Нострадамус сделали много предсказаний на 2025 год: какие пророчества сбылись
UAToday
2025-12-14T19:09:09Z
В Польше обнаружили остатки "объекта, напоминающего дрон"
Европейская правда
2025-12-14T15:13:15Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:49Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:38Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:34Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:33Z
Вредно ли сладкое на ночь: диетологи объяснили, как сахар влияет на сон
UAToday
2025-12-15T15:03:24Z
Повышенное давление: Признаки того, что вам не хватает магния
UAToday
2025-12-15T13:09:22Z
С возрастом люди начинают просыпаться раньше: врачи рассказали, как это остановить
UAToday
2025-12-15T13:09:16Z
Как распознать отравление угарным газом и что делать дальше
UAToday
2025-12-14T19:09:14Z
Гвоздика: ее польза для вашего здоровья
UAToday
2025-12-14T19:09:12Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:57Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:53Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:37Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:34Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:44Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:36Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:11Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:02Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:00Z
Пассажиры электромобилей массово жалуются на тошноту и головокружение: в чём причина
UAToday
2025-12-13T11:03:35Z
Ключи от автомобиля в холодильнике: зачем водители так делают и какие более удобные и надежные методы
Знай
2025-12-12T17:51:10Z
Почему даже новая батарея не спасает зимой: главная причина, о которой не догадываются водители
Comments UA
2025-12-12T14:45:45Z
Чтобы лобовое стекло не треснуло на морозе: эксперт рассказал об основных правилах
Знай
2025-12-12T11:51:02Z
Гороскоп на 16 декабря 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-12-15T16:27:05Z
Ситуация на фронте на утро 15 декабря 2025 года
UAToday
2025-12-15T13:09:42Z
"Шахеды" атаковали Днепропетровскую область: раненые люди, разрушенные здания и транспорт
UAToday
2025-12-15T13:09:02Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:38Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:36Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:35Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:35Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:32Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:22Z
Гороскоп на понедельник 15 декабря 2025 года
UAToday
2025-12-14T19:09:31Z
Как уберечь полотенца и коврики в ванной от неприятного запаха – несколько советов
UAToday
2025-12-14T19:09:25Z
Рецепт праздничных икорных шапочек: маленькая роскошь на вашем новогоднем столе для встречи 2026
Знай
2025-12-14T03:51:24Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:59Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:57Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:48Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:36Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:27Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:18Z
Из-за жёстких лимитов в лицензированных онлайн-казино бюджет Украины может терять до 4 млрд грн в год — FAVBET
MY.UA
2025-12-17T15:46:21Z
Компания SpaceX анонсировала обновление Starlink: что изменится в характеристиках уже в 2026 году
UAToday
2025-12-15T14:00:15Z
В Турции массово появляются гигантские провалы грунта, напоминающие библейские пророчества
UAToday
2025-12-15T13:09:10Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:48Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:28Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:20Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:15Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:02Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:48:52Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:50Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:45Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:34Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:27Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:19Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:17Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:05Z
Тяжелоатлет Даниил Чиняков - о трех золотых медалях чемпионата Европы, Rammstein и пельменях
Комсомольская правда
2025-12-13T12:06:43Z
Рэпер Snoop Dogg станет тренером сборной США на Олимпиаде
Фокус
2025-12-12T12:45:47Z