Нова функція в застосунку "Резерв+" може зʼявитися протягом літа. За словами заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, наразі налагоджено взаємодію з вісьмома держреєстрами для автоматичного зберігання інформації про військовозобовʼязаного.
Військовозобовʼязані громадяни зможуть оформити відстрочку від мобілізації онлайн через застосунок "Резерв+". Детальніше про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтервʼю NV.
Вона розповіла, що Міноборони налагодило взаємодію з вісьмома держреєстрами, аби автоматично зберігати інформацію про військовозобовʼязаних громадян. Крім цього, є плани про взаємодію і з іншими базами даних.
Відстрочка онлайн: хто може на неї розраховувати
За словами Черногоренко, у деяких випадках відстрочка повинна надаватися автоматично без явки в ТЦК і збору документів. Йдеться про людей з інвалідністю чи батьків трьох дітей.
"Ці дані вже є у держави в тому чи іншому вигляді. Наприклад, родинні зв’язки, зв’язок між батьком, матір'ю і дітьми є в Державному реєстрі актів цивільного стану. І вже зараз у нас із цим реєстром є взаємодія", — сказав Катерина Черногоренко.
Вона наголосила, що хоче швидше закрити найрозповсюдженіші кейси для того, аби додаток "Резерв+" став абсолютно цифровим аналогом військкомату, а сервіси, які можна автоматизувати, не забирали час і ресурси інших осіб.
На запитання, коли вдасться запустити надання відстрочки онлайн, Черногоренко зазначила, що в команди наразі щільне навантаження.
"Ми запустили військово-обліковий документ. Зараз займаємося тим, що технічно підтримуємо всі ці кейси. Я думаю, що протягом літа ми вже зможемо випробувати цю взаємодію", — додала вона.
Нагадаємо, ФОПи не можуть бути заброньовані від мобілізації. Але такі громадяни можуть отримати відстрочку від призову, якщо виконуватимуть оборонні замовлення.
Раніше у Міноборони розповіли, що громадяни, які мають право на відстрочку, можуть добровільно вступити до лав ЗСУ. Проте вони не можуть проходити військову службу за місцем проживання, як це було раніше.