Хоча втрата ваги може змінити ваш зовнішній вигляд, набагато важливіше є те, що відбувається всередині вашого тіла. Дослідження, опубліковане в журналі JNCI Cancer Spectrum, підкреслило, що навіть невелика втрата ваги може зменшити ризик колоректального раку.
Тож ці нові підходи для профілактики можуть бути ключовими. Про це йдеться у матеріалі видання eatthis.com.
Дослідники залучили близько 17 000 учасників для вивчення колоректального раку передміхурової залози, легенів та яєчників. Вони виявили, що ті, хто схуднув протягом 5-річного періоду дослідження, мали на 46% менше шансів на розвиток поліпів у товстій кишці. Ці новоутворення, або аденоми, тісно пов’язані з розвитком раку, тому їх видаляють під час скринінгового обстеження (колоноскопії).
Центри з контролю та профілактики захворювань зазначають, що колоректальний рак є третім за поширеністю у чоловіків і жінок, але його загальний показник знижувався протягом останніх 20 років. Багато експертів вважають, що це зниження пов’язане зі збільшенням кількості скринінгів, включаючи нову рекомендацію починати колоноскопію у віці 45 років замість 50.
Однак це зниження не є однаковим для всіх вікових груп. За словами доктора медичних наук І-Цянь Ненсі Ю з Онкологічного центру, для людей віком молодших за 40 років тенденція йде в іншому напрямку, і це величезна проблема. Вона каже, що якщо нинішня тенденція збережеться, у людей віком до 35 років, рак товстої кишки може зрости на 90%, а рак прямої кишки може збільшитися на 125% до 2030 року.
"Велика поширеність викликає занепокоєння, але іншою серйозною проблемою буде лікування. Близько 60% молодих пацієнтів мають діагноз колоректальний рак III і IV стадій, який лікувати набагато важче", – каже лікарка.
Вона зазначає, що зміни в способі життя важливі для зниження ризику раку в будь-якому віці. Американське онкологічне товариство додає, що крім схуднення, регулярні фізичні вправи і здорова дієта з великою кількістю фруктів та овочів також допомагають знизити ризик колоректального раку.
Раніше OBOZ.UA пояснював, як перестати їсти шкідливу їжу.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.